Czy Warto Kupić Gothic 4

Status
Zamknięty.

Meek

New Member
Dołączył
10.6.2011
Posty
20
Witam, czy warto kupić Arcania Gothic 4? Czytałem różne tematy, w niektórych było, że to jest "śmieć", i Piranha Bytes nie zrobiła tego, i przekazała jakieś też dobrej firmie.
Ile by to kosztowało? Na jednym z forum czytałem, że 110 złotych może to wynieść, jestem skłonny zapłacić tą cenę, ale musicie się wypowiedzieć w tym temacie.
Trzecia sprawa, gdzie ją kupić? W Media Markt czy w Empiku ? I jaka jest cena w Media Markt, a Empiku ?

No i czy mi pójdzie na tym komputerze:
- Windows 7 Home Premium 64 bit;
- Intel Core i3 Inside;
- ATI RADEON Graphics;
- 3.00 GB RAM;
- Komputer ma miesiąc, nie jest zaśmiecony, mam na nim trzy gry.
- Gothic 3 chodził bez jakichkolwiek przycięć, zacinek itp. Oczywiście na High Details.
- Intel(R) Core (TM) i3 CPU M 350 @ 2.27GHz 2.27 GHz

Zastanawiam się też, czy by kupić Wiedźmin II, z tego co czytałem to fabuła jest znakomita. I ile by to wyniosło ? Oczywiście najpierw zamierzam kupić Arcanię,
dopiero później Wiedźmina II.

Zapraszam do pisania, i udzielenia mi tych informacji. Bo jest mi to bardzo potrzebne. Zamierzam kupić już ją za dwa tygodnie, jeśli dobre będą opinie :)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Czy warto kupić Arcanię? O to jest pytanie. To zależy jak podchodziłeś do poprzednich części. Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzało, że w Arcani nie uświadczysz wielu rozwiązań charakterystycznych dla serii Gothic, jeżeli brak możliwości poruszania się gdzie chcesz (niewidzialne ściany) i totalna liniowość, nie jest czymś co może przyprawić Cię o palpitacje serca- to jak najbardziej kupuj.
Jeżeli jednak liczysz na klimat typowy dla Gothiców, stare dobre rozwiązania, wolność w poruszaniu się po mapie i w ogóle te cechy, za które lubimy serię- to sobie odpuść.
Jak to niektórzy oceniają: gra jako kolejny erpeg, w oderwaniu od serii, jest nawet niezłą grą z ładną grafiką. Natomiast jako kontynuacja kultowej przygody, to gniot zaprzepaszczający dotychczasowe zdobycze Gothiców.

Ceny? Wejdź na allegro, na gram.pl, czy na stronę empiku. Tam łatwo zorientujesz się w cenach.
Na sprzęcie który podałeś (choć w karty nie opisałeś jakoś szczegółowo, a w radkach i tak nie siedzę) Arcania powinna iść bez problemu.

Co do Wiedźmina 2- warto kupić i zagrać. Super produkcja i do tego nasza, rodzima :).
 

Meek

New Member
Dołączył
10.6.2011
Posty
20
"Niewidzialne ściany" czyli się chodzi, i w pewnym momencie nie możesz iść dalej? Dobrze zrozumiałem ?
Biafra, Ty w to grałeś, i jakie miałeś wrażenia ? Bo z filmików to nic nie widziałem, ale trzeba to przeżyć chyba :) I jeszcze jedno wg. Ciebie warto zakupić tą grę ?
Naprawdę nie wiem czy kupić tą grę, żebym kasy na marno nie wydał. Poczekamy, zobaczymy. Zorientuję się trochę, poczytam i zobaczymy co to będzie..
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
"Niewidzialne ściany" czyli się chodzi, i w pewnym momencie nie możesz iść dalej? Dobrze zrozumiałem ?

Dokładnie. Zbaczasz ze ścieżki, chcesz gdzieś iść, ale nie możesz, bo boksujesz w miejscu.

Biafra, Ty w to grałeś, i jakie miałeś wrażenia ? Bo z filmików to nic nie widziałem, ale trzeba to przeżyć chyba :) I jeszcze jedno wg. Ciebie warto zakupić tą grę ?

Grałem. Moim zdanie- nie warto. Ale to moja opinia. Tobie gra może się podobać, kto to wie...

p.s. Co do Wiedźmina drugiego. Możesz go mieć za darmo, weź udział w konkursie przez nas organizowanym, a może wygrasz ;). O szczegółach możesz poczytać w tym miejscu.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Czy warto? Dla fana serii Gothic na pewno to będzie cios, gdyż Arcania ze starym dobrym Gothiciem za wiele wspólnego nie ma niestety. Jeśli jednak odetniemy od siebie fakt, że to kontynuacja naszej ukochanej serii, to zagra Ci się przyjemnie. Niestety Arcania jest uproszczona, aż do bólu, więc frajda płynąca z rozgrywki dla wyjadaczy, jest znikoma.

Wiedźmin 2 to pozycja obowiązkowa, mimo, że jeszcze sam nie grałem - wiem, że jest to hit- w końcu tyle graczy na świecie i pisma branżowe, nie mogą się mylić grupowo.

Ceny? Tak jak wspomniał Bia, najlepiej na allegro zobacz.
 

Meek

New Member
Dołączył
10.6.2011
Posty
20
Kacperex, zobaczę jeszcze może kupię, może nie.
Biafra, pierwsze zadanie to coś dla mnie :). Robiłem logo o tematyce Counter-Strike, i "nawet" mi to wychodziło. Jeszcze dzisiaj, zacznę to robić, może jutro bo dzisiaj mam sporo pracy w domu.
Także dzięki za przytoczenie tego tematu ^_^
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Moim zdaniem nie warto kupić Arcanii. Jeśli jednak nie jesteś starym wyjadaczem serii i tylko chcesz zabić czas, to może gra będzie dla ciebie przyjemna. Jeśli jednak uważasz się za weterana serii, to wiedz, iż grając w to będziesz się śmiał przez łzy (z żałosności tej gry)...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jak będziesz w niej szukał kontynuacji tradycji Gothic to przepadłeś. Jak chcesz zagrać w coś luźnego, nie wymagającego jakichś wielkich zdolności. Ot co, dla zabicia czasu to jest spoko. Mnie się grało przyjemnie. Aczkolwiek jako kontynuacja sagi to gniot.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jako kontynuacja sagi to jedno wielkie nieporozumienie. Arcania jest robiona dla kasy.
Minusy według mnie:
-liniowa do bólu (nie możesz się wracać do wcześniej odwiedzonych lokacji ani zboczyć w góry narzuconej ścieżki),
-walka pożal się boże (już w trójce była lepsza), lewy, lewy, lewy
-świat jest ładny i duży ale to tylko pozory (60% mapy zajmują góry, które są dla nas niedostępne),
-nudny bohater (jakoś nie umiałem się z nim zaznajomić),
-rzemiosło to kolejne nieporozumienie (możesz wykonać sobie broń walcząc z potworem w pośrodku pustyni, gdzie tu realność?),
-animacje w większości wołają o pomstę do nieba (np. podnoszenie przedmiotu lub skoki)
-magia została zrobiona do minimum, 3 czary atakujące + 4 czary wspomagające
-fabuła (chyba została napisana kilka dni przed wydaniem gry do sprzedaży)
-błędy, błędy!, BŁĘDY!

Ale są też plusy
-można spotkać starych bohaterów sagi,
-dużo broni i zbroi ale i tak różnią się tylko wyglądem w większości,
-niektóre modele postaci,

Ja osobiście nie polecam Arcanii, to cios w serce każdego fana Gothic'a. Kasa zmarnowana. Wiedxmina polecam i to bardzo. Lepszy pod każdym względem.

Oczywiście nikt się nie musi zgadzać z moją oceną. To dobra dla ale tylko jednorazowego przejścia. Jak dla mnie naciągane 4/10.
 

Meek

New Member
Dołączył
10.6.2011
Posty
20
No i się zastanowiłem i jednak nie kupuję Arcanii.

Mam dla was jeszcze jedno, otóż: Risen, co to za gra, jaką ma fabułę, czy warto ją kupić ? Słyszałem, że jest podobna do Gothica.
Bo chyba ją kupie. Jednak na razie kupię Wiedźmina.

//Edit: I czy pójdzie mi na moim sprzęcie :)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Risen to Gothic pod innym tytułem. Jesli znasz serię Gothic to w plusach i minusach Risena dodaj te z Gothic 1. Jedynie gra nuży pod koniec, ale jest warta uwagi. W dodatku jest hardcorowa i nie dla niedzielnych graczy.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Risen to inaczej alternatywny Gothic. Kierujemy bohaterem który musi uratować świat , po tym jak podróż Xardasa i Beziego do Nieznanych Krain uwolniła Tytany.

Meek, to podaj parametry, przecie nie wiem jaki masz :lolface:
 

Meek

New Member
Dołączył
10.6.2011
Posty
20
Dobra, wszystkie sprawy rozwiązane. Temat można zamknąć :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom