Ankieta (kolejna)

Jesteś za karą śmierci ?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Siegheiler88

Member
Dołączył
27.10.2004
Posty
84
QUOTE QUOTE (Siegheiler88 @ 10-11-2005, 22:29)
Boże.

Michał wystarczy
Też Michał jestem...


QUOTE Mam wrażenie, że zapominacie o czymś takim co sie policja nazywa.
Ludzie płacą podatki. Te podatki też ida na bezpieczeństwo, skoro ludzie płacą za bezpieczeństwo to czemu mają jeszcze sami o nie dbać?
1) Zarobki Policji nie sa takie jak byc powinny - powinni dostawac wiecej pieniedzy, zeby ryzyko korupcji było mniejsze.
2)Podstawą bezpeiczeństwa jest zapewnie go sobie samemu. A policja reaguje rozmiaice - wystarczy przypomniec, jak w tej wiosce, gdzie zabito morderce samemu, bo nie przyjechala...
3)W wypadku naruszenia posesji jest stanowczo za malo czasu, aby dzwonic i czekać na przyjazd policji.


QUOTE Przypuśćmy, że zabijesz gnoja, ale co potem? Nie raz sie słyszy o przypadkach, kiedy ludzi mają problemy, gdyż się bronili.
Raz w necie takie coś widziałem.
Cały ten wymysł "granic obrony koniecznej" jes lewicowy - czyli wiadomo jaki.
Gdyby rządziła prawica zapewne zostal by znieiony równolegle z wprowadzenie prawa do broni.
A nawet PiS pod tym wzgledem mi sie podoba.


QUOTE I to odrazu musi oznaczac odbieranie życia
Oczywisce, że nie.
Sam fakt posiadania broni w każdym/wiekszości domow radykalnie zmiejszy przestępczość.
Kto by chcial sie stać celem dla uzbrojonej dzielnicy - a jezeli by kogos zabił i tak by kare śmierci dostal?


QUOTE Bo jeżeli ktoś ma do wyboru śmierć głodową lub np. kradzież czy rabunek to jest oczywistym że wybierze opcje która pozwoli mu przetrwać.
I wtedy musi się liczyc z tym, że ktos bedzie chcial swojej własności bronić.
Jeżeli człowiek jest skazany na smierć głodowa to zapewne i tak nie ma co ukraść.
Bo jego bieda jest wyłacznie JEGO winą i nikogo innego.
Zaraz posypia sie gromy - że bezrobocie, droga zywnośc itp.
Ja jeszcze jako niepełnoletni pracowalem na budowie - mimo tego, ze kierownik dawał ogłoszenia o prace nikt się nie zgłaszał... I w jednej firmie juz od kilku lat pracuje w wakacje i mimo braku wyksztalcenia w tym kierunku. na tyle sie staram i wysilam ze dostaje 5,50 za godzinę + za jakies 90% dni roboczych 2,20 dodatku do godziny za prace na wysokości.
Czyli jeżeli ktos jest jakims nierobem może sie w ten sposob tłkumaczyć.
Ja na swoje ciezko zapracowałem i zamierzam bonic tego na tyle ile mnie stac.
I nic mnie nie obchodzi, ze jest głodny brudna i ma HIV - to jego wina...


QUOTE No tak. Ktoś przyszedł w odwiedziny do sąsiada i pomylił domy po ciemku. To od razu rozwalić mu łeb za to co ?
To moja wina, że mu sie pomyliło i weszedl na mój teren?
I nie usłuchał ostrzeżenia?
TYLKO JEGO WINA...


QUOTE Po twoim ogólnym zachowaniu można doskonale stwierdzić jakim człowiekiem
jesteś
Milo mi.
Szkoda, że przez internet innych moich zalet nie widać
icon_biggrin.gif
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Jeśli chodzi o karę śmierci to jestem stanowczo za, dlaczego ktoś kto popełnił 5 morderstw, 8 gwałtów, i bog wie ile pobic, rozbojow itp. to ma siedziec dożywotnio w więzieniu albo 25 lat, moim zdaniem tacy więzniowie tylko powodują dziurę w budżecie, przecież takiego wieznia, trzeba nakarmic, nagrzac mu w celi, zapewnic opieke medyczną, a to wcale nie jest tanie, bo takich więźniów w polsce nie jest mało.


Pozdro
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
QUOTE (Siegheiler88 @ 11-11-2005, 00:02) QUOTE QUOTE (Siegheiler88 @ 10-11-2005, 22:29)
Boże.

Michał wystarczy
Też Michał jestem...

Miło mi...

QUOTE
1) Zarobki Policji nie sa takie jak byc powinny - powinni dostawac wiecej pieniedzy, zeby ryzyko korupcji było mniejsze.
2)Podstawą bezpeiczeństwa jest zapewnie go sobie samemu. A policja reaguje rozmiaice - wystarczy przypomniec, jak w tej wiosce, gdzie zabito morderce samemu, bo nie przyjechala...
3)W wypadku naruszenia posesji jest stanowczo za malo czasu, aby dzwonic i czekać na przyjazd policji.
Ja jestem za tym, żeby wogóle policja miała prawa do egekwowania prawa... Choćby zakaz strzelania w opone pojazdu, którym ucieka przestępca, Moim zdaniem "trochę" głupie
2)Policja powinna przejśc porządne szkolenie, żeby własnie takich sytacji nie było.
3)Patrole policji tez są za żadkie, u siebie radiowóz ostatnio widziałem jakies 1,5 roku temu.

QUOTE To moja wina, że mu sie pomyliło i weszedl na mój teren?
To jego wina, ale chyba nie aż taka, żeby odbierać mu życie/skazywać na kalectwo.

QUOTE I nie usłuchał ostrzeżenia?
Wtedy mój pogląd na sprawę bardzo się zmienia...

QUOTE Kto by chcial sie stać celem dla uzbrojonej dzielnicy - a jezeli by kogos zabił i tak by kare śmierci dostal?
Jeżeli dobrze rozumiem-Twoim zdaniem najlepsza bronią przeciwko przestępczości jest strach. W sumie racja, ale zawsze się znajdą ludzie, którzy nie mają nic do stracenia, czy też maja inny powód.

Jakby wpłynęło na bezpieczeństwo posiadanie broni-do zależy od ludzi, nie można twierdzić, że przestępczośc znaczeni zmaleje, bo ile osób w kraju taką bronią potrafiło by się posługiewać? Ile osób było by stac na taką broń, do tego amunicje? Ile osób nie miało by bariery psychicznej przed użyciem tego?
Ja nie umiem stwierdzić, czy gdybym miał przed sobą włamywacza i pistolet w ręku byłbym w stanie wystrzelić...
 

Siegheiler88

Member
Dołączył
27.10.2004
Posty
84
QUOTE Jakby wpłynęło na bezpieczeństwo posiadanie broni-do zależy od ludzi, nie można twierdzić, że przestępczośc znaczeni zmaleje, bo ile osób w kraju taką bronią potrafiło by się posługiewać?
Zdecydowana wiekszość.
W koncu to jest ten plus wojska poborowego.
Z resztą nie kupuje broni ten kto nie ma o niej pojecia.
A nauka strzelania nie jest taka filozofia jak by sie zdawało.


QUOTE Ile osób było by stac na taką broń, do tego amunicje?
Krajowa broń jest tania.
Amunicja 9x19 mm Parabellum chyba 18 zł za 100 sztuk.
W sumie koszty pewnie podobne do zakupu roweru - a ile ludzi jezdzi na rowerach?


