Buczenie Głośników.

Status
Zamknięty.

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Stawiam na zjebane ekranowanie w kablach albo przegrzewanie cewek. Kable też mogą być przyczyną, jeśli są zwinięte to zwiększa się indukcyjność, ergo podatność na zakłócenia jest większa. Słuchawki podłączasz bezpośrednio do karty dźwiękowej, czy do głośników?
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Słuchawki podpinam do głośników.
Tyle tylko, że od kilku dni nie zauważyłem buczenia. Ale w głośnikach często coś trzaska, czasami dźwięk zmieli lub zwolni na sekundę.
 
Nie wiem co jest grane, w wolnej chwili sprawdzę kable, może faktycznie są mocno poskręcane.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Na karcie SoundBlaster Audigy 2 też miałem takie lagi ze dźwiękiem. To przez to, że ta karta gdy była produkowana nie istniał jeszcze windows 7, nie jest w pełni kompatybilna. a ze screenow można wywnioskowac, że właśnie masz jakąś z tych kart.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Sound Blaster Audigy SE Bulk jeśli się nie mylę. I wszystko się zgadza, stare SB nie są kompatybilne z win7, tyle tylko, że ta wersja wydana została podobno specjalnie pod siódemkę. Jak kupowałem głośniki, to pomyślałem, że zawsze lepiej będzie grało na karcie dźwiękowej niż na zintegrowanej. Problem ze sterownikiem oczywiście był ale znalazłem odpowiedniego patch specjalnie pod win7 i zaczął sterownik hulać.
 
Może to i wina karty ale przecież na zintegrowanej też buczało ( sprawdzałem jak buczało) Teraz jak pisałem nie buczy, dlatego bardziej jestem przekonany, iż to coś z kablami lub coś się przegrzewa jak pisał Bojka.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Dobra, chyba wiem, w czym tkwi problem. W gniazdku, chyba jednak nie ma uziemienia, lub jest i nie działa. Długa historia ale to gniazdko do którego podłączony jest komputer, nie jest normalne. Dlatego zamierzam wymienić gniazdko lub zrobić osobne gniazdo do kompa. To pewnie załatwi sprawę trzasków i dziwnych dźwięków. Co do samego buczenia, to pojawia się tylko wtedy, kiedy w pokoju jest podłączony również laptop, ( do innego gniazdka) najwidoczniej powstaje jakieś przesilenie. Za dużo podłączonych sprzętów w jednym pomieszczeniu, na jednym obwodzie? Nie wiem ale najważniejsze, że to nie wina kabli ani głośników.
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
Ciekawe, też miałem te głośniki kiedyś i jak dawałem na minimalną albo bardzo niską głośność, to szło usłyszeć ruskie radio :D Szukałem informacji o tym wtedy i znalazłem tylko odpowiedź, że ten model głośników tak ma i koniec. Ja jednak też nie mam uziemienia i może faktycznie to jest przyczyną.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Mój egzemplarz oczywiście nie jest inny też słyszę czasami radio ruskie, bądź inne. To akurat problemem nie jest, bo słuchając muzyki radia już nie słychać
 
Zamykam dyskusja wyczerpana.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom