Zachowania Potworów ?

Status
Zamknięty.

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Czy według was możliwe jest, że w najnowszym Gothicu 3 będzie taka opcja, że zwierzęta będą różnie wyglądać w różnych strefach. Na przykład ścierwojad na pustyni będzie inaczej walczył i inaczej będzie wyglądał niż taki, co żyje np. w lesie. Jeśli zaistnieje taka opcja to będzie to pierwsza taka rzecz w historii chyba.

Jak myślicie czy to możliwe?? Napiszcie swoje przemyślenia i wnioski.

Jeśli taki temat był (ja go nie znalazłem) to proszę o zamknięcie go.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Myśle że jest taka możliwość czego przykład mieliśmy już w Nocy Kruka. Mianowicie mieliśmy 2 odmiany ścierwojada - zwykły, pospolity występujący gdzie sie tylko da
tongue.gif
i preriowy występujący na prerii w Jarkendarze ;] Myśle że takich gatunków zwierząt będzie wiecej w G3.
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Mam taką nadzieje. A przede wszystkim jeśli chodzi o ich zachowanie. Bo to co wyprawiały w poprzednich częściach było wręcz żenujące. Nie wspominam tu już o samej inteligencji tylko o ich sposobie atakowania. Jakby się tak przyjrzeć to każdy zwierzak atakował w taki sam sposób. Najpierw jakiś ryk, syk czy jakiś inny dźwięk aby dać o sobie znać, następnie podczajenie się i na końcu atak. Co powodowało że wszystkie walki stawały się monotonne. No ale z tego co słyszałem AI (a raczej nie-AI) zostanie bardzo dopracowane i ulepszone. Ma nie być żadnych skryptów. tylko autentyczna doza sztucznej inteligencji. Zwierzęta mają reagować na otocznie a nawet je wykorzystywać, chowając się za różnym przeszkodami, odbijając się od ścian itp.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
No gdyby było takie coś w G3 to gra stała by się jeszcze bardziej realistyczna, bo przecież nie znajdziesz owcy na pustyni (taki przykład
tongue.gif
). Mogły by być takie rodzaje stworów np. cieniostwór, pustynny cieniostwór, leśny etc.
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
W Nocy Kruka były tez inne odmiany pełzaczy - w Jarkendarze był pełzacz polny
wink.gif
.
Wracając do tematu, myślę, że Piranha bytes musi to zaimplementować w swojej grze. Byłby to pewien krok milowy w grach RPG - a szczególnie w serii Gothic. Oby to rozwiązanie nie podwyższyło jeszcze wymagań sprzętowych, które i tak są za wysokie
sad.gif
. Konkludując - tak, takie coś będzie możliwe
biggrin.gif
.
 

Kapitan Greg

New Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
22
Bedzie tak jak w GII NK jak jestes na pustynie to sa inne szczury, na bagnach-bagienny szczur,na pustyni(kanion i nie tylko)-pustynny szcur nie sadze aby autorzy mieli ohote to zmieniac
 

Moozi

Member
Dołączył
23.10.2005
Posty
260
Moim zdaniem takie udoskonalenie gry byłoby jak najbardziej ciekawym rozwiązaniem. Oglądanie tego samego ścierwojada czy kretoszczura na pustyni i na skutych lodem ziemiach było by trochę śmieszne. Jeżeli gra ma odzwierciedlać zachowanie przyrody (tutaj mowa o zwierzętach) z świata rzezczywistego to niech przynajmniej będzie pokazane kilka odmian jednego gatunku zwierząt czy nawet roślin. W Gothicu 2 mogliśmy zaobserwować to na przykładzie smoków. Nie stworzone jednego modelu smoka który występował by kilku miejscach na mapie tylko kilka odmian. Czyli smok bagienny....itd. Czyli jak widać wygląd zwierząt (w tym wypadku smoków) w Gothicu 2 był już uzależniony od panujących warunków.
(Choć gra mówi o zmianie klimatu spowodowanej przybyciem smoków) Ale jak napewno zauważyliśmy na terenach okupowanych przez np. smoka lodowego nie spotkaliśmy żadnego ścierwojada???.Zresztą podobnie było w pobliżu innych terenów zajętych przez smoki ( może były tak głodne i je zjadły????
laugh.gif
)
Pozdro all
biggrin.gif

Sory za długiego posta (pewnie nikomu nie będzie się chciało go czytać, może to i lepiej
biggrin.gif
)
 

Blademaster

Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
42
To będzie dobry patent
biggrin.gif
.Załużmy w niektorych miejscach ten sam gatunek będzie np. agresywniejszy.Niekiedy chodziły w stadach a inne (może potęrzniejsze) samotnie polowały
ohmy.gif
.O! albo jeszcze czasami w grupach będą atakować wioski czasami moze miasta.Oby za tym też szła większa inteligencja ludzi
biggrin.gif
.
 

<)(>jare<)(>

New Member
Dołączył
2.11.2005
Posty
2
mysle że tak to jest morzliwe. Grałem wiele gier i takiego czegoś nigdy nie spotkałem gothic 3 bendzie wstanie to zrobić
cool.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Moim zdaniem taka możliwość pojawi się na 100% w Gothicu 3, bo nie wobrażam sobie lodowych krain bez np. lodowych wilków, tak jak wspominali moi poprzednicy ta możliwość była również dostępna w NK, więc dlaczego nie miała by pojawić się w prawdopodobnie lepszym G3?