QUOTE Ile osób nie miało by bariery psychicznej przed użyciem tego
Adrenalina + emocje + ryzyko...
Chyba też wiekszośc by strzelala...
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
wiem ze w niektorych budzą sie emocje ale pamiętajmy ze zycie to nie gothic
biggrin.gif

tu niemozemy sobei tak poprostu zabic ekipy bandytow i pojsc dalej jezeli bedziemy zabijac przestępców to będziemy dokładnie tacy sami jak on jedyna różnica bedzie polegać na tym ze my to bedziemy robic w imieniu prawa a on niewiadomo czemu,mysle ze dzisiejszy polski wymiar jest smieszny gdy za morderstwo dostaje sie 5lat czyli 5 lat na darmowym noclegu w towarzystwie ktore mu pewnie odpowiada i wszystk oza free najlepiej chyba było by przywrócic takie stare prawo gdzie było dożywocie i jakies dożywotnei prace na rzecz państwa oczywiscie ciężkie i fizyczne i tak do konca zycia oraz zlikwidowanie czegos takiego jak zwolnienie dyscyplinarne poniewaz taki morderca pedofil czy poprostu kryminalista bedzie sie zachowywał w pierdlu jak baranek zeby go w ten sposob zwolnili wiec powtarzam niedajmy sie poniesc emocjom bo tak teraz zabijemy morderca kogos znaszej rodziny nawet i bedzie nam lepiej? no ja mysle ze nie a potem wprzyszlosci bedziemy cierpiec no bo chcielismy wyręczyc samego Boga...
aha i jeszcze cos prosze niepisze ze sie wymądrzam czy cos takiego nie ja poprotsu staram sie myslec jak człowiek.
 

Aglais

New Member
Dołączył
26.6.2005
Posty
20
QUOTE Czy nie masz przypadkiem porażenia mózgowego?

To jest dyskusja, jakbyś nie wiedział. Każdy wyraża swoje zdanie. Ja powiedziałam co myślę. A teraz jeśli możesz to wyjaśnij mi które zdanie, słowo w mojej wypowiedzi jest nienormalne? Co tutaj zakrawa na szaleństwo, albo niedorozwinięcie? Objaśnij łaskawie. Jeśli nic to nie obrażaj, proszę, mnie ani innych ludzi. A jeśli już musisz i nie możesz się powstrzymać, to nie tak bezpośrednio.


QUOTE Na zakazie posiadania cierpia tylko zwykli obywatele - gdyż oni nie mogą sie bronić!!!Jeżeli bym chcaił kogos zabic mogłbym zrobic to doslownie wszystkim - zaczynajac od rąk na cyjanku kończąc

Jeżelibym chciała się bronić mogłabym zrobić to dosłownie wszystkim- zaczynając od rąk na siekierze kończąc.



QUOTE To trzeba byc juz debilem co nie?
Skoro nie umiesz czytac ze zrozumieniem, przeprowadzimy dowód.
Teza: Jezus Chrystus nie miał nic przeciwko karze śmierci
Założenia:
Bóg jest wszechmocny
Jezus nie ma grzechu

Jezus gdy umierał na krzyzu mial dwoch skazanych na kare śmierci obok siebie.
Jest wszechmocny wiec może im pomóc.
Jeżeli im nie pomóg a mógł to powinien miec grzech - zaniechanie pomocy bliźniemu(mogł ich przenieść gdziekolwiek)
Lecz skoro Jezus nie ma grzechu, widać ze kara śmnierci jest sprawiedliwa


O matko i córko...Jesteś wierzący? Czy zastanowiłeś się nad swoimi słowami chociaż 2 minuty? Więc twierdzisz że Chrystus popierał karę śmierci. Miast patrzeć na fragmenty Ewangelii gdzie Jezus jednoznacznie pokazywał czy jest za czy porzeciw ty doszukujesz się tego tam gdzie odpowiedzi nie ma. Może słyszałeś o tym jak faryzeusze przyprowadzili do Chrystusa kobietę oskarżoną o cudzołóstwo? Zgodnie z ówczesnym prawem karą za to była kara śmierci, poprzez ukamienowanie. Jezus powiedział " kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień". Nie wierzę że tego nie słyszałeś. Porównaj teraz twoją teorię i moją. Nie sądze żegyś dał się przekonać, ale twoje twierdzenie jest, według mnie, mocno naciągane.


QUOTE A ja uważam, że wole zyć w bezpiecznym kraju...

Więc wystrzelajmy wszystkich którzy przekroczyli prędkość. Oszczędzimy sobie kłopotu na przyszłość, a bezpieczeństwo wzrośnie...



QUOTE kryminalisci wiedzieli, że jak bedą próbowac kogos okraść/zabic/zgwałcić to cała dzielnica zacznie do nich strzelać, jeśli sama ofiara nie zdąży


QUOTE Czy każdy nosi karabin przy sobie?

QUOTE Sam fakt posiadania broni w każdym/wiekszości domow radykalnie zmiejszy przestępczość.
Kto by chcial sie stać celem dla uzbrojonej dzielnicy - a jezeli by kogos zabił i tak by kare śmierci dostal?

Rzadko się zdarza żeby przestępca włamywał się do domu w którym właśnie ktoś jest. Przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałam. Jeśli złodziej chce kogoś okraść to upewnia się zwykle czy budynek jest pusty. A skoro twierdzisz że ktoś kto ma broń nie nosiłby jej przy sobie to po jaką cholerę mu ona jest? Mówisz raz tak, raz tak. Przeczysz sam sobie. W moich oczach twoja teoria w łeb wzięła.


QUOTE Bo jego bieda jest wyłacznie JEGO winą i nikogo innego.

QUOTE I nic mnie nie obchodzi, ze jest głodny brudna i ma HIV - to jego wina...

Pałęta się dziewczyna nocą po ulicy i ktoś ją napadł - to jej wina, nie trzeba było stwarzać okazji..
Ukradziono komuś z domu 10 tysięcy - to jego wina trza było trzymać kasę w banku...
Zabił kogoś gang, albo jakaś mafia - to jego wina widział co nie trzeba, sam się im naraził...

Jeśli nadejdzie chwila, że będziesz potrzebował pomocy i nikt ci jej nie udzieli, przypomnij sobie swoje słowa. Cokolwiek zrobisz nie tak TO TWOJA WINA.

Jeszcze jedno. Gdyby wprowadzono karę śmierci to musiałyby, moim zdaniem, zginąć wszystkie kobiety które usunęły ciąże. Aborcja to zabójstwo, i to zabójstwo kogoś tak niewinnego że bardziej się już nie da. Jak ktoś tu mówił "oko za oko" i w takiej sytuacji matki które zamordowały swoje nienarodzone dzieci też poniosłyby śmierć.
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Przyznam się szczeże żenie przeczytałem waszych wypowiedzi ale powiem jakie ja mam zdanie. Ja jestem na NIE. Dlaczego? Po pierwsze ludzie którzy popełnią jakieś przestępstwo które mogłoby być karane śmiercią mógłby się odmienić- nawrócić. Prawda że jeśli np. zabił kogoś to jego nawrócenie niewiele pomoże, lecz w takim wypadku człowiek ten żałuje swego czynu i jest już kimś innym!!! Racja że pedofile, gwałciciele i inne marginesy naszego społeczeństwa po paru latach wychodzą na wolność (to do Kacperexa) , zatem jestem za tym aby zwiększyć karę za te przestępstwa do np. lat 20 . Po takimj czasie człowiek się zmienia (oczywiście pod czujnym okiem psychologów więziennych) i jest już kimś innym. Głosuje na NIE. Każdemu należy dać szanse na zadośćuczynienie bo kto wie może taki pedofil po 20 latach w więzieniu stanie się np. wolontariuszem pomagającym innym itp.
 

Siegheiler88

Member
Dołączył
27.10.2004
Posty
84
QUOTE QUOTE
Czy nie masz przypadkiem porażenia mózgowego?


To jest dyskusja, jakbyś nie wiedział. Każdy wyraża swoje zdanie. Ja powiedziałam co myślę. A teraz jeśli możesz to wyjaśnij mi które zdanie, słowo w mojej wypowiedzi jest nienormalne? Co tutaj zakrawa na szaleństwo, albo niedorozwinięcie? Objaśnij łaskawie. Jeśli nic to nie obrażaj, proszę, mnie ani innych ludzi. A jeśli już musisz i nie możesz się powstrzymać, to nie tak bezpośrednio.



QUOTE QUOTE
To by ułatwiło życie przestępcom. Mieliby broń legalnie. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli nie masz czym to nikogo nie zastrzelisz.

user posted image
Boże.
Czy nie masz przypadkiem porażenia mózgowego?
Obojętnie jakie sa przepisy, przestępca zawsze sobie załatwi broń.




QUOTE Jeżelibym chciała się bronić mogłabym zrobić to dosłownie wszystkim- zaczynając od rąk na siekierze kończąc.
Powiedz to ofiarom gwałtow np.


QUOTE O matko i córko...Jesteś wierzący? Czy zastanowiłeś się nad swoimi słowami chociaż 2 minuty? Więc twierdzisz że Chrystus popierał karę śmierci. Miast patrzeć na fragmenty Ewangelii gdzie Jezus jednoznacznie pokazywał czy jest za czy porzeciw ty doszukujesz się tego tam gdzie odpowiedzi nie ma. Może słyszałeś o tym jak faryzeusze przyprowadzili do Chrystusa kobietę oskarżoną o cudzołóstwo? Zgodnie z ówczesnym prawem karą za to była kara śmierci, poprzez ukamienowanie. Jezus powiedział " kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień". Nie wierzę że tego nie słyszałeś. Porównaj teraz twoją teorię i moją. Nie sądze żegyś dał się przekonać, ale twoje twierdzenie jest, według mnie, mocno naciągane.
Więc Twoim zdaniem znasz Biblie lepiej od Papieża...
No cóż... Są ludzie, czlowieki itp...
Nasz miłosciwie panujący Papiez BenedyktXVI jeszcze jako kardynal w 1993r potwierdził, że państwo ma prawo wydawać wyrok śmierci...


QUOTE Więc wystrzelajmy wszystkich którzy przekroczyli prędkość. Oszczędzimy sobie kłopotu na przyszłość, a bezpieczeństwo wzrośnie...
NIe, mam lepszy pomysł - zabrońmy sprzedawać samochody!!!
To nie bedzie wypadkow co?
Ani ofiar.
Aha i jeszcze chleba zabrońmy sprzedawać - bo sie nim mozna zadławić


QUOTE A skoro twierdzisz że ktoś kto ma broń nie nosiłby jej przy sobie to po jaką cholerę mu ona jest? Mówisz raz tak, raz tak. Przeczysz sam sobie. W moich oczach twoja teoria w łeb wzięła.
Zauważ, że karabin cięzko nośic(to jakies 4 kg minimum)...
Ludzie przy sobie noszą pistolety.
A broń długa ma służyć do obrony domu.


QUOTE Pałęta się dziewczyna nocą po ulicy i ktoś ją napadł - to jej wina, nie trzeba było stwarzać okazji..
Ukradziono komuś z domu 10 tysięcy - to jego wina trza było trzymać kasę w banku...
Zabił kogoś gang, albo jakaś mafia - to jego wina widział co nie trzeba, sam się im naraził...
Okazja czyni złodzieja.
Podstawy bezpeiczeństwa człowiek musi sobie sam zapewnic.
I gdyby w każdym z tych przypadkow poszkodowany mial by broń sutuacja potoczyła by sie inaczej.


QUOTE Cokolwiek zrobisz nie tak TO TWOJA WINA.
Oczywiście.
A kogo innego?


QUOTE Gdyby wprowadzono karę śmierci to musiałyby, moim zdaniem, zginąć wszystkie kobiety które usunęły ciąże. Aborcja to zabójstwo, i to zabójstwo kogoś tak niewinnego że bardziej się już nie da. Jak ktoś tu mówił "oko za oko" i w takiej sytuacji matki które zamordowały swoje nienarodzone dzieci też poniosłyby śmierć.
Moim też...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom