Zamknięcie Shoutboxa

Status
Zamknięty.

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Shoutbox zostaje wyłączony. Jednym z tego powodów jest ogólnie panujący tam "debilizm" oraz to, że sb powoduje rozleniwienie userów, jeżeli chodzi o aktywność na forum.
 

mickos42

Member
Dołączył
4.2.2010
Posty
294
Bez sb to nie to samo, a userzy i tak będą leniwi :trollface:
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Albo forum się rozpadnie albo ożywi^^ Wolałbym to drugie;p Na sb i tak nie pisałem zbyt wiele także strata dla mnie to żadna.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Lekka strata jest.

Forum bez sb nie będzie już taki samym forum jak wcześniej.

P.S. A kiedy zostanie od przywrócony i czy wogóle jest tak możliwość??
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Na razie sb nie ma i nie będzie. Z biegiem czasu... zobaczymy.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Bolesna rewolucja wymaga ofiar. Kiedy zaczynałem Sb to był wybryk natury i mało gdzie go montowano. Mimo jego braku fora nie upadały.
Kwestia przyzwyczajenia się do stanu rzeczy i wykorzystywania zasobów forum. Sugeruje w dziale hobby założyć temat do pogaduszek.

Może w końcu zaczniecie myśleć i zamiast klepać głupoty, zrobicie coś więcej niż minimum. Wcześniej robiło się meetingi na kanale czatu forum i więcej kontaktowało się z ludźmi za pomocą gadu. Takim sposobem lepiej znało się z każdym z użytkowników.

Ja w duchu się cieszę, bo jesteśmy na forum, a większość już dawno zapomniała czym ono jest. Aktywność w sb to marny substytut.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Trochę dziwnie to wygląda- forum bez sb, ale uważam, że warto spróbować i wierzę, że może to przyczynić się do zwiększenia ruchu na właściwym forum. Jak będzie, to się dopiero okaże, jednak niektórzy zachowują się tak jakby to sb było główną treścią i wartością forum, to bardzo złe podejście. Pewnie tacy userzy odpłyną.

Ale jeżeli i tak nie robili nic na forum, poza spamowaniem na sb, to mała strata.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ale jeżeli i tak nie robili nic na forum, poza spamowaniem na sb, to mała strata.

Samo sedno. Funkcjonowanie dla SB to nie funkcjonowanie na forum. Tak naprawdę wszyscy się przyzwyczaili do SB i teraz od nowa trzeba nauczyć się funkcjonować na forum, co oznacza tak naprawdę zupełnie inny styl działania. Sprawa dwa. Jestem przekonany, że większość tylko przejeżdża długie posty nawet nie czytając ich treści, bo im się nie chce. Tutaj też inna sytuacja, bo jeśli chcesz kogoś zrozumieć lub wypowiedzieć się sensownie musisz wiedzieć co zostało napisane przez tą osobę. Mam nadzieje, że jednak ludziska się przestawią.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Cóż, trzeba było to zrobić, i to jakiś czas temu. A przyzwyczaimy się szybko, uwierzcie, pamiętam jak gdzieś w sierpniu 2009 przechodziliśmy na skrypt 3.0. to jak wszyscy narzekali, bo tyle nowości ^^ a szczególnie SB na górze, zamiast na dole.. po kilku dniach wszystko było fajne.

Ave
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Dzięki SB można było pogadać z wieloma osobami. Teraz będzie to bardziej czasochłonne, aby cokolwiek przekazać. Albo... albo wymagać będzie dodania wszystkich do GG lub inszego szajsu i tworzenie tam konferencji. Bleee...
No cóż - w tym wypadku z pracy na pewno nie będę zaglądał, a w domu tylko za pomocą funkcji "Wyświetl nową zawartość" - co jak wiadomo słabo się sprawdza.
Dlaczego? Gdyż układ forum - chodzi również o formę graficzną - zdecydowanie mi nie odpowiada.
Dużo łatwiej poruszać się po strukturze a'la GRAM.PL, gdzie wszystko jest schludnie pokategoryzowane i gdzie 1 dział (pasek 1 działu) nie składa się z 10 linii (chodzi o wysokość).
Już pomijam fakt, że 1-linijkowy post jest zakończony 20-linijkowym odstępem na podpis z wielkimi grafikami, etc, co skutkuje, że przy rozdziałce 1920x1080 widać 1.5 posta na 1 ekranie - sick!...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dzięki SB można było pogadać z wieloma osobami.

Odzywa się nasz najaktywniejszy użytkownik zarówno forum jak i sb ;p.
Nie widzę problemu w dodaniu kilku osób do kontaktów na gadu zwłaszcza, że kilka już masz.. Na dodatek w pracy też głównie z pomocą gadu kontaktujesz się z testerami. Kwestia dobrych chęci tylko i wyłącznie
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Odzywa się nasz najaktywniejszy użytkownik zarówno forum jak i sb ;p.
Nie widzę problemu w dodaniu kilku osób do kontaktów na gadu zwłaszcza, że kilka już masz.. Na dodatek w pracy też głównie z pomocą gadu kontaktujesz się z testerami. Kwestia dobrych chęci tylko i wyłącznie

OK, tylko właśnie jak mam 12 osób na raz na GG, to jest już problem :), bo muszę CTRL-C=>CTRL+V robić...
Ale wróćmy do samego forum - ja lubię fora i lubię uczestniczyć w ich życiu.
Jednak forum musi być wygodne, a to do takich nie do końca należy.

Przykład: 1920x1080 plus Full Screen przeglądarki (F11) i co? I widać aż 2 posty na 1 stronie! Czy to dyskusja, czy pokazywanie podpisów? Wszystkie te opcje powinny zostać zmniejszone lub powinny dostać stosowne opcje w ustawieniach konta: Pokazuj MAŁE avatary oraz NIE pokazuj podpisów - samo wyłączenie podpisów nie rozwiąże do końca sprawy, gdyż wielkość awatara i zawartość pod nim (Postów, Rejestracja, GG, skąd, Time Online, Nagrody) nadyma rozmiar okienka. Wówczas dla wielu osób forum stałoby się bardziej przystępne i nie odpychałoby swoją plastikowością i lansiarstwem.

 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Na pewno to forum już nie będzie takie samo tylko będzie lepsze.
Generalnie bardzo dobry pomysł, o którym z Yeedem mówiliśmy chyba nawet ponad rok temu. Lepiej późno niż wcale.
Ktoś chce się komunikować szybciej, ma do tego gadu i pisanie postów, zwłaszcza liczę na to drugie.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Sb zostaje przywrócone.

Ku chwale ojczyzny. Aj waj.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom