cRPG-wasz wzór na postacie, którymi gracie

Status
Zamknięty.

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Nie wiedziałem jak nazwać temat, więc dla pewności wyjaśnie. Chce byście opisali swoje wzory na postacie, które tworzycie w cRPG(oglnie). Za każdym razem tworzycie inna, czy zawsze jest ona podobna do tej z innej gry? Lubicie, czarowac, leczyć, wlczyć, czy krasc? i wasze ulubione charaktery...

Zaczne od siebie(żeby nie było spamersko
tongue.gif
)
Ja uwielbiam postacie posługujace się magia mistyczną(BG, IWD, NWN itp.), są wynalazcami(Wizardry 8), bądź wyborowymi strzelcami(Fallout). Nie zamierzam odstwaiać żadnego cRPG na półke jezeli nie przejde go którąś z tych postaci. To na początek, kolejna ważna rzecza jest to, że uwielbiam tworzyc postacie charyzmatyczne, podczas kreowania bohatera do BG-maga, minimalnymi współczyninkami, miało byc: inteligencja, zrecznośc, charyzma 18, kondyja 16, siła 10. W NWN tez mam max charyzmy, gdyż preferuje bardziej czarowników. Rasa.....hmmmm, tutaj ludzie badź gnomy, choc zdarzaja sie tez u mnie elfy. Sprawa charakteru pozostawia mi mało do roboty, albo chaotyczny neutralny, albo praworzadny zły. Zs co do wyboru głosów to najbardziej lubie marudzących powazniaków(do BG sam sobie robiłem głos
tongue.gif
). Zs co do odgrywania.. zawsze bierze jak największa nagrode, jaką może, zawsze diałsa sobie na reke, nie ma konfliktów z prawem, gdyż to mu nie daje zysku, do tego ma honor, zawsze dotrzymuje danego słowa Tak tworzonymi postaciami najbardziej lubie grać.
A tak przy okazji wój wykres najbardziej lubianych klas w cRPG
1. czarownik bądź jak niedostępny to mag specjalista-mistrz inwokacji/przywołań
2. mnich, jak niedostępny to druid
3. kapłan

No to chyba ode mnie tyle. Opiszcze jakie wy najbardziej lubicie postacie w cRPGach.

Oczywiscie mam na uwadze, że medatorzy, amdin lub junior admin uznaja temat za zbędny
tongue.gif
 

DarkBlade

Member
Dołączył
4.1.2005
Posty
317
Imię: Wilk, DarkBlade
Rasa: zawsze Człowiek
Klasa: Wojownik, Mag
cóż nie gram w Fallouta więc sie nie wypowiadam
hmmm jak mam do wyboru żywioł to Woda, Lód, Błyskawice
W Gothiu tworze magów na wzór maga wody tzn. lodowa strzała, fala, bryła lodu itp.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Moja postać powinna być jak najgłupsza [żebym czuł nad nią przeagę :p ], silna i be. Najlepiej ork, półork, krasnolud - barbarzyńca, wojownik. Pakować w siłę i tylko w siłę. Bić słabszych i okradać ich. Taka prosta łądna taktyka.
Za drugim podejściem jak najtrudniej i najbardziej skomplikowanie i dokładnie wyznaczonych norm nie mam.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
A ja gram człowiekiem, elfem albo krasnalem. Przeciętnej inteligencji, silny i zwinny. Chaotyczna postać, a czasami też zła. Wojownik, jakiś zly rodzaj paladyna (NWN - Czarny Strażnik).
Musi dużo wiedzieć. Musi być wytrzymały. Ma wbijać się do domów niewinnych obywateli i bezmyślnie mordować...
 

Bruce

Member
Dołączył
29.9.2004
Posty
164
Półelf, dobry i z wysoką inteligencją i charyzmą, mag. W gothicu zawsze gram Magiem Ognia.
 

Zoner14

New Member
Dołączył
22.1.2005
Posty
22
Elf lub człowiek, nazwany moim pseudem. Musi posługiwać sie doskonale z łuku lub buławy. Charakter neutralny. Zręczny, zwinny i wytrzymały.

Chyba nic więcej.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Półelf, praworządny dobry, mag, misztrz przywołań
 

dylson

New Member
Dołączył
20.1.2005
Posty
10
W grach fantasy:
Korgan Ostrze, Lowca, Elf, zazwyczaj chaotic good, biegly w dlugich mieczach i lukach
Inne:
To zazwyczaj silny, zdolny i szybki:) np. w falloucie sila 7 inteligencja 9 i zrecznosc 10 reszta olbeci.
Jeden wyjatek Arcanum:
Elf, nekromanta, mistrz walki wrecz
 

abadon

Member
Dołączył
17.1.2005
Posty
130
Z ras wybieram zwykle ludzi chyba że jest jakaś demoniczna rasa np wampiry
daje mu największy miecz i naj cięższą zbroje jaki znajde raczej nie gram z tarczą
Postać powinna być jak naj silniejsza i w miare zręczna i trochę znać się na podstawowych czarach zawszę zamrażających i elektrycznych no i troche na przyzywaniu
staram się żeby załatwić gościa zanim mnie zauważy a jeśli już to go zamrażam :twisted:
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ulubiona postac to zdecydowanie wojownik a rasa czlowiek offcourse. Jeszcze jakos okazji nie mialem grac inna klasa, chodz raz prubowalem lucznikiem z calkiem dobrym skutkiem ale ogolnie wojownik RULLLEZ
 

Lord Chudy

Member
Dołączył
3.9.2004
Posty
355
W takich grach zawsze mam:
:arrow: Nazwa Postaci:Chudy
:arrow: Rasa:Elf
:arrow: Klasa:Wojownik,Łowca,Mistyczny Łucznik(NWN)
:arrow: Cechy:Siła-przeciętna lub wyższa(zależy od broni),Zręczność(na maxa),Kondycja(przeciętna lub niska),Mądrość(niska),Inteligencja(niska),Charyzma(niska lub przeciętna)
:arrow: Bronie:Długi(e) Miecz(e)(x2),Łuk
:arrow: Taktyka:Większość czasu biegam z łukiem i ściągam przeciwników z odległości dzięki dużej zręczności.Na większe grupy wrogów walczących w zwarciu,gdy łuk już nie jest taki efektywny,przełączam się na Długie Miecze,o życie się nie martwie(mała kondycja)bo mam wysoką zręczność i skutecznie omijam większość ciosów.Nosze lekki pancerz i to chyba na tyle.

Jeżeli widzisz to, wyślij mi wiadomość na skrzynke na forum.Wtedy dostaniesz nagrode!
biggrin.gif
 

gryf

Member
Dołączył
11.1.2005
Posty
285
:arrow: imię :zależy od postaci np. wojownik Conan, mag Lina Inverse, złodziej Lupin itp
:arrow: rasa: zależy od postaci woj krasnolud
:arrow: klasa : zależy

przeważnie gram:
:arrow: conan
:arrow: krasnolud
:arrow: wojownik
:arrow: umiejętności : miecze ciężkie i łuki
 

IMac...

Member
Dołączył
13.1.2005
Posty
335
Wzór...

Moim wzorem jest:
:arrow: Człowiek, Nekromanta, Chaotyczny Neutralny, Inteligencja Charyzma i Mądrość: 18, Siła Zręczność i Kondycja: 13
:arrow: Elf, Mistrz Przywołań, Neutralny Dobry, Dalej jak wyżej...
:arrow: Jego imię: Xavir (he he... Zgadnijcie pod jakim nickiem tu wrócę jeżeli mnie zbanują?
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Najczęściej gram ludzmi lub elfami lubie sobie postrzelac z łuku lub zabić pół obrotem jakiegoś potworka!!!!! :twisted:
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
No wypowidzi na tym temacie szybko przestaną być orginalne

Tak zawsze gram Elfem (jeśli wersja D&D to 3 to dzikim elfem)
łowca rzadko wojownik :arrow: bardzo rzadko :roll:
charakter chaotyczny dobry (nie gram złymi jakoś nie moge sie przełamać :wink: )
Łuki rzadko częściej daje walkę dwiema broniami.
Wszystko pakuje w zręczność i charyzme :arrow: dyplomacja zbieranie informacji zastraszanie :wink:
facet
tongue.gif
(ale lubie sobie dać babkę do drużyny
tongue.gif
(i dawać opcję wypocznij :wink: ))

ostatnio grałem w Ice'a II (Ice Wind Dale) i zrobiłem elfa Palladyna zawsze byłem przekonany że tylko ludzie mogą być palladynami w sumie ten elf nieźle sobie radzi szybciej levele zdobywa :wink:
 

KonraD

Member
Dołączył
18.10.2004
Posty
167
moja postać to człowiek albo elf(jak sie da:]) przewarznie wojownik bo zawsze najprościej ale lubie też magów
 

garret_2006

New Member
Dołączył
30.1.2005
Posty
17
wole grac człowiekiem lub półelfem i magiem bo później zawsze dam sobie rade mimo iż początki są trudne to pod koniec i tak wymiatam
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Moim wzorem na postac jest:
:arrow: Człowiek, Inteligencja Charyzma i Mądrość Silny i Zręczny i Kondycja musi być.
ewentalnie Elf. nick oczywiście Kacperex albo Mistrz!
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
ja gram człowiekiem przewarznie magiem ale jak sie da kraść to ide na złodzieja
biggrin.gif
biggrin.gif
 

Qaq

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
72
ja w falloucie zawsze robiłem gościa z 10 AP, traitem Fast shoot i small Frame ;] (specjalizacja small guns, broń gauss rifle). Pozatym kondycha na maxa, żeby nie umarł przedwcześnie. inteligencja też wysoka.

a w takich fantasy rpg jestem przeważnie krasnaludem
biggrin.gif
(dwarfy rocks), lub człowiekiem. Z reguły paladyn
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom