Zmiany Bebechów

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Ostatnio zauważyłem, że mój komp przestaje ciągnąć większość nowych gier + lubi zwariować jak ma zbyt dużo do zrobienia. No to sobie pomyślałem, że mógłbym w nim coś zmienić, ale jest jedno pytanie. Co?

Procesor - AMD Phenom 9550 Quad-Core 2.20 GHz
3 GB RAMu
Karta graficzna - ATI Radeon HD 3600 Series
Dysk po przejściach koło 500 GB
 
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz :) . Najtańszym sposobem byłoby podkręcenie procka i wymiana karty graficznej. Napisz jeszcze jaki posiadasz zasilacz.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Nie mam określonego budżetu, dopiero planuję zmiany i nie wiem ile uzbierać. Oczywiście nie szukam nic za pierdyliar złotych, chodzi o udźwignięcie chociaż na minimalnych najnowszych gier, no i na sto procent chcę wymienić grafikę.

Jak mogę sprawdzić jaki mam zasilacz?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Jak będziesz miał mało kasy to zawsze możesz kupić Radeona 7770(czy jakoś tak), nie są one jakieś najnowszej generacji ale nadal wydajne. Procek zmień na coś z czterema rdzeniami conajmniej 3.0GHz. Ram zależy jaki masz system, pewnie 32bit. Jeśli pirat to zawsze możesz zainstalować na 64bit i dołożyć Ramu do 8 GB w innym wypadku nie ma sensu.
Zasilacz, to poprostu otwórz obudowe i powinna być na nim jakaś tam karteczka :D
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Poczytałem trochę o tym Phenomie, jednak nie ma sensu w podkręcaniu tego procesora. Shawn, jak zobaczysz już jaki masz zasilacz, to fajnie by było jakbyś napisał też jaką masz płytę główną. Wtedy bez problemu dobierzemy nowe podzespoły :) . Ważne jest ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć, bo można wymienić cpu i gpu do 400 pln, a można samą gpu za 1000 pln :D .
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Quoltec 400W
 
Płyta Główna Gygabyte M61PME-S2
 
Z tego, co przy okazji dowiedziałem się o tym zasilaczu to, że to kompletny grat, ale nie wiem czy wierzyć internetom. ;p
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Nie przegnij tylko z modernizacją. Może się okazać, że kupisz coś, a to nie będzie kompatybilne z jakimiś podzespołem. U mnie był np problem z ramem. Chciałem przełożyć ze starej blachy do nowej i niestety. RAM był za stary i płyta główna go nie czytała. Na najstarszych kościach nie chciała odpalić, na trochę nowszych nie dawała rady systemu zainstalować.
 
Do góry Bottom