Upodobania Muzyczne A Zachowanie Ludzi

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Chciałabym rozważyć pewną kwestię odnośnie zachowania ludzi w stosunku do muzyki jakiej słuchają.
Mianowicie często spotykamy się z wrogim nastawieniem do jakiegoś gatunku muzyki przez niektórych ludzi. Czy Wy lub Wasi znajomi też przejawiacie takie oznaki ignorancji znieważając innych ludzi mówiąc: "o twoja muzyka jest głupia, a moja jest zajebista", "tylko debile tego słuchają" itd. itp.? Dlaczego to robicie lub jak myślicie dlaczego niektórzy ludzie tak robią i czy tworzą w ten sposób pewne stereotypy, którymi się kierujemy?

Wątek ten napisałam, ponieważ zadziwiły mnie niejednokrotnie komentarze przeczytane na youtube'ie obrażające ludzi i ich upodobania do gatunków muzycznych, a tego właśnie nie rozumiem. Po prostu nie mogę z czaić jak to jest, przecież nie można wbijać komuś na podstawie tego, czego on słucha... Każdy ma swój gust... Ja np. nie trawię metalu itp. jednak nigdy nie ubliżam ludziom, którzy słuchają tego typu muzyki. Na pytanie, czy mi się podoba - moja odpowiedź brzmi po prostu: "nie w moim typie", "nie mój gust" i tyle.

A Wy co o tym sądzicie?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Mianowicie często spotykamy się z wrogim nastawieniem do jakiegoś gatunku muzyki przez niektórych ludzi. "o twoja muzyka jest głupia, a moja jest zajebista", "tylko debile tego słuchają"

A bo to raz na tym forum takie coś było? Może nie tak ostre słowa ale często ludziska się ze mnie śmieją przez to czego słucham, a na koniec mówią, że każdy ma inne gusta, co sprawia, że ja już w ogóle nie mam pojęcia co ten człowiek myśli.

CYTAT
Czy Wy lub Wasi znajomi też przejawiacie takie oznaki ignorancji znieważając innych ludzi

Wiadomo, każdy ma swoje zdanie na temat każdej muzyki. Rzecz w tym, żeby jakoś dobitnie tego nie ukazywać lub robić to tak, by nie obrażać innych. Prawdę mówiąc to ja ideałem w tej kwestii nie jestem. I mi zdarza się śmiać z niektórych gatunków lub współczuć...

CYTAT
Dlaczego to robicie lub jak myślicie dlaczego niektórzy ludzie tak robią i czy tworzą w ten sposób pewne stereotypy, którymi się kierujemy?

Trudne pytanie. moim zdaniem człowiek nie lubi inności. Inności w sensie, że ktoś nie jest taki jak ja. Śmieje się z czyjegoś stylu ubierania, bo jest inny niż jego. Tak samo jest z muzyką. A jeżeli chodzi o stereotypy, to nie tworzą ich naśmiewający się, tylko fanatyczni wyznawcy danej muzyki, na których jej przeciwnicy patrzą najchętniej...
Nie wyeliminuje się syndromu "inna muzyka = zła muzyka" ze społeczeństwa, bo jak świat długi i szeroki, tak każdy ma swoje gusta i guściki, które uważa za jedyne słuszne.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Ogółem mówiąc temat-rzeka.
Niejednokrotnie spotkałem się z ignorancją i agresją od osób słuchających odmiennej muzyki niż ja. Nie zwracam na to uwagi bo 90% osób, które krytykują muzykę, której słucham, są że tak powiem u szczytu głupoty. Jeżeli ktoś słucha muzyki innej, ale ogółem zna się na muzyce to od razu idzie to zauważyć. Kiedyś przegadałem cały wieczór z kolesiem, który od 8 lat słucha hip-hopu i jakoś się z nim dogadywałem, bo on miał pojęcie o muzyce ogólnie. A jak widzę za przeproszeniem debila, który w życiu nic nie słyszał poza swoimi 'rytmami' a wypowiada się na temat niech będzie na przykład metalu, to idzie takiego śmiechem zabić. Jeszcze jak powiem że słucham Heavy Metalu, a ktoś do mnie z tekstem "E, to nie, bo nie lubię darcia ryja." to nie wiem czy sobie strzelić w łeb czy jemu ;). A dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie to na ogół takie stworzenia, które najwięcej mają do powiedzenia o sprawach, o których najmniej wiedzą, bo chcą wyjść w ten sposób na wszechstronnych. Poza tym to banda ignorantów, która zmiesza z błotem każdego, który się z nimi nie zgadza, lub nie wpasuje się poglądami. Czy ja, lub moi znajomi przejawiamy oznaki ignorancji? Nie, raczej jestem spokojny, dopóty dopóki ktoś na mnie nie zacznie naskakiwać pierwszy. A co do mojego towarzystwa to obracam się w dość wymieszanym, spora część słucha metalu, ale jest też paru, którzy lubią hip-hop, reagge, czy muzykę klubową. Nigdy nie było żadnych przejawów agresji z którejkolwiek ze stron.
Wypowiedź bynajmniej chaotyczna, bo tyle co wróciłem z nocki z pracy, więc proszę o wyrozumiałość.

Txau.
 

lechjarosław

New Member
Dołączył
10.6.2008
Posty
19
olaboga, problemy macie... :huh:
wszyscy wiedzą, że jedyna słuszna muzyka to Slayer i można zamknąć temat.


Wszyscy wiedzą, że na Gup za takie posty są warny! 25% w górę... Radzę się pilnować, jeszcze jedno ostrzeżenie i bana będziesz miał...

to teraz mi uzasadnij który punkt regulaminu łamie mój post


kolega dostał bana. double post i spam. Tyle. NS

Ale bądź co bądź dobrze gada xD - dud

A czy ja mówie że nie? xD


a ja nie lubię slayera ;p nie mniej widzę, że tutaj powstaje sztuka =]
 

Akasemis

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
297
Ehh... przyznam się (chociaż i tak większość ludzi wie) że nienawidzę metalu i często mówię to "głośno" do innych gatunków muzyk nic nie mam i nic nie mówię, no ale do metalu to...
Nie podobają mi się ludzie którzy mają w podpisach "Wyznawcy jedynej słusznej muzyki \m/ (czy jak to się tam robi xD)", co im to daje? myślą że ich muzyka jest najlepsze a inna to "szajs i inne badziewie" (znaczy większość tak myśli).
Niech ktoś sobie słucha metalu, popu, rapu, discopolo itp. ale niech do jasnej ciasnej nie mówi że to jedyna słuszna muzyka...

CYTAT
Dlaczego to robicie lub jak myślicie dlaczego niektórzy ludzie tak robią i czy tworzą w ten sposób pewne stereotypy, którymi się kierujemy?

Bo mnie to denerwuje jak ktoś krzyczy na shoutboxie "Heavy metal i tak najlepszy ! \m/" (tak pisał Nauczyciel ale nie na tym forum) i po prostu ja dostaje jakiejś nerwicy kiedy ktoś tak pisze...
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
A co aka boisz, że okaże się to prawdą ? xD
Dla mnie to było żenujące. Skąd ty do jasnej ciasnej możesz wiedzieć, co myślą inni na podstawie głupiego userbara, albo ironicznych tekstów Nau i innych metalowców ? Naprawdę jeszcze do tego nie dorosłeś ? Nie umiesz odczytać przesłania dobrze to sobie daruj takie nonsensowne wywody, jakoś inni się do tego nie czepiają. Tylko Ty i Jodeł .. o czymś to świadczy. Denerwuje mnie nietolerancja innych tylko ze względu na muzykę. Ich naskakiwanie, na 1 głupie zdanie.
A najlepsze jest jak ktoś zaczyna wypisywać takie bzdury jak Aka.
Stereotypy tworzą się i będą nadal. Widzisz, ja przez całe swoje życie nie widziałem na oczy kogoś kto słucha techna i nie jest głupim dresem. Dlatego stworzył się u mnie tak jakby stereotyp tylko ze względu na techno. Oczywiście jak poznam osobę, która go w końcu przełamie zacznę myśleć inaczej. Na razie nie poznałem. Poza wyżej przedstawioną sytuacją, nie tworzę innych stereotypów, nie oceniam ludzi po muzyce jaką słuchają albo wielbią.
Także mam mieszane towarzystwo, każdy słucha różnej muzyki, a jakoś normalnie się dogadujemy i nie mamy problemów.
A ludzie będą obrażać innych za upodobania muzyczne, bo to jakiś ze sposobów wyżycia się. Nie może w domu, może w necie. Taka prawda, wszelkie obrzucanie błotem ludzi za muzykę jaką słuchają to czysta głupota nic więcej. Nigdy się nie naśmiewałem i nie mam zamiaru, z ludzi o innych upodobaniach muzycznych. Nawet jeśli słuchają techna.
Ale popieram też Cisa trochę.
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Temat zapewne spowoduje dyskusyjne wojny =)

Ja wam powiem tak... otóż osobiście nie lubię techno (muzyki, zaznaczam najsampierw) =) dlaczego? Mam swoje powody, ale się z nimi nie obnoszę. Wolę zachować pewną dozę sztucznej - zewnętrznej - tolerancji. (i widzicie, dlaczego temat nie ma sensu...) Po co zniżać się do poziomu krzykaczy...

Wkurzają mnie ludzie, którzy czepiają się muzyki nie mając śladu pojęcia o niej. Mówisz - nie lubię metalu - a znasz wszystkie gatunki metalu żeby go z marszu skreślić i uznać wszystko za beznadziejne? Generalizowanie jest w modzie, a moda jest podła.

I podobnie jak dud uważam, iż głupi userbar o niczym nie świadczy. Człowieka nigdy nie można poznać do końca, więc rzucanymi hasłami można wyrobić sobie fałszywy pogląd na jego osobę.

Czepianie się ludzi o muzykę, jakiej słuchają jest bez sensu jak czepianie się o kolor skóry czy wyznanie. Aczkolwiek fanatyzmu też nie popieram, gdyż bywa...
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Akasemis, sądząc po Twojej wypowiedzi nie masz bladego pojęcia o czym mówisz. Chyba, że słuchałeś metalu, znasz bardzo dużo podgatunków, nauczyłeś się rozróżniać 'darcie ryja' od normalnego śpiewu, to wtedy zwracam honor, w co niestety wątpię. Dlaczego to wnioskuję? Bo, jak każdy Tobie podobny, używasz określenie "metal" ogólnikowo. Niestety, ten rodzaj muzyki jest tak szeroki i ma tyle podgatunków, że wypowiadając się w ten sposób udowadniasz tylko, jakie posiadasz braki w wiedzy na ten temat. Nie wiem, czy wyrobiłeś sobie te poglądy, słysząc jakiś pseudo zespół, w którym faktycznie występuje, jakże często używane i jak mylnie rozpoznawane określenie - darcie ryja i nic poza tym. Być może powtarzasz tylko czyjąś opinię, choć samemu nigdy nie zapoznałeś się bliżej z tą muzyką. Nie obchodzi mnie to, proszę tylko, abyś coś dokładnie poznał, zanim ocenisz, używając jeszcze takich słów, jak "nienawidzę".

A co do tych tekstów, to mnie rozbawiłeś. Dajesz się sprowokować w tak głupi sposób? Wiesz dlaczego wszyscy metalowcy tak mówią? Może nawet i dlatego, że tak po części uważają, ale przede wszystkim dlatego, że po prostu lubią patrzeć na reakcję ludzi, którzy łatwo się wkurzają o takie duperele (patrz hiphopowcy, technomłoty itp.). Nie ma czegoś takiego, jak lepsza muzyka czy gorsza, jest tylko taka która bardziej, lub mniej nam się podoba, a to, że niestety spora liczba ludzi jest upośledzona pod względem zmysłu muzycznego i wykonawce hip-hopu nazywają artystą/muzykiem, to już druga sprawa.

Dud, a w czym się ze mną zgadasz? xD

Z pierwszymi linijkami twojej pierwszej wypowiedzi - dud
aha ;P
Txau.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Widzisz, ja przez całe swoje życie nie widziałem na oczy kogoś kto słucha techna i nie jest głupim dresem.

No to może mnie nie zobaczysz na na własne oczy ale zapewniam cię, że nie jestem głupim dresem, ani w ogóle dresem. Wystarczy pójść do jakiegokolwiek klubu z takową muzyką i zobaczyć, że mało tam dresów, jeśli w ogóle tam będą. Tak prawdę mówiąc to ja zawsze sądziłem, że dresi to raczej Hip - Hop.

Trochę śmieszy mnie to, że niektórzy wypisują tu jak być powinno i że niby sami tak postępują a dam se jaja uciąć, że o każdym stylu muzyki jak i o ich słuchaczach, mają swoje zdanie. Inną sprawą jest to, że jedni potrafią to dyplomatycznie przedstawić bądź ukryć, inni walą z wielką szczerością.
Także ty dudekkss mnie rozbawiłeś. Zjechałeś Aka za to, że wyraził swe zdanie o metalu i uczucia, które mu towarzyszą, myśląc o nim. Nie będą ich komentował, każdy ma prawo mieć swoje zdanie, nie zawsze słuszne z naszego punktu widzenia. Ty zrobiłeś jednak to samo.

Tak sobie myślę, że to, kto słucha jakiej muzyki, nijak ma się do jego inteligencji, przekonań i charakteru. Jednak trudno zwyciężyć memu rozumowi, z moją podświadomością. Zobaczymy co weźmie górę w dalszym ciągu tego tematu...
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
CYTAT
Ty zrobiłeś jednak to samo.

Co zrobiłem napisałem, że nie lubię techna, że go nienawidzę ? że nienawidzę HH ? Napisałem, że ludzie którzy tego słuchają mi się nie podobają ? Napisałem tylko, że jeśli chodzi o techno nigdy nie spotkałem człowieka który słucha i nie jest dresem ... a może ja lubię dresiwo ? Pokaż mi co cie tak rozbawiło ?
A co do riposty na post aka, to zwyczajnie napisałem aby mu coś wytłumaczyć, że branie pod uwagę głupich userbarów to błąd. Niech se nienawidzi metalu. W rzyci to mam co on lubi a co lubi. Ale nie lubię czegoś takiego :
CYTAT
, co im to daje? myślą że ich muzyka jest najlepsze a inna to "szajs i inne badziewie" (znaczy większość tak myśli).

Bo nie lubię gdy ktoś mówi coś o czym myśli większość nie mając o tym zielonego pojęcia.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Userbar w moim przypadku to wspomnienie głupoty mojej sprzed tych kilku lat kiedy tak naprawdę myślałem i pewien sojusz przeciwko jodłowi którego nie ma, a który w lesiach robił burdy na tle muzycznym. Co do muzyki. Kręcę się w różnym towarzystwie. Czasem szydzimy nawzajem z muzyki której słuchamy, ale to jest w granicy dobrego smaku. Staram się unosić ponad podział kto czego słucha. Widziałem normalnych ludzi słuchających techno.

Ale przykład z życia. Ja słucham metalu. Znajomy muzyki dziwnej bym rzekł. W zależności od tego na co go najdzie. Nigdy nie padły miedzy nami zdania na serio w stylu "ta muzyka śmierdzi. a twoja jest do dupy" zyjemy dalej. W mojej klasie nikt nie słuchał tylko metalu tak jak ja. Nigdy nie było dyskryminacji. A moje zdanie o jakiejs muzyce to tylko moje zdanie. Dopóki go nie narzucam wydaje mi się że wszystko jest w porządku.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Proszę, wklejcie tu moje dyskusje z Jodłem :D Niech inni też się pośmieją.

Ja ogólnie mam już dość pisania w kółko tego samego, bo albo ktoś mi powie, że w metalu jest darcie ryja, poza tym koniec kropka, nie damy sobie wmówić, że James LaBrie nie drze ryja, albo dowiem się, że jestem domorosłym muzykiem, bo staram się komuś coś czysto teoretycznie wytłumaczyć.

Sam dość dużo eksperymentuję z muzyką. Na ogół słucham metalu (ale głównie takich zespołów jak Dream Theater, Metallica), ale bardzo często sięgnę do Rainbow, czy renesansowej muzyki Blackmore'a. Interesuje mnie też pianistyczny jazz i czasami miło mi posłuchać elektronicznej muzyki Vangelisa. Nie pogardzę muzyką klasyczną. Staram się też samemu tworzyć i uwielbiam bardzo rozbudowaną muzykę, więc jak słyszę jakiegoś do bólu melodyjnego Boba Dylana, lub co gorsza Boyzzzzzzzzzzzzzzz to mnie szlag trafia. Staram się nie obrażać nikogo, za muzykę jakiej słucha, ale jak ktoś mówi mi, ze rock to darcie ryja i łomot, to mi się otwiera nożyk w kieszeni.

Co do userbarów: nie warto się czepiać takich pierdół. Przecież to chyba normalne, że ktoś tak pisze, skoro jest fanem danego gatunku. Nie mówcie mi, że nie mogę otwarcie mówić, że John Petrucci jest największym gitarzystą jakiego widziałem, bo ktoś obok mnie woli B.B. Kinga i może mi powiedzieć, że traktuję jego gusta jako badziewie.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Luzik dudekkss. Ja to odebrałem troszkę jako próba ataku na techno. Jeżeli jednak tak zrobić nie chciałeś to peace.
Jednak to
CYTAT
technomłoty

to już chyba miało na celu kogoś obrazić..
Ogólnie zgadzam się z twoim potem Cisu, jednak ten ostatni akapit jest dla mnie co najmniej dziwny.
Prowokowanie i jeszcze cieszenie się takiej reakcji jaką zaprezentował Aka - :eek:.

CYTAT
Nie ma czegoś takiego, jak lepsza muzyka czy gorsza, jest tylko taka która bardziej, lub mniej nam się podoba

A potem piszesz:
CYTAT
a to, że niestety spora liczba ludzi jest upośledzona pod względem zmysłu muzycznego i wykonawce hip-hopu nazywają artystą/muzykiem, to już druga sprawa.

No to w końcu jak to z tobą jest? Najpierw piszesz, że nie ma gorszej muzyki i każdemu podoba się inna, potem stwierdzasz, że hh - owcy mają upośledzony zmysł słuchu. Dlaczego mają upośledzony? Bo im podoba się jak ktoś raczej gada niż śpiewa, a w tle leci jakaś muzyka? Ja za HH nie przepadam ale jak czasami przypadkowo wpadnie mi to w ucho to stwierdzam, że choć mi się to nie podoba w sensie muzycznym, to jednak tekst ma jakieś przesłanie.
Uważam, że ta dyskusja nie ma sensu, bo i tak każdy ma (włącznie ze mną) swoje przekona, których próba zmienia przez innych spowoduje kłótnię, a nie merytoryczną dyskusję...
 

Akasemis

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
297
Dudekss, z tego co zrozumiałem co ty napisałeś, to według Ciebie każdy fan hh jest dresem...
Cisu, no cóż ja znam dużo "internetowych" metalowców, i gdybyś wiedział co oni piszą to byś mi przyznał rację (to samo do Duda) Piszesz że nie słuchałem metalu, a właśnie że słuchałem - mój brat słucha tego na okrągło. A czy ty słuchałeś prawdziwego hip-hopu? bo z tego co piszesz to wnioskuję że nie...
Ja nie mówię tekstów typu "Łooo a ten twój metal śmierdzi bo hh najlepszy!!!" mówię to w podobny sposób lecz nie taki jak tutaj napisałem.
Pomimo waszych myśli, nie słucham tylko hh. Słucham też techno, jakiegoś klasyka itd...
CYTAT
Tak sobie myślę, że to, kto słucha jakiej muzyki, nijak ma się do jego inteligencji, przekonań i charakteru

Przykład usera o nicku Nauczyciel albo lechjarosław jednak ni ma się jak do tego zdania :p

Słyszałeś o nabijaniu się i żartowaniu? Ns
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
CYTAT
Cisu, no cóż ja znam dużo "internetowych" metalowców, i gdybyś wiedział co oni piszą to byś mi przyznał rację (to samo do Duda) Piszesz że nie słuchałem metalu, a właśnie że słuchałem - mój brat słucha tego na okrągło. A czy ty słuchałeś prawdziwego hip-hopu? bo z tego co piszesz to wnioskuję że nie...


Haha xD. Internetowych metalowców to sobie Ty możesz znać całą armię. Racji i tak Ci nie przyznam, chociażbyś mi wypisywał tutaj setki przykładów ich wypowiedzi. Dlaczego? Bo ja takich ludzi znam, jak to się mówi, w realu więc z reguły wiem, dlaczego tak piszą. Chyba, że są to tak zwane "kinder-metale" w wieku z reguły od 13 do 15 lat to Ci się nie dziwię, bo te dzieciaki mają lekko nie równo pod sufitem, ale nie oceniaj na ich podstawie całej... hmmm... "społeczności" metalowców, bo to jest śmieszne. Odnoszę wrażenie, że podczas czytania mojego postu gdzieś Ci umknęła część o prowokacjach. Co do Ciebie i Twojego słuchania metalu. Może i słuchałeś, bo Twój brat słucha, ale wnioskując z Twojego pierwszego posta i z kilku innych wypowiedzi (nie w tym temacie), dalej utrzymuję, że bladego pojęcia o tym nie masz. A tak z ciekawości: Ile lat Twój brat słucha metalu? I jakbyś był tak łaskaw, zerknął na jego playliste i podał kilka zespołów, byłbym wdzięczny.

I teraz ostatnia sprawa. Co to za pytanie czy ja słuchałem hip-hopu? Teraz naprawdę Cię nie rozumiem. Mówisz "z tego co piszesz", a kolego przytocz mi cytat, gdzie wypowiedziałem się na temat hip-hopu. Wątpię, żebyś dał radę, bo samego słowa "hip-hop" użyłem dwa razy, zwrotu "hiphopowcy" raz, i to już jest wszystko, więc użycie zwrotu "z tego co piszesz..." jest trochę żałosne. Jeżeli już Cię tak to interesuje to mój kuzyn słuchaj hip-hopu dłuższy czas, dopóki nie pokazałem mu te strony metalu, które go odrazu przekonały do tej muzyki ;P. Za to mam dobrego kumpla, który słuchał hip-hopu, kiedy nie było w sprzedaży płyt CD w ogóle tylko wszystko miał na kasetach, pokazał mi parę utworów, nie powiem, żeby jakoś specjalnie przypadły mi do gustu, ale na pewno są lepsze od tego, co jest obecnie. Niestety, nie przytoczę Ci żadnego z wykonawców, bo ich nie pamiętam po prostu, a kumpel, o którym mowa, jest obecnie w Holandii i nie mam z nim żadnego kontaktu, więc nawet się go nie zapytam, o to co mi wtedy pokazał. Nie wiem, czy to jest "prawdziwy hip-hop" z łaski swojej, jakbyś mógł mi podać definicję, albo jakiś przykład, byłbym wdzięczny. I nie próbuj w tej dyskusji obrócić kota ogonem, bo to Ci nie wyjdzie. Ja nie wypowiadam się o hip-hopie, że jest "do dupy", właśnie dlatego, że nie znam się na tyle na tej muzyce. To byłby przejaw głupoty i ignorancji z mojej strony. I jeszcze raz, tak dla przypomnienia, przytocz mi cytat, w którym się wypowiadałem na temat hip-hopu i na podstawie którego, wysnułeś swoje twierdzenie "z tego co piszesz" (kurde, ale mnie to rozbawiło ;P), bo strasznie jestem ciekaw, na jakiej podstawie tak piszesz.

Txau.
 

JuKii

Member
Dołączył
1.11.2006
Posty
38
Ja od siebie powiem tylko tyle, ze jak ktos lubi juz ta 'swoja' muzyke, to pozostale gatunki, zespoly i ludzie ich sluchajacy to swego rodzaju 'innosc', a tu wkraczamy po prostu na tereny tolerancyjnosci...

@down
To juz wypowiedziec sie nie mozna....? Nie mam zamiaru sie rozpisywac, bo tak jak powiedzial Cisu - to temat rzeka. Moge napisac wiecej, ale co to zmieni? Tylko tyle, ze czesc ludzi ominie posta, bo komu sie chce czytac dlugie wywody na temat tego, co powszechnie wiadomo...

A jesli ktos tu ma nabijac posty, to moge ci zareczyc, ze jestem ostatnia osoba ktora mialaby to na celu :f
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Mogłeś bazgrnąć więcej więc nabijasz posty. tak tylko uprzedzam.

Wracając do tematu. Jak cisu mówi podaj playliste. A ja znajde ci co najmniej dwa zespoły które będą różne od tego " darcia ryja" a każdy obecny na forum metalowiec potwierdzi że mówię prawdę.

Zdefiniuj prawdziwy hip-hop. Jak dorwę jeszcze mojego znajomego który słucha HH to się go zapytam co on mi poleci jako prawdziwe HH i wkleje tu. Ale nie ręczę że tak bedzie.

Edit: ja nie mówię że nie można. Ale nie dodajesz nic odkrywczego do dyskusji. A można my trochę w tym temacie napisać. Odpowiedzieć na rożne zarzuty. Przecież nie ukarałem warnem tylko zwróciłem uwagę. Więc po co to oburzenie?
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Ja tam słuchałem hiphopy prawdziwe i w sumie pamiętam tylko jeden motyw co mi się prawie podobał. "Jestem tym typem skurwysyna, którego kochasz nienawidzić." Liroye takie. Choć i tak tego nie trawię. Nie przemawia do mnie muzyka w której nie ma muzyki =]

A metal. Metal to poezja.

I taka jest prawda i wiem, że mam rację =]

A kłótnie są bezsensu. Jak ktoś coś tam widzi w hiphopolach czy innych technach - luz. Mam to w dupie, wolę swoje =]

A z rapopochodnych to mogę polecić jedynie trip hop. W pytę nuta.

EDIT> a no i z elektronicznej, mi się przypomniało, też można znaleźć dobre rzeczy. Ambient.
 

Sidewinder

Member
Dołączył
15.7.2008
Posty
37
Ja słucham rock'a z lat 80-tych i innych które mi w ucho wpadną i tych co uważają, że nie mam gustu mam gdzieś. Nie trawię techno itp. i nikomu nie mówię, że tego się słuchać nie da ale dlaczego inni tak robią to nie mam pojęcia.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
DLa mnie śmiesznym zjawiskiem jest to że, Metaliści ciśnął po techno i hh że, to nie muzyka itp. A jak ktoś skrytykuje metal to odrazu wojna, że jest nietolerancyjny czy inne takie chore akcje :/ Ludzie chill. ;)

Ja się nigdy do nikogo nie cisnąłem o to jakiej muzyki słucha, i takie wojny są bez sensu. No ale, metalowi wojownicy internetu uważają inaczej ;)))
 
Do góry Bottom