Ulubiony Głos Dubbingowy

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Chciałbym a byście napisali jaki jest was ulubiony głos dubbingowy, Chodzi mi o aktora albo po prostu postać z gothica .
Ja mam 3 ulubione głosy
1 Jacek Mikołajczak czyli Bezi. Podoba mi się to jak zmienia ton głosu w zależności od sytuacji. Np. jeśli chcemy kogoś obrazić to jest bardzo fajny twardy głos (chyba przywalę ci w mordę).
2. Tomasz Marzecki czyli Xardas. Jest to specyficzny głos. Co prawda podkłada głos innym postaciom (jak choćby Saturasowi). Jednak gdybym nie wiedział że to on nie zorientował bym się że Xardas i Saturas mają ten sam głos. Podoba mi się on za to że ma twardy głos troszeczkę już zmęczony, pasujący do osoby w "podeszłym wieku".
3 Jarosław Boberek czyli choćby Pepe pasterz z farmy Onara lub gość z chaty któremu zrobili 2 drzwi w gothicu 1. Podoba mi się za to że bardzo fajnie jest go słuchać jak narzeka. Bohaterowie którym dawał głos zawsze mnie śmieszyli gdyż mieli niecodzienne problemy. Jak choćby drugie drzwi czy wilki które miał zabić Bullko.
Mam też nadzieje że nie było podobnego tematu. Bądź co bądź ja takiego nie odnalazłem. Gdyby był już taki temat to przepraszam.
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Zdecydowanie Adam Bauman ;) Podkładał on głos tylu postacią, że głowa mała ;) Ale najbardziej mi się podoba jego głos u Diega :D Pasuje jak ulał do tej postaci :)
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Diego ma taki charakterystyczny głos, ale osobiście najmilej wspominam Pepe :D Nie mam pojęcia kto go podkładał i mnie to nie interesuje specjalnie.

Czółko.
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Jak dla mnie najlepszy głos ma Tomasz Marzecki (Xardas). Świetnie pasuje do głosu nekromanty i opowiadania w intrze. Na drugim miejscu dałbym Adama Baumana (Diego). Na trzecim natomiast Jacka Mikołajczak (Bezi). Obydwoje mają idealne głosy do dubbingowania postaci, chociaż w Zmierzchu Bogów głos Beziego był beznadziejny.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Tak jak kolega powyżej:

Na pierwszym miejscu Adam Bauman w roli Diego, na drugim Tomasz Marzecki jako Xardas. Obydwa głosy wyraziste i charakterystyczne, o ciekawej barwie. Głos Beziego użyczony przez Jacka Mikołajczaka też się wyróżnia, szczególnie, że już jesteśmy zżyci z tą postacią i nie wyobrażamy sobie, aby mogła mówić innym wokalem, ale dwa pierwsze wyróżniają się zdecydowanie.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Nie potrafię wybrać najlepszego, ale uwielbiam Piotra Fronczewskiego. Te słynne "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" w Baldur's Gate to coś pięknego :)
Boberek? Nawet niezły, głos Miltena w G2 spodobał mi się. Jako Drake w Uncharted 2 też był dobry, ale nie doskonały.
Jacek Mikołajczak? Przyzwyczaiłem się i tyle, nic nie poradzę. Uważam, że świetnie wczuł się w rolę bohatera Gothic.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Cóż, jednym z moich ulubionych jest Adam Bauman, który użyczył głosu takim postaciom jak Diego, Lares czy Gomes. Chyba najlepiej pasuje do tej postaci ;) Bardzo lubię także głos Grega, którego z kolei dubbingował Andrzej Tomecki (podkładał również głos Torlofowi, Lotharowi, Snaffowi...)
Oczywiście Jacek Mikołajczyk (Bezimienny), Tomasz Marzecki (Xardas), Jarosław Boberek (Milten, Pepe) również mają bardzo charakterystyczne, dobrze pasujące głosy.

No i, jak napisał Arven, nieśmiertelny Baldurs Gate z tekstami Fronczewskiego. Miód :)
 

sebogothic

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
136
Adam Bauman jako Diego, Jacek Mikołajczak jako Bezimienny, Tomasz Marzecki jako Xardas, Robert Tondera jako Wrzód, Jarosław Boberek jako Milten w G2... Mógłby jeszcze trochę wymieniać. W Gothicu dubbing jest bardzo dobry i pozytywnie wpływa na klimat. Tam nie ma słabo zagranej postaci. A to, że glosy się powtarzają?? Nie zwraca się na to uwagi. Dla zainteresowanych tematem dubbingu w grach polecam stronę DubScore.pl.
 
Do góry Bottom