Czy Risen 2 Odniesie Sukces?

Status
Zamknięty.

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
No właśnie, od dłuuugiego czasu nic nie wiemy o postępach przy tworzeniu Risen 2. Jak wiece, tworzenie kontynuacji zapowiedziano na targach gamescon. Wiadomo, co możemy oczekiwać w 'dwójce' - wszystko lepsze niż było w jedynce ;) Ale niepokoją mnie ostatnie rotacje w składzie Piranii. O ile Risen był dobrą grą ale niestety do jednorazowego przejścia, o tyle zastanawiam się jak przyjmą fani kolejną częśc. Czy powtórzy sięsytuacja, że Risen 2 będzie odpowiednikiem takiego Gothic 2?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Myślę, że Risen ma spore szanse zainteresowania fanów. Pierwsza część była całkiem dobra co dobrze rokuje na przyszłość. Chłopcy z Piranha Bytes z pewnością wyeliminują wcześniejsze błędy i stworzą ciekawą historię, Zastanawia mnie tylko w jakich realiach fabularnych zostanie osadzona gra.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jeżeli udoskonalą to co było już dobre w Risen, poprawią niedociągnięcia, a przede wszystkim stworzą ciekawą i wciągającą fabułę okraszoną specyficznym klimatem, który przecież potrafią budować, to gra na pewno będzie warta kupienia i zanurzenia się w niej. Czy to wystarczy aby odnieść sukces? Wątpię. Dziś trzeba uruchomić machinę promocyjną w co najmniej takim stopniu jak to zrobił ostatnio JoWood, wtedy będzie można mówić o ewentualnym sukcesie komercyjny. O wiernych fanów PB nie ma co się w zasadzie martwić. Inna sprawa z potencjalnie nowym odbiorcą. Tu trzeba się postarać, jednak nie szedłbym ścieżką Spellbound, czyli robienia gry maksymalnie uproszczonej, ze wszystkim podanym na tacy.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Risen był dobrą grą. Nawet część fanów nazwała ją następcą Gothic'a. Lecz Risen nie był idealny, miał kilka błędów oraz był nużący pod koniec gry. Gdy PB wezmę błędy do siebie oraz postarają się je wyeliminować tym samym poprawiając to co było już dobre. Ciekawi mnie jak rozpoczną Risen 2. Nowy bohater? Nie. Osłabiony bohater? Może. Pozostawiony i silniejsi wrogowie? Bardziej prawdopodobne.
Martwi mnie tylko fabuła. Nie wiadomo co oni wymyślą, ale najważniejsze by było to by była ciekawa, bardzo ciekawa.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
A według mnie druga odsłona nie odniesie za dużego sukcesu, jedynka też zresztą nie odniosła. Ledwo raz ją przeszedłem pod koniec była już tak monotonna, że zrobiłem to raczej z obowiązku.
Pewnie coś przekombinują, albo wydadzą ją zbugowaną bo termin bedzie poganiał...Nie przewiduję raczej robienia gry pod amerykanów, mam w końcu nadzieje że PB nadal jest porządną marką. Jednak uważam, że nie uda im się już nigdy powtórzyc sukcesu Gothica i na drugą odsłonę Risena nie czekam z jakimiś wielkimi nadziejami. Mam nadzieje, że jestem w błędzie. Ale to wątpliwe.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Czy odniesie sukces? Na pewno - ale tylko pod warunkiem, że MY, gracze ciepło ten tytuł przyjmiemy. Pierwsza część mimo wiodącej monotonni była ciekawą grą RPG. Grało się przyjemnie i wielu aspektach przypominała nam serię Gothic. Nie był to może jakiś wielki rynkowy sukces, ale skoro deweloperzy tworzą część drigą to jakieś profity z tego muszą być.
Mam nadzieje, że PB poprawi pewne elementy i ponownie zaserwuje nam dobrą grę.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Fakt, że pod koniec gry fabuła parła prosto do zakończenia. Ważne, żeby twórcy pomyśleli jak do samego końca urozmaicać graczom rozrywkę. To z pewnością wpłynie na żywotność. W gohicu zawsze wracało się do gry ze względu na możliwości odkrycia czy wykonania misji, których nie wykonaliśmy za pierwszym razem. Risen też powinien pójść w tym kierunku.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Gry PB mają to do siebie, że mają one "żelazny elektorat" jak to mówią w polityce. Czyli co by się nie działo, ogromna część fanów i tak zakupi nowo wydany tytuł. Najlepszy tego przykład widać po Arcanii - dość przeciętna gra, a jej sprzedaż przekroczyła liczbę egzemplarzy, na które wg mnie mogła zasłużyć. Tytuł robi swoje.
Dlatego, uważam, że Risen 2, abstrahując od tego czy będzie dobrą grą czy nie, sprzeda się na pewno na wysokim poziomie. A jeżeli PB odwali kawał dobrej, lepszej roboty niż w przypadku R1, to sukces murowany.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Tym bardziej, że wielu fanów otwarcie zaczęło wyrażać swoje niezadowolenie na temat dystrybucji Arcanii i wyglądu dodatku do niej. PB podejrzewam, wstrzeli się ten nastrój wychodząc z Risen 2. Jeśli JoWood dalej chce iść w kierunku przeciwnym do znaczenia serii Gothic, sukces Risen na pewno będzie spory.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Miejmy nadzieję, że PB zrobi naprawdę dobrą grę. Zresztą jak mówi Rangiz, Risena 2 kupią zapewne wszyscy fani Gothiców i Risena 1 : ) Jednak bardzo dziwi i troche martwi, fakt, ze PB chce znów rozpocząć współpracę z JoWood'em : / Jeśli będą ze sobą współpracować, to mam nadzieję, ze chociaż nie będą wywierali na sobie niepotrzebnego pośpiechu jak to było w przypadku Gothica 3 : ( Ogólnie mam nadzieję, ze Risen 2 odniesie sukces i niezależnie od tego, czy ta gra będzie słaba, czy dobra i tak Ją, kupię.

Pozdrawiam, Hadler : )
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom