Świat Gothica 4...

Status
Zamknięty.

Eskel

Member
Dołączył
24.5.2007
Posty
79
Zastanawiam sie gdzie będzie rozgrywała się akcja Gothica 4. Zakładając że rzecz będzie działa się przed wydarzeniami Gothica jedynki to nie wiem czy twórcy umieszczą nas w Zapomnianych Krainach czy może w Myrtanie 200 lat przed Rhobarem II. Moim zdaniem ta druga opcja mogłaby być całkiem ciekawa mimo to wizja Zapomnianych Krain jakoś bardziej mi leży. Jeśli w G4 będziemy jednym z pradawnych wojowników ( Nordmaru , Zapomnianych Krain bądź Jarkendaru ) to zapewne zaczniemy poznawać świat (nowy bądź ten znany) od podstaw. Całkiem ciekawie byłoby dokładniej poznawać historię Jarkendaru. Od jego początków aż do zniszczenia tej cudownej krainy przez gniew Adanosa. To mogłoby być dobre ale nie daję temu pomysłowi wile nadzieji. :p ;)

A wy co o tym myślicie ???
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Moglibyśmy jeszcze być wojownikiem Myrtany i ramię w ramię z Lee podbijać BAGNA Varantu. Jakie bagna, przecież tam jest pustynia, zapytacie. Ano bagna, bo tak było napisane w książce która była w G1. Albo ich bronić jako Varantczyk. Albo bronić/podbijać Nordmar. Albo bronić granic przed najazdem orków. Albo co innego.

Nurtuje mnie jedna rzecz jeśli chodzi o geografię w Gothicu. Skoro Trelis, i inne miasta to terytoria okupowane, to skąd przybyły orki*? Zza portalu? Zza gór Nordmaru? Zza tej wyżynki w Silden? No, skąd? A może przypłynęli? Badanie ziem orków byłoby ciekawe.

orkowie k**wa jego mać... - szczur
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Dragomir przecież było w grze mówione, że orki* przybyły z Nordmaru. :D

Co do geografii to ja to widzę tak. Będziemy grali albo kimś z rodzinny Bezimiennego (ojciec) albo kimś z jego otoczenia. Możliwe, że będzie się to działo w Zapomnianych krainach i np: Robar II je podbije i będziemy na przykład świadkiem złapania Bezimiennego. Zgadzam się też, że to znowu może być Myrtana.

Pożyjemy zobaczymy. :D

*orkowie k**wa jego mać... orki - szczur

Spoko spoko. :p
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
To co jedynie stwierdzić mogę to to, że w pracy Spellbound'a nad grą nie dopomogę. A teraz wielkie brawa dla mnie za ową, niezwykle zbędną informację. <oklaski>

Według mnie... Będziemy grali młodym synem rybaka, który po skończeniu 18stki zaczyna się mieszać w sprawy, w jakie nie powinien się mieszać. Mapa - tylko Myrtana. Klimat mhroczny jak pieczarki. Odkrywamy tajemnice i sekrety kraju Rhobara. Jak to nie prawda to zostaje nam zawsze granie skorpiona na pustynnym Varrancie :p
 

Xombium

Member
Dołączył
9.8.2005
Posty
72
A wyobrazcie sobie takie cos: gramy na terenie Gorniczej Doliny, zaraz po utworzeniu bariery. Wtedy np. gralibysmy Diegiem albo kimkolwiek innym, obserwowali lub brali udzial we wszystkich wydarzeniach sprzed G1: utworzenie nowego obozu i obozu na bagnach, a gra moglaby sie konczyc w momencie wrzucenia Bezimiennego za bariere :). Jednak to raczej majaki szalenca, bo watpie by Spellbound na to wpadl :D
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Wiem że to bardzo mało relane ale może: " Po tym jak bezimienny objął tron Myrtany Beliar przyzwał wielką armie jego upadłych magów i wojowników(o tym by był gothic 4-poznawalibysmy tych wojowników, kim byli przed laty, jak mozna ich pokonac itd) aby jescze raz spróbowac wygnac żywych z tego świata." Cała gra sprowadałaby się do ostatniej bitwy na końcu... Wiem że niemożliwe ale pomarzyć można:D
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
ja bym chiał zerwac całkowicie z wizerunkiem bezia - przejadł mi się i tyle.
Najlepiej żeby akcja toczyła się na długo przed poczynaniami naszego głównego obecnie bohatera.
Drugą opcją moją jest także granie na terenie nieznanych krain , gdzie przenosimy się z Xardasem potem całekiem nowe otoczenie i nowa fabuła :)

Tak bym chicał.
 

sebabb

New Member
Dołączył
14.11.2007
Posty
17
Ja bym chciał aby akcja działa się w "Nieznanej krainie" tam gdzie wyruszyliśmy z Xardasem.
Jakoś mi jest trudno sie rozstać z Bezim heh
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Up: Tam miałbyć dodatek do G3. G4 będzie pewnie gdzieś indziej albo na kontynencie w innych czasach np. przed wojną z orkami. Według mnie oczywiście. ;)
 

Rolland

Member
Dołączył
8.11.2007
Posty
60
Możliwe też jest to że będziemy grać którąś z postaci z całej dotychczasowej serii np: dzieje Xardasa
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
CYTAT
Możliwe też jest to że będziemy grać którąś z postaci z całej dotychczasowej serii np: dzieje Xardasa

Gdybyśmy graliu Xardasem, nie mielibyśmy wyboru, kim gramy... Magiem ognia i tyle. A to by już nie był gothic...
CYTAT
Wiem że to bardzo mało relane ale może: " Po tym jak bezimienny objął tron Myrtany Beliar przyzwał wielką armie jego upadłych magów i wojowników(o tym by był gothic 4-poznawalibysmy tych wojowników, kim byli przed laty, jak mozna ich pokonac itd) aby jescze raz spróbowac wygnac żywych z tego świata." Cała gra sprowadałaby się do ostatniej bitwy na końcu... Wiem że niemożliwe ale pomarzyć można:D

Nom... To by było dość nieźle... władać Myrtaną ^_^ jednak to już było powiedziane, że G4 będzie retrospekcją i porzucimy beziego... A szkoda, mi si nie znudził :p
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
CYTAT
Gdybyśmy graliu Xardasem, nie mielibyśmy wyboru, kim gramy... Magiem ognia i tyle. A to by już nie był gothic...


A to że nie będziemy grać bezikiem nie jest podstawą do tego żeby sadzić że gothic to juz nie gothic ??
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
A wszystko to i tak tylko domysły...
Osobiście mam nadzieję, że twórcy czymś nas zaskoczą i mam nadzieję, że będzie to miłe zaskoczenie. Nie chciałbym grać kimś znanym z serii (Xardas, Diego, Kopacz itp), bo to by straciło sporo na klimacie.
Co do miejsca, to krótko - uważam, że będzie to Myrtana i ewentualnie wyspa Khorinis (przynajmniej jakiś etap gry by mógł się tam odbywać), bo chętnie zobaczyłbym jak to wszystko wyglądało przed upadkiem bariery (W G2 wszyscy narzekali, że jak była bariera, to było super ;P).

QUOTE
A to że nie będziemy grać bezikiem nie jest podstawą do tego żeby sadzić że gothic to juz nie gothic ??

Jest i tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Chociaż może trafić nam się bohater, którego polubimy przynajmniej do pewnego stopnia tak jak Bezimiennego. Oby.
 

Rolland

Member
Dołączył
8.11.2007
Posty
60
Jest jeszcze taki pomysl: Jak ktos gral w G3 to slyszal ze Xardas wspominal ze te wojny bogow trwaja od zarania dziejow wiec mozliwe ze w G4 beda przedsawione wydarzenia ok 1000 lat przed bezimiennym zanim artefakty adanosa trafily do siwatyn.

