Błąd Where Is The Guru, Prawdopodobnie Powiązany Ze Zbyt Szybką Instalacją

Status
Zamknięty.

dominik794

New Member
Dołączył
15.10.2008
Posty
6
Ponownie zainstalowałem Gothic'a 3 i znów mam ten sam problem co kiedyś. Mianowicie błąd "Where is the guru" wyskakuje tuż przed wejściem do Reddock. Znów instalacja trwa niecałe 10min, tymczasem pamiętam, że poprawnie powinna trwać około 30min. Dawniej problem ten pojawił się po incydencie w kopalni Nordmaru, gdzie również w pewnym miejscu mnie wywalało. Wtedy to poradziłem sobie po prostu nie zmieniając nazwy głównego folderu na "Gothic 3" (używany wcześniej) i już instalowało się dłużej.
Niestety tym razem to nie pomaga. Nie wiem czy ja wtedy coś jeszcze robiłem. Teraz też usuwam wszystko po Gothic'u: główny folder (po deinstalacji), folder w Moich Dokumentach, odinstalowuje Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable, czyszczę rejestr, dodatkowo jeszcze zacząłem czyścić folder Temp. Ciągle instalacja trwa za krótko Smutny.
Co jeszcze mogę zrobić?

PS:przez kod przeniosłem się do Norrisa znajdującego się w jaskini buntowników i po chwilli znów mnie wywaliło.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Sorry za double post ale znalazłem kilka rozwiązan na bład WHERE IS THE GURU ? , a wiec pojawia się to czesto gdy 1. grzebiemy coś w plikach bądz długo graliśmy w gothica ROZWIĄZANIE: Uruchom Ponownie Kompa 2. Przy spolszczaniu samych napisów zrobiliśmy wszystko ok i wyskakuje nam ten bład co mamy zrobić ?? ROZWIĄZANIE: Nalezy sprawdzić jak nazwaliśmy plik po kompresacji folderu na .pak Project_compiled.pak czy Projects_compiled.pak , ten bład wsykakuje jak damy tą 1 nazwe Project_compiled.pak a dokładniej ?? brakuje "s" na końcu słowa Project . 3. Bład ten też czesto wyskakuje jak mamy za mało pamięci wirtualnej a więc ?? ROZWIĄZANIE: PPM na mój komputer>właściwości>zaawansowane>wydajność>ustawienia>zaawansowane>Pamięć wirtualna>zmień>LPM na dysk na którym mamy Gothic 3 zainstalowany i ustawiamy od 4500 do 5000.

Sory Za Błedy Ort. Nie czeba Dziękować jak komuś to pomogło niech tu napisze.


Być może patch 1.6 też coś na to pomoże, w co jednak wątpię.
 

dominik794

New Member
Dołączył
15.10.2008
Posty
6
Żeby nie było niedomówień, napiszę parę szczegółów.
Mam takiego kompa: AMD Athlon XP 2000+ 1.67GHz, 1,5 GB RAM, Radeon 9600.
Patch 1.6 instaluję zaraz po instalacji gry, bo inaczej Gothic w ogóle by mi się nie włączył (właśnie przez Where is the guru).
Dawniej jak grałem w Gothic'a 3 to zwiększałem pamięć wirtualną, teraz mam tak: Rozmiar początkowy 2048MB, Rozmiar maksymalny 4096.
Żadnych plików nie zmieniałem.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Patch 1.6 nie koniecznie musi pomóc.
CYTAT
A ja na 1.6 mam notorycznie Wher is Guru smile.gif
Dodam, że na zwykłej podstawce bez patchy gra chodziła cacy. Nie można mieć wszystkiego tongue.gif


Proponowałbym pograć na czystej wersji tak z godzinę, góra dwie. Jak wszystko będzie ok to wtedy zainstaluj patche do 1.5.2 włącznie.
 

dominik794

New Member
Dołączył
15.10.2008
Posty
6
Ale przecież pisałem, że bez patcha to mi się w ogóle nie chce uruchomić.
Najwyżej zainstaluję grę, a potem te patche.
Tylko ile w sumie jest tych patchy do wersji 1.5.2, bo nie chce żadnego ominąć?

@EDIT: Doszłem do tego, że nie chodzi tylko o Reddock. Chciałem dojść na około do Cape Dun i też dostałem Where is the guru.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Patche

CYTAT
Patch 1.6 instaluję zaraz po instalacji gry, bo inaczej Gothic w ogóle by mi się nie włączył (właśnie przez Where is the guru).

Czyli na czystej wersji gra nie uruchamia się w cale bo wyskakuje Where is Guru, czy coś innego?
 

dominik794

New Member
Dołączył
15.10.2008
Posty
6
CYTAT
Czyli na czystej wersji gra nie uruchamia się w cale bo wyskakuje Where is Guru, czy coś innego?


Dokładnie, wyskakuje błąd Where is the guru.

@EDIT: O bardzo przepraszam, ale dla pewności zainstalowałem grę ponownie i nie pokazuje się Guru, tylko taki błąd aplikacji: "Instrukcja spod "0x4fd81423" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000170". Pamięć nie może być "read".

@EDIT2: Twierdzisz, że patch 1.6 wcale nie musi pomagać. OK. Ale mi kiedyś pomógł i teraz tak nagle by się coś zepsuło, że byłby niepożądany?

@EDIT3: Zainstalowałem patche po kolei lecz problem nie zniknął. Aczkolwiek w oknie błędu Where is the guru pojawiła się linijka po polsku, której wcześniej tam nie było. Tekst brzmi: "Nałożono zbyt ścisłe ograniczenia na ilość pamięci wirtualnej lub plik stronicowania, aby możliwe było zakończenie tej aplikacji." Jeszcze odrobinę wyżej pisze "Brak zasobów".
Oznaczałoby, że mam za mało pamięci wirtualnej, ale kiedyś tyle wystarczało. Chyba, że chodzi o to drugie "plik stronicowania", o co z nim chodzi?
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Musisz ustalić większą ilość wykorzystywanej pamięci wirtualnej.
Robi się to tak:
Mój Komputer - Właściwości -> Zakładka zaawansowane ->Ustawienia wydajność -> Zakładka zaawansowane -> Pamięć wirtualna Zmień -> Dysk, na którym masz G3 ->Rozmiar niestandardowy -> ustalasz chyba 4000 do 5000, ale tego nie jestem pewien
I możesz zapomnieć o tym cholernym "Where is the guru" ;)
 

dominik794

New Member
Dołączył
15.10.2008
Posty
6
Ehh, chciałbym, ale po ustawieniu od 4000 do 5000 wyskakuje jakieś okienko Aplet System w Panelu Sterowania, a wnim pisze: "Wprowadź maksymalny rozmiar pliku stronicowania, który może być większy lub równy początkowemu rozmiarowi pliku stronicowania oraz mniejszy niż 4096."
Ano właśnie, dlaczego mniejszy niż 4096? Mam 6GB wolnego miejsca na dysku z Gothic'iem. Natomiast wcześniej miałem ustawioną pamięć wirtualną tylko na dysku C, tzn., na którym to nie było Gothic'a.

PS: Wydaje mi się, że ze wszystkimi patchami, zamiast jednego 1.6, gra chodzi płynniej :). Ale co z tego...
 

krychul19

New Member
Dołączył
12.10.2008
Posty
6
Hmm z waszych wypowiedzi wnioskuje ze patch v1.6 jest najnowszy a ja mam wersje gry 1.7
A błąd where is the guru występuje z powodu braku pamieci wirtualnej.
 

dominik794

New Member
Dołączył
15.10.2008
Posty
6
A mógłby ktoś mi powiedzieć dlaczego, gdy chcę zwiększyć pamięć wirtualną wyskakuje mi coś takiego?

CYTAT
wyskakuje jakieś okienko Aplet System w Panelu Sterowania, a wnim pisze: "Wprowadź maksymalny rozmiar pliku stronicowania, który może być większy lub równy początkowemu rozmiarowi pliku stronicowania oraz mniejszy niż 4096."
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom