Cheating

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Heh, kiedyś założyłem podobny temat, ale czasy i ludzie się zmieniają to mam nadzieje że nie skończy się to dla mnie warnem :p


Powiedzcie mi czy macie jakieś sprawdzone sposoby na sciąganie na lekcjach? :p

Moili sposobami są:

Telefon komórkowy, leży sobie na ławce a ja mam w nim zapisaną sciągę albo wchodzę do internetu

Długopis UV, Swiatełko uv podświetla text napisany niewidocznym atramentem, bardzo ciekawa sprawa polecam

Tu macie taki produkt:
http://www.allegro.pl/item159949835_zestaw..._uv_gratis.html

Moi koledzy i niektóre koleżanki mają długopisy z wysuwana kartką papieru :p

Drukuje też sciągi czcionką siódemką i naklejam na korektor z jednej strony ;)

To moje typy, dajcie swoje ;)


Pozdro
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Ja drukuję czcionką 8 i zerkam po prostu. Mam ukrytą kartkę pod kroczem albo w kieszeni, obserwuję nauczyciela i jak zauważę okazje to spisuję. Skuteczność to oceny 4-6;p

Inny sposób to mój ziom Paul R., którego chcę w tej chwili pozdrowić, bo dzięki niemu pewnie nie miałbym takich gut ocen;p
Po porostu opieram głowę o rękę tak, żeby nie było widać, czy zaglądam do siebie, czy od kumpla.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Byście sie uczyli to byś cie nie musieli ściągać lamy! :p
No ale skoro chcecie...:

Jako że siedzę w pierwszej ławce, nauczyciel idzie do tyłu a ja se spokojnie ściągam :)
Weź jak siedzisz przy ścianie, ściąge gdzieś tam przyklej. (Na ściane;p):) Heh. Twój podopieczny będzie myślał że to jakaś praca itp.
Załatw klucz do klasy na przerwie, wyjdź na ławkę, i przyklej ściąge do sufitu lub lampy :p. Spoglądaj tylko do góry...

Wasze sposoby też polecam!

Pzdr.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Moje sposoby z gimnazjum (to były czasy ^^) :
- Mała kartka z malutką czcionką pod rękaw albo podwijam rękaw (koszula) i tam zamieszcza ową malutką karteczkę.
- Kartka A4 :D w kostce (taki plecak wojskowy) ale warunek - należy siedzieć przy ścianie. Jak nauczyciel idzie, to nogą zasłaniasz kartkę klapą od plecaka.
- Jak masz mało sprytnego nauczyciela to możesz ściągę na kartce pod kartkę na której piszesz.
- Ściąga w chusteczkach bądź na chusteczkach.
- No i zeszyt na kolanach ( najlepsza metoda w 1 ławce )
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
- Ściągi/zeszyty/podręczniki w kroczu :D
- Na historii zawsze - ściąga pod pracą. :lol:
Mam zamiar zaopatrzyć się w ten długopisik. ;d Mam też długopis z wysuwaną kartką, ale jakoś się nie przydaje.
Aha i mam na kompie dokument "ściąganie", nie pamiętam skąd to mam. :D

QUOTE
Sposób 1

Najlepiej jest sciagac z dlugopisów. Sciaga musi miec wtedy odpowiednie wymiary. Podobnie dlugopis. Najlepsze sa zele, jak najdluzsze i przezroczyste. Sciage o odpowiednich wymiarach zwijamy w rulonik i wkladamy do srodka. Wtedy na sciadze zmiesci sie od 8 do 10 linii o dlugosci od 9 do 11 cm. Moze nie jest to zbyt wiele, ale 4 dlugopisy powinny wystarczyc na "cos" wiecej. Aby sciaga byla czytelniejsza, mozna ja okleic tasma samoprzylepna.

Sposób 2

Jest to sposób podobno niezawodny, lecz go jeszcze nie próbowalem. Sciage zwinieta w harmonijke po prostu trzymamy w rece i przerzucamy ja na odpowiednie strony. Nauczyciel nawet nie podejrzewa, ze sciage mozna miec w rece !!!

Sposób 3

Sposób dobry tylko (?) dla dziewczat: na klasówke lub inny sprawdzian ubieramy sie w dluga spódnice i rajstopy. Na nogi (uda) naklejamy napisane na nie szeleszczacym papierze sciagi. Technika jest prosta - podczas egzaminu podkasamy spódnice i... egzamin zdany!

Sposób 4

Drukuje sie sciage na foli(kupuje sie specjalna do atramentowych, laserowych) i wklada do ust lub kladzie na lawce. Nie do wykrycia bo jest przezroczysta, widac tylko drobny maczek.

Sposób 5

Jest calkiem podobna do metody pierwszej, lecz trick polega na tym by nie wkladac sciagi do srodka dlugopisu, tylko owinac nia obudowe dlugopisu, a cala konstrukcje uszczelnic tasma samoklejaca. Róznica miedzy tym sposobem a metoda nr 1 polega na tym, ze na mojej sciadze zmiesci sie 2x wiecej informacji! Jezeli bedziemy pisac sciage olówkiem (automatem) 0,5 mm zmiescimy ok. 3x wiecej informacji bez straty na czytelnosci "pomocy"! Sposób sprawdzany przez 3 lata na lekcjach historii, chemii i geografii (2 lata) :). Zadnej wpadki!!!

Sposób 6

Jezeli szkola wprowadzila identyfikatory, to ten sposób sie przyda. Drukujemy sciage na kompie, wkladamy w tylka scianke identyfikatora. Jeszcze tylko wystarczy zalozyc na siebie bluze z "fredzelkami", czyli szmureczkami i na koncu doczepiamy nasze cudo. Siadamy w lawce z odpowiednio odwróconym ident'em. Gdy cos chcemy odczytac, wystarczy schylic glowe i z powrotem odwrócic. Szczególnie na poczatku wprowadzenia identyfikatorów nauczyciele nic nie podejrzewaja.

Sposób 7

Latwe i pozyteczne ! Gdy posiadamy piórnik z plaskim dnem o duzej powierzchni, wydrukowana badz napisana sciage przyklejamy od spodu. Gdy cos potrzebujemy, odwracamy piórnik.

Sposób 8

Gdy mamy zegarek o duzej tarczy, mozemy nasza sciage nakleic na tarcze (ryzykowne), badz karteczke wsunac pod niego. Wg mnie, moze byc problem z powtórnym wlózeniem sciagi pod zegarek :(, ale warto wypróbowac.

Sposób 9

Na sprawdzian zakladamy koszule z duza "dziura" miedzy guzikiem a rekawem. Sciage o odpowienich wymiarach wklejamy w sekretne miejsce. Gdy cos potrzebujemy, wystarczy przyblizyc reke.

Sposób 10

Starannie wydrukowana sciage przyklejamy na dolne czesc buta olejamy tasma i na sprawdziane zakladamy noge na noge trzymajac but w lini pozimej. Jest to skuteczne jezeli siedzimy gdzies przy koncu gdyz inaczej nie znajdzie zastosowania.

Sposób 11

Ta technika polega na uzywaniu korektora w tasmie. Na wymienny wklad naklejamy wydrukowana na komputerze sciagei gotowe ! Wklad mozna okleic z 2 stron.

Sposób 12

Sciage mozna umiescic w piórniku, w otwieranym kalkulatorze. Mozna tez na kartce delikatnie wzory ( i nie tylko )

Sposób 13

Sciage mozna umiescic w etui do okularów.

Sposób 14

Sciage umieszczamy na nieprzezroczystej linijce. Mozemy ja polozyc na lawce dolem do góry, a gdy nauczyciel idzie - wziac ja(niby do narysowania kreski) i polozyc normalnie. Sposób jest przetestowany na 100 losowo wybranych osobach.

