Czy On To On?

Status
Zamknięty.

ketrish

Member
Dołączył
18.7.2005
Posty
64
dla mnie to troche dziwne bo jak bezimienny "wsysany" przez cos tam do innego wymiaru moglby przyzwac armie smokow z nim w drugiej postaci na czele :| - to tak samo jak w matrixie smith ale to nie matrix - to GOTHIC! pozatym w jedynce sniacy nawet nas nie tykal a tu odrazu chce nas pozrec
biggrin.gif
- swoja droga gothic to gothic ;]
 

Skorpion

Member
Dołączył
10.9.2005
Posty
43
nie Śniący to racze nie Smok Ożywieniec.
Na samym początku Xardas mówi nam że Śniący swym ostatnim krzykiem przywołał smoki. A zresztą Smok w rozmowie z nami na końcu napewno by powiedział coś w stylu że "drugi raz nam się go nieuda pokonoć" czy coś takiego.
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Hmm ciekawy temat...
nigdy sie nad tym nie zastanawialem ale uwazam ze sniacy jednak jest pod postacia smoka ozywienca.mowi chociazby tutaj o tym tekst "to co nie udalo sie w swiatyni sniacego, dokonalo sie tutaj".jestem za

i chcialbym przytoczyc tutaj temat o imieniu dla beziego. PB oficjalnie powiedziala ze w zadnej czesci Gothica nie wyjawią imienia Bezimiennego. (to odp. na post
Generała Dekkera)
 

Skorpion

Member
Dołączył
10.9.2005
Posty
43
"to co nie udalo sie w swiatyni sniacego, dokonalo sie tutaj"
jest to wypowiedź Xardas w końcowym filmiku i odnosi się najprawdopodobnie do tego że w świątyni śniącego nieudało mu się zagarnąć mocy demona i dopiero po zabici przez Bezia smoka mu powiodło
 

Pan Cienia

New Member
Dołączył
7.1.2006
Posty
18
Ja jestem za!!! Dlaczego... już wyjaśniam. Po pierwsze- Swiątynia jest w miarę podobna do świątyni Śniącego.
Po drugie-słowa smoka "wciąż musisz pytać głupcze? przecież wiesz, kim jestem".
Po trzecie-Poszukiwacze
Po czwarte-orki ożywieńce

I to chyba wszystko. Jakoś niechcę mi się wierzyć aby Śniący już dał sobie spokuj //spokój. Na jego miejscu wracałbym aż do skutku.



Pozdro

huh.gif
cool.gif
 

MJ1991

New Member
Dołączył
7.1.2006
Posty
20
moim zdaniem tez w trzeciej czesci sniacy powroci pod postacia innego stwora jak nie powroci sam to orkowie go wskrzesza. zreszta z opowiadania gothica ktore jest zamieszczone na stronie jest powiedziane ze orkowie ostatecznie wygrali bitwe z ludzmi ale poki zyje bezimienny to byli by idiotami (ze sie tak wyraze) gdyby nie przywolali jescze jakiegos demona z piekla rodem. Jak calymi oddzialami nie mogli sobie z nim poradzic w czesciach I II i IINK. Moim zdaniem sniacy powroci
smile.gif
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Troche dziwny ten temat smok ożywnieniec i śniący mają tyle wspujnego //wspólnego co kaczyński i tusk są z jednego plemienia i pracują dla beliara ale czy to była jedna osoba wydaje mis ie że nie poniewarz śniący był demonem i na końcu gry był wygnany do innego świata i do tego smok ożywieniec był przyzwany przez śniącego troche dziwne żeby przyzwał sam siebie nie.
 

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
Hej! Cieszę się widząc, że mój temat się rozkręcił. Co do posta rexa: masz rację, ale Śniący mógł przyzwać tylko cztery smoki, a powrócić jako Ożywieniec do naszego świata. Wiadomo przecież, że wlanie Śniącego w ciało martwego smoka było dla Beliara łatwiejsze, bo jest bogiem śmierci i ogólnej martwoty, niż ponowne wysłanie go do naszego świata. Pozdro i pisać!
Ps. Założyłem podobny temat z serii "czy on to on", ale złośliwie (
smile.gif
) go usunięto.
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
Wpadłem na myśl, że Śniący był Wybrańcem Beliara, ale gdy został pokonany, wezwał smoki, wraz z ich przywódcą, który był najpotężniejszy, zaraz po Śniącym. W ten sposób nasz bydlacki pełzacz po porażce przestał być Wybrańcem, a został nim Smok-Ożywieniec.

Nie sądzę, aby Śniący został przeniesiony do ciała smoka.

Poza tym, czy na serio uważacie, że Dwór Irdorath jest podobny do Świątyni Śniącego ? Przecież Dwór Irdorath na pewno powstał wcześniej, więc nawet jeśli jest podobny (choć mi się nie wydaje) do mieszkanka Śniącego, to najprawdopodobniej został zbudowany na jego podstawie. Wiem, będziecie się czepiać, że co za różnica, co do czego jest podobne
smile.gif
.

I tak pewnie PB nie zadawali sobie trudu, aby to wyjaśnić.



Pozdrowienia - pepon
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
Myśle że jednak to są dwie oddzielne postacie [?] .... Xsardas mówi: ".... bylo to potężne słowo mocy któremu nie mogły sie oprzeć (...) i przybyły wszystkie nawet smoki". Wynika więc że sniacy w jako takiej "hierarhii" był większą szychą niz smok orzywieniec. Dlaczego? Bo to sniacy wezwał smoka orzywienca a nie na odwrót. Pozatym czy sensem by było wzywanie samego siebie? Gdyby to była ta sama osoba/postać/stwór Xsardas powinien mówić raczej "I choć wygnałeś sniacego z naszego swiata, przepowiednia dopełniła się... Besteia powróciła na ziemię"...
 

Light_Beliar

New Member
Dołączył
21.12.2005
Posty
1
Moim zdaniem od samego poczatku wszystkim trzęsie Xardas ... na polecenie Beliara.Smok Ożywieniec i Śniący to tylko płotki , a naprawde wybrańcem Beliara jest Xardas.
cool.gif
 

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
QUOTE Moim zdaniem od samego poczatku wszystkim trzęsie Xardas ... na polecenie Beliara.Smok Ożywieniec i Śniący to tylko płotki , a naprawde wybrańcem Beliara jest Xardas. cool.gif

Też tak może być , to może Xardas specjalnie spowodował że magiczna bariera wymkneła się z podkontroli i czekał aż do koloni karnej trafi "wybraniec" Innosa by go zniszczyć... niewiem takie są tylko moje rozważania
tongue.gif
 

Milten1

Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
66
QUOTE (Light_Beliar @ 19-01-2006, 09:24) Moim zdaniem od samego poczatku wszystkim trzęsie Xardas ... na polecenie Beliara.Smok Ożywieniec i Śniący to tylko płotki , a naprawde wybrańcem Beliara jest Xardas.
cool.gif


Moim zdaniem jest tak jak napisałeś Xardas zawsze cośs przed nami ukrywał. A choćby przypadek w G1 żę prosiliśmy go o pomoc i tam taki tekst był

Xardas:Detonacja kopca nie jest wystarczającym rozwiązaniem
Bezi:nie??
Xardas:NIE!!

Możliwe że detonacja kopca by się powiodła ale Xardas porządał mocy Śniącego ale jego zamiar się nie powiódł (hmm ciekawe jak on uciekł z Świątyni Śniącego skoro spał?? A wkońcu G2 gdy beziu chowa ekwipunek do skrzuni toczy się rozmowa

Beziu:Xardas! co się własciwe wydarzyło w świątyni Irdorath
Xardas:Z pomocą Innosa pokonałeś potężnego wysłanika zła a ja przejęłęm całą jego moc(wtedy Xardas tak groźnie wyglądał że Beziu nie wiedzieł co się stanie)
Lee(na okręcie): Kotwica w górę
Beziu: do Xardasa: a więc służysz teraz Bogu ciemnosći
Xardas: Nie jestam bardziej posłuszny Beliarowi niż ty Innosowi, dopiero teraz zaczynam rozumieć jakie mozliwości otwierają się teraz przedemną, jedno w sakże jescze się spotkamy

smok ożywieneic to inna postać na 100% można do z tego wywnioskować
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
QUOTE Moim zdaniem od samego poczatku wszystkim trzęsie Xardas ... na polecenie Beliara.Smok Ożywieniec i Śniący to tylko płotki , a naprawde wybrańcem Beliara jest Xardas. cool.gif

Naprawdę napisane na temat.

Co do tematu:

To nie ta sama osoba. Na 100%.
Po pierwsze - osobowość! Śniący nie przejmuje się naszą obecnoscią, on robi wielkie rzeczy. Na przykład robi problemy z utworzeniem bariery. A smok ożywieniec gówno robi, w G2 mamy przykład, z orkowymi hordami elitarnych wojowników.
Fizycznie on wydaje tylko rozkazy, i wykonują je jego poplecznicy.

Śniący natomiast sam czyni rzeczy, które mają wielki wpływ.
Poza tym śniący uznaje naszą obecność za niegodną uwagi, a smok z nami rozmawia i poddaje się amuletowi. To dwie różne osoby.

Po drugie, skoro fabuła w obu Gothicach tak bardzo się różni - w G1 wszystko niespodziewane, w G2 wszystko wiesz - to można się domyśleć, że dwie różna osoby robiły fabułę. I tak chyba faktycznie było. A druga osoba nie będzie robić wariacji na temat poprzedniej fabuły, bo wyjdzie na to że wykorzystuje cudze pomysły.

Poza tym to byłoby nudne: G1 - śniący pod własną postacią, w G2 pod postacią smoka, w G3 pod postacią innego gówna, które logicznie rzecz biorąc powinno być słabsze niż smok, czyli, bardzo słabe, a przecież w G3 nasza postać jest silniejsza i pokonała smoka, więc z nowym wcieleniem nie miałaby problemu!


QUOTE hmm ciekawe jak on uciekł z Świątyni Śniącego skoro spał??
Po wygnaniu Śniącego, nie mógł dłużej kontrolować działań Xardasa, na którym pewnie się skupił i dlatego to on a nie Bezio został uśpiony. I to był jego ostatni błąd. Buahahaha.


QUOTE Też tak może być , to może Xardas specjalnie spowodował że magiczna bariera wymkneła się z podkontroli i czekał aż do koloni karnej trafi "wybraniec" Innosa by go zniszczyć... niewiem takie są tylko moje rozważania

Hmm a ja myśle że to Lee wiedział ze trafi do kolonii i spowodował że bariera się zmieniła, bo wiedział ze Bezio trafi i ją zniszczy, a potem pomoże mu dostać się na kontynent? Ale w sumie to nie wiem, to tylko moje rozważania nie na temat i mój SPAM.

I on jest zbójem? Za moich czasów spamerów i ineego plebsu tam nie było... zbóje już się nie liczą na arenie międzygildiowej - jak widać.


QUOTE Hej! Temat ruszył pełną parą, z tego, co widzę. Co do posta Dragomira: przepraszam za offtopa, ale w Harrym Potterze, którego tak uwielbia cały świat (z wyjątkiem mnie) też jest przez ileśtam części ten sam, głupi, nudny, słaby wróg. A jednak lubią Pottera (okularnik, co fryzjera nie widział smile.gif).

A w Gothicu przez cały czas jest Bezio. To główny bohater, to jest wyjaśnienie
biggrin.gif
.
A Portier nie dorasta nawet do pięt Bezimiennemu...

A jeśli chodziło ci o tego tego-ktorego-imie-jest-dlugie-i-beznadziejne to masz racje, ale zauważ że Harry Portfel nigdy go świadomie nie pokonał/wygnał więc logiczne że będzie pies wracał...
 

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
QUOTE (Dragomir @ 21-01-2006, 18:10)

Poza tym to byłoby nudne: G1 - śniący pod własną postacią, w G2 pod postacią smoka, w G3 pod postacią innego gówna, które logicznie rzecz biorąc powinno być słabsze niż smok, czyli, bardzo słabe, a przecież w G3 nasza postać jest silniejsza i pokonała smoka, więc z nowym wcieleniem nie miałaby problemu!


Hej! Temat ruszył pełną parą, z tego, co widzę. Co do posta Dragomira: przepraszam za offtopa, ale w Harrym Potterze, którego tak uwielbia cały świat (z wyjątkiem mnie) też jest przez ileśtam części ten sam, głupi, nudny, słaby wróg. A jednak lubią Pottera (okularnik, co fryzjera nie widział
smile.gif
).
A co do tematu: czytając wasze posty to sam już nie wiem czy Śniący jest Smokiem, czy nie. Wcześniej stałem jakby między tymi opiniami, ale teraz mój neutralizm się zawahał, więc może to nie ta sama osoba. Pozdro!
 

UbEr

Member
Dołączył
1.2.2006
Posty
32
Też tak myśle , ale z innego powodu. Imho Śniący wcale nie był wybrańcem. Nie ma mowy o tym że Bezimienny ma stoczyć z nim walke. W świątyni Śniącego Xardas chciał posiąść moc Śniącego (jak wiemy oczywiście mu się to nieudało), a na dworze Irdoratch Xardas chciał wykożystać kolejną ,silniejszą od niego istote by stać się silniejszym. To jest moje zdanie.
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Ale przecież w filmiku końcowym, Gothic 2 jest powiedziane, że śniący został wysłany do innego świata, czyli mógł być to Jarkendar a jak wiecie to Irdorath to cały czas ten sam świat. To znaczy nie ten sam, że jest jakoś bez teleportów, ale np. Warszawa i Berlin jest na jednym świecie tak samo Khorinis i Irdorath to jeden świat także tylko w oknie save jest napisana zmiana świata a jak widać naprawdę zmieniamy go tylko teleportując się do Jarkendaru...

Całe 10 minut przy Wordzie by to poprawić... Człowieku bierz się za słownik a nie Gothica : /
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Wyjątkowo nie wydaje mi się , że Smok ożywieniec to

~Post #2~

...Śniacy . Poniewarz on został przywołany przez śniącego . Sądze , że to kolejny wybranieć beliara . A na słowa "przecierz wiem kim jestem " no cóż nie znam zabardzo odpowiedzi .
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Właśnie śniacy przyzywał jaszczuroczłeki i smoki oraz hordy orków to jakim códem //cudem mógł by siebie przywołać? Przecierz //przecież jak był w innym świecie z kad //skąd mógł wiedzeć że, to właśnie on będze smokiem to nie jest możliwe
tongue.gif
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Dobra dość tego spamu. Jeszcze dzisiaj przejrzę cały topic i się warny posypią.
Edit: Posypały, a topic się wyszczuplił o stronę. Ja wciąż tu jestem!

~EOT~
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom