Tajne Przejście Do Zamku Gomeza

Status
Zamknięty.

marvin13

New Member
Dołączył
6.6.2007
Posty
20
Znalazłem jakieś tajne wejście z tyłu Starego Obozu, lecz gdy wchodzę prze nie dalej są drzwi do których trzeba mieć klucz a wytrychem nie da się otworzyć. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleść klucz do zamku lub kto go ma i jak ten klucz zdobyć.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Klucz ma... Gomez (lub ktoś inny z zamku w SO :D). Dostaniesz ten klucz dopiero w 6 rozdziale (fabuła cię tam zaprowadzi ;))
Nie jest to żadne tajne wejście do zamku... :huh:



Pozdrawiam.
 

marvin13

New Member
Dołączył
6.6.2007
Posty
20
To trochę bez sensu że Gomeza zabijamy i klucz dostajemy w 6 rozdziale gry, jak mi wiadomo 6 rozdział to ostatni a głownym celem jest zabicie śniącego, gdzieś to przeczytałem. Więc jaki ma cel powrót do Starego Obozu i zabicie Gomeza, gdzieś jeszcze czytałem że cię wyżucą mnie ze Starego Obozu i że można się dostać runą teleportacyjną, tylko jaki ma cel dostać się do miasta i co zabić wszyskich a wogóle po co klucz 6 rozdziale.

Te przejście jest chyba po to by się dostać do zamku, tylko po co one komu skoro to jest 6 rozdział, może mi ktoś to wszystko wytłumaczyć
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Mógłbym Ci to wszystko dokładnie opisać jak to wygląda, ale nie chcę psuć Ci zabawy z gry. Powiem tylko tyle, że zabicie Gomeza i jego zgraji w VI rozdziale nie jest konieczne do ukończenia gry. Jaki w tym cel? Po prostu jest to jeszcze jedna z możliwości gry. Jeżeli naprzykład nie przepadałeś za Gomezem, albo kimś ze Starego Obozu, to wtedy masz okazję najzwyczajniej go zabić.
Tak ogólnie to polecam Ci najpierw przejście gry, a potem zastanawianie się nad tego typu rzeczami :). Jak sam przejdziesz to zobaczysz dokładnie na czym to wszystko polega.
 

marvin13

New Member
Dołączył
6.6.2007
Posty
20
no dobrze rozumie ale tylko po co jest ten klucz skoro i tak niszczymy cały Stary Obóz to ten klucz jest nie potrzebny wtedy, więc to jest bezsensu, czy ktoś może mi to wytłumaczyć, na czym to polegało.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy klucz można zdobyć tylko ale to tylko 6 rozdziale nie da się zrobić tak by go zdobyć 1 rozdziale, czy jest jakiś sposób.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Sam klucz nie pełni żadnej ważnej roli w fabule. Jest tylko po to, żeby otworzyć to przejście. A dlaczego jest akurat tak i dlaczego da się go zdobyć dopiero w szóstym rozdziale (mi się nigdy nie udało wcześniej), to już jest zamysł twórców i można sie tylko domyślać dlaczego zrobili tak a nie inaczej. Właściwie to jest on można by powiedzieć zbędny. Na tyle razy ile przeszedłem Gothica (całkiem sporo), użyłem tego klucza raz i to z czystej ciekawości. Żadnych zmian w fabule, albo rozgrywce.

Podsumowując, klucz jest Ci potrzebny tylko po to, żeby otworzyć te drzwi :)
Nie da się go zdobyć wcześniej (ale za to głowy nie dam) :)
Wiem, że to jest trochę bezsensu, bo w szóstym rozdziale ten klucz nie przedstawia żadnej wartości, bo cały obóz jest już praktycznie martwy, ale tak zrobili twórcy gry :)
 

marvin13

New Member
Dołączył
6.6.2007
Posty
20
DObrze a czy ma go ktoś inny bo podobno ktoś ma.

CYTAT
Klucz ma... Gomez (lub ktoś inny z zamku w SO ).


Napisałeś że ma go Gomez i możliwe że ktoś inny ze Starego Obozu, gdyby ktoś znalazł tę osobę to proszę mi powiedzieć, bo jestem bardzo ciekaw, kto go może mieć i czy wogóle ktoś go ma.

Mam jeszcze jedno pytanie czy da się coś zrobić by cię nie wyżucili ze Starego Obozu i czy da się dostać do Starego Obozu w jakiś inny sposób oprócz teleportacji. Jeśli ktoś zna na te pytania odpowiedzi to proszę pisać. Proszę nie odpowiadać na jeden z pytań bo często jest tak że ktoś odpowiada na jedno z podanych a wszyscy coś dopowiadają do tego jednego pytania a inne pytania leża bez odpowiedzi.

Przez długi czas mnie nie będzie więc późno zobacze odpowiedzi, bo nie mam neta, korzystam z kompa mojego kumpla. Proszę za szybko nie zamekać tematu jak odpowie się na pytania bo może będę miał do tych odpowiedzi pytania, powiem gdy już wszystko będę wiedział.
 
G

Gość

Guest
Klucz ma Batholo. On i Gomez są nieśmiertelni do 5 rozdziału, tak więc te klucze możesz zdobyć już w 5-tym rozdziale, a nie 6-tym, jak twierdzą przedmówcy.
Nie, nie da się zrobić tak, aby cię nie wyrzucili. Niezależnie od gildii w 4-tym rozdziale już nie jesteś członkiem SO (chyba, że należysz do NO lub Sekty, wtedy cię nie wywalą :lol: ). Co do wejścia do So, to podobno da się wejść przez północną bramę. Jest tam mała szczelina pomiędzy belkami i jak się zamienisz w chrząszcza to możesz tamtędy przejść.

Wszystko wyjaśnione. EOT - Kushi
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom