Czy Wystarczy Na Gothica 3 ?

Siara13

New Member
Dołączył
15.6.2007
Posty
1
Ja chciałbym się zapytać czy u mnie pujdzie Gothic3 i na jakich detalach.
Mój komp to:
Karta Graficzna: AGP asus geforce 7600GS 256MB DDR(HDTV,DVI)
Procesor: Amd Sempron 2300+(1,5)
Ram: 1GB
Proszę o szybką odpowiedź.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Jeśli dobrze skonfigurujesz kompa to powinny to być nawet średnio-wysokie ustawienia. Ja osiągnąłem taki efekt na nieco słabszym sprzęcie. Oczywiście nie będzie to gra bardzo płynna, ale rozgrywka będzie przyjemna. Zależy na co stawiasz, czy zależy Ci na płynności gry, czy też na wyglądzie grafiki. W każdym razie na średnich ustawieniach powinno (choć wcale nie musi) „śmigać”.
Poczytaj o konfiguracji pliku ini, zainstaluj sobie program czyszczący pamięć RAM, zainstaluj odpowiednie sterowniki do karty graficznej, pozbądź się „syfu” na dysku i powinna dodatkowo skoczyć wydajność. Podkręcania nie doradzam, aczkolwiek u mnie jakieś efekty były.
 

Marek1987

New Member
Dołączył
18.6.2007
Posty
1
Mam do was ogromna prosbe.Czy mozecie mi powiedziec jaka karta graficzna byla by najlepszym rozwiazaniem dla mojego sprzetu: AMD Athlon 2400+, 1.75GB RAM, Radeon 9200SE 128MB, bo na tej sie strasznie tnie??Chce wydac ok 500zl i cieszyc sie plynnoscia gry.Czy jest to wogole mozliwe??odpiszcie :(
 

Pablo

Member
Dołączył
21.6.2007
Posty
126
ja mam intela 4 3400mhz gf 7950 gt 1gb ramu i sie troche tnie na srednich detalach i rozdzielczosci 1024x768 mam nadzieje ze komus tym pomoglem a maro za 500 zl nie kupisz grafy zeby Gothic ci sie nie zacinal przyszykuj sobie conajmniej 1500 zl

Uwierzysz ze wystarczy 320 zł i na low nie tnie ?? :) Nie ma to jak nie miec syfu na kompie - szczur
 

Zbignevus

New Member
Dołączył
27.6.2007
Posty
3
Ludzie, wszyscy gadacie o tym żeby pogrzebać w pliku ini żeby poprawić wydajność. Może ktoś w końcu powie co to jestt plik ini i jak się w tym "grzebie". Nie każdy jest hakerem, Proszę uprzejmie o pomoc lub link do miejsca gdzie jest to wyjaśnione. Z góry dziękuje
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Gdybyś poszukał to byś wiedział. Ludzie, czemu wy nie korzystacie z Google?
Nie spodziewaj się, że edycja owego pliku zdziała cuda, bo daje ona efekt dopiero z połączeniem z innymi, że się tak wyrażę zabiegami mającymi na celu zwiększenie wydajności kompa, które znajdziesz na tym forum, choćby nawet w tym temacie.

CYTAT
Otwieracie katalog z grą potem podkatalog INI, a w nim znajdujecie GE3.INI
-robicie kopię pliku i wywalacie go do innego folderu (żeby był jako baza)

wracacie do katalogu INI i otwieracie GE3.INI

teraz zmieniacie co następuje (jak macie problemy ze znalezieniem dajcie z górnego paska znajdź i np.cache):


Zajrzyj tu, albo tutaj.

Dodam jeszcze, ze można edytować po swojemu, u mnie to pomogło, ale sugeruj się wzorem : )
 

Zbignevus

New Member
Dołączył
27.6.2007
Posty
3
wielkie dzięki za pomoc! Dopiero dzisiaj kupiłem Gothica 3 ale zawczasu chcę się informacyjnie i psychicznie przygotować na łatanie tej gry. Bo choć mam pentium 4 3,4ghz, geforce 7600 gt i 2gb ramu to z tego co czytam na forum, trzeba jeszcze się napocić z ustawieniami, łatami itp. :unsure:
 

Kamczak

New Member
Dołączył
6.7.2007
Posty
5
Wedlug mnie na tym kompie ci pojdzie i bez pocenia dzieki 2 gb ramu.

A tera moje pytanie czy Gothic 3 obsluguje karty GF 8500GT i 8600GT no i tego directaX 10 niechodzi zeby mial dzieki niemu lepszy wyglad tylko zeby przez niego niestwarzal problemow.
 

Gonzo06

New Member
Dołączył
11.7.2007
Posty
1
Witam. Jak się pewnie można domyślić chodzi o działanie gry Gothic 3. Mój sprzęt to:

AMD AthlonXP 2500+ (podkręcany na zegar 2200Mhz)
Radeon 9500 (modowany na 9700 [8 potoków pixeli oraz szyna 256mega])
768 MB pamięci RAM.
Gothic 3 path 1.12

W tej chwili po dokonaniu polecanych na stronach zabiegów takich jak GameXP, optymalizacja ge3.ini, defragmentacji itp. itd. nie widzę prawie żadnej poprawy bo gra chodzi mi z częstymi przycinkami (łatwo się domyślić). Po różnych próbach ustawień zauważyłem, że zmiany w texturach i inne nie wiele wpływają na płynność bo czy mam na średnich czy na najniższych i tak gra się co jakiś czas zwiesza a w momentach gdy się nie wiesza chodzi płynnie nawet na dobrej grafie (motam troche ale chodzi mi o to, że gdyby nie te zwiechy to mógłbym grać nawet na prawie wysokich ustawieniach). Mam kilka pytań:

- takie ogólne, czy jest coś w ustawieniach co może mi znacząco pomóc
- jak na płynność gry wpływa rozdzielczość
- co to jest cache zasobów i postprocessing i jak je ustawiać
- NAJWAŻNIEJSZE - czy dokupienie 512 RAM pomoże mi tak że będe sobie spokojnie grał bez wk****nia. Będe wtedy miał 3 kości - 256 i 2x512 RAMU. Nie stać mnie na 1 GB w tej chwili ale myślę że 512 też może pomóc.

