Większy Rozdział = Większe Xp

Saper

Member
Dołączył
22.2.2005
Posty
83
Temat ten opisuje zdobywanie XP. jak pewnie co niektórzy zauważyli, to wraz ze wzrostem rozdziału, dostajemy większe XP. Przykład : Mikstura przemiany duszy: 250XP x rozdzial (w 3 rozdziale za wypicie tej mikstury dostajemy 750XP a w 5 rozdziale: 1250XP). A wiec szukajcie, wpisujcie i używajcie. (x oznacza 'razy')

Miodowy tytoń - 100XP x rozdział
Grzybowy/Ziolowy tytoń - 50XP x rozdział
Mikstura Przemiany duszy - 250XP x rozdział

Jeszcze coś było ale chwilowo nie pamiętam

PROŚBA DO ADMINÓW! ten temat mozna by bylo przykleić
 

Ceasar

Member
Dołączył
17.2.2005
Posty
538
Tak się również dzieje z kradzieżą kieszonkową.. Im dalszy rozdział, tym większe dostajemy doświadczenie. Pamiętam też, że ten nadzorca budowy łodzi w Khorinis, daje nam dośw. które również się zwiększa.
 

paniscus

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
375
No siema!!
Jeszcze w czasie wróżenia u abuyina (przepraszam jeśli źle napisałem), za każdą nową wróżbę dostaje się więcej xp, ale też trzeba więcej zapłacić.
I chyba w walce z Alrikiem, co każdy rozdział mówi on, że się nauczył lepiej walczyć i że chce się z tobą zmierzyć.

NaRka
 

Pryszcz

Member
Dołączył
1.2.2005
Posty
260
Za czytanie kasiążek tez dostaje sie exp wieksze co rozdział
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Za misje Jergana najemnika zeby pobic kilku chlopcow sylwia
co rodzial wiecej doswiadczenia

Za otworzenia tajnej winiarni wina

oraz za wypicie mikstury dusz

tyle mi sie nrazie przypomnialo
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
cóż, napisałem w poprzednim poście ale chyba został skasowany, więc piszę jeszcze raz: co rozdział dostaje się też coraz więcej doświadczenia za uwolnienie z wieży strażniczej koło chaty Thorbena złodzieja imieniem Joe, o którym mówi nam Hakon i wspomina Coragon.



Pozdrowienia - pepon
 

Juri_gag

New Member
Dołączył
8.6.2007
Posty
4
Co do tych zadań zainteresował mnie ten temat i sytuacja wygląda następująco:
 
Ogółem exp ten zmienia się w zależności od rozdziału:
 
I rozdział - 50
II rozdział - 100
III rozdział - 150
IV rozdział - 200
V rozdział - 250
VI rozdział - 300
 