Pozdro
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
taak w no byly takie przupadki np. jesli chodzi o bagienne czy pustynne szczury albo nowa odmiana golemow ale mam nadzieje ze poprawia sytuacje z atakami no bo co z tego ze warg jest silniejszy od wilka i dostajemy za niego 5 razy wiecej expa skoro ma doslownie identyczny atak z resztą niejestem pewien ale polny pelzacz tez chyba atakowal tak samo jak zywkly zauwazyłem ze wsrod tych nowych stowrów jedynie brzytwiaki atakowaly inaczej bo gyd tylko cie zobaczyly odrazu rzucaly sie na ciebie antomiast zebacze musialy najpierw podejsc ale inne
no np. taki ogar (tak sie nazywal w g1 w no wystepuje kawalek za kanionek) tez atakuje dokladnie tak samo jak cieniostwor, mozna by wymieniac jeszcze wiele choiazby sposob ataku jaszczuroludzi i orków tez sie wiele nierozni jesli wogole sie czyms rozni.
 

Milten1

Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
66
Może i jest to możliwe ale tego raczej nie będzie, ale fajnie by było np. idziemy po lesie walczy,my umiemy zabijać zwykłe scierwojady a tu nagle na pustyni widzimy ścierwojada i myślimy: o biedaczek już po tobie
tongue.gif
, atakujemy go a on inne techniki walki niż ten ścierwojad z lasu prezentije, I... nas zabija:D było by spoko:D
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Oby oby, podoba mi się właśnie taka różnorodność w danym gatunku, fajnie byłoby, gdyby też na przykład ten ścierwojad pustynny był dużo szczuplejszy niż ten leśny, wiecie uwarunkowanie terenu, brak dostępu do pozywienia i trudnośc jego zdobyćia na pustyni..ahh chciałbym to wszystko,a le czy to możliwe, sam nie wiem, myśle że tak, chociaz bez przesady, z tym moim jedzeniem troszke przesadziłem
wink.gif
 
Dołączył
1.11.2005
Posty
108
Mi sie jednak wydaje ze nie bedzie Pustynnego Scierwojada bardziej leśny i zwykły bardziej mozna by dac pustynnego w Gothic3 który juz jest w NK mysle ze beda nowe typy zwierzat i jakies krewniaki np:zębacza. A co do taktyki to mysle ze jak lesny scierwojad bedzie se w lesie to mu wlka bedzie lepiej szła bedzie bardziej wredny przebiegly i sprytny.
 

Ali wad Helu

New Member
Dołączył
6.11.2005
Posty
24
Fajnie by było gdyby zrobili takie różnice w wygladzie zwierząt. Mam nadzieje że przy okazji zmienia troche zachowanie zwierzat żeby inaczej zachowywał się taki rodzaj a inaczej taki. Sądze że zrobia jeden rodzaj zwierzęcia w kilku gatunkach żeby gra była jeszcze bardziej ciekawa i realistyczna.

ps.Ciekawe ile bedzie troli.
 

glakus

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
82
ja chciał bym ŻYWIAOŁAKI!!! i dobry był też ten temat z oblęrzeniami miasta...albo idziesz se po lesie a tu spotykasz myśliwego na łowah...idziesz po pustynia a tam człowiek się czołga mówiąc wodyyyyy...a co do odmian i taktyki zwierząt to mi tam nie wadzi ze spotykam takie same z wyglądu stwory tylko właśnie sposób ataku bardzo byłem zawiedziony gdy smoki z G II ziały TYLKO ogniem ale chciał bym np. u smoka ożywieńca zobaczyć tchnienie śmierci u bagiennego to z g II nk spętanie u lodowego bryłe lodu...gra stała by się o niebo lepsza
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Fajnie by było jakby potworki po każdym wyjściu z gry sie odradzały, można by wtedy tłuc je i nabijać se XP
biggrin.gif
Z drugiej strony można by było tak zdobywać wysokie levele, więc trzeba by było wprowadzić ograniczenia w systemie doświadczenie (np. za dużo słabsze stwory od twojej postaci nie dostajesz XP w ogóle
tongue.gif
) Fajnie by było jakby wprowadzili wierzchowace do kupienia, choćby koniki
biggrin.gif


Pozdro
smile.gif
 

BOND

Member
Dołączył
6.11.2005
Posty
96
oczywiscie ze to jest mozliwe poniewaz tak bylo ze scierwojadem w nocy kruka. w dolinie w lasach zyl zwykly scierwojad a w nowym sciecie byl inny o nazwie pierwotny scierwojad,mam nadzieje ze w g3 bedzie tak ze wszystkimi potworami.
po za scierwojadem w NK byl wilk-lodowy wilk- i w jednym zadaniu byl czarny wilk-szkoda ze nie ma jeszcze zyjacych przy wulkanach ognistych wilkow;p;)
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Nie sądze żeby był różny tryb atakowania potworka . Tak jak w NK może być potworek jednej rasy tylko wielu odmian . Jeśli bedą odmiany potworków to bedą sie od siebie rużnić wygladem może nazwą jeden bedzie mial np: wiecej HP albo będzie zadawał większe obrażenia . Ale kto wie . Jeszcze nie grałem . I nie wiem czego sie spodziewać po G3 .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom