WoŚp

Status
Zamknięty.

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
No włąśnie co sądzicie o tej całej imprezie, która odbywa sie nie tylko w Polsce ale i na całym świecie juz XIV raz ?? Ja sądze żę Jurek to wielki człowiek. Wiem że najwięcej robią tu wolontariusze, którzy zbieraja tą całą kase, ale to on wyszedł z inicjatywą stworzenia czegoś takiego.

To jest wielka sprawa. Co roku czekam na ten finał. Ludzie korzystają z tego że wszędzie są imprezy i przy okazji wspomagają chore dzieci. Sam wspomagam zawsze na tyle na ile moge. Od 2 lat jestem w to bardzo zaangarzowany. Rok temu byłem wolontariuszem a w tym roku należe do sztabu i sprawuje piecze nad tym, żeby wszystko chodziło jak w zegarku. Zaraz ide do sztabu i całą noc tam siedze... Ale towarzystwo wspaniałe i szczytny cel wiec dam rade
biggrin.gif
 

Em.50

Member
Dołączył
25.11.2005
Posty
157
Rzeczywiście Wośp to naprawdę poważna i dobra sprawa . Juras jest debeściak
biggrin.gif
Fajnie jest pomóc dzieciom i przyjemnie posiedzieć sobie (np. u nas) na wośpie . Dzieciaki róźne przedstawienia przygotowują i jest cool
wink.gif
U nas są losy . Kiedys wygrałem kupon na fryzjera czy coś takiego
laugh.gif
. Ogólnie Spoko impra .
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
Bardzo szlachetna inicjatywa.Jednocześnie coś bardzo potrzebnego i bardzo żadko występującego w dzisiejszych czasach.W ogóle cały jest spoko,spora część ludzi się do tego przygotowuje by móc wspomóc te inicjatywe.Juras jest spoko.Jak najbardziej popieram i co roku też staram się wspierać WOŚP.
 

Roioan

Member
Dołączył
20.7.2005
Posty
424
Wośm jest bardzo dobrą organizacją.
Ta organizacja ratuje zycie wielu tysiącą ludzi.
Włąśnie wruciłem ze zbierania ( od 7 rano) i jestem zadowolony.
Ciesze się ze moge jakoś pomóc , a nie jak niekturzy co nawet złotówki nie wrzucą.
Myśle że durzo zbierzemy.
Życze wszystkiego dobrego OPrkiestrze.

Pozdro
tongue.gif
 

Gelo

Member
Dołączył
22.12.2005
Posty
99
WOŚP to naprawdę fajna sprawa. oprócz tego że niese pomoc potrzebującym dzieciom, to jeszcze przy okazji jest dużo naprawdę fajnych imprez.
smile.gif
za niedługo wybieram się na koncert
wink.gif
wink.gif
 

donricardo

Member
Dołączył
26.6.2005
Posty
57
Tak Jurek powinien dostac pokojową nagrode Nobla za to co zrobił on od 14 lat poswieca swój czas zeby pomagac dzieciom no i przynajmniej ma sie 100% pewnosci ze tepieniadze trafiają we właściwe ręce.Pozatym ma ciekawe pomysły na licytacje kiedys pamiętam licytowali czołg,samolot odrzutowy,wóz strażacki to napewno zachęca wielu do "dawania" pieniędzy a pozatym w Niemczech i innych krajach Europy ludzie juz o tym słyszeli i wiedzą ze w Polsce ludzie potrafią coś zrobić dla innych i sami by chcieli tez tak mieć no ale to nie Polacy
cool.gif
.Jak juz mówiłem Nobla dla Jurka i tyle !!!

A stare baby z RM niech sie walą od WOŚP i Przystanku Woodstock bo sami kradną na potęge a na takich ludzi zganiaja bo to głównie młodziez.
 

