Tajemnice Gothica 2

Status
Zamknięty.

SoniC

Member
Dołączył
12.7.2004
Posty
391
Witam. Ten temat powstał, by każdy mógł pochwalić się swoimi odkryciami... Oczywiście nie mają to być jakieś bugi w grze, błędy autorów, lecz chodzi tu o opisane np. tajemnych przejść, ukryte skarbów, jaskiń... Myslę, że lektura tego fora będzie ciekawa i każdy bedzie mógł poznać jak najwięcej tajemnic Gothica 2. Oto moje odkrycia:

1.) Jaskinia ze skarbami piratów na wyspie. Gdy popłyniemy równolegle do brzegu dzielnicy portowej w Khorinis, predzej czy później dopłyniemy do wyspy. Poruszając się wzdłuż plaży i zabijając gady, dojdziemy do końca plaży. Teraz skręcamy w lewo i wchodzimy w gęste zarośla. Na pewno zmajdziemy wejście do jaskini, lecz uwaga. Jest tam pułapka nad którą trzeba przeskoczyć. ( kolce wysuwające się z podłoża ) Za pułapką znajduje się pokój z wieloma skarbami i dużą ilością kasy.

2.) Ta wiadomość baaardzo przyda się na początku gry. Jak każdemu wiadomo, by być czeladnikiem u Harada, trzeba przynieść mu broń orka. Zabicie orka dla początkującej postaci jest bardzo, ale to bardzo trudnym zadaniem... ( Ja zabiłem orka będąc na 5 lvl :D:D ) Ale co to za odkrycie?? No więc. Wychodząc drugą bramą z miasta, tą koło koszar, musimy skierowac się w lewo. Przechodzimy koło wraku statku. ( uwaga na potworki, najlepiej je wszystkie wybić :D ) Teraz przechodzimy jakieś 50m, a po prawej, między skałami znajdziemy jaskinie. Przy wejściu do niej ( tak bardziej wewnątrz ) leży... lekki orkowy topór! Teraz zostanie czeladnikiem u Harada nie przysporzy nam wielu problemów.

3.) Nie wiem w której jaskini, ale na 100% w jakiejś między drzewami ( tyle pamiętam :( ) znajduje się smocza zguba wyeksponowana na takim jakby promieniu światła... Ta jaskinia to grobowiec. Uwaga na dwóch nieumarłych paladynów strzegących grobów. ( Chyba już na forum była taka jaskinia opisana, ale dla przypomnienia pisze drugi raz. )


No, to narazie tyle. Zachęcam do pisania o waszych odkryciach!!! Pozdrawiam, SoniC
 

GaNdi

Weteran
Weteran
Dołączył
29.5.2004
Posty
1306
Zabicie orka dla początkującej postaci jest bardzo, ale to bardzo trudnym zadaniem...

Dla mnie zabicie orka było łatwizną wynajołem tego gościa co był uczniem Bospera i poszedłem z nim na polowanie,zabiliśmy kilka wilków,cieniostwora , i orka...tatam i orkowy topór jest nasz
 

SoniC

Member
Dołączył
12.7.2004
Posty
391
Dla mnie zabicie orka było łatwizną wynajołem tego gościa co był uczniem Bospera i poszedłem z nim na polowanie,zabiliśmy kilka wilków,cieniostwora , i orka...tatam i orkowy topór jest nasz


No widzisz nie walczyłeś z orkiem sam, tylko wynająłes sobie kolesia, który go zabił, a walka dla słabej postaci poczatkowej z orkiem to spore wyzwanie. No ale nie zbaczajmy z tematu i powróćmy do tajemnic Gothic 2.
 

RaVeN

Admin Site
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
1642
he

HEHE . Za kufel piwa kazdy pójdzie na rzeź :wink:

W poliskich lasach farmy Onara znajduje się jaskina podziemna gdize znajdziemy zielarke chyba Grita sie zwała ktróa uleczy strudzonego wojownika ;)
 

GaNdi

Weteran
Weteran
Dołączył
29.5.2004
Posty
1306
Dla mnie zabicie orka było łatwizną wynajołem tego gościa co był uczniem Bospera i poszedłem z nim na polowanie,zabiliśmy kilka wilków,cieniostwora , i orka...tatam i orkowy topór jest nasz


No widzisz nie walczyłeś z orkiem sam, tylko wynająłes sobie kolesia, który go zabił, a walka dla słabej postaci poczatkowej z orkiem to spore wyzwanie. No ale nie zbaczajmy z tematu i powróćmy do tajemnic Gothic 2.

Walczyłem z tym orkiem,Bosper walił w niego z łuku(ork rucił się na niego :twisted: ) a ja go w plecy mieczem
 

SoniC

Member
Dołączył
12.7.2004
Posty
391
Ha! Odkryłem inne tajemnice. Otóż:

1.) Zaraz po wyjściu z wieży Xardasa, po przejściu ok. 25m po lewej stronie ukazuje się nam wodospadzik. Schodzimy na dół i gdy stoimy przodem do wodospadu to po lewej jego stronie sa jakieś krzaczki a za nimi fajny łuk ( dla początkującej postaci ) i dużo strzał. Jest też tam pare zwojów.

2.) W tym samym miejscu, koło wodospadu, pod dróżką którą trzeba iść do miasta, znajduje się jaskinia/przejście. Wejście do niej/niego :D znajduje się na przeciwko wodospadu. Jest tam jakieś 70 szt. złota, kilka potworków i przejście do dolinki w której spotykamy Lestera ( chyba tak nazywa się ten kolo ). W dolince jest też kilka potworków ( nabijemy na nich lvl. ) inna jaskinia, a w niej ciekawe rzeczy. Pozdrawiam, SoniC
 

Sir Lukas

Member
Dołączył
27.6.2004
Posty
687
no a za orkową palisadą jest tabliczka napisana przez potęrznego kosmicznego krasnala :D który mówi nam że cała historia z orkową palisadom to bujda :D pewne każdy z was to wie ale nigdy niezaszkodzi
 

SoniC

Member
Dołączył
12.7.2004
Posty
391
A ja myslałem, że tam chociaż dużo orków do wybicia będzie :(:(:( Nie no żartuje :D:D:D
 

RaVeN

Admin Site
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
1642
he

A ja sobie chetke znalazłem :p . ALE to było w g1. Ale w g2 to jest pod lodem;) Wskoczyłem do jeziorka obok obozu najemniików popłynołem pod wodą. I dodartłem do chatki
 

SoniC

Member
Dołączył
12.7.2004
Posty
391
Reven, Obóz najemników koło farmy Onara? I to to jeziorko koło którego sie przechodzi, jak się na tą farmę idzie tak?
 

Sir Lukas

Member
Dołączył
27.6.2004
Posty
687
w koloni górniczej w gothic 2 na skałach przy zejsci do chatki za która jest marcos na jednej połce skalnej znajduje się list jednego z byłych skazańców mało przydatne ale ciekawe tak samo w jakskini lodowego smoka w jednej z chatek jest list saturasa o tych listach pewnie wszyscy wiedzą ale zawsze można napisać :D:D
 

GaNdi

Weteran
Weteran
Dołączył
29.5.2004
Posty
1306
Ja tam niewiedziałem,a co dokładnie było tam napisane
 

Sir Lukas

Member
Dołączył
27.6.2004
Posty
687
jush niepamiętam zobacz sam to się dowiesz a jak ktoś zna więcej takich ukrytych listów to niech poda gdzie można je znaleźć :D
 

Nazgul

Member
Dołączył
15.7.2004
Posty
358
jush niepamiętam zobacz sam to się dowiesz a jak ktoś zna więcej takich ukrytych listów to niech poda gdzie można je znaleźć :D

Absolutnie się z nim zgadzam w 100% albo i lepiej :D

PS.Niech światło Innosa spłynie na was. :D
 

Sir Lukas

Member
Dołączył
27.6.2004
Posty
687
mozę to tehs każdy wie ale warto napisać jak jesteście przy starej latarni jacka dość nedaleko bo na plaży jest wrak statku :D warto zwiedzić to miejsce :D
 

GaNdi

Weteran
Weteran
Dołączył
29.5.2004
Posty
1306
jush niepamiętam zobacz sam to się dowiesz a jak ktoś zna więcej takich ukrytych listów to niech poda gdzie można je znaleźć :D

Absolutnie się z nim zgadzam w 100% albo i lepiej :D

PS.Niech światło Innosa spłynie na was. :D

Wystarczy,że raz to usłyszę nie musisz powtarzać.Co ty w ogóle chcesz tym osiągnąc
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom