Bennet Czy Harad

Bloodwayne

New Member
Dołączył
19.6.2008
Posty
26
Zawsze się zastanawiałem który z tych kowali lepiej zna się na swoim rzemiośle
51613_1196800951_09cc_p.jpeg

Jak myślicie który?
Jakie jest wasze zdanie wypowiedzcie się


Moim zdaniem Harad jest lepszy.Kuje broń dla samych paladynów-miecze runiczne
Ma powiązania z kupcami na placu targowym,między innymi z Hakonem któremu także sprzedaje broń.
Zna się on doskonale na swoim fachu co pokazuje nauka u niego-uczy do 50 siły
Ma własnego czeladnika-Briana bardzo sympatycznego i bystrego chłopaka który biegle łapie o co chodzi w prawdziwej profesji kowala.
Harad karząc nam wykonać zad. z zabiciem orka ma nadzieje że jesteśmy silni i biegli w walce co mogłoby się przydać w obronie Khorinis-być może on także jest dobrym wojownikiem !
Uczy on także wykuwać wiele mieczy-np.El Bastardo,Rubinowe Ostrze,Samowyk. Miecz itd
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Uważam, że lepszym kowalem jest Bennet, ponieważ:

- Potrafił naprawić oko innosa, w przeciwieństwie do harada

- Potrafi robić lepsze miecze z rudy niż harad

- W G2 nauczył się robić nowe, innowacyjne zbroje i coraz lepsze miecze z rudy

Harad jest takim raczej "rutynowym" kowalem z miasta, dla którego kowalstwo to tylko praca. Bennet natomiast pracuje bo lubi.
Pozdro.
 

Bloodwayne

New Member
Dołączył
19.6.2008
Posty
26
Być może tak ale Harad nie miał problemów z zabójstwem Lothara-może to i Bennet nie zabił ale on stał się głównym podejrzanym!
Harad zna Benneta-sam mówi że przy naprawie biżuterii-biżuterii-jej nie umie naprawić Harad gdyż nie zna się na jubilerstwie-że w tej naprawie pomoże nam ktoś z najemników.Być może się znają,wymieniają doświadczeniem i zdolnościami
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Moim zdaniem Bennet. Tak jak Pandrador mówił, potrafi naprawić oko innosa, nauczył się robić nowe zbroje dla łowców smoków i robi lepsze miecze z rudy. Tak przyajmniej słyszałem w grze :p Harad to taki... hmm zwykły kowal. Robi to co do niego należy nie stara się odkryć nowych mieczy, zbroi itp. Czeladnika ma dlatego, bo jest kowalem w Khorinis. Bennet też by miał, ale wybrał najemników (i dobrze xD).
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Według mnie Bennet jest lepszym kowalem od Harada poniewaz uczy robic wspaniale miecze:)) Doskonalym przykladem jego doswiadczenia jest Duze Magiczne Ostrze Na SMOKI. Najlepszy miecz w grze:))
Plusem Harada jest to gdy zostaje sie u niego czeladnikiem duzo placi za zwykle miecze:D Bennet takze jest
złotnikiem i naprawił oprawe do Oka Innosa. A jego wspanaiała zbroja Łowcow Smoków? Jednym slowem Bennet świetna postac w grze:)))
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
CYTAT(Bloodwayne @ 22-06-2008, 12:22) index.php?act=findpost&pid=187146
Być może tak ale Harad nie miał problemów z zabójstwem Lothara-może to i Bennet nie zabił ale on stał się głównym podejrzanym!
Harad zna Benneta-sam mówi że przy naprawie biżuterii-biżuterii-jej nie umie naprawić Harad gdyż nie zna się na jubilerstwie-że w tej naprawie pomoże nam ktoś z najemników.Być może się znają,wymieniają doświadczeniem i zdolnościami

Phi, to, że mił problemy z zabójstwem nie znaczy że jest złym kowalem ;) Może nie jest prawym obywatelem królestwa Myrtany (Albo Nordmaru - nie grałem w G3 xP), ale kowalem jest przednim. Może i wymieniają doświadczenia, ale to Bennet samemu wymyślił konstrukcję pancerza z łusek smoków i coraz lepsze miecze ;)
Pozdro.
 

Bloodwayne

New Member
Dołączył
19.6.2008
Posty
26
Może niby tak ale wpadł być może przez przypadek na ten pomysł
Może przeczytał coś takiego jak almanach w podziemiach klasztoru-z którego dowiadujemy się o wzmocnionej konstrukcji pancerza(skorupkami ze smoczych jaj)
Być może to nie pomysł benneta a tylko 'podróbka'
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Tia...może przypadkiem znalazł zapiski innego kowala, może kradnie Haradowi pomysły...MOŻE.
W G2 nie jest to powiedziane. Może tak, może nie. Opierajmy się na faktach które przemawiają na rzecz Benneta.
Pozdro.
 

Bloodwayne

New Member
Dołączył
19.6.2008
Posty
26
W gothicu nic nie jest powiedziane trza samemu wszystko wnioskować

Ale jeden argument przemawia za Haradem...u Benneta nie można terminować
 

Elektric

Member
Dołączył
20.6.2008
Posty
60
Bennet robi lepsze pancerzyki i miecze ale boli mnie bardzo to, że nie można się u niego uczyć jak się nie jest najemnikiem. Jak przejdę III gram jeszcze raz i choćby mnie mieli obedrzećze skóry będe u Najemników. Bennet rządzi!
 

Frithjof

New Member
Dołączył
30.6.2008
Posty
1
Zgadzam się ,że Bennet jest lepszym kowalem od Harada. Potrafi robić coraz lepsze zbroje a także uczy nas kucia broni z magicznej rudy w przeciwieństwie do Harada ,który tylko kuje miecze dla paladynów i dla handlarzy.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
No ciężki jest określić kto jest lepszy,bo Bennet kuje broń i pancerze dla przyjemności i szuka nowych coraz to lepszych rozwiązań. Myślę że chciałby wykuwać pancerze i broń z którymi wojownicy dokonywali by wielkich czynów,a on zyskałby sławe,rozgłos i powszechne uznanie.Chciałby sie przez to "unieśmiertelnić" tak jak artyści czy wojownicy poprzez dokonywane czyny.Nie zapominajmy również że zna sie na jubilerstwie.Natomiast Harad wiedzie spokojne życie.Lubi to co robi,odpowiada mu jego pozycja społeczna,ale kuje miecze dla zarobku.No i warto wspomnieć że nie wykuwa pancerzy.
Post jest na temat umiejętności kowalskich a nie na temat odwagi.To czy zaatakował Lothara czy nie nie ma tu raczej nic do rzeczy.
Wydaje mi sie że Bennet lepiej zna sie na rzemiośle,ale nie można mieć 100% pewności,bo harad nie pokazuje w pełni swoich umiejętności(chyba że ich nie ma? :huh:)
 

wojtek_wawa

New Member
Dołączył
8.7.2008
Posty
21
Bennet i Harad bardzo dobrze znają się na swoim rzemiośle, ale uważam, że najlepszy jest Jan - łowca smoków i kowal jednoczeście. Zna on się na kowalstwie z użyciem smoczych łusek i smoczej krwi.
A jeżeli mam wybierać między Bennetem czy Haradem to zdecydowanie wybiorę Benneta, dlatego, że zna się on na najlepszych mieczach i także wyrabia pancerze.
 

ButyGomeza

New Member
Dołączył
10.7.2008
Posty
10
Ja wole benneta bo umie robic magiczne ostsze na smoki i całkiem fajnom zbroje. harad nie umie takiej robić tylko te kjepskie magiczne ostrza.
 

calcan

New Member
Dołączył
9.7.2008
Posty
6
to zależy. bennet cie uczy tylko jak skumasz sie z najemnikami a harad gdy dołączysz do paladynów. no ale chyba wybrałbym benneta


Już jeden Twój post wylądował w koszu, chyba nie chcesz, żeby kolejne też się tam znalazły...?
 

LISEKPL

New Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
22
Bennet.Dlaczego:
-Nie wita nas jak gbur " a to znowu ty", "dawno cię tu nie widziałem gdzie się pętałeś hę"
-Umie lepiej wykuwać bronie z rudy niż Harad
-Potrafi naprawić Oko Innosa
-Może nam towarzyszyć w Drodze na Dwór Irdorath
 

Ancymon

Member
Dołączył
29.7.2008
Posty
55
Ciężko określić który jest lepszy.Bennet po prostu dzieli się większą ilością swej wiedzy.
Harad nie uczy nas kuć broni z magicznej rudy, bo w jego mniemaniu jesteśmy zbyt ,,ciency'' w kowalstwie.
Możliwe ,że Harad uczy nas tylko tego ,co potrzebne ,abyśmy przynosili zyski jako czeladnik.Na naukę reszty zwyczajnie nie ma czasu. ;)
 

Kurys4

New Member
Dołączył
29.7.2008
Posty
18
Obaj są dobrzy ale najlepszy chyba Harad,można zostać u niego czeladnikiem,jest w głównym mieście,i współpracuje z paladynami :D :D :D :D :D
 

arkozwoli

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
63
zdecydowanie Bennet bo umie lepiej kuc i jest spoko nie to co gbur harad zreszta co z tego ze mozna u harada zostac czeladnikiem skoro u benneta nauczyc sie mozna kuc super miecze i tez drogo sprzedac zreszta bennett fajne zbroje umie kuc
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
ciężko wybrać, ale chyba jednak Bennet, bo:
- nie wita nas jak gbur,
- kuje lepsze miecze i pancerze,
- umie naprawic Oko Innosa
- i w ogóle jest fajny
 
Do góry Bottom