Co Poszło Nie Tak ?

Status
Zamknięty.
V

Vergil

Guest
G3 nie jest aż tak złe. Ale wystarczy, żeby Bezi miał kitkę, sterowanie jak z G2 i styl walki z G2 i byście powiedzieli, że G3 jest super. Ale racja, klimat jest mizerny. Nie kojarzy się z G2 i z G1, są inne głosy, nagle Diego jest siwy i ma taką twarz... Zmiany są wielkie. Czasem można w to pograć, ale trzeba mieć mocnego kompa. Wbrew pozorom Gothic 3 nie jest złe.
 

matsen89

New Member
Dołączył
21.11.2007
Posty
3
hmmm, co poszło nie tak, chyba to, ze w poprzednich częściach graliśmy zwykłym kmiotkiem :D którego nikt nie szanował i po prostu trzeba było sie bać czy od kogoś nie dostaniemy w morde. Najbardziej w G1 i G2 podobal mi sie poczatek rozgrywki. Mozna było dzięki wykorzystaniu jednej osoby wykonać kilka zadań dzięki czemu powoli stawaliśmy sie kimś. W g3 mamy już uznanie i jako taką reputacje wsród ludzi a zadania są zbyt banalne, idź i zabij... ;/.
Wydaje mi sie że gra tracila klimat już od 2 częsci co było własnie związane z tym że juz czegoś dokonaliśmy, i to oczywiste że nie mogło pozostać to bez echa. Dlatego jakby nie patrzeć kontynuacja dziejów tego samego bohatera będzie równoznaczna z utratą klimatu, chyba że będą opisywane dzieje sprzed fabuły z g1, czego podobno mamy doświadczyć w g4.
 

Bezramienny20

New Member
Dołączył
25.11.2007
Posty
1
Według mnie w gothicu3 niezachowano tego co w poprzednich częściach, a mianowicie od paroba stajesz się mistrzem i panem wszystkiego że nikt niemoże ci podskoczyć.W trójce pierwsza misja polega na rozwaleniu szystkich orków w mieście Ardea, a nie tak jak w poprzednich częściach, żeby zabić orka musisz być BOSSEM.to mi sie podobało. a na dodatek to w G3 wiekszość misji jest taka sama tylko lekko podtiuningowana przez twórców.ale dossyć tej krytyki poprostu samo to że Gothic zaszedł aż tak daleko świadczy o tym że to zajebista gra.jak poraz pierwszy zagrałem w G1 to pomyślałem co to za denna gra ale gdy wypełniłem pare misji to nagle odechciało mi się chodzić do szkoły.I tak oto zostałem fanem Gothica
 

Vitek

Member
Dołączył
23.11.2007
Posty
65
Według mnie Gothic 3 stracił klimat po przez kilka ważnych elementów:
1.Od razu mieliśmy siłę pokonać 20 orków naraz przez co to co w grach RPG najważniejsze albo chociaż ważne nie staliśmy się od zera do bohatera tylko od bohatera do lepszego bohatera..
2.Fabuła..w fabule G3 od razu wiedzieliśmy jak się skończy gra..żadnych zwrotów akcji.. Zero :(
3.Jeśli chodzi o punkt 1. to po co grać jeśli wiadomo że mały TUNING naszego bezia stworzy SUPER HEROSA... a nie to co w G1 lub G2.. jak już mówiłem od zera do bohatera.. i według mnie to było 30%mniej gry walności mniej a drugie 30% to strasznie monotonna fabuła..zero zwrotów akcji... (chyba zaraz za instaluje G1 i sobie przy pomnie starego dobrego gothica) Pozdrawiam :p
 
Dołączył
18.9.2007
Posty
88
Stracił klimat, bo nie robi się tam nic ciekawego. Nie ma żadnego legendarnego stwora- bossa, który był tajemniczy i budził respekt. W Gothicu 3 odbija się tylko miasta i zabija przedstawiciela albo Innosa, albo Beliara, lub obydwóch.
 

detoks

Member
Dołączył
24.1.2008
Posty
69
Utrata klimatu wiąże sie oczywiście ze zmianą grafiki i ogólnym stylem,jakim wyróżniała się gra.Mam tu na myśli przyłączenie się do określonej gildii.W G3 można pracować dla wszystkich i można praktycznie należeć do wszystkich.G1 i G2 miały niesamowity klimat dzięki lokacjom,od których zalatywało tajemniczością i pewnym strachem.W trzeciej części mało jest takich miejsc,które mogłyby w nas wywołać takie odczucia.Na zmianę klimatu pewnie również ma wpływ sytuacja zw. z orkami.W G1 i G2 były to bezmyślne bestie,które atakowały wszystko w zasięgu wzroku.W G3 jest to już rozwinięty lud,dla którego honor się liczy i siła w walce.Mi ta zmiana nie przeszkadza,bo fajnie,że można współpracować z wrogiem,ale jednak to już nie ta sytuacja z orkami co w poprzednich częściach.Ta część również utraciła magię fabuły która cechowała poprzedników.Nie można powiedzieć,że ta gra nie ma fabuły(bo każda ma,nawet sieciówka MU,w której fabułą można nazwać ciągłe wybijanie stworzeń i ekspolarcja nowych terenów-beznadziejna fabuła,ale jest).Fabuła w trzeciej części zanika pod nawałem setek zadań pobocznych.Rusza tylko od momentu spotkania Xardasa a potem to już znajdź artefakty,wybierz Boga i spełnij jego wolę.Pod tym względem gra mnie zawiodła.Choć jest wiele produkcji,które fabułę mają gorszą,nie chodzi tu tylko o erpegi.Gothic 3 jako oddzielna gra można powiedzeć,że jest bardzo dobra(po zainstalowaniu patchy oczywiscie :lol: ),ale na tle serii wypada najsłabiej.Utraciła dwie najważniejsze rzeczy,jakie powinny cechować grę tego typu:Klimat i fabułę.
 

Didson

Member
Dołączył
5.2.2008
Posty
135
Powodów jest zapewne kilka, jednak dla mnie największy błędem jest brak przynależności do gildii.
Jak zapewne pamiętacie w poprzednich częściach można było(trzeba) sie przyłączyć do jakiejś gildii, a tutaj, zabijasz orki w jednym mieście w drugim cię uwielbiają, gracz nie ma kontaktu w stylu "Ja to Bezimienny, od moich decyzji zależy jego los", co do spowody także mnie to męczy, przy tak dużym obszarze ciężko jest odkryć tajemnice związane z grą, a gra do tego nie zachęca.

Podsumowując:
Brak przynależności do Gildii
Za duży świat, który nie zachęca do zwiedzania(Przynajmniej mnie)

Pozdrawiam
 

hooy_vum_v_doope

New Member
Dołączył
27.2.2008
Posty
3
wg. mnie szczególnie brakuje tutaj tego mrocznego klimatu , tak samo jak rozwoju fabuły i filmików. W g1 i g2 na początku wiedliśmy spokojne życie spokojnego człowieka, Dopiero pod koniec gry gra stawała się mroczna i napełniała uczuciem strachu w taki sposób że chciało się wrócić do początku gry i znowu się bawić. Wtedy też Wszystkie decyzje podjęte kroki stawały się coraz ważniejsze. A w g3 przez całą grę robimy wciąż to samo, nie ma tego mrocznego klimatu, wszystko jest takie jasne proste i niewinne jak dziecinne zabawy typu. bieganie za psem po podwórku. Gothic to po prostu kolejna kiepska banalna nawalanka typu Wiedźmina. Ten jest jednak o wiele ciekawszy i bardziej dopracowany mimo wielu błędów... Takie jest mooje zdanie. Może się ono wam nie podobać, możecie się z nim nie zgadzać ale ja mam to w d....
 

Aco

New Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
6
Może 1dynka była mroczna tylko w niewielkim stopniu ale na pewno nie 2ka dla mnie to ogromny + Gothicka ten wspaniały taki wesoły świat a nie tak jak w tych innych gównianych grach tylko lochy, noc cały czas ciemno i ponuro :/ Ciesze się że w G3 to zachowali, fakt klimat troszkę osłabł ale nadal jest
Pod względem klimatu to i tak G1 rulzz ;D
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Według mnie G3 wyszedł... eee średnio:

1.Grafika - całkiem niezła ale jak już padło wcześniej trochę bajkowa.Nie mogli sie bardziej postarać? :huh:
2.Walka - Przecież walka w G3 jest za banalna, uderzasz jednego a pozostali czekają na swoją kolej robiąc okrąg naokoło ciebie(bez sensu). <_<
3.Bezimienny - za pierwszym razem jak zagrałem normalnie ciężko było się pokapować, że to jest bezimienny! Gdzie jasne włosy i ten kucyk? :blink:
4.Klimat - to już nie ten Gothic co wcześniej:
-słaba fabuła
-prawie wszystko pozmieniane
-no i grafa trochę psuje

No ale jednak ma swoje plusy nie bądźmy przesądni. ;)
 

betonman

New Member
Dołączył
19.7.2008
Posty
5
Według mnie najwieksza głupota jest fakt ze juz na starcie gry mozna isc w dowolne miejse na swiecie przez to chodzilem po calym swiecie, robilem co chcialem az w koncu wogole zapomnialem o co chodzilo w fabule ;/
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Ja mysle ze wogole Gothic przestal "podniecac" :D
Kiedys sie poszlo gdzies ork cie zabil i sie powiedzialo ze kiedys sie tam przejde go zabic i bylo coraz ciekawiej i do tego nowe tereny ;] , a teraz? kosisz orki od samego poczatku ciagle orki i orki jest ta niestabilnosc Gothica doprowadza do szalu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom