Łuk czy Kusza

co jest lepsze Łuk czy kusza


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Jak uważacie która broń jest lepsza łuk czy kusza (napiszcie dlaczego)
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Chyba zdecydowanie lepsza jest kusza dlatego że żeby ją nosic trzeba siły a jak wiadomo trzeba w siłe walic żeby nosić bron więc nie traci się punktów na zręczność i dobra kusza nie wymaga za dużo siły a obrażenia ma większe od wymaganej siły.Jedynym minusem kuszy moim zdaniem jest to że jest wolna
 

GO_RN!!!

Member
Dołączył
9.11.2004
Posty
472
No jak dla mnie wole kusze, poniewazż no nie bede powtarzał wcześniejszego posta w , którym wszytko zostało napisane , bo nie chce SPAmowć.
no łuk nie jest taki zły, ale to tylko dla mniejszych odległosci.
Mój głos oddaje na kusze.
 

phela19

Member
Dołączył
15.2.2005
Posty
52
Kusza

Zdecydowanie najlepsza jest kusza, między innymi z tego powodu, że wymaga ona siły i można jeszcze jakiś fajny mieczyk nosić do niej.
 

abadon

Member
Dołączył
17.1.2005
Posty
130
Dla mnie lepsza jest kusza bo przede wszystkim zadaje większe obrażenia i bestie często padają po pierwszym strzale
 

Buster

Member
Dołączył
27.1.2005
Posty
148
Dla mnie kusza jest lepsza poniewaz nie trzeba zrecznosci zeby jej uzywac tylko sily a w sile musimy poakowac bo inaczej nie bedziemy mieli miecza kozackiego i wogle wieksze obrazenia itd a w 2 normalnej uzywalem luku bo fajniej wygladal i wogle jakos tak ale jak zobaczylem ze w NK do wladania kusza potzreba jest sila przezucilem sie na kusze =]
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
U mnie natomiast zależy to na jakim etapie gry się znajduje. Zawsze gram Najemnikiem a później jak wiadomo Łowcą. Nigdy nie grałem jeszcze Palem i Magiem 8) Wracając do tematu. Jak jestem Najemnikiem to zawsze chodze z Łukiem. Lepiej wygląda wtedy Noname z Łukiem na plecach i w Niebieskiej Zbroji. Natomiast jak staje się Łowcą to automatycznie przerzucam się na Kusze (bo Łowca lepiej wygląda z Kuszą
biggrin.gif
) Jednak nie zwracając wagi na wygląd każda z broni ma swoje + i -. Łuk jest szybki, ale słaby, wymaga zręczności która moim zdaniem mniej liczy się od siły w NK. Kusza natomiast jest wolna, ale zadaje dużo większe obrażenia od Łuku, wymaga siły w którą i tak więcej inwestujemy niż w zręczność. Czyli jest to bardziej opłacalne. Pozdro All
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Wielu z was twierdzi że po to by mieć dobry miecz trzeba miec dużo siły ale przeciez miecz mistrzowski jest równie dobry co orkowa zguba(najsilniejsza broń jednoreczna dostępna dla każdego)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Ja nie wiem czemu ale wole łuki lepiej się mi nimi operuję i lepiej wygladaja ale za to kusze są lepsze. Nie wiem ale ja i tak zostane porzy łukach!
 

Mattias

Member
Dołączył
28.1.2005
Posty
159
Dla mnie najlepsze w grze i najfajniejsze dla mnie oczywiście są kusze bo się fajnie strzela z nich i lubie magiczą kusze w Gothic 2 Noc Kruka tylko szkoda że jest tak mało błędów dla niej
sad.gif
 

Ziom Xardas

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
132
Jak widac prawie kazdy uzywa kuszy. nie powiem ze ja nie a wdodatku tylko kuszy raz probowalem luku ale w polowie gry sie przerzucilem. Kusza jest o wile lepsza po prostu wymiata. 8)
 

Zwierzak

New Member
Dołączył
18.2.2005
Posty
18
wiadomo ze kusza przeciez ma wieksze obrazenia a szybkosc strzelania nie gra tu roli tak ja np w diablo wiec po co nosic luk jesli kusza jest lepsza
 

Pagenafein

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
31
Ja aktualnie nie używam broni dystansowej (jestem magiem ognia), ale bardziej lubię korzystać z łuku. W Gothicu I korzystałem z łuku (dębowego) prawie zawsze. W Gothicu II też z łuku albo walczyłem tylko mieczem. Łuk podoba mi się w Gothicu z wyglądu (zwłaszcza jak jest na plecach), jednakże jestem przyzwyczajony do tego typu broni poza grą, co mówi samo za siebie (że lubię łuk).
 

Koko

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
333
Ha! Ja też jestem za łukiem. Jednak nie ma to jak Zbroja skórzana, łuk troche strzał i umiejętności łowieckie. Polowanko jak nic! Kusze też lubie ale chyba wole łuk.
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Oddałem swój głos na kuszę , bo zadaje trochę większe obrażenia , ale głównie z tego powodu żeby ją nosić potrzeba siły , a jak bym chciał nosić łuki to nie miał bym żadnych szans żeby założyć magiczne ostrze na smoki które wymaga 140 siły.Łuki są trochę gorsze ale wcale nie są złe i jak już ktoś napisał to są bronie wymagające zręczności najlepsza to Betty 130 obrażenia, tylko z tym że odpada nam przyjemność noszenia broni dwóręcznej , więc dlatego jestem za kuszami.
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Coż ja lubie jak mój bohater gajnie wygląda dla tego wolę uzywać łuków ale tylko do momentu kiedy jest możliwośc dobrania się do magicznej kuszy bądź kuszy łowców smoków bo te wyglądają świetnie! No ale generalnie kusze są lepsze więce zabierają życia ofierze i są łatwiejsze w użyciu :arrow: siła jest zawsze u mnie wyższa niż zręcznośc dla tego zazwyczaj tylko na początku używam łuków później to już tylko kusze :roll:
 

luk@sz

Member
Dołączył
15.2.2005
Posty
47
Zdecydowanie lepsza dla mnie jest kusza:
:arrow: Po pierwsze: żeby uzywać kusze musimy ladowac w siłę, a to również przydaje sie do mieczy (2 in 1)
biggrin.gif

:arrow: Po drugie: zadaja większe obrazenia :twisted:
:arrow: Po trzecie: nasz bohater ładniej wyglada z kuszą
smile.gif
 

Kael

New Member
Dołączył
2.3.2005
Posty
15
Gdy walczę paladynem najczęściej używam kuszy- zadaje większe obrażenia i bardziej pasuje do paladyna. Lecz gdy np. gram Najemnikiem, to używam łuku lepiej pasuje estetycznie
biggrin.gif


[ : Czw Mar 03, 2005 9:08 pm ]
Gdy walczę paladynem najczęściej używam kuszy- zadaje większe obrażenia i bardziej pasuje do paladyna. Lecz gdy np. gram Najemnikiem, to używam łuku lepiej pasuje estetycznie
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
JA oddałem głos na kuszę, ponieważ zadaje o wiele większe obrażenia oraz potrzebna jest do niej siła, która jest potrzebna również do dobrych mieczy (osobiście w domu trzymam i łuk i kuszę
biggrin.gif
)
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
q

Ja zawsze gram w ten sposów że na początku chodze z łukiem i mieczem jedmoręcznym , pużniej kiedy to niewystarcza sięgam bo twardszy arsenał i biore kurze i miecz dwuręczny, Choć twierdze że ta pierwsza kombinacja poprostu lepiej wygląda 8)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom