Zacinająca Się Muzyka I Filmy

Status
Zamknięty.

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Hejloł.

Mam pewien problem z muzyka i filmami, a tu dużo zdolnych chopcuuuuf, to pomyślałam, że mi pomożecie.

Otóż od jakiegoś czasu mam internet z wifi - mam telefon z netem i udostępniam sobie z niego neta na komputer. i niby wszystko ok, ale po podłączeniu się do tej sieci zacina mi (takie stałe zacinanie, co 2sek) muzyka w windows media player, niby da się słuchać, ale to jest tak wkurzające, że po prostu żaden człowiek by nie wytrzymał. Oprócz tego filmiki na necie i normalne filmy na kompie (np przez best playera) mają tak samo.
Dodam, że wcześniej używałam innego internetu i było ok,talk samo gdy nie jestem podłączona przez tę sieć, też jest ok.

Jeszcze jedno. Dlaczego ten net mi się co jakiś czas rozłacza? Rozłącza się na chwilkę i znowu się podłącza sam, to też trochę wkurzające.



Pozdrawiam, Daria.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Telefony jako routery sprawdzają się moim zdaniem bardzo przeciętnie, głównie z powodu małej przepustowości, która jest główną przyczyną zacinania się filmików na yt oraz muzy puszczanej z neta (słabe buforowanie).

Rozłączanie prawdopodobnie spowodowane jest przeciążeniem routera, który nie wyrabia z pobieraniem dużej ilości pakietów i najzwyczajniej w świecie się restartuje, jednakoż równie dobrze wina może leżeć po stronie dostawcy internetu i niestabilności łącza (tak jest na przykład u mnie ;f)

P.S. muzyki nie słucha się w wmp, tylko w foobarze albo winampie :trollface:
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Albo Itunes, jak jest się leniwym :trollface:
Co do WMP
Ja bym polecał przeskanować ComboFixem bądź Hijack this, jak coś jest ze strony wirusowej, np jeden robal umknął antywirowi, to powinny go wykończyć.
Potem skan CCleanerem na błędy rejestru i niepotrzebne pliki :D
Później za pomocą programu CPU-Z bądź HW Monitor sprawdzić temperaturę podzespołów. Jeżeli jest w granicach 50 to spoko, przy takim normalnym, marketowym kompie. Jeżeli wyżej. to warto otworzyć obudowę i zobaczyć ile kurzu w środku się zalęgło i przy wyłączonym kompie przeczyścić wilgotną ściereczką. :D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Przecież jak ci zacina WMP i filmy odtwarzane z kompa to nie jest problem internetu tylko kompa. Zobaczy jakie procesy działają w tle, być może któryś obciąża ci procka i przez to ci przycina.

Zrywanie połączenia, to zły konfig neta, słaby zasięg. Na po kablu też zrywa się połączenie? Połącz się przez Ethernet i sprawdź.

Niektóre modemy robią problemy przy współpracy z Windows 7.(jeśli użytkujesz)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Telefony jako routery sprawdzają się moim zdaniem bardzo przeciętnie, głównie z powodu małej przepustowości, która jest główną przyczyną zacinania się filmików na yt oraz muzy puszczanej z neta (słabe buforowanie).

Niekoniecznie. Ja poza domem korzystam z phonu jako modemu, który przekazuje na mojego lapka net i jest git. Mogę słuchać stacji radiowych i oglądać filmy na youtube, tudzież z innych serwisów. Wszystko zależy od pokrycia sieci w danej okolicy. Ja mam 3,5G i jest git.
Prędzej jest tak, jak napisał yeed.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
Przecież jak ci zacina WMP i filmy odtwarzane z kompa to nie jest problem internetu tylko kompa.
zacina się jej tylko przy włączonym necie a bez neta śmiga ok, więc być może net gubiący zasięg powoduje wariacje kompa (spowalnia jego pracę) a tym samym może powodować zacinanie/zawieszanie się innych programów - tak jest u mnie, gdy net gubi zasięg wszystkie programy się zawieszają (nawet word)

daria spróbuj innego neta (nawet pożycz od kogoś aby przetestować), ew jakąś dodatkową antenkę do niego



u mnie w kompie pokazuje jaki jest zasięg neta i jego prędkość a na modemie zmienia się kolor światła, przy nowej umowie chcę właśnie od nich taką antenę na okno co podobno ma poprawiać zasięg ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zacina się jej tylko przy włączonym necie a bez neta śmiga ok

Oprócz tego filmiki na necie i normalne filmy na kompie (np przez best playera) mają tak samo.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Mam praktycznie ten sam problem. Doszedłem do wniosku że to wszystko to wina mojego dość starego już komputera. Chodzi o to, że strasznie ścinają filmiki na necie. Normalnie się zbuforują a i tak po prostu ścinają, jakby komp nie nadążał. Przykład z youtube, gdy filmik ma jakość 360p to praktycznie nie da się oglądać, a gdy zmienię na 260 bodaj to śmiga pięknie. Tak że to raczej sprawa komputera. Tylko że ten problem mam od jakiegoś czasu a wcześniej działały normalnie. Ktoś ma jakiś pomysł? Próbowałem wgrywać różne kodeki i inne duperszwajce, na nic.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Za dużo procesów działających w tle. Procesor juz nie daje rady i dlatego szarpie. Musisz odśmiecić komputer na maxa + wykonać czyszczenie ( Im bardziej zafajdany komp tym mniejsza cyrkulacja powietrza i wolniejsze odprowadzanie ciepła). Miałem tak z przerywającym dzwiękiem w trakcie odtwarzania muzyki w winampie.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Czytaj mój post AS jeżeli o czyszczenie chodzi , 3 w tym temacie. :thumbsup:
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Od biedy najpewniejsze rozwiązanie to format :)

Istnieje prawdopodobieństwo jak to już leciwy sprzęt, że po prostu procek siada totalnie i dlatego takie numery i tego efektu się nie pozbędziecie już.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
No, być może, ale w takim razie dlaczego działa normalnie, gdy internet nie jest podłączony? wystarczy, że podłączę się do sieci z mojego telefonu i zacina wszystko.
O zasięg też nie chodzi, bo za każdym razem siła sygnału jest "znakomita" :p
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wcześniej napisałaś co innego.

A próbowałaś z inną metoda się łaczyć? Takie same objawy?
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
(...) i niby wszystko ok, ale po podłączeniu się do tej sieci zacina mi (...)
Dodam, że wcześniej używałam innego internetu i było ok,talk samo gdy nie jestem podłączona przez tę sieć, też jest ok.

Napisałam w pierwszym poście. Dzieje się tak tylko, gdy biorę internet z telefonu, używając innych sieci jest spoko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom