Czy Arcania Będzie Działać Na Moim Sprzęcie?

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Bo ściągasz złą wersję hotfixa. Jeżeli masz polską wersję gry - zassaj to http://gothic.org.pl...c-4-hotfixplik/

Jeżeli angielską lub inną zachodnio europejską (oryginalną oczywiście), to ten hotfix jest dla ciebie - http://www.gamershel...oad_64712.shtml

Ściągnąłem obie wersje, ta która waży ponad 200 mb, nie chce się zainstalować i wyskakuje wcześniej wymieniony błąd, za to wersja z tej angielskiej strony zainstalowała mi się od razu, tylko że ona waży chyba nie więcej niż 15 mb i nic mi ona nie pomogła :/

 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Bo ma tyle ważyć. Tylko Polska/Czeska/Węgierska waży te 230 mega.

Moim zdaniem wina karty. 9500 to nie jest siekiera. Spróbuj tego sposobu wysokiego - http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/28851-przyspieszenie-arcanii/
 

karobeczek

New Member
Dołączył
19.11.2010
Posty
1
Witam państwa. Jutro będę szczęśliwym posiadaczem gry Arcania: A Gothic Tale i chciałbym się dowiedzieć jakie będą wrażenia z gry na karcie graficzej GeForce 8600 GT . Ramu posiadam w ilości 2 Gb reszta wymagań spełnia oczekiwania. Bardzo proszę o odpowiedzi oparte o doświadczenie z taka kartą i tą grą i ludzi znających się na rzeczy. Pozdrawiam
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
na minimalnych ci powinna pójść co do standardowych też lecz nie jestem pewien czy nie będzie ci się przycinało ;p
w każdym bądź razie jeżeli G3 ci chodził to to też pójdzie ;]
np mój komp przewyższa wymaganie G3 a i tak łapie czasami ścinę a G4 o dziwo na maksymalnych nic po prostu zero ścin ;p
 

taos9123

New Member
Dołączył
22.11.2010
Posty
1
czy arkana pójdzie na takim sprzęcie
Procesor AMD 4 rdzenie po 2.4
4 gb ramu ddr
Gforce 9500 gt 1gb pamięci ddr2
bo np gothic 3 sie cia na tym sprzęcie


gdy odpalam gothica wywala mi error.
"nie można uruchomić aplikacji ponieważ konfiguracja równoczesna jest niewłaściwa..."
moj system operacyjny windows vista
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Pójdzie, ale na średnich raczej nie pograsz.
 

Stroke

New Member
Dołączył
29.9.2009
Posty
9
Arcania chodzi mi płynie na najsłabszej grafice ;/ poradzi ktoś czego to wina? (pewnie procesora)
Mój komp ma:

Pentium(R) Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz
3.2 GB RAM
Windows Xp
GeForce 9500 GT, 1024 MB

Chodzi tu o to że za słaby procek? Kolega ma 2.8GHz i mu gra chodzi na full detalach i ma tyle klatek co ja na najgorszych -.-
Proszę o porady co do zmienienia na przyszłość.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
mors jeśli u Twojego Arcania chodzi na full detalach na procku 2,8 Ghz to może ma 4-rdzeniowego? No i pewnie lepszą kartę graficzną.
Ściągnij sobie najnowszego patcha do gry i spróbuj zmienić ustawienia na średnie, na full nie licz w żadnym wypadku z tą kartą.
 

Stroke

New Member
Dołączył
29.9.2009
Posty
9
Więc to wina karty graficznej i procesora? Bo mam marne 10 klatek a przecież wszystko mam lepsze niż w minimalnych wymaganiach (tylko procek lekko słabszy). A kolega ma też dwurdzeniowy .
I czemu wspominasz o karcie skoro to procek jest dużo gorszy porównując z wymaganiami g4?
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
I czemu wspominasz o karcie skoro to procek jest dużo gorszy porównując z wymaganiami g4?
Czemu wspominam? Ponieważ nie ważny jest tylko procek a wszystkie podzespoły, spytam się jeszcze raz, instalowałeś łatkę czy nie?

Więc to wina karty graficznej i procesora?
Tak.
 

Stroke

New Member
Dołączył
29.9.2009
Posty
9
Patcha instalowałem, ale i tak miałem nadzieję na więcej fps trudno;/ Dziwi mnie np. że w temacie : http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/28408-nie-wiesz-czy-odpalisz-g4/
autor pisząc o identycznym procesorze napisał: "Geforce 9500 - Spokojnie na średnich pogramy." A mi na najniższych się zacina :angry:

I radzicie może rozdzielczość zmienić? Ma ona większy wpływ na płynność gry?
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Ma ona bardzo duży wpływ na liczbę fps'ów. Co do karty graficznej to nie jest ona zła, ale w połączeniu ze słabym prockiem pogarsza jakość rozgrywki.

Osobiście mam monitor z ustawioną rozdzielczością 1920×1080 a w Arcanię gram 1280×720
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A jaki Pan posiada procesor, może po prostu karta graficzna jest ograniczana, próbował Pan go podkręcać ?

Edit: Co do pańskiego pytania o rozdzielczości, to oczywistym jest to, że ustawiając mniejszą rozdzielczość tym samym dajemy procesorowi i karcie graficznej mniej pikseli do przetworzenia, co przekłada się na większą ilość klatek w grze.
 

Stroke

New Member
Dołączył
29.9.2009
Posty
9
Procesor tak jak już pisałem: Pentium® Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz
A jak go podkręcić mam, bo niestety nie wiem jak ;/. Jakieś porady? W twoim "poradniku" z takim prockiem i kartą graficzną gra powinna chodzić na średnich, a u mnie bardzo się zacina :(
Jak masz jakieś pomysły jak można to poprawić to pisz, bo ja nie jestem w tym za dobry. Z góry dzięki.
 

michal.r98

New Member
Dołączył
6.12.2010
Posty
4
Pomocy niedawno kupilem gre i zainstalowalem i wyskakuje bład arcania.exe przepraszamy za problemy i tam wysyla sie raport do microsof ja prubowalem ustalic i nic mozliwe jest to ze zaslabol mam karte graficznął
mam karte GeForce GTS 250
POBIERALEM PATCHA I NIC MAM JESZCZE POMYSL ZEBY NOWE STEROWNIKI WGRAC ALE NIEWIEM CZY POTRZEBA HELP!!!!!!!
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Podaj pełną konfigurację sprzętu.

Sterowniki zaktualizowane to podstawa.

Jaką masz wersję Gothica ? Ozzy 22
 

Antix

New Member
Dołączył
23.12.2010
Posty
41
Witam zastanawiam sie nad kupnem gothic 4 i tu pytanie czy pojdzie mi na moim kompie:
Procesor dwurdzeniowy:Intel(R) Pentium)R) Dual CPU E2220 @ 2,40GHz
Grafika:NVIDIA GeForce 9400 GT 1GB
Ram:2GB DDR2
Windows XP
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Pójdzie, ale ciąć ci będzie raczej na pewno. Procek nie za mocny, karta też.

Ściągnij demo (to 1.7 GB) najlepiej i sprawdź jak gra chodzi, wtedy będziesz wiedział, czy warto ją kupować na ten sprzęt.

Link do dema - http://gothic.org.pl/forum/index.php?/files/file/143-arcania-gothic-4-demo/
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Na Low medium/medium powinieneś pograć spokojnie.
 

Antix

New Member
Dołączył
23.12.2010
Posty
41
ok dzieki ale raczej tego nie sciagne slaby net wiec jeszcze jedno pytanie czy nawet na najnizszych detalach ciac mi sie bedzie ?
 
Do góry Bottom