Ale to oczywiscie wszystko domysly ale raczej tylko tak mozemy zaspokoic oczekiwania na kolejna czesc. B)
 

Działo

New Member
Dołączył
3.12.2007
Posty
1
Zawsze mi sie podobała historia Lee i myśle ze fabuła będzie sie wiązała jeszcze przed trafieniem Bezimiennego i Lee do koloni






_________________________________________________________________

Podczas pisania tego tekstu autor był w pełni świadomości, nie był pod wpływem alkoholu, narkotyków ani środków psychotropowych.:):)

_________________________________________________________________
 

artas95

New Member
Dołączył
3.12.2007
Posty
2
CYTAT(Eskel @ 23-09-2007, 09:30) [snapback]154171[/snapback]
Zastanawiam sie gdzie będzie rozgrywała się akcja Gothica 4. Zakładając że rzecz będzie działa się przed wydarzeniami Gothica jedynki to nie wiem czy twórcy umieszczą nas w Zapomnianych Krainach czy może w Myrtanie 200 lat przed Rhobarem II. Moim zdaniem ta druga opcja mogłaby być całkiem ciekawa mimo to wizja Zapomnianych Krain jakoś bardziej mi leży. Jeśli w G4 będziemy jednym z pradawnych wojowników ( Nordmaru , Zapomnianych Krain bądź Jarkendaru ) to zapewne zaczniemy poznawać świat (nowy bądź ten znany) od podstaw. Całkiem ciekawie byłoby dokładniej poznawać historię Jarkendaru. Od jego początków aż do zniszczenia tej cudownej krainy przez gniew Adanosa. To mogłoby być dobre ale nie daję temu pomysłowi wile nadzieji. :p ;)

A wy co o tym myślicie ???



Myśle żę świat Myrtanie 200 lat przed Rhobarem II będzie ciekawy ale moim zdaniem akcja bedzie się rozgrywała przed wrzuceniem bezimiennego do więzienia (bariery) albo ze akcja będzie kontynuacją 3 części ZOBACZYMY W KRóTCE

:D :D :D zobaczcie senki
 

d4rky

New Member
Dołączył
3.12.2007
Posty
4
W tle miasta widać bagna. Hmm... więc gdzie to może być? Miasto dość ponure, pajęczyny i zalepione deskami dachy Oo
 

czelu

New Member
Dołączył
4.12.2007
Posty
1
Mi sie wydaje ze akcja bedzie sie toczyla w nieznanych krainach , bedzie wojna pomiedzy bogami a my jako głowni bohaterzy zalerznie ktorego boga wybierzemy bedziemy mu pomagac . To miasto co ukazane jest na screenie podejrzewam ze to jest jakas opuszczona osada z nieznanych krain , jest tam strasznie ponuro i ciemno .

Z niecierpilwoscia czekam na next czesc g4. :)
 

smog1996

Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
45
z lee jest wszystko skonczone robal wrzuci g odo koloni później lee wrucil do marytany pokonał robala i został spowrotem generałem i konie niema nic więcej z lee

jesli ktos t opisał to sory

przedtem zapomniałem o ty napisaćmoże będzie tak że znajdziemy sie w jakimśobozie i zatakująorkowie pokonuje sie ich ale to niekoniec zła jeszcze cośtam zostałe do pokonania ale t ow następnej części. :rolleyes:

Edytuj posty i niech to jakoś normalnie sie czyta... - szczur
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Ja bym tam chciał żebyśmy dalej mogli grać Bezimiennym.. Całkiem fajne było by wejście do nieznanych krain. A czy nie mógł by to być portal czasowy (gdy w g3 idziemy z xardasem do tych krain)? Powiedzmy że wchodzimy do niego i przenosimy o 300 lat do tyłu/przodu. I teraz mielibyśmy możliwość zwiedzania Kontynentu, Khorinis, Górniczej Doliny itd. Oczywiście bylibyśmy dalej w tym samym wieku itp. Drugą możliwością jest to co działo się jeszcze przed barierą itp. Nowy bohater też mógł by być.. Osobiście nie chciałbym abyśmy grali kimś znajomym z poprzednich części. Aha, zapomniałem o Wyspach Południowych.. To też nie głupi pomysł..

Poczekajmy kilka lat i wszystkiego się dowiemy ^^...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom