Wyciek Risena U Ruskich - Start Piractwa

Status
Zamknięty.

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Dziś rano patrzę na opis na GG u kumpla cytuje "Ściągam Risen" to ja się go pytam skąd to on odpowiada że z jednego forum linku nie podam, po głębszym zbadaniu sprawy wszystkiemu winien piractwa gry jest rosyjski wydawca Risena, bardzo przykro mi z tego powodu że ruscy tak nawalili i wypuścili grę do internetu przed planowaną premierą, mam nadzieje że Niemiecki wydawca gry opieprzy ich za wystawienie linków a same linki z serwerów zostaną usunięte.

Temat niema na celu propagowania piractwa.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Jak kolega nie zna rosyjskiego to na pewno będzie miał dużo satysfakcji z gry, bo angielska jeszcze nie wyciekła.
Coś jak niemieckie G2:NK grane przez polskich graczy przed premiera u nas.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Generalnie ostatnio Cenega płacze podobno, że bida u nas będzie ze sprzedażą riesena :)
Właśnie ze względu na piractwo naszego ukochanego kraiku Wisłą i Odrą płynącego.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Ja tam wolę kupić oryginał, do pirata mnie nie ciągnie :) Więc rosyjski wydawca ma już grę przed światową premierą? Co do piractwa, to podobno najbardziej pirackie są Rosja i Chiny, Polska też nie lepsza. Tak jak mówicie, dziwna to rzecz piracić rosyjską lub niemiecką wersję gry...
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
wcale nie taka dziwna bo ludzie znają języki i dla niech nie robi to róznicy :p
ale niestety tak to już jest że przed premierą bardzo często można znaleść gre w necie.
jak dobrze poszperałam to faktycznie znalazłam i tę rosyjską i ogólnie jakąś do zakupienia przez neta /w funtach i nie tylko/.
szkoda że takie sa wycieki.
ja też wolę oryginała,
przynajmniej mam peność że powinna zadziałać ew można ją wymienić. no i to pudełko które mogę ułożyć na półkę ^_^
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
E tam, jak u ruskich stać kogoś na zakupienie takiego kompa, który pociągnie racjonalnie tą grę, to stać go na zakup samej gry. Taki kraj. Tam praktycznie brak klasy średniej (w porównaniu z krajami zachodniej europy).

Nie mniej to już chyba nie pierwsza wpadka ruskiego dewelopera Risena. Wcześniej też to on był źródłem jakichś wycieków z tego co pamiętam.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
każda gra wycieka wcześniej. ostatnio widziałem FIFA 10... Każdy wyciek jest kontrolowany, ktoś robi to świadomie. A granie w Risen bez znajomości Rosyjskiego to masochizm. Na pewno warto obczaić kopię, by zobaczyć co i jak. Jednak ja się wstrzymam do Polskiej premiery. Chyba, że ktoś ze znajomych będzie miał tego ruska, to nie omieszkam rzucić okiem.
Jak ktoś ściagnie niech zda relacje ;P
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Co do Polski, to jesteśmy jednymi z największych (jeśli nie największymi) piratami w Europie ;) A szkoda, że te linki wyciekły :/ Ja sam będę czekał na polską wersję, kupię oryginalną grę i będę miał satysfakcję z tego, że kupiłem a nie ściągnąłem.

PS. Swoją drogą, w zapowiedzi na portalu ograniczenie wiekowe PEGI jest już 16+... Więc jak to z tym w końcu jest :p Pytam się z ciekawości :)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
PEGI dalo 16+, ten drugi system (amerykański bodajże) M, czyli 17+, ale co to za różnica, i tak ci sprzedadzą
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Co do piractwa to Polska jest 2 na ŚWIECIE tylko Chiny nas wyprzedzają pod względem piractwa. Sprzedaż gier i opragromowania jest u nas na poziomie Afryki....
Co do PGi to staneło na 16 z tego co wiem. Ale Drago dobrze gada, u nas i tak tego nie sprawdzają...
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Wymagania wiekowe spełniam xD Jeśli nie liczyć połówki roku ;p A wiem, ze sprzedano by mi, ponieważ kupowało się i AC i Wiedźmina ;) Pytałem się z ciekawości :p A co do piractwa, tak właśnie myślałem. Tylko, że sądziłem że 2, ale w Europie ;p Gdzies kiedyś o tym czytałem, możemy się pochwalić nie ma co :/
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Co do pirata, wieść gminna głosi że ino cracka jeszcze nie ma, także ściąganie może okazać się bezowocne, o ile takowy nie wyjdzie w najbliższym czasie.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Kac polska nie jest na drugim miejscu - popatrz co najmniej na to http://www.aplusc-systems.com/publikacje/artykuly/art_legal_004.html lub http://www.cdaction.pl/news-4235/piractwo-komputerowe-na-swiecie---raport.html . A co do Risena u ruskich. Mało mnie to, może ściągnę zobaczę czy w ogóle mi ruszy ale po nic więcej.
 

Gothiclife

New Member
Dołączył
3.5.2009
Posty
1
Zawsze ktoś musi zepsuc sprawe
biedni ludzie by sie wstrzymali w zamieszczaniu tych filmów na youtube bo jest ich tam już hoho niedługo ktoś OUTRO zamiesci to dopiero bedzie rewelacja :/
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Outro będzie można łatwo zamieścić swoją drogą ;) Wystarczy przerobić istniejący plik .bik czy inny format na .avi i wrzucić na YouTube, crack nie potrzebny :p Ale rzeczywiście, to już przesada.
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
mój kumpel ściąga zagram u niego (kacpi opowiem coś :p) moim zdaniem to nie dobrze że są takie wycieki ponieważ przez to o wiele miej zakupi grę w sklepach przez co pracownicy dostaną mniej pieniążków - nie będą mieli co jeść - umrą z głodu - rodzina będzie ich opłakiwać - umrą z rozpaczy - dalsza rodzina też - aż ogłoszą żałobe - stare baby w kościołach będą modlić się o mniej piractwa - umrą z wycięczenia modleniem się i tak cały świat może umrzeć. Lecz piractwo czasem jest dobre ponieważ ludzie który nie mają zbyt dużo pieniędzy (wiadomo bieda) to jedną czy dwie gry można ściągnąć (uśmiercając przy tym kilku sprzedawców gier ale ich jest dużo jeszcze to nie są gatunkiem pod wymarciem).
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Po krótce, t powiem, że się bardzo mylisz. Dam standardowy przykład. Robisz coś. Robisz coś już 3 lata. Męczysz się, spędzasz przy tym noce, trudzisz się... Gdy w końcu ci się to udaje i efekt końcowy jest zadowalający, masz okazję, aby zarobić, a tu nagle ktoś podpyla twoje wielkie dzieło w 2 dni. Za zupełny bezcen. Trochę cienkawy przykład, ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi. A twój przykład z opłakiwaniem itp. jest krótko mówiąc - psu w dupę ;)
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
"podpyla" - jeśli chodzi ci że wysyłasz to na neta to z własnej woli i chcesz się z innymi podzielić a jeśli chodzi ci że ktoś pobierając np. gre owszem pobiera to z twojego kompa ale nie USUWA gry z niego. więc w czym tu problem?
DOWN: uroki dyslekcji ;)
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
W tym tu jest problem, że to jest jawna kradzież. Nie będę ci podawał przykładów, bo i tak do ciebie widzę nie trafią. I w tym jest problem, że powinieneś się poduczyć budowy zdań. Musiałem trzy razy twoją wypowiedź przeczytać, zanim zrozumiałem o co w niej chodzi ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom