Ustawienia Szczegółowości

Status
Zamknięty.

w1ld

New Member
Dołączył
11.2.2010
Posty
7
W jakim pliku zapisują się ustawienia szczegółowości oraz grafiki?
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Wydaje mi się, że w Ge3.ini, ale pewny nie jestem. W każdym razie prawie na pewno jest to plik typu *.ini.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Najwięcej opcji odn. grafiki znajdziesz w pliku imagequality
Pootwieraj pliki w foldere Gothic III\Ini i poszukaj dokładnie tego, czego szukasz.
 

w1ld

New Member
Dołączył
11.2.2010
Posty
7
Wgrałem patcha 1.72 i mam taki problem, że kiedy ustawie Pixel Shader na 3.0 to mam zliniowane tekstury, a moja karta jest w stanie obsłużyć nawet 5.0. Niezależnie od ustawień PS migoczą mi tekstury.
OK, ustawiam na 2.0 ale dalej migoczą mi tekstury, wiem że aby temu zapobiec muszę wyłączyć overpost processing, jednak nie mogę tego zrobić bo po prostu automatycznie inne ustawienia mi się przełączają, a nie chce tego. Wcześniej przed wgraniem patcha mogłem ustawiać jak mi się podoba i nic mi nie wymuszało zmiany ustawień.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Jaką masz kartę graficzną? Zdarzają się podobne "efekty" w innych grach? Zmień ustawienia w grze (nie w plikach, w grze) na minimalne i sprawdź czy też występują migawki. Możesz także spróbować reinstalki gry oraz zaktualizować sterowniki do sprzętu.
 

w1ld

New Member
Dołączył
11.2.2010
Posty
7
Podobnież problem z tymi teksturami występuje w sterownikach od Radeonów 4xxx/5xxx, czyli 9.2
Miganie cieni chyba też ma się do tego. Wcześniej jak już pisałem mogłem grać normalnie na maxach z wyłączonym postprocessingiem i Pixel Shader 2.0, a teraz wszystko mi się przestawia. (Od wgrania patcha)

W innych grach jest jak najbardziej okej. :)
Obawiam się, że nie pozostaje mi nic innego niż gra na spatchowanym Gothicu w wyłączonymi cieniami. :p Chyba, że wyjdą nowe sterowniki.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Na kartach Radeona nie za bardzo się znam (od kilku lat mam tylko GF) ale bez cieni w grze sobie poradzisz, na pewno ;)
Zresztą u mnie jeśli jakaś gierka nie chodzi jak powinna to zawsze wyłączam cienie, ponieważ nie przywiązuję do nich dużej wagi ;)
Jeśli jest to wina karty możesz udać się do sklepu, w którym zakupiłeś tego Radeona albo zadzwonić do pomocy konsumenta - powinni coś doradzić.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Dyskusja wyczerpana.Temat został z tego powodu zamknięty. Jeśli chcesz tu pisać, poproś moderatora o otwarcie tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom