Tragedia W Katowicach

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
Jak myślicie czy szło tego uniknąć??.Co o tym myślicie.Ja do tej chwili nie moge dojśc do siebie gdyż w piątek (bo wtedy rozpoczęła się wystawa gołębi) byłem w tej hali z ojcem ,który zajmuje sie hodowlą gołębi pocztowych i gdyby nie to że wczoraj mieliśmy coś innego do załatwienia,zamiast w piątek poszlibyśmy w sobotę także mógłbym już dziś nie pisać.W tej chwili oficjalnie komunikaty mówią o 60 ofiarach śmiertelnych w tym jednym dziecku i ponad 140 rannych. Jest to chyba jedna z największych tragedii jaka wydarzyła się w ostatnich latach w Polsce. Składam szczere kondolencje rodzinom wszystkich ofiar i życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia ludizom którzy ponieśli w wyniku tego uszczerbek na zdrowiu.
 
G

Gray_Fox

Guest
Dokładnie chciałem ten sam temat założyć. Wprzedziłeś mnie. I dobrze.

Moim zdaniem szło tego uniknąć. Gdyby budowano dobrze jak kiedyś nie byłoby tej katastrofy. Konstrukcja, tylko teoretycznie była solidna. W telewizji widzałem co to za konstrukcja
laugh.gif
laugh.gif
Żal du*e ściska.

QUOTE Ja do tej chwili nie moge dojśc do siebie gdyż w piątek (bo wtedy rozpoczęła się wystawa gołębi) byłem w tej hali z ojcem ,który zajmuje sie hodowlą gołębi pocztowych i gdyby nie to że wczoraj mieliśmy coś innego do załatwienia,zamiast w piątek poszlibyśmy w sobotę także mógłbym już dziś nie pisać.

Oby niee bo byśmu stracili dobrego wojownika....

Tak, 60 ofiar to dane najnowsze, ale chyba (niestety) bedzie wiecej, ponieważ przy temp -20 w nocy wątpie by kto przeżył.

Spokój ich duszom [*] [*] [*] [*] [*] [*]

niechaj zasiądąm tam co im obiecano

...........
sad.gif
sad.gif
sad.gif
sad.gif


AHA : Dane najnowsze. Podobno metr szescienny sniegu na tym dachu tej hali to była 1 TONA! Omg...
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Przykra sprawa, chyba dało się tego uniknąć ale oczywiście nikt sobie nie zadał tyle trudu by pomyśleć o pozbyciu sie zalegającego na dachu śniegu
mad.gif

Podobno ratownicy boją kolejnych osunięć walących sie fragmentów dachu.
Mam nadzieje że nic takiego się nie wydarzy i uda się wydobyć jak najwięcej żywych.

Dobrze że ciebie Sword wtedy tam nie było. Pozdrawiam
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
No tragedia straszna
sad.gif
Były juz takie przypadki w innych miejscach ( np: w Gdańsku, w hali w której kilka razy byłem ), ale nigdy nie było aż tylu ofiar... Pech, płacz i smutek wielu ludzi a zarazem radość i łzy szczęścia tch, którzy ocaleli. To wszystko łączyć się będzie ze sobą w najbliższych dniach.
Prezydent ogłasza żałobę narodową. Oddajmy hołd ofiarom tej tragedii... [*] [*] [*]
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Straszne, że przez zwykłe zaniedbanie znika 60 ludzkich istnień. Uważam że dało się tego uniknąć i że od tego dnia polacy będą chyba bardziej uważać na takie "drobne" szczegóły jak tona śniegu na blaszanym dachu. Nie umiem współczuć tym rodzinom, bo żeby współczuć trzebaby było przeżyć coś takiego, jest mi po prostu żal, i jestem wściekły że nikt nie zadał sobie trudu żeby wszystko posprawdzać. Mam nadzieję że ci ludzi kimkolwiek byli i w co wieżyli są teraz w lepszym miejscu niż to.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Niestety, wiadomo już że zgineło 65 osób, a ofiar będzie wiecej. Na takim mrozie, w takich warunkach
sad.gif
Ci ludzie, ktorych nie wyciągnięto, nie mają szans przeżycia. Podobno chcą już dzisiaj wkroczyć z ciężkim sprzętem.

[*] - Dla ofiar tej tragedi

Z wyrazami szacunku. Cahir
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Niestety . Tragedii nie da się uniknąć . Zawsze będą się zdarzały . Ważne jest to jak reagują ludzie , którzy mają bezpośredni kontakt z tragedią . Tragedia katowicka pokazała kolejny raz jak w bardzo tragicznej sytuacji ludzie potrafią sie konsolidować , nieść pomoc , być bezinteresownym . Myślę , że nie jest to tylko cecha typowa ślązakom . Chociaż mieszkam w Katowicach , wierzę , że w każdym innym zakątku Polski ludzie byliby tak samo solidarni i wrażliwi na cudze cierpienie . Poza tym to co się wydarzyło jest zbyt świeże i trudno obiektywnie oceniać .
Łączę się w bólu z osobami , które poniosły największą stratę , czyli najbliższych lub osoby , które utraciły zdrowie .
Niepokoi mnie tylko jedna rzecz . Czy gdyby w innym rejonie Polski wydarzyła się taka tragedia akcja ratunkowa mogła by być przeprowadzona z takim rozmachem . Wiadomo jest , że 4,5 milionowa aglomeracja śląska to bardzo zamożny region kraju i specjalistycznego sprzętu ratującego życie ludzi takie jednostki jak straż pożarna i policja ma wystarczająco .
Może warto by sobie uzmysłowić , że pod tym względem biedniejsze regiony kraju mogły by mieć wielki problem i wymiar tragedii był by znacznie większy .
Myślę , że nasi "najważniejsi" - prezydent i rząd powinni o tym pomyśleć .
Chciałbym , aby w Polsce w obliczu tragedii każdy miał równe szanse .
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Czy dało się uniknąć tej tragedii? Być może, niedawno mówili że nie tylko chodziło o 50cm warstwę śniegu na, lecz także o jakieś wady konstrukcyjne których nie zostały wykryte
dry.gif
. Może gdyby ktoś znalazł i zlikwidował te wady do tej tragedii wogóle by nie doszło... Ale cóż, stało się to co się stało i teraz możemy tylko przekazać szczere kondolencje rodzinom ofiar i oddać chołd tym którzy zgineli... [*][*][*]
 

magmorf

Member
Dołączył
6.1.2006
Posty
82
juz jest około 70 ofiar śmiertelnych i wielu rannych, a przy tym mrozie nie wiadomo czy ktoś przerzył i wiadomości podały że jest żałoba narodowa do środy, i wszystkie flagi sa opuszczone do połowy.l

Pokój duszom zmarłych - [*][*][*][*][*]
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Nie było mnie cały weekend i dopiero przed chwilą zapoznałam się z faktami. To smutne. Smutne i dołujące. Tak ot zginęło wielu ludzi, ułamek sekundy ich życie się skończyło. Czy moża było uniknąć targedii? Możliwe. Ale Polacy zawsze robia wszystko na odwal się, jak najtaniej i jak najszybciej. Pewnie w przypadku tej hali było tak samo. Smutna rzeczywistość. Pewnie teraz zacznie się cała gadka, że "mogliśmy tego uniknąć, gdyby..." bądź "to wina...". Pogadają, naobiecują i nic nie zrobią. Tym ludziom już nic życia nie wróci. A ślad pozostanie.
Niech odpoczywają w pokoju.

QUOTE Ja do tej chwili nie moge dojśc do siebie gdyż w piątek (bo wtedy rozpoczęła się wystawa gołębi) byłem w tej hali z ojcem ,który zajmuje sie hodowlą gołębi pocztowych i gdyby nie to że wczoraj mieliśmy coś innego do załatwienia,zamiast w piątek poszlibyśmy w sobotę także mógłbym już dziś nie pisać. Wiesz, co ja o tym myśle, jaka była moja reakcja na te wieści, mówiłam ci już. Dzięki Bogu, że cię tam nie było.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Jestem zszokowany. O katastrofie(bo tak trzeba ją nazwać) dowiedziałem się w sobotę około 21.00. Cały czas słuchałem wiadomości. Do drugiej nad ranem Nikt by nie przypuszczał że tyle pochłonie ofiar. Ofiar na pewno będzie więcej. Bo nie zapominajmy że nie przeszukano całej hali. Tzn nie było już oznak życia. Co do przyczyn to poczekajmy na efekty sledztwa: już wiadomo że słupy nie wytrzymały. Prawda że była półmetrowa warswta lodu. A administrator budynku przyjechał dzisiaj z Hiszpanii i nie odpowiadała na telefony tylko od razu wytawili swojego rzecznika. Coś mi tu brzydko śmierdzi. Żałoba trwa od dzisiaj od godziny 16.00 do środy do 16.00 włącznie. Dzisiaj o 18.00 w hołdzie ofiarom trageii i ich rodzinom wystawiane są w oknach świece.

Współczuję i łącze się w bólu z rodzinami ofiar. Na pewno nie zrozumiem tego co czują ponieważ mnie nic podobnego ani nawet przyblizonego się nie przytrafiło. Jutro idę do szpitala oddać krew. Może w tem sposób trochę pomoge bo osobiście nie moe tam pojechać. ALe akcja ratownicza według wielu specjalistów przebiegała wzorowo. Nikt nie wchodził sobie w drogę. W akcji brało uział prawie 1500 strażaków, policjantów, żandarmerii, żołnieży i wielu innych.

Strzaszne i napewno długo bedzie pamiętana ta katastrofa. Tragedia w Polsce jest w czołowkach wiadomości wszystkich krajów.

W sumie w Polsce powinno się inaczej budować dachy. Przecież to nie żadem południowy kraj(bo podobno ta hale budowali Hiszpanie). tylko Pólnocny kraj
 

Fraton

New Member
Dołączył
29.1.2006
Posty
22
spawa nie najlepsza a to wszystko ze niechciało im sie odsniezyc dachu i to przez lenistwo gina ludzie!
mad.gif
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
QUOTE a to wszystko ze niechciało im sie odsniezyc dachu i to przez lenistwo gina ludzie!
Długi czas miałem włączone radio i dowiadywałem się różnych inforamcji. Jedną z nich było to, ze niejako śnieg na dachu nie był jedynym powodem tragedii.

A w onecie wycztałem, że ofiar jest 66 w tym dwóch obcokrajowców i dwoje dzieci.

Nie mam umiejętności empatycznych, więc nie jest mi smutno.

O tragedii dowiedziałem się wczoraj z onetu, ale widziałem tylko tytuł artykułu i myślałem, że to było coś w stylu zawalenia się dachu w 10stce w moim mieście(Zgierz, baaa tez było w wiadomościach:)). O ofiarach usłyszałem dziś rano.
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Do tej tragedii by nie doszło gdyby nie oszczędność na materiały przy budowaniu obiektów... architekci próbują stworzyć jak najpiękniejszą budowlę w jak najtańszy i szybszy sposób. U mnie w mieście wybudowali ogromne centrum w niecałe 1,5 miesiąca razem z położeniem ogromnego parkingu kostki brukowej... drugim powodem jest śnieg, na dachach i takiej średnicy powinny być jakieś podpory, ale w żadnym z tych wszystkich centrów takowych nie widziałem... np: co by się stało gdyby walną taki dach w wolaparku, czy w bluecity albo chociaż w makro (chodx tam osobiście widziałem jak kilka dni temu chodzililudki po dachach i spychali ten śnieg na dół) Może po tej katastrofie, chciwi i skąpi właściciele centrów, marketów zaczną myśleć i może w końcu przemówi im to do rozumu.



Pozdro

[*] [*] [*] trzy znicze, dla zabitych w katowicach.
 

Phoenixx

Member
Dołączył
12.2.2005
Posty
400
Tak to jest z Polsce ludzie optrzymneieli dopiero po fakcie .. dopiero teraz w wielu miejscach ludzie odsniezaja dachy ... wiadome ze nieg nie byl jedenym powodem tej tragedi .. nikt nie przewidzial tego ze ta kontrukcja ne za bardzo jest dobra :< , no coz pokoj ich duszom =( tylko teraz mozemy tyle zrobic dla nich .. modlitwa
['][']['][']['][']
 

saviol

Member
Dołączył
21.1.2006
Posty
78
To co się stało jest okropne tak wiele ofiar
sad.gif
ale nie wiem czy zwróciliście uwagę czas podróży prezydęta do miejsca wypadku, jak oglądałem to rano ponoć wyjechał i musiał chyba przez Moskwę jechać ze tek późno dojechał :/. A tak nawiasem to chodzi po gg łańcuszek i w sumie zgadzam się z nim wiedz podaje:

„Wielka tragedia w Chorzowie nikomu nie jest do śmiechu dlatego na swoim gg niech wszyscy zasłonią uśmiech chmurka i będą na "zaraz wracam" roześlij to dalej”
 

Baton

Weteran
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
742
Straszna tragedia
sad.gif
.Według mnie to wina że dach nie został odśnierzony... niby marna rzecz ale ta marna rzecz była winna życiu 66 ludzi! Pokój tym biedakom!
 

Lord Viqux

Member
Dołączył
29.6.2005
Posty
316
Wszyscy albo wiemy, albo mozemy się domyslać, jak się czują teraz rodziny ofiar tragedii. Bo to, co przeżywali, czekając na informacje przy wykopywaniu jeszcze żywych ludzi i to, co teraz przezwyają po ich smierci, to żadne pieniądze im tego nie zwrócą.
To straszne, jednak.. tak miało być. Życie jest trudne i ciężkie, przynosi coraz gorsze nowiny i splątuje ściezki po których kroczymy; jednak musimy nadal po nich iść i to, co złego przynosi los, znosić z ludzką godnością.
Jednak patrząc na tą tragedię, trudno w jakikolwiek sposób myśleć o znoszeniu cierpienia w sposób godny; bo to już się przestaje liczyć.

Ci, co wierzą niech się modlą za ofiary tragedii i ich rodziny. Ci, co nie wierzą, niech nie zapomną zbyt szybko o tym, co się stało 27 stycznia.

Pokój zmarłym. +++
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
Nie będe mówił, że przykro mi z tego powodu. Bo chyba wszystkim jest przykro, że ich rodacy zginęli tak tragicznie. Ja chciałbym zwrócić uwagę na media. Otóż uśłyszałem o wypadku z radia. Tak się złożyło, że w weekend byłem na nartach więc i na stoku słyszałem audycje z radia. W sobote, wiadomo o niczym innym nie mówiono. Ale jak wracałem w niedziele do domu samochodem to słuchaliśmy oczywiście audycji "specjalnej". W sumie nie ma w tym nic złego, że taka audycja była emitowana, a nawet to dobrze. Ale wku****** mnie jedna rzecz. To, że to wszystko było takie naciągane żeby tylko przyciągnąć słuchaczy. Bo po ile razu człowiek musi słuchać "opinii ekspretów " o tym jak można było zapobiec tej tragedi? Ja się doliczyłem z 4. I po co to ?? A po to żebyś ty to słuchaczu słuchał, a te piep***** hieny cmentarne ciągnęły kasę na ludzkim nieszczęściu. Bo jak prezenterka za każdym razem mówiła jak jej to przykro to się we mnie gotowało. Te pierwsze słowa brzmiały przekonująco ale to co potem było to już rutyna. Byle tylko sobie zapełnić jak największą frekwencją słuchalności. Pfuu... pluje na taką "solidarność z rodakami". Przykro mi z zego co się stało i niech nikto nie myśli, że tak nie jest ale naprawde dziennikarze w tym RMF FM I ZET stracili w moich oczach. Teraz tylko jak włączam radio widze przed oczami ofiary i pieniądze jakie zbili na tym inni.

W takich momentach żyć się nie chce :/.
 

Maniak89

Member
Dołączył
29.1.2006
Posty
52
To nie powinno się stać. Jak można dopuścić do tego żeby na tak wielkim wydażeniu uczestnicy nie mieli zapewnionego bezpieczeństwa? To niedopuszczalne!!! Moim zdaniem właściciel hali powinien zostać ukarany i to surowo. A innych posiadaczy teg typu obiektów powinno nauczyć odpowiedzialności! Według mnie właściciel hali powinien wykazać się odwagą cywilną i przyznać do błędu a nie tłumaczyć się że dach był odśnieżany. Bo po tym co się stało jest mi trudno w to uwieżyć.

P.S. W dzień tragedii w moim mieście także zawalił się dach dużego supermarketu. Naszczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Mam nadzieję że więcej ofiar śmiertelnych nie będzie!!!
 
Do góry Bottom