"Wyprawa w Nieznane" cz. I

  • Thread starter Anonymous
  • Rozpoczęty
A

Anonymous

Guest
Bezimienny obudził się gdzieś koło południa. Zjadł na śniadanie 2 udźce kretoszczura i wyszedł z miasta. Szedł przed siebie ścieżką rozmyślając nad tym, co powiedział mu Xardas ( "Jeszcze się spotkamy"). Rozmyślał tak i nie zauważył, że oddalił się od miasta bardzo daleko. Było widać jedynie wieże strażnicze. Zatrzymał się, ponieważ, usłyszał hałas w krzakach. Wyciągnął swój miecz i podszedł bliżej. Okazało się, że był to wilk. Bezimienny szybko rozprawił się z nim. Nagle ujrzał jasne światło, które niemal oślepiło go. Padł na ziemię i nie mógł podnieść się. Gdy światło osłabło zobaczył przed sobą piękną kobietę. Pomogła mu ona podnieść się. Bezimienny zapytał się jak ma na imię. Odpowiedziała, że Elena. Zaczęli rozmowę. Szli do miasta, ponieważ zaczęło ściemniać się. Gdy dotarli do bramy nie było przy niej strażników. Bezimienny wyciągnął miecz, ponieważ było to bardzo podejrzane. Weszli do miasta. Nie było nikogo na ulicy. Bezimienny wszedł do gospody, lecz tam także nikogo nie zastał. Zaniepokoiło go to jeszcze bardziej. Nawet nie zauważył, że Elena gdzieś znikła. Pobiegł szybko do koszar. Leżał tam Peck. Bezimienny podszedł bliżej i przycupnął przy nim, aby zobaczyć, co mu się stało. Peck powiedział, że oślepił ich błysk światła, potem pojawili się magowie w czarnych szatach. Peck powiedział jeszcze, że wszyscy nagle razem, zniknęli, jedynie jemu udało się ukryć w kuźni. Potem skonał. Bezimienny nie wiedział, co ma robić. Użył runy i teleportował się do klasztoru. Tam czekał na niego Milten i Pyrokar. Mieli zaniepokojony wyraz twarzy. Bezimienny opowiedział im, co się wydarzyło. Magowie zaniepokoili się tym zdarzeniem. Milten powiedział, że też widział błysk. Bezimienny wszedł razem z magami do klasztoru. Tam postanowili pomyśleć, co robić dalej... W klasztorze Pyrokar zaczął rozmyślać. Tymczasem Bezimienny pokazał Miltenowi list, który znalazł nieopodal Lodowego Smoka. Milten przeczytał go bardzo uważnie, był bardzo zdziwiony:
- Hmmm.....
- Coś nie tak? - zapytał Bezimienny.
- Zastanawiam się... Czy nie udać się tam gdzie poszli magowie wody.
- Dobry pomysł, lecz gdzie mamy iść?
- Do miejsca wybuchu czyli do miasta orków.
- Dobra, ale co na to Pyrokar?
- Lepiej mu nic nie mówić - powiedział Milten uważnie się rozględając
- Dobrze wyruszymy z samego rana.
Nad ranem Bezimienny założył zbroję i poszedł po Miltena. Lecz nie zastał go w komnacie. Wyszedł przed klasztor ale tam też go nie było. Pobiegł czym prędzej do Pyrokara.
- Mistrzu!!! - krzyknął - Milten gdzieś zniknął!
- Spokojnie - odpowiedział mag spokojnym tonem - Milten jest w piwnicy
Bezimienny udał się tam. Milten stał przy stole alchemicznym i coś ważył
- Co tu robisz?! Martwiłem się o ciebie
- Jak to co robie? Przygotowuje mikstury na podróż
- Dobry pomysł. Może pójdziemy po Gorna i Diega? - zapytał Bezimienny
- Dobrze we czterach będzie raźniej.
Udali się na farme Onara. Tam wszystko wydawało się być w porządku, Jedynie Sentenza nie chciał wpuścić Miltena (kwestia zasad :))
- Wpóścisz go czy mam ci spuścić łomot?
- Dobra już dobra wchdzcie
Odwiedzili najpierw Beneta, a potem poszli po Gorna i Diega. Nasępnie udali się do Górniczej Doliny. Gdy przeszli prze przełęcz zobaczyli dwóch paladynów jeden leżał na ziemi, a drógi jakby siedział koło niego. Podeszli do nich.
- Co się stąło?! - zapyał Bezimienny
- Zamek...
Tylko to zdołał wyksztusić. Następnie padł martwy na ziemię...
Milten, Bezimienny, Gorn i Diego mieli złe przeczucie. Czym prędzej udali się w dół wąwozu. Przed mostem zobaczyli coś przerażającego. Wieże w zamku paliły się, orków było chyba z 10 razy więcej niż zawsze. Milten skupił się razem z towarzyszami i przenieśli się do siedziby magów w zamku. Po teleporcie "spotkali" orka. Gorn rozprawił się z nim szybko i z ogromna radością, bowiem już od dawna nie dołożył orkom. Wyszli z pomieszczenia, na zewnątrz panowało istne piekło orkowie biegali za paladynami zabijając ich jednego po drugim. Rycerze byli bezradni. Bezimienny i Gorn włączyli się do walki i wybili połowę orków w zamku. Milten i Diego drugą połowę z dystansu. Po walce pobiegli do Garonda lecz drzwi były zaryglowane i nie mogli wejść.
- Otwórzcie drzwi to ja Milten - krzyczał mag
- Skąd mamy wiedzieć czy to nie podstęp? - odpowiedział jakiś rycerz
- Otwórz, jak mam cię przekonać, że jestem naprawdę człowiekiem, a nie orkiem?
- Jeżeli chcesz mnie przekonać, powiedz jak ma na imię najlepszy strzelec w Królestwie - powiedział rycerz
- Hmmm... Gorn, Diego wiecie, bo jak nie odpowiemy to nie wpuszczą nas do środka
- Ja wiem! - powiedział Bezimienny - Udar, bo wiele osób mi mówiło o jego czynach
- Oby to była prawda - powiedział Milten lekko podenerwowany - już odpowiadam tym strzelcem jest Udar
- Dobrze (otworzył drzwi), Innossowi niech będą dzięki za łaskę - odpowiedział Paladyn
- Milten! Skąd ty tu się wziąłeś?? Dzięki Innosowi, że to ty. Jest problem i to duży - powiedział Orik
- Widzimy, lecz jak to się stało?? - zapytał Bezimienny
- Siedzieliśmy przy ognisku gdy nagle ujrzeliśmy ogromny błysk, a chwile potem wybuch. Po jakiejś minucie kraty od bramy rozleciały się na kawałeczki, hordy orków wtargnęły do zamków. Było ich o wiele więcej. Mieliśmy przewagę siłową, ale orkowie ciągle przybywali chyba prosto od Beliara. Postanowiliśmy wycofać się do zamku i wylądowaliśmy tutaj w komnacie Garonda
- A gdzie Garond??
- Tutaj - powiedział jakiś rycerz
Garond leżał na podłodze ze strzałą wbitą w zbroje. Nie wyglądał dobrze. Obok niego stał Paladyn i modlił się do Innosa o zbawienie. Bezimienny podbiegł do niego z przyjaciółmi.
- Czy możemy my pomóc - zapytał Bezimienny
- Tak, ale musimy się śpieszyć, bo wkrótce odejdzie od nas - odpowiedział Milten
- Co mamy zrobić?? - wtrącił się Gorn
- Trzeba zdobyć 10 smoczych korzeni, i jedną bardzo rzadką roślinę: Orkowy Aloes, jak najszybciej. Uwarze z nich specjalną miksturę, która uleczy Garonda
- Dobra, a druga strona medala?? - powiedział Diego
- Orki, hordy orków, to jest druga strona medala. Gorn, Diego pójdziecie ze mną, a ty Miltenie zostajesz tutaj, pomożesz paladynom w obronie zamku - powiedział Bezimienny
- Dobrze, uważajcie na siebie
- Wiesz, że nie będziemy - zaśmiał się Gorn - O.K koniec tej gadaniny idziemy na polowanie
Wyszli z zamku tajnym przejściem. Szli przez las aby schować się przed Orkami. Gorn chciał trochę powalczyć z nimi, ale Bezimienny ostrzegł go, że jest ich za dużo. Po drodze widzieli martwe ciała, rycerzy. Doszli do kopalni. to co ujrzeli zamroziło im krew w żyłach. Na pal była wbita głowa jakiegoś rycerza
- Co to za potwory!! - zdenerwował się Gorn - Jak można być tak okrutnym
- Nie ma na co czekać trzeba zabić te bestie. Jesteście gotowi? Na mój znak zaatakujemy je
- Jestem gotów - powiedział Diego
- Ja też kapitanie - dodał Gorn
Zakradli się bliżej tak aby mieć dogodną pozycję do ataku. Koło kopalni leżał Jarvis, chyba żył jeszcze. Naokoło niego chodził ork i coś ryczał do niego. W kopalni było słychać krzyki.
- Przygotujcie się - szepnął Bezimienny - TERAZ, DO ATAKU!!!!
- Ale będzie jadka!!!! - krzyczał Gorn - Ja biorę tego orka koło Jarvisa
Rozpoczęła się walka Gorn zabijał orka jednego po drugim, nie okazywał skruchy. Bezimienny nie był gorszy. Wyciągnął kusze aby strzelić w orka, gdy nagle kusza uniosła się. Wszyscy zaprzestali walki, patrzyli się w niebo na broń. Po chwili kusza spadła na ziemię w jasnym świetle. Podbiegł do niej ork, ale gdy tylko ją dotknął uderzył w niego grom. Bestia padła na ziemie martwa. było to niepokojące, nie wiedzieli czy to ich tez spotka.
- Zaryzykuje - powiedział bezimienny
Podszedł ostrożnie do kuszy. Błyszczała się na niebiesko. Dotknął ją, nic mu się nie stało. Przymierzył w orka i strzelił. Bełt wyleciał z taką szybkością, że był prawie niewidoczny. Gdy trafił tylko w orka zabił go rozlatując się we wszystkie strony. Jeden odłamek leciał prosto na Diega.
- Nieeeeee!!!!! Krzyknął na cały głos Bezimienny
Pocisk przeleciał przez Diega nie robiąc mu żadnej krzywdy
- To musi być coś specjalnego - powiedział Gorn patrząc na kusze
- Taaak, to dar od Innosa
- Napewno. Z tą bronią pokonamy te orki. Gotowi?? Na mój znak wchodzimy do kopalni.
- Dobra kapitanie idziemy - powiedział Gorn
Na znak Bezimiennego weszli do środka....
 

