Co Sądzicie O Zakończeniu?

d.a.w.i.d

Member
Dołączył
16.11.2006
Posty
77
No więc jak w temacie, co sądzicie o zakończeniu hitu jesieni Risen? Ja szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony, marny filmik końcowy mówiący niewiele, pokonanie tytana, czyli tradycyjnie jak w każdym gothicu pokonanie na końcu bossa.
Samo pokonanie nie wymagało wiele wysiłku, choć przyznam, że na początku niewiedziałem o co kaman. Niewiadomo co się dzieje z bohaterem później i nie ma również żadnego zwiastowania kolejnej części, bo z mowy końcowej niewiele zrozumiałem :D.
Ale podsumowując, pod względem technicznym Risen jest bardzo dobrą grą, dobrze zoptymalizowany kod, ładna grafika, co ważne, klimat przypomina mi trochę ten z gothic 1 i gothic 2. Gra trochę za krótka z niedopracowanym zakończeniem, ale mimo wszystko PB wróciła do korzeni :)
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
No na pewno gra jest zdecydowanie za krótka. 45 godzin zajęło mi jej przejście. Zakończenie nie zaskakuje i jest w porządku. Później, po credits'ach jest rozmowa bohatera z Patty, z której wynika, że walka będzie kontynuowana. Pewnie popłyną na kontynent, tylko ciekawi mnie jak to zrobią skoro na morzu panują sztormy. No chyba ze ten pancerz, go ochroni, albo jakis inny artefakt.
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Wie ktos ile jest zakończeń ? Czy jak przejde grę po stronie Dona to bedzie coś innego ?
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Wydaje mi się że są 3 :p. Raz ukończyłem grę jako żołnierz Don Estebana (wyzwoliłem miasto z rąk inkwizycji itp. ) teraz gram Inkwizytorem (jestem w 2 rozdziale) i widzę że już jest zasadnicza różnica :p np. trzeba wypędzić ludzi Dona z miasta, więc sądzę że na 100% dla Inkwizycji będzie inne zakończenie. Kumpel gra magiem jest w 3 rozdziale(tym ekstra długim xD) jak przejdzie grę to się dopytam o zakończenie.
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
wraz z kolegą graliśmy równolegle: ja magiem on wojownikiem i co najgorsze jednakowe misje robiliśmy jak na razie. Mam nadzieje, że będzie miał inne. A jak nie ? To co są dwa zakończenia ? Może jest inne wyjście przejścia gry ? Inkwizycja, Esteban i może Gnomy ^^
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
Gra chyba kończy się każdą drogą tak samo.. Ażeby nie spoilerować zbytnio, nie powiem nic więcej na ten temat ^_^.
Co do zakończenia, szczerze mówiąc szkoda, że ostatnia walka jest aż tak krótka(i moim zdaniem prosta). Wystarczy poznać sposób na pokonanie bossa(w moim wypadku, pierwsza minuta potyczki), a dalej to już wszystko z górki.

Mam pomysł na to, aby wstawiać tutaj zdjęcia naszych kart postaci pod koniec gry.. No, to ja pierwszy.
abd755d8c28311923bcd7371a3e017a33dddcf8c.jpg

(Bandyta)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Zakończenie?
W porównaniu z początkiem gry to był pikuś.
Jak sie ma juz wypicowana postac itp. to ta ostatnia walka jest banalna
Sa trzy drogi rozwoju : mag ,wojownik zakonu oraz bandyta Dona. Różni się tylko tym że maja inaczej poukładane zadania i nic więcej.
Screen postaci dam jak bede miec mój komputer ale on ejst na arzie o jakies 2 tysiace kilometrów ode mnie :p
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
gallery_26266_10_3826832.jpg

To jest moja postać, fajna prawda? No, w zakończeniu brakowało czegoś, ale widać, że będzie sequel. Pewnie Władca Tytanów zapieczętuje też innych Tytanów :) Walka prościutka, choć wczoraj przez zmęczenie nie mogłem przejść. Jednak walki końcowe w Gothicu były bardziej wymagające (chyba, bo nie doszedłem do ani jednej XD)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No cóż, tym zakończeniem nie wywarli we mnie żadnych emocji, które bardzo często towarzyszą mi oglądając filmiki końcowe.
Nie mniej jednak spodobało mi się. Why? Aura tajemniczości. Nie wiadomo co jak i gdzie. Tytan spada, a my odchodzimy. Dzięki temu można spekulować, co mogło się dalej dziać i to jest piękne. To także daje potężne pole do popisy przy Risen 2, bo chyba to oczywistość, że takowe wyjdzie.