Sposób 15

Jesli w klasie w której piszemy sprawdzian sa czarne lawki, mozemy sie pokusic o napisanie sciagi na tej wlasnie lawce. Gdy nauczyciel przechodzi - nic nie widzi, a my po odpowiednim katem mozemy wszystko odczytac. Unc

Sposób 16


Jest podobny do sposobu drugiego. Jezeli jestesmy praworeczni, to lewa reke kladziemy na blacie stolu, rozszerzamy lekko palce, gdzie odczytujemy dane ze sciagi zwinietej w prostokatna harmonijke. Kiedy nadchodzi Profesor laczymy palce ze soba tak, ze nic nie widac. Sciage przekladamy palcem srodkowym i wskazujacym. Sposób wypróbowany na maturze, która zdalem trzy lata temu.

Sposób 17

Najlepiej jest wydrukowac na komputerze sciage czcionka mniej wiecej 4, potem przykleic na swiezo wydrukowany tekst tasme klejaca i delikatnie odkleic. Nadruk zostaje na tasmie i mamy sciage ta tasmie! Teraz mozna zrobic z nia wszystko. Najlepiej nakleic na dlugopis, mozna tez nakleic na lawke albo na reka itp. Sciaga nie do wykrycia !

Sposób 18

Sposób podobny do 2 z ta harmonijka, tylko zamiast harmonijki robimy taki jakby dwustronny rulonik który potem sobie przewijamy. W sumie sposób jest lepszy od drugiego, bo ściąga jest bardzo mała i są mniejsze szanse na to, ze podczas ściągania nam się rozleci. Rulonik mozna jeszcze przyczepic do dwóch zapalek, zeby sie lepiej przewijało, albo przywiązać do niego nitkę, troszkę krótsza od ręki, a z drugiej strony przywiazac do ramiaczka od stanika lub koszulki, wtedy jak nauczyciel idzie to prostujemy reke i sie sciaga chowa do rekawa. Wypróbowane na kazdej klasówce.

Autor sposobów ściągania nie ponosi odpowiedzialności prawnej za ich niewłaściwe stosowanie ani za ewentualną ''wpadkę''. wszystkie próby wymuszenia korzyści pieniężnej od autora ze względu na stosowanie zamieszczonych sposobów będzie ignorowana. Sposoby te są zamieszczone wyłącznie w celu edukazcyjnym
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Ja szczerze mówiąc nie ściagam... Jak sie nie anucze to wałek, anjwyzej bedzie te 1 czy 2... Jedynym rpzedmiotem jest geografia, ale nigdy mi sie nie chce sciagi robić, wiec wyjmuje książke i szukam. W tym ból że nigdy nic nie umiem znaleźć i i tak mam kape~~ Ale przynajmniej rozrywke mam xD. No czasem, na geografi kolega mi podpowiada... tzn podpowiedał bo go pani przesadziła xD. Ale jedno 5 mam dzieki nie mu~~. Kiedyś pare razy ściątgałem w podstawówce, na niemcu. Efekt 5 murowane. Pisze sciage i wkaldam ja w dlon lewej reki ktora trzymam na kartce i po sprawie... I jeszcze na Hiście kolega mi podpowiadał kiedyś. Ale ostatnio już nie... W tym roku... Ale za to kumpel ktory ma 3 (ja 4 na koniec xD) na spr mi podpowiedzial co nieco xD... I tak obaj 3 dostalismy~~ I WŚ~~.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Mase wymienionych sposobow sam testowalem i nie miałem wpadki jeszcze ani razu ( co nie znaczy że nie bede ieć kiedyś :eek: ).

U nas w szkole mam identyfikatory i po tylu latach od ich wprowadzenia nauczyciele dalej sie nie skumali żę jest to doskonałe miejsce na ściąge. Nic ci nie udowodnią bo identyfikator w/g regulaminu ma być przypięty, a co jest do niego przyklejone to juz sprawa ucznia :p

Na fizyce wyciągam poprostu zeszyt i jak czegoś nie wiem to przepisuje na żywca. Inaczej nie da sie zdać fizyki u mojej babki. W 1 klasie nie ściągałem tylko polegałem na wiedzy i miałem komisa :/

Pamietam jak kiedyś w gimnazjum na sprawdzian z matmy koleś przyszedł z ręką obklejoną taśmą i ściagami. Wyglądało to komicznie i było tak wielkie że poprostu sie nie dało ściągnąć :eek: Ale czego sie nie robi dla tej 2...
 
Dołączył
28.11.2006
Posty
33
Ja od dawna nie sciagalem ale zdarzalo sia tam po kilka razy sciagnac np. na hiscie siedze w ostatniej lawce a gosciuwa chodzi przy pierwszej i moge sobie sciagac pare razy sciagalem na matmie i muzie
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
Ja tam generalnie nie ściągam, ale jak się zdaży to właśnie ściąga w harmonijke, do lewej ręki i jechane. Mój starszy brat co teraz na 3 roku studiów jest wyuczył się trzymać ściągę w ręce, którą pisze. NIGDY go przy tym nie złapali. Sposób trzymania ściągi między nogami (właśnie z forum :D ) kiedyś wypróbowała moja siostra. Niestety albo nieudolnie próbowała, albo trafiła na zbyt doświadczoną nauczycielkę :). Jak czasem musiałem ściągać ( ach to lenistwo :) ) to najlepiej było na biologii - książka na wyciągnięcie ręki w kostce leżącej obok nogi, jak nauczyciel nie patrzy - chyc książkę na kolana (najlepiej jeszcze jak są niskie stoły) i tylko strone wyszukać. Prawde mówiąc jest to sposób dla desperatów :). Najlepsze jest, jak zrobie sobie ściągę, ładna harmonijka i w ogóle, a nic nie muszę ściągać, bo się nauczyłem pisząc ściągę :p.


Pozdrawiam - pepon
 

Gravell

Member
Dołączył
29.1.2007
Posty
88
Drukuje sciąge czcionką 4, Times New Roman, przyklejam ją do długopisu jeśli jest krótka i wygląda z daleka jak kod kreskowy wiec nikt się nie czepia, jeżeli jest dłuższa to do długopisu ją (ważne żeby długopis był przeźroczysty) i voila!
 

Garrick

Member
Dołączył
20.9.2006
Posty
81
A ja stanowczo ściąganie potępiam! Jest to niezgodne z ogólno przyjętymi zasadami etyki, bo to nic wiecej jak zwykłe oszustwo! :D :D :D
A tak serio to czasem sie coś sciągnie, ale częsciej licze na osoby siedzące w poblizu mnie i na ich podpowiedzi. A jeśli chodzi o sposoby to najczęściej chyba stosuje ten ze sciagam pod kartke. Sposób z dlugopisem ktory posiada swiatelko UV tez jest niezly ;) Jednak najlepsze czasy na sciąganie były w gimnazjum. Ehhh to byly cos, na historii siedizalem z kumplem który kladl sobie sciagi na brzuch i twardo z nich jechal :D (pozdro dla niego ;) )
 

Szewa

New Member
Dołączył
26.11.2006
Posty
13
ja biore drukuje najmniejszą czciąką na kartce sciąge i trzymam se w rence a nauczyciel i tak tego nie zauważy :D
 

Skam

New Member
Dołączył
7.2.2007
Posty
1
najlepsza ściaga jest w głowie :p
ale jak w głowie pusto to kartkami trzeba ją wypełnić :D
ja mam trochę zbyt dobry wzrok i robię se ściagę trójką, a nauczycielka ślepa jak kura :p
inny sposób to jak inni mówili, wejść do klasy na przerwie przy swojej ławce przykleić dużą ściagę przypominajacą plakat(dla uwiarygodnienia mozna przykelić obrazki)...
 
Do góry Bottom