Zło

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Zło... Ja interpretuję je tak. Złem nazywam czyny które służą zniszczeniu "czegoś" (przedmiotów materialnych, ludzkiego zdrowia, uczuć). Zło jest naturalną częścią tej rzeczywistości i bez niego ten świat nie mógł by egzystować w właściwy sposób
wink.gif
.
 

piena

Member
Dołączył
16.10.2005
Posty
85
Łatwiej robić zło niż dobro ludziom czesem się niechce czegoś pożytecznego robić
np.Moja koleżanka nie posłuchała mamy i nie poszła do kościoła tylko z koleżankami prze supermarket(Kaufland)Ludzie często popełniają zło bo niechce im sie wysilić np.wynieść śmieci (czego nienawidze robić gdy moja siostra woła mnie żebym je wyniósł a ja wtedy gram w jakąś grę ona mnie szantaż€ je i po sprawie musze wynieść
dry.gif
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Zło... jest to pojęcie tak trudne do wyjaśnienia jak "dobro", zło można wyjaśnić na wiele sposobów. Jedni traktują zło jako działanie na szkodę innym, ale według mnie człowiek zły to taki który nie próbuje nic wnieść do swojego życia, ten który nie szanuje swojej rodziny, i nie niszczy świata na którym żyje.

Świat bez zła się nie obędzie, tak jak bez dobra, zło nas otacza i będzie nas otaczać... mimo że cały czas się z nim walczy.


Pozdro
 

Maniak89

Member
Dołączył
29.1.2006
Posty
52
CZym jest zło??? Hmm...
Dla mnie zło jest czymś co źle wpływa na mnie moje zdrowie zachowanie itp. Wg mnie zła nie do się zdefiniować jedną regółką. Dla każdego zło jest to coś innego.
Dla jednej osoby złem mogą być ataki terrorystyczne, a dla drugiej osoby może to być jazda na rowerze. Wszystko zależy od tego jacy jesteśmy.
 

Nosmart

New Member
Dołączył
13.3.2006
Posty
5
Uważam, że każdy człowiek ma w sobie i dobro i zło. Rozdzielenie ich nie miałoby sensu, gdyż jedno nie może istnieć bez drugiego. Ogólnie przyjęte normy moralności ( nie dla wszystkich oczywiste i przez większość nieprzestrzegane ) określają jakie uczynki są złe, a jakie dobre.
Zło jest dla mnie czymś oczywistym tak samo jak i dobro. A że jestem człowiekiem ( wg. mnie poczytalnym w..., powiedzmy, 99%) potrafię zapanować nad swoją czarną stroną i nie czynić zbyt dużo zła. Do licha przecież nie jestem święty...
tongue.gif
 
Do góry Bottom