Później, po credits'ach jest rozmowa bohatera z Patty, z której wynika, że walka będzie kontynuowana.

No tak ,specjalnie dali po napisach, żeby to dziadostwo oglądać i czekać na filmik. Muszę go oblookać, bo nie widziałem.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Mnie jakoś zakończenie się nie spodobało ;) W sumie to nic ciekawego...żadnych szczegółów czy coś.Ale tak jak powiedział Zig,to daje większe pole manewru przy ewentualnej kontynuacji.
 

polip

New Member
Dołączył
22.12.2009
Posty
2
zakonczenie... szczerze?
po skonczeniu gry zamiast "łał swietne!" pomyslalem "to wszystko?"
gra swietna, ale za krotka i zakonczenie malo dramatyczne
czekamy na kontynuacje
 

Python361

New Member
Dołączył
24.11.2008
Posty
21
gra swietna, ale za krotka i zakonczenie malo dramatyczne

Ah pamietam jak sie przejąłem gdy za pierwszym razem przeszedlem gothica 1 i myslalem ze Bezimienny umarł :p

i tego szczerze mi brakowalo w Risenie (nie smierci, a dramatu ! :p)
Kolejna irytujaca sprawą jest narzucenie przez gre koncowego ekwipunku ;/
(Uriziel mial przynajmniej kilka wersji :p)

Ogolnie zakonczenie jest jednym wielkim minusem, wymyslanym chyba na szybko
bo fabuła gry jako całosc jest wg mnie calkiem niezła :) questy tez trzymają poziom ;)

pozdrawiam.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Zakończenie jak każde inne, chociaż mogło by być dużo lepsze, PB ma naprawde duże pożliwości, i zdziwiło mnie takie "ubogie" zakończenie ich drugiego hitu. Ktoś napisał że Bezimienny rozmawiał z Pattty, ja tego nie widzialem, chyba jeszcze raz pokonam bossa.

Sama walka z Bossem byla prosta jak już zczaiłem wszystko, szkoda tylko że taka krótka, wystarczyło uderzyć go 6 razy i end. No ale nie ma co narzekać w Gothicu 1 patrząc niedokładnie był bardzo zblizony koniec.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Zakończenie jest jedno, wiem bo grałem dwa razy: magiem i bandytą. Szczerzę mówiąc zawiodłem się na Piranhi, że dali tylko jedno zakończenie. Chciali się cofnąć do wspaniałej gry jaką był Gothic 1, wyszło im, ale... aż za bardzo. Gra jest krótka, wyspa mała, a zakończenie nie wymaga wogóle umiejętności, których uczyliśmy się przez całą grę :(. Jedyna różnica to kilka zadań i jak się jest bandytą to wykopujemy z miasta Inkwizycję, jeśli gramy magiem lub wojownikiem zakonu, wykopujemy ludzi Dona z miasta.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ewidentnie zakończenie jest stanowczo za proste.
Po pierwsze tytan jest wbrew pozorom banalnie prosty do pokonania.
Po drugie fabuła się nudno urywa,
a można było pociągnąć to jeszcze dalej.
Generalnie po przejęciu miasta przez dona
lub wywaleniu jego ludzi z miasta nie ma nic do roboty poza głównym wątkiem,
który kończy się jak pstryknięcie palcem.
 

belianos

New Member
Dołączył
24.11.2010
Posty
16
Zakończenie jest zbyt proste. Oczekiwałem, że ten tytan będzie o wiele trudniejszym przeciwnikiem. Tak naprawdę tylko ta zapadająca się podłoga utrudniała sprawę. Kiedy grałem skupiałem się na tytanie i zapominałem o tym, że zaraz część podłogi zniknie a ja wpadnę sobie do lawy.
 

605534619

New Member
Dołączył
28.2.2011
Posty
31
Praktycznie było zadań pobocznych tylko robienie zadań związanych z fabuła. Boss szkoda gadać parę skoków parę uderzeń i po bossie a sam boss nie był taki efektywny. Co do gothica I nie zgodzę się z tobą tam jak byłeś przy śniącym to była mocna obstawa za każdym przebitym sercem wyskakiwał demon a poza tym śniący jakoś wyglądał a nie taki ubogi bossik mogli dać trochę trudniejszego bossa.
 
Do góry Bottom