i w dodatku część zadań daje oczywiścje więcej expa RAZY ILEŚ
 
a więc pełna lista rzeczy za zwiększony exp i ilością expa(ile dokładnie policzcie samemu, bo za dużo roboty by było) zależnie od rozdziału:
  • odkopywanie skarbów - 1 x XP
  • poinformowanie cavalorna o oddaniu listu,zdobyciu ornamentu,okradnięcie go, oraz oddanie mu jego sakiewki - 1 x XP
  • bycie guru kopaczy(99% i więcej) i pogadanie z finnem - 2 x XP
  • wpuszczenie nas przez Thorusa - 1 x XP
  • poinformowanie Garaza o pobiciu Bloodywna - 1 x XP
  • poinformowanie Toma o śmierci Estebana - 1 x XP
  • oddanie piwa Scattemu - 5 x XP(czyli oddając mu w V rozdziale dostajemy 1250 expa !)
  • dowiedzenie się o zerwaniu Lucii z Elvrichem - 1 x XP(dialog czy ty nie jesteś z Khorinis)
  • okradniecie Franco - 1 x XP
  • poinformowanie Fiska o smierci Estebana - 1 x XP
  • informacje o potopie od Saturasa - 1 x XP
  • informowanie Saturasa o planach Kruka(który musi być żywy :p) - 1 x XP za każdą informację których jest 4, oddanie listu Vatrasa Saturasowi - 1 x XP
  • porozmawianie z Myxirem w mieście - 1 x XP
  • poinformowanie Riordiana o konieczności zobaczenia się z Satrusaem - 1 x XP
  • poinformowaniu Merdariona o aktywacji kamieni teleportacyjnych w Khorinis - 1 x XP
  • poinformowanie Grega gdzie może znaleźć Dextera - 1 x XP, poinformowanie o smierci Dextera - 1 x XP, poinformowanie o zauważeniu Skipa w pobliżu Khorinis - 1 x XP
  • spytanie się Skipa o człowieka z opaską na oku - 1 x XP
  • okradnięcie Francisa - 1 x XP
  • oddanie Samuelowi recepty na Młot Lou - 1 x XP, podwójny Młot Lou - 1 x XP
  • poinformowanie Skipa o zauważeniu Grega w Khorinis - 1 x XP
  • podarowanie Grogu piratowi - 1 x XP
  • danie Brandonowi specjału Samuela - 1 x XP
  • pogadanie z Telborem po udzieleniu pomocy Pardosowi - 1 x xP
  • podarowanie Pardosowi esencji/ekstraktu/elikisru/zupy - 1/2/3/3 x XP
  • spytanie Elvricha o bandytów - 1 x XP
  • spytanie się Erola o jego chatę - 1 x XP
  • udziały w kopalni(każda postać) - 1 x XP
  • spytanie Baltharsara o bandytów - 1 x XP
  • postraszenie Bronka najemnikami - 1 x XP(???)
  • pogadanie z Akilem po zabiciu najemników, spytanie o zaginionych ludzi, poinformowanie o powrocie jego pracowników - 1 x XP
  • poinformowanie Lobarta o Vino - 1 x XP
  • oddanie rzep Hildzie - 1 x XP
  • pogadanie z Vinem po powrocie z klasztoru - 1 x XP
  • spytanie Bengara o zaginionych ludzi, poinformowanie o uratowaniu Pardosa, spytanie o bandytów, pogadanie na temat Balthasara, wymuszenie na Bengarze możliwości wyprowadzania owiec przez Baltashara - 1 x XP
  • porozmaiwanie z Gaanem o wodnym kręgu - 1 x XP
  • pogadanie z Orlanem o pierścieniu, zapytanie o kamień teleportacyjny, zapytanie o spotkanie kręgu, wykonanie zadania do dna - 1 x XP
  • danie wkładu podczas zadania Do Dna Rukahrowi - 1 x XP
  • danie jedzenia Gromowi - 1 x XP
  • spytanie się o nowicjujesza Grimbalda, dowiedzenie się o śmierci czarnego trolla - 1 x XP
  • poinformowanie Dextera o Gregu - 1 x XP
  • zaatakowanie nas przez Sylvia w GD po zabiciu smoka - 1 x XP
  • oddanie Almanachu Pyrokarowi - 1 x XP
  • poinformowanie Serpentensa o Salandrilu/zabicie Salandrila - 1 x XP
  • zdobycie amuletu od Karrasa - 1 x XP
  • oddanie wiadomości Vatrasa Isgarothowi - 2 x XP
  • poproszenie Miki o pomoc z najemnikami na famrie akila, pokonanie najeminików - 1 x XP
  • spytanie się o kamienną tablicę Xardasa - 1 x XP, poinformowanie Xardasa o Szponie Beliara - 3 x XP, spytanie się o Lestera - 1 x XP
  • umożliwienie pozostanie Dyrianowi/Opolosowi w klasztorze - 1 x XP
  • poinformowanie Opolosa o wydarznieach w świecie - 3 x XP
  • pogadanie z Babo po dołączeniu do magów - 1 x XP, pogadanie z nim po 3 rozdziale - 1 x XP(tylko jako Mag)
  • odzyskanie ornamentu od Hagena - 1 x XP
  • poręczenie za Jana u Garonda - 1 x XP
  • poinformowanie Orica o śmierci brata - 1 x XP
  • zaczepianie Parcivala(6 razy te jego dialogi Innosa doda nam sił itp itd) - 1 x XP
  • dostanie się do miasta za pomocą roślin dla Constantina i pogadanie potem z Lesterem - 1 x XP
  • pogadanie z Lee o uwolneniu Gorna, spytanie o Benneta, pogadanie z Lee o jaju smoka(wystarczy je mieć w ekwipunku, więc jako paladyn/mag radzę zaczkeać z oddaniem go neorasowi do V rozdziału) - 1 x XP
  • pogadanie z Cipherem po pokonaniu Dara - 2 x XP
  • oddanie miecza Rodowi - 1 x XP
  • poinformowanie Corda o powrocie Patricka - 1 x XP
  • pogadanie z Bullco o owcach - 1 x XP
  • danie Darowi grzybowego tytoniu - 1 x XP, pogadanie z Darem po walce z nim jako paladyn - 1 x XP(zadanie od 4 rozdziału w górę)
  • poinformowanie Lariusa o wynajęciu opryszków przez Sędzie - 1 x XP
  • oddanie pazurów Lutero - 1 x XP
  • pomoc w ucieczce Fernando - 1 x XP(i tak więcej expa za wygdanie go ;P), poinformowanie go o rudzie - 1 x XP
  • spytanie Hakona o zaginionych ludzi - 1 x XP
  • oddanie złota Brutusowi - 1 x XP
  • okradnięcie Dobara - 1 x XP
  • okradnięcie Engora - 1 x XP
  • pogadanie z Baltramem o zastępstwie dla Laresa - 1 x XP, oddanie rumu Baltramowi - 1 x XP
  • danie ziela ogrodnikowi w górnym mieście - 1 x XP(gdzie w ogóle ten ogrodnik jest ? :X)
  • poinformowanie Bilgota o Olavie - 1 x XP
  • pogadanie z Talbinem o znalezieniu Engroma - 1 x XP
  • przyniesienie ziół dla Constantino w związku z dostaniem się do miasta - 1 x XP
  • pocieszenie Gritty w III rozdziale w związku zabiciem Lothara, gdy Bennet siedzi w więzieniu - 1 x XP(raczej jako ciekawostka bo większość ją omija po zadaniu z Matteo )
  • okradnięcie Valentino z klucza - 1 x XP
  • okradnięcie Salandrila z klucza - 1 x XP
  • poinformowaie Alwina że Fellan nie będzie bił młotkiem - 1 x XP
  • pogadanie z Jorgenem w klasztorze po uwczesnym poinformowaniu go że Milten może mu pomóc - 1 x XP
  • pogadanie z Vatrasem po dołączeniu do kręgu - 1 x XP, poinformowanie Vatrasa o zmienniku - 1 x XP
  • spytanie Garvella o Montyego - 1 x XP, udzielenie informacji Garvellowi - 1 x XP, poinformowanie go o orkach - 1 x XP, poinformowanie go o paladynach - 1 x XP, poinformowanie go o orku za miastem - 1 x XP
  • uwolnienie Joe - 4 x XP(czyli w V rozdziale 1000 XP)
  • oddanie pierścienia Laresowi - 1 x XP, dołączenie do wodnego kręgu - 1 x XP, poinformowanie Laresa o uratowaniu zaginionych - 1 x XP
  • oddanie tytoniu Abuyinowi - 1 x XP
  • czytanie pulpitów - 1 x XP x 5 pulpitów
  • czyszczenie kapliczek - 1 x XP x 7 kapliczek
  • wykorzystanie teleportów w Jarkendarze(w drodze powrotnej) - 1 x XP x 5 teleportów
 
lista oczywiście może nie być kompletna, szukałem tego po konkretnej nazwie stałej, mam nadzieję że komuś pomoże to kto chce zrobić porządną listę z podziałem na rozdziały oraz ilością expa jaką maksymalnie można wycisnąć, część zadań ma pewne warunki, w które nie zagłębiałem się, starałem się jednakże pisać takie zadanie które można wykonać później, a zwykle wykonuje się je w określonym momencie od razu.
 
Mam nadzieję że lista się przyda bo spędziłem nad nią około 2 godzin  ktoś mógłby teraz ją ogarnąć i sprawdzić do którego rozdziału da się przeciągnąć zadania :p
 

adana4

Member
Dołączył
12.5.2010
Posty
81
Dlatego do jarkendaru najlepiej iść w 3 rozdziale, dostaniemy wtedy za zadania więcej expa :) W 2 rozdziale w górniczej dolinie i tak nie ma dużo do roboty.  
 
Do góry Bottom