Szybszy Komp Bez Wydatku...

Status
Zamknięty.

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
Yo all zakladalem ten temat z myslą a tym czy podkrecanie procka wedlug was jest zdrowe i do jakiego stopnia? bo ja np. mam procesor celeron 2.60ghz i podkrecilem
sobie go do 3.02ghz... nic mi sie niedzieje komp chodzi normalnie moze szybcie jtyle tylko ze niemam akurat zdnych takich gier na ktorych moglbym to sprawdzic
chcialbym zebyscie sie wypowiedzieli co do takiego "przyspieszania komputera"
bo np. zrobilem co zrobilem bo wyczytalem w pewnym pismie komputerowym ze mozna podkrecic procesor nieryzykując jego spalenia ale tylko do pwengo stopnia
no wiec to tyle piszcie.Pozdro
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Podkręcanie kompa to moim zdaniem dobry sposób na zwiększenie jego wydajności. Podkręcanie procka nie ma w sobie wogóle ryzyka jeśłi robimy to stopniowo. Czyli podkręcamy go o 10 Mgh i sprawdzamy czy wszystko chodzi jak powinno. Ja mam AMD 64 3000 + który ma nominalnie 1,85 GHZ niestety mogę go podkręcić na maksa na wartość 2,02 GHZ gdyż potem ekran mi się rombie. Ważne w tym elemencie jest również wentylator lub inny system chłodzenia jaki zastosujemy. Ja dokupiłem specjalnie nowego wentylatorka lecz niestety nie zwiększyło to możliwości podkręcani mojego kompa. A szkoda
sad.gif
Poza tym warto również podkręcić kartę graficzną. Zwłaszcza jeśli gramy w gry. Co do karty to mam pytanko czy ma ktoś może jakiś program do jej podkręcania??? Mam GF 6600 GT. Zaznaczę jeszcze że chciałem do tego celu użyć Powerstripa ale mi wyskakiwał jakiś błąd. Poza tym mam również V-Tune-a lecz nie da się opcji po podkręceniu zapisać. Polećcie coś.
 

Moozi

Member
Dołączył
23.10.2005
Posty
260
Moim zdaniem podkręcenie procka jest dobre ale nie na długi dystans. W pewnym sklepie komputerowym dowiedziałem się że jeżeli podkręcamy procka o x MHz to atomatycznie zwiększa się jego temp. To chyba wszyscy wiedzą. Sęk w tym że gdy go podkręcimy ale nie ustabilizujemy temp. procek posłuży nam kilka lat krócej. Ja osobiście nie podkręcałem jeszcze nowego procka (mam Celerona D 2,5 GHz). Jak narazie to mi wystarcza. Ale kto wie za kilka miesięcy gdy włącze jakąś gierke i nie pójdzie mi na maxa to będe zmuszony to zrobić. Wiem że moge go podkręcić do 3,2 GHz ale jak na razie jeszcze się boje.
Pozdro.
 

+Dark Innos+

Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
114
Ja nic nie mam do podkrecania procka .Ja podkrecilem Samprona 2600+ o 15% a teperatura wynosi zaledwie 35 stopni a na gierkach chodzi jak Celeron D 350 3,2Ghz . A co do poprzedniego pytania podkrecanie procesorów wazne jest tez jadra procesora bo to zalezy ajk sie grzeje proc.Najlepiej podkrecja sie procki z firmy AMD
biggrin.gif


Jedyna karta graficzna która sie fajnie kreci to Radona 9550 którego mozna podkrecic do GeForca 6200 .
 

Wielki_mag

New Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
4
Ja mam :
Celeron 2.50 ghz.
Radeon x700 128mb.
1280 mb. ram SDR
gothic nk poszedł na maksymalnych parametrach
i inne gry dobrze chodzą np. GTA SA dobrze chodzi
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
Podkrecanie procka jest dobrym sposobem na zwiekszenie wydajnosci. Wiadomo mozna zwiekszyc szyne FBS lub mnożnik(o ile ktos ma okdblokowany). Ale gdy ktos kupuje procka którego bedzie podkręcał to powinien zwrocic uwage na kilka szczegolow.
Po pierwsze.
Obowiązuje zasada, że z każdego typu procesora najlepiej sie podkreca ten, ktory
ma najnizsze taktowanie.(np. AMD Athlon 2500+ Barton. U kolegi podkrecilem o 420 Mhz)
Po drugie.
Są serie które sie podkrecaja lepiej niz inne. Jeżeli nie wiecie jaką serie kupic to wejdzcie na www.cpudatabase.com.
Po trzecie.
Jak juz znajdziemy odpowiadajaca na serie idziemy do sprzedawcy i oglądamy procki. W wypakdu AMD wazny jes tkz. Batch Number. Informuje on z ktorego miejsca krzemowego wafla zostal wyciety rdzen. Im mniejsza liczba tym lepiej sie kreci. Najlepiej kupowac takie procki ktore maja mniej niz 0500. Zaznaczylem na obrazku gdzie sie znajduje BN.




Wraz z przyrostem mocy zwieksza sie wydzielane cieplo. Aby obliczyc ile o ile wzrosnie temp. posluz sie tym wzorem.

MocCPU = MocMax x (Wynikowe(jakie chcemy otrzymac)MHz / NominalneMHz) x
(WynikoweV/nominalneV)^2

Np.
MocCPU=66 x (1533/1200) x (1.85/1.75)^2 = 94 C

Mam nadzieje ze pomoglem wam co nieco. Pozdro
 

Roioan

Member
Dołączył
20.7.2005
Posty
424
Ja tam nie musze podkręcać procka, bo mam pentium 4:D.Ale jeśli chodzi o temperaturę to nie kupujcie wiatraczków, ale zdejmijcie obudowę z kompa.Jak chcecie to możecie kupić duży wiatrak i postawić żeby ochładzał kompa.Ja nie mam obudowy i dobrze chodzi komp.Ale karta to do bani GF 2.Dziadostwo
dry.gif
.

Pozdro
tongue.gif
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Jesli chodzi o to to jest świetne tylko trzeba uwarzać aby zabardzo niepodkręcić aby nezpalić jednych z najbardzej potrzebnych części w sumie procesor jest łatfopalny a specjalistą zostawmy podkręcanie kompów przecierz niebędzesz latał samolotem ak niepotrawisz nim kierować nie to ma sens.
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Ludzie nie bujcie się!!! Ja nie jestem specjalistą i spokojnie podkręcam procka. Wystarczy że będziemy robić to stopniowo co jakieś 10 MHG i będzie luz. Nie zaszkodzi również zmienić wentylatorka na jakiś wystrzałowy.
P.S
I jak kto mi pomoże z tym programem do karty graf.??
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
Chery sproboj Rivatuner. To naprawde dobre narzedzie do krecenia kart(sam krecilem siostrze Gf2mx400
biggrin.gif
). Jest on o tyle dobry, że pokazuje jaki masz procesor graficzny, liczbe potoków, i inne rózne informacje. Polecam!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom