Czy Arcania Będzie Działać Na Moim Sprzęcie?

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
Widząc budzącą grozę ilość tematów w stylu "czy będzie mi działać Arcania?" itp. postanowiłem założyć temat w którym wszyscy którzy mają wątpliwości co do tego czy Arcania im "pójdzie" aby takie pytania kierowali w tym temacie. Dobrze by było aby temat został przypięty.
 

greenus

New Member
Dołączył
7.11.2010
Posty
3
moj laptop spelnia wszystkie wymagania, zeby gothic 4 dzialal,ale dziala bez zarzutow jedynie gdy laptop podpiety jest do zasilania. Jak nie jest gra przycina sie. Da sie cos z tym zrobic ?
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
masz ustawione oszczedzanie energii na lapku? jak tak to ci bedzie cielo az milo, a jak nie to ci szybko baterie padna
 

greenus

New Member
Dołączył
7.11.2010
Posty
3
nie mam tego ustawionego. [mam ustawione na "zrownowazony plan zasilania"]
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Wysoki ta strona w 90% kłamie, mi pokazała że Arcania NIE POWINNA MI SIE URUCHOMIĆ, a smiga mi na high detalach. Dla mnie ta strona wprowadza w błąd.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Pewnie nie w 90%, ale żadna strona nie jest przecież idealna.
Mi podało, że mój PC nie spełnia rekomendowanych wymagań, a śmiga na full opcjach, ale można sobie sprawdzić aby mieć zarys ogólny wymagań.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ludzie wchodzą na forum żeby dowiedzieć się takich rzeczy, a my ich mamy odsyłać w błądzenie po internecie, od tego jest forum żeby odpowiedzieć ludziom na ich pytania. Temat zbiorczy jak najbardziej się przyda.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Wysoki od tego są podane wymagania i się patrzy czy masz lepszy sprzęt czy nie. Niepotrzebne takie stronki.
 

florka3

New Member
Dołączył
29.10.2010
Posty
1
Witam, czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy gra Arcania 4 pójdzie na moim komputerze ?


Bardzo proszę o pomoc, ponieważ przy włączaniu gry wyskakuje mi błąd.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
konfiguracja komputera
znaczy jaki procesor, karta graficzna itd. bo tam tego nie widać, podaj w oryginalnych rozmiarach na imageshack a nie w ten sposób
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jaką masz kartę graficzną? Wygląda mi to na niewspółdziałające sterowniki. Zrób ich aktualizację.
 

kuba90

New Member
Dołączył
8.11.2010
Posty
3
Mam pytanie/problem gdyż chciałbym kupic gothica 4 ale nie wiem czy ma to sens czytaj czy mi wejdzie.Oto mój sprzęt:

  • Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3

  • AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (procesor)

  • 2048MB RAM

  • ASUS EAH2400 Series 512.0 MB (karta graficzna)

  • Realtek HD Audio output/ATI HD Audio rear output (karta dzwiękowa)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Szukałem trochę na temat twojej karty, bo jej nie znam i znalazłem jakieś porównanie z GF 9600, zatem jeśli twoja karta ma podobne osiągi do tego GForca to pójść powinno, ale bez fajerwerek.
A może lepiej ściągnąć demo (1.7GB) i na demie sprawdzić jak chodzi u ciebie gra? Wtedy z czystym sumieniem będziesz mógł kupić grę/zrezygnować z jej zakupu.
 

kuba90

New Member
Dołączył
8.11.2010
Posty
3
Na demie chodzi ale szału nie ma. Patrzałem właśnie,tnie się z lekka ale wsumie i tak kupię bo to gothic :p
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Mam problem, gdyż gra zacina mi się na niskich detalach, na takim oto sprzęcie:

* Windows XP Professional + Service Pack 3


*Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz, 2666 MHz (procesor)

*3070 MB Ram

*GeForce 9500 GT, 1024 pamięci




Nie wiem dlaczego tak się dzieję. Komputer kupiłem jakiś rok temu, z takimi właśnie parametrami. Proszę o pomoc, albo chociaż o powód zacinania mi się Arcani.

Pozdrawiam, Hadler :)
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Hadler, gra nie powinna Ci się ciąć, procesor masz lepszy ode mnie (ja mam Q8300), ramu masz wystarczająco, i twoja karta graficzna ma sporą pamięć.
Pytanie jednak, czy masz zainstalowanego hotfixa? Bez niego gra na prawdę mocno się tnie, jest on niemalże niezbędny.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Hadler, gra nie powinna Ci się ciąć, procesor masz lepszy ode mnie (ja mam Q8300), ramu masz wystarczająco, i twoja karta graficzna ma sporą pamięć.
Pytanie jednak, czy masz zainstalowanego hotfixa? Bez niego gra na prawdę mocno się tnie, jest on niemalże niezbędny.




Hotfix? Chodzi Ci o tego moda? No niestety nie mogę go zainstalować :/ ponieważ, gdy klikam instaluj to mi wyskakuje błąd. Nie powiem Ci jaki, bo już nie pamiętam, ale za jakiś czas ściągnę jeszcze raz i spróbuję zainstalować, to wtedy edytuje mój post i napisze jaki to błąd.

Wyskakuje mi coś takiego:
"This appears to be not a correctly installed Polish, Czech or Hungarian version of Arcania - Gothic 4. Please reinstall or select the right folder"


Reinstalkę robiłem chyba 4 razy, a za każdym wyskakiwał mi ten sam komunikat :/  nie wiem co robic.

 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
To nie jest mod a bardziej łatka, patch. Waży ponad 200 MB i stabilizuje grę.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Bo ściągasz złą wersję hotfixa. Jeżeli masz polską wersję gry - zassaj to http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/28577-plikarcania-gothic-4-hotfixplik/

Jeżeli angielską lub inną zachodnio europejską (oryginalną oczywiście), to ten hotfix jest dla ciebie - http://www.gamershell.com/download_64712.shtml
 
Do góry Bottom