Xbox 360 Czy Ps3 ?

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Witam.
Jakoś dotąd nie odczuwałem potrzeby posiadania konsoli, ale ostatnio zdecydowałem się na kupno. Niestety nie mogłem się zdecydować którą wybrać: XBOX 360 czy PS3 ? Pytałem wśród znajomych, ale zdania są podzielone mniej więcej po równo. Więc, czy moglibyście mi pomóc przy wyborze ? Aha, bardziej zależy mi na grach, bo na PS3 nie ma na razie za wielu gier, ale za to jest lepsza technicznie. Sam już nie wiem. Z góry dziękuję.

Ave

P.S. Z góry zaznaczam - pieniądze nie grają roli.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Pod względem technicznym PS3 jest lepszy bo nie przegrzewa się tak szybko jak ten nowy Xbox ale ten drugi jest lepszy pod względem gier gdyż z Xboxa czasem na PC trafiają takie gry jak Halo, Saint's Row albo i GTA IV jeśli niechcesz co chwile latać do serwisu to kupuj PS3.

Z tego co mi wiadomo to Xbox360 ma trzy wersje i najlepsza ponoć jest ta druga z 6 GB dyskiem.
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Xbox 360. Po prostu jeśli bardziej zależy ci na grach bierz Xboxa, play może fajnie się prezentuje przy plazmie 42 cale, w dodatku czarnej, ale nie ma nie niego aż tyle gier co na Xboxa. A jak patrzałem na encyklopedi gier, na przyszłe premiery 2009 roku, to xbox bije na dyńkę PS3.

No ale jak Revan wspomniał xbox jest wadliwy, szybko się przegrzewa itp. pod tym względem play wypada dużo lepiej, ale chyba tylko pod tym. No i popatrz, za playa dasz 1300 zł, a za xbox aracde 600 zł ( Ja mam arcade i polecam, ani razu mi się nie zepsuł, a bardzo dużo gram) No to wtedy zostaje ci 700 zł za które kupujesz gierki.

Więc polecam ci Xboxa, ale i ps3 nie jest zły.

A nad Wii się nie zastanawiałeś :p
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Zdania się podzielone, bo jedni są Fanbojami Sony a drudzy Microszitu. Jak wiadomo Microszit zawsze musi wyprodukować sprzęt który jest w jakimś stopniu wadliwy. Pierwsze Xboxy nie były w technologii 65nm i z zasilaczem 175 w. Obecnie są Falcony/Jaspery.
FALCON - CPU w technologii 65 nm i zasilacz 175 w
JASPER - GPU i CPU w technologii 65 nm i zasilacz 150 w ( Podobno powietrze w konsolce jest zimne, chodzą głosy że jest prawie zerowa szansa na zepsucie się konsoli poprzez przegrzanie )
Podobno FALCONy już rzadko się psują, jeżeli nawet to i tak chu cię to powinno obchodzić jak masz gwarancje M$. Bo przyjeżdża po nią kurier i po kilkunastu dniach dają ci albo nową konsole albo wymieniają bebechy na nówki, więc byś po kilku dniach miał praktycznie nówkę ;)
Ps 3 jest bezawaryjny (Chyba, przynajmniej nic się nie słyszy o awariach ps'a 3 ). Obecnie jest dużo mniej tytułów niż na Xboxa 360, jednak ten rok będzie dla PS 3. Premiery takich gier jak Killzone 2 (zobacz sobie grafe to ci buty spadną), Uncharted 2 czy God of War w niedalekiej przyszłości to da best ekskulizwy. Patrząc też na to inaczej, PS 3 jest nastawione przyszłościowo bo ma Blu Rey'a, a Xbox ma DVD. ( OBecnie, z tego co się orientuje Blu Rej szybciej się popularyzuje niż DVD kilka lat temu), jednak cena odstrasza, ponad tyś za konsole? Ja ci radzę zrobić tak, popatrz na gry na obie platformy i sporządź sobie liste tytułów które musisz mieć na obie (must have tak zwane :D ). Jeżeli będziesz miał większość ciekawszych tytułów na Iksa to bierz iksa, jak na pleja to pleja.

Temat gier, rzecz gustu. Xboxy mają Gearsy i inne exclusive a Ps 3 Killzone, God of Wary i inne :)
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Szczerze polecam PS3.
Xbox jest już coraz starszy i mniej sprawny a "chlebak" dopiero się rozkręca... A nigdy nie myslałes o Nintendo Wii?
Też jest ciekawe oraz niezawodne (co prawda wiem to tylko z magazynu ale mogę poręczyć) i coraz więcej producentów i deweloperów Bierze po uwagę potencjał Wiilota...
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
Osoby ktore obecnie polecaja Xboxa 360 wg mnie sie myla.

Co do Xboxa - Brak WiFi + Brak Blue-Ray'a dodatkowo 30% awaryjnosci sprzetu.

Co do PS3 - jest przyszlosciowe i obecna sytuacja wskazuje z xbox to juz ledwo zipie i mozna jasno stwierdzic ze po porstu sie konczy. Jesli chodzi o argumenty z grami, no to na ta chwile wg mnie lepsze wartosciowe tytuly sa na PS3 albo na obydwu platformach.

Dla mnie jedyny argument Xboxa to Halo i Gears of War, jednak Gearsy juz sa na PC :p

Obecnie sam posiadam konsole i jestem w 100% zadowolony z wyboru, mimo tego ze obecnie konsola jest na naprawie gwarancyjnej wg awaryjnosci ktora podawalem 10% egzemplarzy ps3 trafia na serwis. :)

Pozdrawiam i zycze dobrych decyzji :)
 

Varadero

Member
Dołączył
6.9.2009
Posty
34
Zgadzam się z powyższym - KUP PS3! Niedługo mają wychodzić na niego gry itp. więc raczej będziesz miał w co grać...
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Zgadzam się z powyższym - KUP PS3! Niedługo mają wychodzić na niego gry itp. więc raczej będziesz miał w co grać...
Cholera, no tak zapomniałem , przecież na Xboxa wcale nie ma gier, na pewno by nie miał w co pograć.

Co do Xboxa - Brak WiFi + Brak Blue-Ray'a dodatkowo 30% awaryjnosci sprzetu.

Ta awaryjność to teraz pic na wodę, problemy były tylko i wyłącznie z Zephyrami po samej premierze, po Falconach już było okej, a obecnie Jaspery po 5 godzinach ciągłego grania nadal wypuszczają zimne powietrze i nic się nie grzeje.

PS 3 to wielka inwestycja, nie da się ukryć, xbox jest dla osób z cieńszym portfelem.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
IMO Xbox jest lepszy od PS3 pod każdym względem... Jak się ma kabelek Ethernet RJ-45 to ze zwykłego XBoxa stanie się coś uber ^^ Jeszcze wystarczy połączyć pudło z kartą sieciową komputera i... leet. I gry na xbox, i multimedia z pc, i możliwość grania przez internet za 10zł miesięcznie (trzeba pokombinować z XboxLive bo nie ma tego w Polsce, ale ogólnie da się zrobić;]).
Jak masz 2 wejścia w monitorze to jeszcze lepiej. Kupujesz kabel monitor-konsola, podłączasz Xboxa do monitora i masz. Właśnie jak masz 2 wejścia w monitorze to wystarczy kliknąć przycisk "Source" i zmienia źródło sygnału.
Na PS3 gry są droższe, słabsze i ogólnie jest ich mniej. Na Xboxie jest o wiele więcej mocnych tytułów. Jak nie masz TV Full-HD lub monitora full-hd to nie opłaca się kupować PS3. A w Xboxie są rozdzielczości do wyboru ;] Nie ma niestety 1280x960 ani 1680x1050 ;/
Ogólnie xbox wypiera PS3. Zamiast PS3 to ja wolałbym kupić PS2 (mam PS2 i xbox360 w domu^^ Swojego czasu miałem PSP ale ukradli mi oO).
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Jeszcze wystarczy połączyć pudło z kartą sieciową komputera i... leet. I gry na xbox, i multimedia z pc, i możliwość grania przez internet za 10zł miesięcznie

Sorry ale PlayStatnion Network jest za free.


Jak elessar mówił pod koniec tematu cena nie gra roli. Jezu, kup to playstation. niech adoratorzy xboxa z przyznają że PS3 to dobra inwestycja na lata... nie jest tak? Jestem za PS3.


Jak masz 2 wejścia w monitorze to jeszcze lepiej. Kupujesz kabel monitor-konsola, podłączasz Xboxa do monitora i masz. Właśnie jak masz 2 wejścia w monitorze to wystarczy kliknąć przycisk "Source" i zmienia źródło sygnału.

Sorry, ale wydaje mi się że konsola ma służyć do grania na telewizorze, a nie na monitorze...
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Nie każdy ma telewizor LCD

... Jaka jest różnica między LCD a normalnym "z paką".
ŻADNA!! I tak sobie wygodnie pograsz. Jak ja u babci pocinam w GTA 4 na małym 20coś cali ;].
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Co do wielkiej inwestycji w postaci PS3 to powiem, że to również nie jest do końca prawda. Za 1200zł można było niedawno mieć slima z dodatkowym joypadem i grą gratis (Uncharted 2 chyba). XBox chodzi nieraz po 1000, więc te 20% więcej za bez dwóch zdań lepszy sprzęt jest niczym.

Bez dwóch zdań lepszy sprzęt - naprawdę. Większa moc, lepsze bajery, blu-ray. Ludzie nieraz kupują PS3 przede wszystkim dla BluRaya. Czemu? Bo jest tańsze, lub podobne ceną do stacjonarnych odtwarzaczy, ale ma świetne wsparcie producenta. Ciągle wychodzą ulepszenia, poprawiane są błędy - w przypadku stacjonarnego odtwarzacza trzeba by kupić nowy.

Co opowiada się za xBoxem? Wybór gier. Na PS3 jest dość nieciekawy wybór jak na razie, ale chyba się to zaczyna zmieniać.

A wiecie co tak naprawdę się mówi? Jak zwykle optimum. Właściciele obu konsol zgodnie przyznają, że najlepiej mieć obydwie :) Każda coś dobrego od siebie daje. I nie namawiam tu do kupna dwóch, bo nie każdy ma kasę. Zaznaczam tylko, że toczenie wojny nie ma sensu.
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Ale jednak na dłuższą metę lepszą inwestycją jest PS3 ( nie przekonacie mnie :p ). Teraz największe hity wychodzą na obie konsole.
Ale że w najbliższym czasie ma nie byc nowej generacji konsol ( co jest swoistym odstępstwem od regóły ponieważ nowe generacje wychodziły średnio co 5 lat , ale nie będe się rozpisywał o historii konsol :p ) z 5 powodów którymi są:
-Możliwośc aktualizacji przez internet
-producenci nie chcą nowej generacji
-ponieważ "możni tego rynku nie chcą nowej generacji"
-gracze nie chcą jej również, bo przed nami VII i 1/2 generacja konsol (ale sie rozpisałem).
Więc obecnie PS3 z jego "świeższym" wnętrzem jest dobre na dłuższy czas...
 

mickos42

Member
Dołączył
4.2.2010
Posty
294
Wiem, że temat stary, ale nie chcę robić nowego jak jest. To, co tu pisaliście, było dawno, teraz jest teraz, i jest ten Xbox 360 Slim, z tego co tu czytam to bardziej polecacie PS3, ale jest ten XSilm, co bardziej w tym momencie polecicie? XSlim czy też PS3 Slim? Ten ''iks'' widzę, że chodzi po 900 zł, a PS3 slim, najtaniej z 1200, a to nie są małe pieniądze.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
( OBecnie, z tego co się orientuje Blu Rej szybciej się popularyzuje niż DVD kilka lat temu),

O brother! Nie wnikam nawet kiedy to napisałeś, ale chyba sobie kpisz.. Jakie statystyki dają ci prawo pisać takie brednie? Bo chyba nie to, powszechnie obowiązujące, a wynikające z praw rynku, więc z jego popytu na te nośniki.

Co do konsol, nie znam się. Lecz na 10.11.2010 bardziej obiecującą opcją zdaje sięXbox 360, z całym błogosławieństwem inwentarza. Co za tym się kryje (sieć) to już chyba każdy kuma...
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
A ja jestem za ps3. Akurat exclusivy to osobiste preferencje, ale jeśli chodzi o sam sprzęt to raczej trójka bardziej się opłaca chociażby ze względu na Bluray. Ciekawy przykład - najnowszy Medal of honor kosztuje tyle samo na obie konsole. Ale! Do wersji na ps3 dostajesz gratis MoH: Frontlines. Na xboxie tego nie ma. Podejrzewam, że najzwyczajniej w świecie mógł się nie zmieścić.

Ten ''iks'' widzę, że chodzi po 900 zł, a PS3 slim, najtaniej z 1200, a to nie są małe pieniądze.

Tak, ale jeśli chciałbyś grać przez sieć, ściągać demka itp to do X'a musisz mieć golda, a jego cena poszła ostatnio w górę (od 120zł za rok)*, więc dolicz to do ceny konsoli. A później live się skończy, trzeba kupić następnego i tak w kółko. Lepiej dołożyć na początku trochę gotówki i później mieć spokój od tego typu rzeczy. Poza tym konsola sony jest bardziej multimedialna. Posiada nawet przeglądarkę internetową (kiepskawą, ale zawsze możesz w internecie pomyszkować).

Co do samego xslima: o ile dobrze pamiętam wbudowano wireless (ps3 go od dawna posiada), poprawiono chłodzenie (które już w falconach i jasperach było dobre) i powiększono dysk do 250gb.

Jeśli o mnie chodzi - lepiej brać PS3.

* W PSX Extreme wyczytałem, że oficjalna cena golda na rok ma wynosić 250zł... ale podejrzewam, że na allegro nadal będzie oscylować w granicach 120-150zł.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
W przyszłym tygodniu przy dobrych wiatrach wezmę ps3 w ramach abonamentu w Play'u Sam abonament wyniesie mnie 59zl miesięcznie a za ps3 350 dopłacę. Obecnie itak kupuję co miesiąc kartę za 30zł. więc w kwestii abonamentu dopłacę na skali 24 miesięcy około 480zł.
480+350 = 830 - więc się opłaca.

Słyszałem, że dwa dni temu Microsoft uruchomił w Polsce usługę Xbox Live. Prawda to, czy kolejna ściema?
 

mickos42

Member
Dołączył
4.2.2010
Posty
294
Tak, z live to prawda, a ja chyba wyceluję w PS3, tylko kasę skołować trzeba.
 
Do góry Bottom