Adi Galia

Member
Dołączył
12.11.2005
Posty
77
QUOTE A stare baby z RM niech sie walą od WOŚP i Przystanku Woodstock bo sami kradną na potęge a na takich ludzi zganiaja bo to głównie młodziez.
Popieram. Rok temu mieliśmy w szkole katechetkę (chwała Bogu, że odeszła
tongue.gif
), która uważała, że 3/4 pieniędzy idzie na przystanek Woodstock.


Myślę, że to jedna z większych (może największa) akcji charytatywnych w Polsce
wink.gif
. Ja co roku daję co mam w kieszeni a mam zawsze coś mam i dostaję to słynne serduszko, które później przyklejam na plecak. Jurek to bardzo szlachetny człowiek, powinniśmy brać z niego przykład.

Pozdro
biggrin.gif
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
QUOTE A stare baby z RM niech sie walą od WOŚP i Przystanku Woodstock bo sami kradną na potęge a na takich ludzi zganiaja bo to głównie młodziez.

Bardzo kulturalne i miłe. Jakoś nie słychać o tych "starych babach z RM" które rzucają się na banki i sejfy.

Co do przystanku Woodstok sie nie wypowiem, ale nie porównójcie tego ze szlachetną "Orkiestrą", z której to pieniądze idą na leczenie (ale nie tylko) dzieci. Można zarzucać Owsiakowi jego metody, ale ważne, że jeśli nikomu nic złego nie robią i są skuteczne, to dzięki temu ludzie mogą chociaż troche ruszyć z kieszeni pieniędzy i pomóc.
 

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
A ja widziałem na jednej stronie zdjęcie Owsiaka z wyciągniętą łapą tak, jak to robił Cezar a potem Hitler...a tak serio: powinni mu zapłacić (kasa to nie wszystko) albo dać mu jakiś medal, order, nagrodę, pomnik mu postawić czy co...z drugiej strony w telewizji kiedyś widziałem jak jeden facio mówił, że "Owsiak i tak wszystkim nie pomoże, a tylko się narobi no i po co?"
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
Bardzo szczytny cel i właśćiwie co roku wielka orkiestra świątecznej pomocy jest dla mnie świętem a ludzi którzy poświęcają swój czas by pomagać innym(mowa tu o wolontariuszach i tych którzy pomagają) mają mój szacunek.
Noi oczywiscie w tym dniu prawie zawsze u mnie w mieście jest jakaś imprezka;)
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
To chyba jedyna taka akcja przeprowadzana w Polsce, o której słyszeli obcokrajowcy. Zważywszy, iż to już XIV finał to Owsiak nadal potrafi zaskoczyć, z roku na rok udaje mu się uzbierać coraz wiekszą sumę pieniędzy. Bądzmy szczerzy - bez ingerencji WOŚP-u większość szpitali nie miałaby specjalistycznego sprzętu, karetek itp. Aż strach mysleć co by się wtedy działo. Niby Polska jest krajem rozwijającym się, a w rzeczywistości w niektórych jej rejonach aż bieda piszczy. Nie będe się rozwodzić dlaczego tak uważam.
Co roku staram się pomagać, dać coś od siebie. W zeszłym roku zgłosiłam się jako wolontariusz i powiem wam jedno: pomimo zimna, bolących nóg i pewnego ryzyka ( w końcu dużo kasy się nosiło ) klimat i serdeczność ludzka wynagradzała wszystkie trudy. To coś wspaniałego.
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
QUOTE To chyba jedyna taka znana polska akcja na całym świecie

Coś chyba pogmatwałaś z tym zdaniem ale cóż.

WOŚP - bardzo potrzebna i opłacalna akcja. Co roku coraz więcej pieniędzy wpływa na konto szpitali. Co roku inne sprzęty zakupywane są za te pieniądze.
Normalnie szpitale nie miałyby żadnego sprzętu. Dlaczego?? Otóż oglądając wiadomości słyszy się często o kradzieży Państwowej Kasy Chorych. Jak to możliwe?!? A jednak możliwe... Lekarze wpisując do karty szpitala rodzaj choroby, często dopisują różne rzeczy. I mają coraz więcej kasy. Pewnie myślicie, że paru tylko wykryli. NO WŁAŚNIE paru. A skąd wiecie, że tak nie robi co 3 lekarz.
Wiem dlaczego ciągle jesteśmy do tyłu. BO CAŁA POLSKA TO PAZERNIAKI i tylko czekają żeby kasę wybrać.

Trochę za daleko zabrnąłem heh.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
QUOTE To chyba jedyna taka znana polska akcja na całym świecie

A znasz jakieś inne?
biggrin.gif
Bo ja niestety nie.


QUOTE Państwowej Kasy Chorych

Chodzi o NFZ ?


QUOTE Lekarze wpisując do karty szpitala rodzaj choroby, często dopisują różne rzeczy

To dopiero pogmatwane... Chodzi o to, ze lekarze zmieniają rodzaj choroby u pacjenta? To szpital, a nie oni raczej dostaje te pieniądze. Niektórzy robią to, zeby mieć pieniądze na innych pacjentów, co wcale ich nie usprawiedliwia.



QUOTE Wiem dlaczego ciągle jesteśmy do tyłu. BO CAŁA POLSKA TO PAZERNIAKI i tylko czekają żeby kasę wybrać.

Nie cała, ale rozumiem, że napisałeś to pod wpływem emocji
biggrin.gif
.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Czułem że szczurek zaloży ten temat
tongue.gif


Owsiaka uważam za wielkiego człowieka który bardzo pomaga chorym ludzią ,
Dementuje jakieś głupie pogłoski o tym że pieniądze nie idą na dzieci
ponieważ moja kuzynka dostała od Wośp sprzęt do do transfuzji krwi i dzięki temu może leżeć w domu a nie w szpitalu...
 

magmorf

Member
Dołączył
6.1.2006
Posty
82
Jurek Owsiak to naprawde wielki człowiek, potrafił zorganizować cała polskę, i pomóc wielu ludziom.

Gdyby nie jego fundacja to mój piecioletni brat nie przeżył by nawet dnia bez specjalnej aparatury.

Dlatego od tamtej pory staram sie jak moge pomagac jego fundacji, żeby inne dziecko miało tyle szczęscia co mój brat.

Co roku z qmplami choczimy w styczniu pod pałac kultury w warszawie i uczestniczymy w Wośp-ie.

Pozdro.

P.S. Bardzo ciekawy temat.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Organizacja ta naprawde pomaga, bardziej niż radio ma ryja bo to radio robi to na pokaz.... wogóle niech RM się od.... od Wielkiej ZOrkiestry Świątecznej Przemocy, tfuu pomocy:p. Ja nie wrzuciłem nic bo 1. szkoda mi kasy:p od tego są rodzice xD.
2 nie spotkałem nikogo z WOŚP'u bo nie byłem w kościele xD. Mam takie pytanie na co w tym roku głównie będą pzreznaczone uzbierane pieniądze?

Pozdrawiam Jodełko
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Ja to jak najbardziej popieram i mam nadzieje, że będą grali do końca świata i jeden dzień dłużej.
laugh.gif
Jurek Owsiak to człowiek, który pomógł już wielu dzięki swojej fundacji. Dzięki niemu na pewno uratowano niejedno życie. Polska powinna być z niego dumna i powinna go jakoś wynagrodzić.

A co do RM to dla mnie to oni mogą gadać ile tam sobie chcą. Mnie to nie obchodzi. Jurek pomaga i to się liczy.
wink.gif


Pozdrawiam.
 

sonny

Member
Dołączył
14.1.2006
Posty
56
No że rzeczywiście z niego ziom i widocznie dużo osób go wielbi.
Ale jest dla mnie coś piękniejszego Woodstocki. Już byłem 3 razy
i mi się podoba. Ale jeśli chodzi o Wośp to z każdym rokiem Juras
ma większe poparcie. Tak trzymać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom