Ulubiony Oręż

Ulubiona broń w zwarciu


  • Total voters
    0

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Kolejny temat podobny do wielu innych. Wybieramy w ankiecie po jednej pozycji z broni do walki w zwarciu oraz jedną dystansową. Jeśli chodzi o mnie, no cóż, zawsze i wszędzie walka w zwarciu. Czy to mieczami dwu-,półtora-, czy jednoręcznymi. W Risen akurat miecze jednoręczne prowadzą. Magii zbytnio nie lubię, także czasami trzeba kombinować z ciosami, żeby samemu nie oberwać za wcześnie. Wiadomo, jak za mocny stworek, to może jednym uderzeniem powalić. Dlatego szarpię niektóre bestie i wycofuję się
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Z całą stanowczością wybrałem miecz dwuręczny, dlaczego? Ponieważ posiada ciekawe sekwencje ciosów oraz sma fakt iż po uzyskaniu odpowiedniej ilości umiejętności w walce mieczem miecz dwuręczy staje się jednoręcznym a to jest duża zaleta (z pewnością teraz myślicie, że chodzi mi o jednoręczne, ależ nie) a broń dystansowa? Zdecydowanie łuk. Nie dośc że jest szybszy od kuszy (której nienawidzę, nie wiem czemu) to jeszcze do korzystania z niego potrzebna jest odpowiednia ilośc atrybuty umożliwiającego walkę łukiem co daje również dodatkowe uniki i to się liczy!
 

Gaan

Handlarz
Dołączył
7.8.2009
Posty
628
Wybrałem miecze dwuręczne. Czemu?? Bo po nauczeniu się walki bronią 10 są według mnie najlepszym orężem w grze. Jest ich najwięcej, zadają przyzwoitą ilość obrażeń i bardzo pokazowo wyglądają z tarczą na plecach naszego bohatera. Poza tym bardzo podobają mi się sekwencje jakie można uzyskać używając ich a najbardziej ten który otrzymujemy po nauczeniu się walki mieczem 4 i trzykrotnym kliknięciu LPM, czyli: obrót wokół własnej osi, wystawiając przy tym miecz tak że może zadać obrażenia nawet 4-5 przeciwnikom naraz (gdy stoją wystarczająco blisko). A broń dystansowa: Łuk dlatego że bardzo podoba mi się celownik namierzający wroga i nie ma trudności z trafieniem. Ale muszę się przyznać że w Risenie broń dystansowa przydała mi się tylko dwa razy:
-by przesunąć dźwignie w wulkanie
-by spróbować jak się z niej szczela
Mam nadzieję że uzasadniłem swój wybór
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Ja się skłaniam ku kosturom. W gothicach zdecydowanie miecze natomiast tutaj nie spodobała mi się walka mieczem. Na początku gry, zanim wstąpiłem do inkwizycji walczyłem mieczem. Niespecjalnie polubiłem walkę nim. Od inkwizycji dostałem kostur i polubiłem go;] Fajnie się nim walczyło.
A co do broni dystansowej...nigdy nie lubiłem biegać czy to z łukiem czy to z kuszą i w Risenie nie było inaczej. Ale kryształy to co innego :)
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Mnie najbardziej wciągnęły kostury i magia kryształów. Dlaczego? Po prostu najlepiej wygląda z kosturem. Mimo iż kostur to niezbyt silna broń to bardzo ją lubię (poza tym zawsze lubiłem magów, a raczej trudno wyobrazić sobie maga z mieczem, młotem, czy toporem). Magia kryształów mi się podoba, bo tylko dzięki niej można kogoś zamrozić, co się bardzo przydaje w walce. No, to tyle :)
 

Hadriell

New Member
Dołączył
8.3.2010
Posty
19
Wybrałem miecze jednoręczne i łuki. Mam do nich po prostu sentyment. Czy to gra, czy to książka fantasy, zawsze głównym orężem bohaterów był miecz jednoręczny (z tarczą lub bez) oraz łuk. Zostało mi już tak i w grach RPG zawsze swoją postać wyposażam właśnie w tego typu oręż.
W Risen jednak miecz jednoręczny ustępuje pola mieczom dwuręcznym i kosturom pod względem wyglądu walki na najwyższych poziomach, jednak zawsze lubiłem łuk i miecz za możliwość wyprowadzania szybkich uderzeń.
Może jednak powiedzieć, jako że nigdy nie lubiłem magii w grach RPG, to w Risen Moc Kryształów jest ciekawa i właśnie szykuję się żeby wykonać ostatnią próbę w klasztorze na wulkanie. :]

Hadriell pozdrawia.
 

LeCroix

Member
Dołączył
31.5.2008
Posty
58
Wybrałem topór i młot ponieważ pod koniec gry i na końcu właśnie nimi walczymy, chyba topór tytana to najlepsza broń w grze.
 

Spike

New Member
Dołączył
17.7.2010
Posty
25
Kostur i Kryształ. Idealne połączenie. Nic dodać nic ująć.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Ja wybrał topory i młoty, ponieważ jak się nauczymy na pewien poziom walki młotami i toporami można nosić z nimi tarcze. Są to bronie, które zadają największe obrażenia. Można łączyć dosyć ciekawe combo...
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Miecz jednoręczny + tarcza i kusza to podstawa. W każdej grze gdzie jest taka możliwośc to z niej korzystam. Wygodnie mi się tak gra, spory dmg i do tego dobra obrona. No i taka forma najbardziej przypomina mi wymarzony obraz mojego Paladyna. :)
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
Osobiście lubię bronie dwuręczne, gdyż zadają duże obrażenia, odpowiednio wyszkolony wojownik może ich używać wraz z tarczą, są szybkie (o dziwo tak szybkie jak miecze długie). Inne bronie mają jakieś wady np. młoty i topory są powolne, kostury zadają mało obrażeń i można tylko blokować ataki broni białych a ataki zwierząt np. szponami nie da się zablokować. A bronie dystansowe to wybrałem kryształy, gdyż lubię się nimi bawić np. moje hobby w Risenie to zamrażanie ludzi lub zwierząt kryształem lodu w różnych pozycjach i robienie screenów tych "posągów".
 

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
Na początku walczyłam mieczem, ale po wstąpieniu do Inkwizycji kostur bardziej przypadł mi do gustu. Co do broni dystansowej, to zdecydowanie łuk :)
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Jak dla mnie to miecze jednoręczne są najlepszymi broniami do walki w zwarciu. Szczególnie dla tego, że nie trzeba się uczyć wszystkich umiejętności by trzymać tarczę tak jak ma to miejsce w broniach dwuręcznych. Natomiast na odległość zdecydowanie polecam łuki. Szybkie przeładowywanie jest w tym przypadku atutem łuków.
 

Drackoz

New Member
Dołączył
29.10.2010
Posty
16
Z broni w zwarciu, to bez chwili zastanowienia, wybrałem miecze jednoręczne. A dlaczego? Powód jest prosty. Miecze jednoręczne są znacznie szybsze, od mieczy dwuręcznych i na dodatek zakładając miecz jednoręczny, możemy mieć tarczę co podczas trzymania miecza dwuręcznego jest nie możliwe.... No, chyba że mamy 9 poziom walki mieczem.

Natomiast jeżeli chodzi o broń dystansową, to się wahałem pomiędzy łukiem, a magią kryształów. Ostatecznie wybrałem Magię kryształów z takiego względu, że jest to po prostu magia, którą w grach typu Risen uwielbiam. Co prawda, na początku strasznie trudno jest nacelować tym celownikiem na jakiegoś potwora, ale z czasem idzie się jakoś przyzwyczaić.
 

Veon

New Member
Dołączył
8.2.2011
Posty
1
Cóż musze stwierdzić że najłatwiej i najlepiej walczyło mi się za pomocą kostura i kryształów. Z kryształów szczególnie kryształ mrozu przypadł mi do gustu.
 

605534619

New Member
Dołączył
28.2.2011
Posty
31
Jak dla mnie broń dwuręczna fajniej wyglądają i jest o wiele silniejsza od jednoręcznej a nie lubie się bawić w obrona atak i przeciągać walkę zawsze wolałem dwuręczne.
A co do walki na dystans to kusza bo ma lepszy atak może jest trochę wolniejsza ale mi to nie przeszkadza.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
No może trochę podstarzały temat, ale HEJ! Ja też mam swoje zdanie :lolface:

A więc mi było trudno orzec... ale wybrałem Młot i Kusze. Kuszami posługiwałem się w Gothicu tak jak i w Risenie. Co prawda wkurzyło mnie to że są takie piękne topory (mam do nich słabość... zawsze imponował mi Gorn) ale są one słabsze od młota wyglądającego jak by go zrobili pierwotni. Młota używałem do ociężałych przeciwników
typu eeee... no te duże żółwie z porostem roślinnym. Na np Ghule brałem tarcze runiczną i broń jednoręczna... ale gdy wyuczyłem się walki toporem na max poziom poczułem prawdziwe piękno tego młotka, Tarcza + Młot = Śmierć Wrogów. O dziwo ten młot nabrał takiej prędkości że dorównywał pod tym względem broni jednoręcznej
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Miecze jednoręczne i łuki. W większości gier tak gram, a w Risenie niewiele się zmieniło. Chętnie strzelałbym z kuszy, ale brak celownika totalnie niwelują wszelką przyjemność z korzystania z niej. A czemu miecze jednoręczne? Bo dzięki temu mogę mieć tarczę i osłaniać się przed atakami (w tym potworów). Co do późniejszej przemiany broni dwuręcznych w jednoręczne - skoro trzyma się je w 1 ręce to dla mnie jest to broń 1-ręczna.
 

Szef Poszukiwaczy

New Member
Dołączył
10.7.2011
Posty
18
lubie topór marynarski (gdy zmienimy damage to niekoniecznie zależy siła broni lecz wygląd)
lista ulubionych broni:
-pogrzebacz
-topór marynarski
-Święty kat
-Mała burza ognista :eek:jciec:
 
Do góry Bottom