DarkBlade

Member
Dołączył
4.1.2005
Posty
317
zasadniczo do d@py masa powtórzeń typu orki biegały a paladyni zabijali orków itepe itepe...błędy tesh są...fabuła średnia, niby był błysk i jajco z tego, pech leży gada umiera to samo paladyn coś żwawi ci paladyni i strażnicy, a skąd jarvis sie wziął w GD i czemu Magowie i Paladyni w zamku nie znikli??fabuła dla mnie do kitu bo było takich opowiadań od hu@a
 

Horde

Member
Dołączył
27.3.2005
Posty
35
Twój tekst zawiera jakies 100 zdań a powinienes go zamknąc w 20-30 nie zmieniajac długosci. Po prostu kropki zastepuja Ci przecinki i wyglada to dosc kiepawo. Fabularnie op jest spoko.
smile.gif
 

Shaki

Member
Dołączył
17.3.2005
Posty
50
jak dla mnie jest fajnie tylko dopisz dalsze czesci szybko bo jestem ciekaw co wymyslisz z tym blyskiem. opgolnie spoko opowiadanie
smile.gif


a ty darkblade spróbój napisac lepsze mądralo
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Opowiadanie nie jest złe ale skopałeś z formą pisowni. Masa powtórzeń dużo błedów i interpunkcja sie kłania. Fabuła moze byc jest dość ciekawa ale te błedy zniechecaja!!
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Sama treść tego opowiadania jest bardzo fajna , aż wciąga do opowiadania stwarzając ciekawość co bedzie za chwile , dialogi też pisane dość dobrze , ale w tym momencie powiem ci to co wszyscy normalnie pogrzebałeś swoje opowiadanie tymi błędami interpunkcyjnymi , niebój sie dawać przecinków , a na przyszłość napewno będzie lepiej . Napisz dalszą część tego opowiadania tylko pamietaj stawiaj przecinki , a nie kropki
tongue.gif
. No a teraz przejdźmy do oceny wiec ocenibym to opowiadanie na no niestety za te błędy 5+/10 , ale mam nadzieje że na przyszłość się poprawisz.
biggrin.gif
 

paniscus

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
375
No siema!!
Opowiadanie kiepskie stylistycznie, mógłbyś się badziej postarać. Zanim oddasz tekst musisz go najpierw pary razy przeczytać i sprawdzić błędy. Fabuła nawet nawet.

NaRka i powodzenia
 

jacek_89

Member
Dołączył
30.4.2005
Posty
54
Ostatnio nie mogę trafić na opowiadanie, które by mnie wciągnęło. To też nie jest takie, jakie bym sobie wyobrażał. Dużo błędów stylistycznych. Poza tym opowiadanie fajne (jak większość).
Moja ocena to 7,5/ 10.
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Opowiadanie byłoby dobre gdyby nie mnóstwo błędów:

1. Literówki (nie chce mi sie szukać ich ale był ich troszkę)
2. Dużo błędów typu QUOTE Dobra, a druga strona medala
powinno być medalu.
QUOTE że Elena gdzieś znikła ---> zniknęła

3. Zdażają się orty.

Błędy te psują ogólne wrażenie ale jeżeli przy następym opowaidaniu postarasz się ich uniknąć to możesz stworzyć naprawde dobre opowiadanie.
 
Do góry Bottom