Trofea i złoto...

Status
Zamknięty.

KeNZi

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
80
Mam pytanie - które trofea są do czego potrzebne i jakiej są wartości? Na razie zrobiłem sobie listę kilku, które mam (nie inwestowałem w "wyrywanie" nieczego) i ich wartości:

skóra czarnego trolla 350
skóra trolla 300
kły błotnego węża 300
róg cieniostwora 300
język ognistego jaszczura 300
serce kamiennego golema 300
skóra cieniostwora 250
skóra błotnego węża 200
smocza krew 200
pazury przywódcy stada 100
płyty pancerza pełzacza 50
głowa polnego pełzacza 50
skóra warga 25
skóra topielca 25
żądło 25
skrzydła 20
żuwaczki pełzacza 15
pazury 15
owcza skóra 10
wilcza skóra 10
kość goblina 10
kość szkieletu 10

Do tego identyczne pytanie mam w sprawie cennych przedmiotów - oprócz zadania z posążkiem Innosa (chyba tylko na Strażnika/Palladyna)za 50 PD * akt w którym jesteś i zadania z Sekstansem u złodziei za 600 PD i 400 SZ, to czy do czegoś są potrzebne? Czy sprzedaje się je tylko za te 15% ich ceny? (Oprócz srebrnych kielichów i talerzy - będąc złodziejem za 50% ceny). Ich lista jaką mam:

sekstans 1.500
szkatułka z klejnotami 1.000
skrzyneczka 750
złote naczynie 500
złoty puchar 350
złoty naszyjnik 300
złoty pieścień 250
srebrne naczynie 250
złoty talerz 200
srebrny naszyjnik 200
pęknięta srebrna misa 125
złoty świecznik 120
srebrny pierścień 120
posążek Innosa 100
cenny posążek Innosa 100
srebrny puchar 100
srebrny talerz 100
srebrny świecznik 50
 

August2

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
106
:arrow: srebrne talerze i kielichy zanos do kolesia sprzedajacego ryby w porcie (musisz byc zlodziejem)
:arrow: skora czarnego trola jest potrzebna do jednego klestu ktory otrzymasz na farmie onara
:arrow: pazury przywodcy stada klest otrzymasz w gornym miescie w korinis a same pazury w GD
:arrow: plyty pancerza pelzacza do pancerza ktory zrobi Wilk
:arrow: zadlo do zrobienia mikstury na odzyskanie pamieci
:arrow: wszystkie inne trofea mozesz spokojnie sprzedawac (chyba ze jestes magiem wtedy niektore moga sie przydac do tworzenia run)
:arrow: cenny posazek inosa to zeby dostac sie do klasztoru jesli chcesz zostac magiem ognia
:arrow: posazek inosa to dla babki ktora gotuje zupe rybna w dzielnicy portowej
:arrow: krwawy puchar do klestu dla gildji zlodzieji

jak narazie nic innego nieprzychodzi mi do glowy
 

Jesper

Member
Dołączył
29.10.2004
Posty
112
gdzie sie robi miksture na oddzyskanie pamieci ?? dla fortuna ?
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
ta mikstura na odzyskanie pamięci jest właśnie dla fortuna. A co do tematu to według mnie trofea nie są przydatne wrazie jak są potrzebne to można je spokojnie znaleść bądź kupić. Szkoda punktów nauki na ich zbieranie. A jest wiele innych sposobów na zebranie kasy niż trofea. Ja osobiście umiem tylko ściągać futra. No chyba że gram najemnikiem to jeszcze płytki pancerza smoka i smocza krew.
 

KeNZi

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
80
Nie wiem, czemu piszesz w tym temacie, ale ok...

Najpierw musisz zrobić dla niego Zielonego Nowicjusza (przepis znajdziesz w skrzyni przy nim - na 99% masz wszystkie składniki)... potem odzyska świadomość, ale nie odzyska pamięci - i wtedy daje Ci przepis na miksturę wracającą pamięć... robisz ją po prostu na stole alchemicznym (dział: Mikstury Specjalne), ale musisz mieć m.in. Czarny Pieprz, którego występują tylko 2 sztuki w grze... akurat na 2 mikstury... a musisz jeszcze umieć wyciągać truciznę z żądeł Krwiopijców, bo inaczej Fortuno zginie...
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
To że jest czarnego pieprzu dwie sztuki to wiem ale to że jest przydatny do dwuch mikstur to nie, jaka jest ta druga mikstura?? (no chyba że chodziło ci o to że można ją zrobić dwa razy)
 

Shaki

Member
Dołączył
17.3.2005
Posty
50
mysle ze chodziło mu o to żeby zrobic te miksture 2 razy

aha , rogi cieniostwora możesz dawac busterowi dostajesz za nie pd i zloto
ale to zadanie masz tylko jak rasz najemnikiem i dopiero w ktormys rozdziale
 

KeNZi

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
80
Tak, zrobić tą miksturkę 2 razy...
1) Pijesz sam - dostajesz 750 PD
2) Dajesz Fortunowi - dostajesz 250 PD, mówisz Saturasowi to co on powiedział - dostajesz coś koło 600 PD (co do tych 600 PD nie jestem pewny)

A róg cieniostwora - każdy skupuje, czy tylko jeden?
 

Shaki

Member
Dołączył
17.3.2005
Posty
50
rogi możesz sprzedawac u każdego handlarza ale buster daje ci więcej zlota i dostajesz pd (co do tego pd to nie jestem całkiem pewny)
 

Saper

Member
Dołączył
22.2.2005
Posty
83
za rogi to dobry interes. kupujesz za 300 zl a sprzedajesz dla bustera za 350 zl i 300 PD. tylko nie mozesz sprzedawac juz w 5 akcie. buster muwi ze jego kupiec zostal zabity
 

KeNZi

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
80
To tj. Smocza Krew - gdy jesteś Paladynem (w tym wypadku na pewno, jak inny - nie wiem) - jeśli masz przy sobie Smoczą Krew kowal Jan chcę ją od Ciebie kupić (+200 SZ, +200 PD)...

P.S.: Kto robi zbroję z płyt pancerza pełzacza i ile trzeba mieć tych płyt?
 

Shaki

Member
Dołączył
17.3.2005
Posty
50
te zbroje robi wilk z farmy najemnikow,ale dopiero w 4-5 rozdziale(chyba)
nie wiem ile trzeba płyt

co do rogow:rogi latwiej zdobyc a smocza krew trudno.
 

Alez

New Member
Dołączył
16.3.2005
Posty
20
jasli chodzo Kowala Jana w GD :

Na samym początku 4 rozdzialu powiedziałem mu ze niuechce mu pomagac czy cos takiego, i wiem ze zle zrobiłem
biggrin.gif
czy jest jeszcze jakis sposob zeby mu te kuznie przywrocic??
 

KeNZi

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
80
Z tego co wiem, to nie da się "przeprosić :mrgreen:" Jan, ale to w sumie niepotrzebne... oprócz własnie tej Smoczej Krwi (znajdziesz jej w sumie na sprzedaż 5 sztuk - Bagienny/Kamienny/Ognisty/Lodowy smok i wykopiesz jedną koło bagna w Jarkhendarze)...
 

Saper

Member
Dołączył
22.2.2005
Posty
83
9 smoczej krwi. z kazdego smoka 2 fiolki.
na pancez pelzaczy trzeba 10 plytek i idziemy do wilka. tylko najpierw gadamy z tym gosciem przy kamiennej fortecy obok Gorna
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom