Zbiór Bugów

Status
Zamknięty.

Bloodwayne

New Member
Dołączył
19.6.2008
Posty
26
Piszcie swoje spostrzeżenia,bugi przez was odkryte i ciekawostki na które natrafiliście w gothicu 2

Oto moja lista:



1 Bennet ma nieskończoną ilość prętów stalowych.Wystarczy zagadać jak stoi przy ogniu kuźni kupić i znowu.Tak mają pręty i posiadając umiejętność kowalstwa możemy być bogaci

2.Do klasztoru wchodzimy po skałach z prawej strony.Na dach i z dachu na plac przed świątynie.Wychodzimy bokiem wlatując w drzwi,gra się zetnie i jesteśmy koło pedra.

3.Koło strażników przy bramie można przejść bez niczego.Trzeba tylko wskoczyć do rowu i wyjść tuż koło nich przez szparę między nimi a murem.

4.Wpadamy na statek strażnicy bięgną za nami.Uciekamy do kajuty kapitana i wbiegamy bokiem w zamknięte drzwi.Gra się ścina i przechodzimy przez nie.Bierzemy pare bryłek rudy i w nogi.Chyba że chcemy od razu 6 rozdział to w stronę łóżka

5.Koło wszystkich strażników można przejść bokiem nie zwrócą uwagi

6.Nie trzeba się uczyć skradać.Wchodząc do domów tyłem nikogo nie obudzimy

7.Biegnąc w stronę portu idziemy drogą za koszarami - tam gdzie rośnie potężne drzewo.Wskakujemy dalej do wody i wypływamy koło Laresa.Pyta nas jak się tu dostaliśmy i mamy za free 500 exp

8.Wspinając się po skałach za farmą Akila możemy dostać się do Słonecznego Kręgu.Można dzięki temu oszczędzić czas na bieganie na około przy naprawie Oka Innosa.

9.Nie bug ale ciekawostka-jeśli udało by się nam zdobyć książkę długów Lehmara to wiele osób da nam za nią nagrody
Sprawdziłem że dostaniemy za nią u Thorbena,Hanny,Coragorna.

10.W portowym mieście na dachach są porozrzucane przedmioty-eliksiry,fiolki,smoły i inne

11.Sprzedając Busterowi kły i rogi cieniostworów - będąc najemnikiem-możemy go pobić i wsiąść je z powrotem i znowu mu je dać dostaniemy kase i exp


12.Przez góry koło Xardasa do Górniczej Doliny


13.Można pochodzić po olbrzymiej skale chroniącej płaskowyż-farme Bengara-należy tylko wejść w obozie Dextera na skalną ścianę,zaraz koło wejścia do kopalni z pełzaczami.

14.W Nk skacząc z olbrzymiej skały-tam gdzie siedział drwal-zapomniałem imienia-ten który prosi żebyśmy zanieśli coś Morganowi.Nad nim jest potężna jaskinia-on później tam siedzi i mówi że jego kolega wpadł na dół i walczy z topielcami prosi nas o odnalezienie go.Skacząc ze skały dostajemy 500 exp za wyczyn--To raczej ciekawostka

15.Ciekawostka-Nk można najłatwiej zostać czeladnikiem u COnstantina,gdyż u Xardasa są wszystkie zioła potrzebne do jego listy

16.DO skarbu ognistego smoka można dostać się od razu idąc do niego.Tam gdzie kończy się ścieżka a zaczynają skały wulkaniczne-skręcić w lewo skos.Tam dojdziemy szybko do jego skarbu i od razu na dół,do smoka-bez zabijania po drodze jaszczuroczłeków.


17.Możemy dostać piwo za free-nieskończoność.Trzeba tylko rozmawiać z właścicielem ziemskim co sprzedaje piwo koło koszar.CO 2 rozmowie da nam piwo na orzeźwienie.

18. Odprowadzając Diego z górniczej doliny w 2 rozdziale, omińmy szerokim łukiem przejście przez starą kopalnię i dojdźmy do głównego przejścia. Dostaniemy wtedy +500 EXP za...jak tam pisało...melancholię? Coś takiego biggrin.gif

19. Na nagrobkach na cmentarzu za farmą Onara są podobno wypisane nazwiska autorów gry ze śmiesznymi podpisami.

20.Za palisadą orków znajduje się grób masowy naszych przyjaciół:Diega,Miltena,Gona,kowala z gd,jego pomocnika itd

21.Patrz punkt wyżej tyle że podobny grób jest w okolicy Słonecznego Kręgu-niedaleko jaskini ze Smoczą Zgubą

22.Koło wieży Xardasa-w lewo ścieżka i w dół.Niedaleko Lestera w ów kotlince grób niejakiego Lotara

23.Dostajemy od Rengaru 2p zręczności za pokazanie złodziejskiego gestu-ciekawostka

24.Walcząc z cieniostworem łatwo można wygrać waląc kiedy biegnie na nas celując rogiem.Wystarczy bić kiedy zbliża się do nas na uderzenie miecza.Wróci i będzie próbował 1 raz.Próbować aż do skutku

25.Można pomnożyć strzały w magicznej kuszy bądź łuku ognistym dając ów broń plus bełty/strzały jakiemuś słabemu kupcowi-który jej nie ubierze-i czekać rozdział max. 2
Będzie miał dużo więcej bełtów/strzał.


EDIT:
już wkleiłem do mojej listy twoje ciekawostki
piszcie więcej!
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Hm....
1. Było na forum, trzeba używać opcji szukaj, ameryki nie odkryłeś.
2. Nie słyszałem, ciekawe...
3. Patrz pkt. 1. Dodam tylko, że potem idziesz do laresa i dostajesz 500 EXP tak jakbyś przypłynął.
4. Nie wiedziałem. Tak jak pkt2, ciekawe...ale ci strażnicy w ogóle do środka nie wpuszczają, chyba że masz kod na latanie.
5. Tia...patrz pkt. 1
6. Było.
7. Łatwiej zrobić pkt 3, nie trzeba się męczyć.
8. I...?
9. W każdej solucji jest to opisane, jako quest.
10. Wiadomo, ni to bug ni ciekawostka...tak jak byś powiedział że w lasach rosną rośliny lecznicze ^^
11. Było.
12. Chyba nie było ale wiem o tym...Tylko bez kodów nie można tam zejść.
13. Jak po większości skał.
14. Za wyczyn? Nie słyszałem...ciekawe. Z resztą to dotyczy dodatku a to dział o G2 :)
15. Nie ma tam chyba szczawu królewskiego. Byłoby za łatwo.
16. Ano...
17. Było...Wiadomo...

Rozumiem, że chcesz zrobić kompletny spis ciekawostek, tych starych i nowych? Bo w sumie już wszystko zostało odkryte...Dodam parę drobiazgów rzeczy które pamiętam. Jeśli miałby być z tego jakiś art albo przyklejony temat na forum (Bo cóżby innego?) to trzebaby to potem przefiltrować.

18. Odprowadzając Diego z górniczej doliny w 2 rozdziale, omińmy szerokim łukiem przejście przez starą kopalnię i dojdźmy do głównego przejścia. Dostaniemy wtedy +500 EXP za...jak tam pisało...melancholię? Coś takiego :D

19. Na nagrobkach na cmentarzu za farmą Onara są podobno wypisane nazwiska autorów gry ze śmiesznymi podpisami.

Tyle pamiętam, potem coś może dodam.
Pozdrawiam.
 

wojtek_wawa

New Member
Dołączył
8.7.2008
Posty
21
Jednym z wielu (niestety) bugów w G2 jest ten: Podczas walki z potworami (najlepiej wilkami, polnymi bestiami lub topielcami) kiedy wypijemy lub zjemy coś i tym momencie ten potwór nas uderzy wtedy to co chcemy zjeść nie kończy się, np. Podczas walki z topielcem wypiłem miksturkę siły, dostałem +5 siły, a miksturka wciąż była w moim ekwipunku. To jest poważny bug ponieważ tym sposobem można mieć po 100 siły i zręczności już w pierwszym rozdziale.
 

Ancymon

Member
Dołączył
29.7.2008
Posty
55
Trochę dziwne jest to,że gdy stajemny na jakiejś wysokości i chcemy zeskoczyć,to skacząć ,,swobodnie'' mamy
mniejsze szanse na przeżycie,niż gdybyśmy skoczyli w przepaść Altem.
 

Proximity

New Member
Dołączył
8.8.2008
Posty
5
Ja mam niezły sposób na exp. Trzeba mieć tylko dużo starych monet. Grając paladynem uzbierałem ich bodajże ze 100. Dałem temu gościowi na farmie Onara, dostalem 1000 exp oraz 100 golda. Pobiłem go, wziąłem monety, poszedłem zapłacić grzywną do Lee, chyba 50 golda (na czym i tak zyskujemy 50), daję mu i tak w koło macieju.
 

qubis1990

Member
Dołączył
23.8.2008
Posty
45
Idziemy do czarnego trolla, walczymy z nim tak aby doszedł do mostu koło jeziorka, stajemy przy samej krawędzi i pozwalamy mu się walnąć lub sami wskakujemy, troll idzie za nami i wpada do wody, się nie rusza (trolla raczej już się nieda zabić, jakby co to utonie ale nie sprawdzałem) możemy też dodatkowo wcisnąć pauze (czyli wczytaj, zapisz, itd.) troll obraca się brzuchem do góry jakby był zdechłą rybą :)

Innym razem bawiłem się z tym trollem tak że dotarł do obozu jakiegoś tam kolesia w skóżanym panczerzu, frajer nie miał szans więc chciałem użyć czaru strachu aby odpędzić trolla ale to ten facet zaczoł się bać i co najlepsza facet stoi sobie w miejscu i wypija miksturę leczniczą a troll biegnie w dół drogą jakby uciekał (okazuje się że gonił można tak powiedzieć niewidzialną część tego faceta) LOL
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom