The Elder Scrolls V: Skyrim

Dahian

New Member
Dołączył
17.10.2011
Posty
121
To ja może odświeżę, gdyż od wczoraj gram :)

Powiem krótko: nigdy nie rozumiałem co ludzie widzą w Oblivionie. Podchodziłem do niego dwa razy, i owszem, może gdybym się zmusił ukończyłbym grę. Ale to chyba nie o to chodzi, prawda?
Skyrim bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, choć cała mechanika gry nie różni się wiele od TES-a IV, to jednak widać jakiś postęp technologiczny. Pomijając grafikę, fizykę itd. muszę powiedzieć, że jak na razie po tych dwóch dniach (łącznie ok. 8 godzin rozgrywki), wciąż chce mi się eksplorować kolejne katakumby, wykonywać kolejne większe i mniejsze zadania i rozwijać moją Nordycką (tak to się odmienia?) Łuczniczko-Złodziejkę :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
(łącznie ok. 8 godzin rozgrywki),

Mnie po 150 godzinach nadal się chce ;p

Żałuje tylko, że nie wycisnę graficznie więcej z niej. Choć i tak gram praktycznie na wysokich :)

Pojawiło się już kilka fajnych modów ;) Poprawiających optymalizację i wygląd gry ;)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Mnie po 150 godzinach nadal się chce ;p
A jakie masz statystyki? (ile wykonanych misji i poziom?)
Pojawiło się już kilka fajnych modów Poprawiających optymalizację i wygląd gry
Jak i nowe miejsca, zbroje, postacie, ubrania, tekstury itd. Co naprawdę poprawia jakość gry.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wkurzają tylko BUgi..przez niego nie mogę skończyć misji Krew na Lodzie


ak i nowe miejsca, zbroje, postacie, ubrania, tekstury itd. Co naprawdę poprawia jakość gry.

A gdzież znalazłeś te mody?
Na NexusSkyrim nie widziałem na razie modów dodających nowe lokacje i zbroje i postacie.


A jakie masz statystyki? (ile wykonanych misji i poziom?)
Choć porównywanie statów nie ma sensu bo każdy ma inny styl gry.

44lvl

Powyżej 95 poziomu
-łucznictwo
-broń jednoręczna
-Skradanie

Wykonanych zadań: 68

Należę do Towarzyszy (Wilkołak)
Słowików (sługa Nocnicy)
Jestem po stronie gromowładnych (odbiłem Białą Grań i Falkret)
itp itd :) (jak wiesz w grze masę tego)

Gram na Expercie
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Na Nexus Skyrim są mody zmieniające wygląd zbroi, o to mi chodziło. Co do postaci to np. twoi towarzysze są inni. Co do "nowych" miejsc chodziło mi o całe poprawienie retexture całego otoczenia. Ale znając życie jeszcze poczekamy na "pełny zestaw".

Pytam się o zadania bo znajomy mi mówi, że zbyt szybko cisnę w Skyrima ;p

Tu masz moje:
77 level (tak, tak 77!)
Poziom Mistrz
100 poziom : kowalstwo, ciężka zbroja, broń jednoręczna, łucznictwo, magia zniszczenia.
Jestem wampirem.
Zadania
tesv2011121319320412.jpg

Przez głupi błąd nie mogę robić zadań dla Towarzyszy...a mianowicie
Kodlak leży martwy i nie uaktywniło mi się zadania pomszczenia go
Nawet wczytywanie wcześniejszych save'ów nie pomogło...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Fiuu to ile już grasz?

Ja w sumie dużo łaziłem i podziwiałem widoki ^^

Co do bugów to często zauważam, że problemy się pojawiają, jak robisz jakąś misję z towarzyszem broni. Niektóre misje nie mogą przetrawić tego.

Co ciekawe ;D mam 68 misji ale celów pobocznych mam więcej niż ty ;D Ponad 300 ^^


Jeżeli o wikingach, to już mi się podoba. Valhalla awaits!

Jaka Vallhala Noobie;p Sovngard ^^ jak już
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
:p Bo ja zbytnio nie robiłem zadań typu "idź tam, zabij/pobij/okradnij, wróć"

Ja gram w to już coś koło 180 godzin? Ale mapę mam odkrytą tylko w 35%.

Ale zrobiłem wszystkie zadania daedr B)
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Dla mnie bezsens tak ekspić skoro poziom przeciwników zmienia się wraz z naszym levelem.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Dla mnie bezsens tak ekspić skoro poziom przeciwników zmienia się wraz z naszym levelem.
Ja nic takiego nie odczułem. Fakt spotkałem raz czy 2 razy złodzieja w zbroi szklanej i nic więcej. Całą resztę zabijam jednym, góra dwoma ciosami. Jedynie szefowie, hersztowie poszczególnych grup dają jakieś wyzwanie ale ... to za łatwe.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
szkele to jest jak widać znany bug, jeśli już wyczyściłeś driftshade refuge to może się quest nie zacząć, nie wiem jak to jest w polskiej bo teraz posługuję się problemami na wiki - http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:purity_of_Revenge#Bugs

spróbuj tym się wspomóc, może nawet w konsoli samo player.setstage c05 0 - ale zapisz wcześniej

chociaż nawet jak zostajemy w towarzyszach harbingerem, to nie czuć tego.. nadal dostajemy zadania dla cepów od reszty towarzyszy, jedyne co słychać to strażnicy czasem nas z tego tytułu skomplemetują zamiast chrzanić jak to dostali kiedyś strzałę w kolano...
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ale wiesz, zawsze lepiej mieć "czyste konto", że się to zadanie wykonało. Ale dzięki za pomoc.

Ale nadal mi pozostają zadania typu "wróć do Jarla". Nie wiem czemu, ale nie mam opcji dialogowej by zostać tanem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ale nadal mi pozostają zadania typu "wróć do Jarla". Nie wiem czemu, ale nie mam opcji dialogowej by zostać tanem.

Ja tak mam w Markarcie. I mam w dzienniku odbierz od Jarla nagrodę, której odebrać nie mogę. Tak samo w Akademii Bardów miałem odzyskać flet dla jednej z nauczycielek. Jako, że juz wcześniej spenetrowałem tą jaskinię, gdzie on był to miałem go już e eq i za uja nie mogę jej go oddać. I ta pieprznięta misja "Krew na lodzie" w Wichrowym tronie. Bug kosmiczny. Nie mogę zabić rzeźnika.

Zanim oni ogarną te bugi minie wieczność. Najlepiej byłoby..poczekać z pół roku :D aż fani wszystko ogarną.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Jak dla mnie Skyrim to zaskoczenie roku. Każdy poprzedni Elder Scrolls miał raczej hermetyczne grono fanów, ze względu na bezpłciowy świat, papierowych bohaterów i stereotypową fabułę. Tym razem kolejna część osiągnęła niesamowity sukces, narosło wokół niej mnóstwo memów, prawie każdy u mnie w szkole gada o Skyrim, także niestety sukces Wiedźmaka II został przyćmiony.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
marketing

gra jest taka sama, jak poprzednie, ma te cechy które wymieniłeś; ale Bethesdzie niesamowicie udało się ją wylansować;
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Mimo wszystko jest lepsza od Obliviona. Udało się w nią tchnąć więcej klimatu i w dużym stopniu to wpływa na jakość odczuć.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Zgadzam się z Dragomirem. Najlepsza rzecz jaka twórcom sie udała to sprzedanie gry tak, by wyszla na lepsza niż jest w rzeczywistości. Skyrim to Oblivion z plepszonom grafikom.

Oczywiście pod innym wzglęgami też jest lepszy od Otchłani, ale graficznie, w porównaniu z Wiedźminem 2, to jakbym z jednej strony oglądal megaprodukcję filmową (W2), a z drugiej bawił się ludzikami z plasteliny (Skyrim).

Co nie zmienia faktu, że gra wciąga jak mafiozo kokę. Chociaż ja nie gram już chyba od tygodnia. Znudziło mi się.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Też już jakiś czas gram i zaczynam się nudzić:

- level 51
- ukończone zadania - 119
- cele poboczne - 225
- zadania główne 17 ( nie zabiłem jeszcze PAARTHURA)
- zadania poboczne - 20
- Zadania towarzyszy - 8
- zadania zimowej twierdzy - 13
- zadania złodziei - 16
- zadania mrocznego bractwa - 26
- wojna domowa - 9
- zadania dedr - 13
- ciągi zadań - 5


Mam 100% kowalstwa. ciężki pancerz, broń dwuręczna.
Planuje dopić do 100 - łucznictwo, otwieranie zamków, blokowanie (mam po 90)

Na mapie mnóstwo lokacji, wszystkie zbadane, teraz wędruje po mapie i szukam na kompasie nowych lokacji czasem trafi się jakieś zadanie. Poza tym lipa.
Przez błędy nie zostałem tanem w Wichrowym Tronie ( nie dostałem zadania krew na lodzie) i w Falkret ( zadanie Pomóż mieszkańcom Falkret zatrzymało mi się na poziomie 2/3 a nie ma już nikogo , kto dałby mi zadanie)

Porobiłem trochę zadań dla towarzyszy i mrocznego bractwa ale już mi się nie chce ( ciągle to samo)
Odkrywanie nowych słów mocy u siwobrodych jest ciekawsze ale też mi się nie chce.
Zabijanie smoków, bandytów, olbrzymów dla jarlów i po karczmach też się przejadło.


W sumie to nie wiem co dalej robić , może zaczną grę od nowa??

szkeleten co robiłeś , że wbiłeś taki lvl?? Chodzi mi o jakieś ciekawe pomysły na dalszą grę.
Co robicie ze złomem?? Kupcy mają strasznie mało złota, latać po wszystkich sklepach to masakra. Można inwestować w sklepy, ale trzeba mieć ostro retorykę rozwiniętą , wtedy kupcy maja więcej złota. Ja osobiście nie zbieram już złomu ( dobrych mieczy i pancerzy), smoczych kości i łusek też nie bo są za ciężkie a nie chce mi się ich sprzedawać ani przekuwać, bo i tak nie ma komu sprzedać ( śmigam w smoczym pancerzu, bo dederyczny mi się znudził )
Zbieram głównie klejnoty , diamenty itp. bez skazy. Mam ich mnóstwo a wystarczy, że sprzedam dwa i już gościowi brakuje złota.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ja już rozwinąłem prawie wszystko na 100. Tylko przywołanie mam 90. Ale zatrzymało mi się na 80 levelu. Dałem już nie mogę dostawać expa, bo już wszystko się wyuczyłem w umiejętnościach. Osobiście to ja sobie zwiedziłem całość. Znalazłem 2 bramy prowadzące do ukrytego obszaru, którym ma być DLC. Potem się tam zadania panoszą typu :wyrodna matka każe mi być wiedźmą, maski smoczych kapłanów, ekwipunek Daedr.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Jak ktoś by chciał wgrać, to link w opisie filmu
 
Do góry Bottom