Proszę kogoś kto się zna o rady.

Pozdrawiam

Jesli nie masz syfu na kompie to na 512 chodzi na low i tnie tylko w miastach, ale da sie grac - szczur
 

Kamczak

New Member
Dołączył
6.7.2007
Posty
5
Ja ci niepomoge , ale radze ci uzbierac na to 1gb ramu jednak bo dopiero od 1,5 gb chodzi plyynie czyli od tylu ile ty bedziesz mia(zalozmy ze system zjada tez sporo ramu). Wiec uzbieraj jeszcze ta stowke czy 150 zl ii kup lepiej 1gb wrtedy mozesz liczyc na plynnosc gry
 

d.a.w.i.d

Member
Dołączył
16.11.2006
Posty
77
Czy na procku sempron 2800+(1,6ghz) 1gb ram i karcie GF 730GT pójdzie na medium?
 

Santino

Member
Dołączył
12.7.2007
Posty
31
A Ja mam taki sprzęt :

Athlon 2000+
NIVIDIA GeForce 6200 256mb
512 Ram .. i

Tnie nawet na najniższych detalach .. mimo, iż bawiłem się już z plikiem ini. :(
 

Kamczak

New Member
Dołączył
6.7.2007
Posty
5
Dziwisz sie ze tnie na najnizszych skoro minimum to 1 gb ramu a tak naprawde to z 1,5 . Do kazdego gothica najwazniejszt byl ram
wiec jezeli checie grac w gothica to zalatwcie sobie te 1,5 gb ramu najpierw potem inne czesci.U mni roznica miedzy 1gb a 1,2 gb byla juz w miare widoczna bo moglem troche pochodzic az do Cape Dun gdzie sie jednak przycinalo , dalo sie grac dalej ale stwierdzilem ze sie niebede meczyl, przy 1 gb ramu w Ardeii sie cielo i to grubo reszta sprzetu to athlon 2000+ (1,67) i GF FX 5200.Wiec jesli mam mowic o jakiejs poprawie sytuacji to tylko dzieki jedynemu 256 mb ramu, przy 1,5 powinno dzilac na medium oczywiscie na nieco lepszych kompach niz moj^^

Bede sie powtarzal, bo nikt widze mnie nie słucha - jesli nie masz syfu na kompie to na 512 spokojnie da sie grac z malymi zrywami w miastach - szczur
 

Matiess

New Member
Dołączył
15.7.2007
Posty
4
Mam problem kiedy mam zamiar zmienić ustawienia na najmniejsze to ustawia mi sie i każe wyłączyć grę i włączyć od nowa ale kiedy włączam to ustawienia są takie jakie były przed czyli high i przez to muszę grać z głębią pola i pixel shaderem 2.0

Mój sprzęt:
Amd Athlon 65 Processor 3500+ 2200 Mhz[
512 ram ddr
Nvidia GeForce 6600
i na jakich parametrach gra wejdzie kiedy dokupie 2gb ramu
 

L45K4

New Member
Dołączył
22.7.2007
Posty
1
Witam, przed zakupem gothica 3, chciałbym się dowiedzieć jak by mi działał . A oto parametry mojego kompa :


Pentium 4 CPU 3.06Hz
PCIE GALAXY 7300GT 128MB
1.5GB DDR RAM
 

norb19

New Member
Dołączył
22.7.2007
Posty
5
Witam wszystkich:) Mój komp to:
AMD Sempron Processor 3000+ 1.81 Ghz
512MB RAM
GeForce Fx 5200

G3 tnie sie jak ch*j na najniżych detalach i tu mam do was pytanie, czy lepiej kupić lepszego procka czy 1 GB ramu? prosze o dośc szybką odp.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Na upartego na takim kompie da sie grać jak nie masz syfu na kompie :) Ale jeśli miałbym doradzac to proponuje dokupić jednak ten ram.
 

Resheph

New Member
Dołączył
20.7.2007
Posty
29
a
intel core duo 3 ghz
4gb ram,
asus gf8600gts?

jak gothic będzie chodził na tym?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
hahahahah...powinien śmigać aż miło..ale śmiałbym się jakby ciął:]
no cóz juz na nie jednym kombajnie ciało tak czy inaczej..ale to na 96% wszystko
powinno chodzic w najlepszych ustawieniach bez wiekszych problemów
 

Gruby55a

New Member
Dołączył
26.7.2007
Posty
1
Witam ! Jest to pierwszy post na tym forum więc odrazu przejde do rzeczy.
Mam Gothica 3 i przywalnia mi na minimalnych wymaganiach na kompie:
pentium 4 3 GHZ
1 GB ram
RADEON 9600 256 MB

Poradzcie mi co mam do kupic karte graficzną czy ram ?
 
Do góry Bottom