Szal Bitewny?!

Status
Zamknięty.

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
Witam serdecznie
mialem dzis ciekawa sytuacje podczas oczyszczania kopalni w Klanie Mlota. a mianowicie zwykle, pomimi posiadania 308 sily, przecietnego Elitarnego Orka pokonywalem z Mistrzowska Walka Mieczem i zaostrzonym Mieczem Poltorarecznym, tak 5-6 ciosami. a tu nagle w kopalni po zabiciu w krotkim czasie z 10 orkow zaczynam zabijac w mw. 2x wiekszym tempie i to 1 CIOSEM kazdego szaroskorego w poblizu!
jestem zdziwiony ta sytuacja z racji tego, iz w drodze do Klanu Mlota tez troche powalczylem, a w zaden "szal bitewny" nie wpadlem...
czy owy "szal bitewny" rzeczywiscie wystepuje czy to tylko ja mam takiego farta?
prosze o opinie
pozdrawiam
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Miałem dokładnie tą samą sytuację. Czyściłem z orków kopalnię Klanu Młota i po zabiciu kilkunastu orków wpadłem w ten tak zwany "szał bitewny" i niezależnie czy z kuszy czy łuku lub miecza zabijałem każdego za jednym ciosem. Jak dla mnie całkiem fajne :]
 

pawiano

Member
Dołączył
10.10.2005
Posty
31
Ech ja też takie coś mam. To pewnie ułatwienie, bo tych orków jest dość dużo, ale i tak sam bym ich pokonał bez tej pomocy :p. Atakuję tą kopalnię sam, bo nie chce mi się latać to klanu wilka i klanu ognia :p.

Pozdro
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
hehe dokladnie ja tez sam ja szczyscilem....
ale dziwi to, ze taka sytuacja nie wystapila np. w o oczyszczaniu miast, oczyszcilem juz 3 a podobnej sytuacji nie mialem... no coz
 

pawiano

Member
Dołączył
10.10.2005
Posty
31
QUOTE(Schulz @ 18-11-2006, 19:28) [snapback]127377[/snapback]

hehe dokladnie ja tez sam ja szczyscilem....
ale dziwi to, ze taka sytuacja nie wystapila np. w o oczyszczaniu miast, oczyszcilem juz 3 a podobnej sytuacji nie mialem... no coz


Ja jednak wolę normalną walkę, a nie jakieś ułatwienia. Szczerze mówiąc nie podobało mi się właśnie to w tej kopalni. To jest świat fantastyki i trzeba się trochę namęczyć. No cóż niech nie będzie takiego czegoś na przyszłość :).
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
1. to raczej nie jest ulatwienie, tylko nagroda "za dobre sprawowanie" :)
2. wlasnie dlatego, iz jest to swiat fantasy, sytuacja taka jest jak najbardziej na miejscu.

pozdrawiam
 

Merdion

Member
Dołączył
6.11.2006
Posty
61
heh ja miałem to samo i zauwazyłem że to samo jest nie tylko z orkami ale ze wszystkim na początku myślałem że to jakis błąd w gierce który wytworzył sie na skutek szybkiej śmierci wielu orków ale później popukałem sie po głowie is twierdziłem że jest to coś w rodzaju szału bitewnego jak widac miałem racje :p
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
hmmm stwierdzilem dzis podczas walki z obozowiskiem orkow w Nordmarze, iz taki Szal Bitewny moze byc spowodowany posiadaniem umiejetnosci Lowca Orkow na bron do walki w zwarciu, badz tez przez Blogoslawiona Bron, ktora notabene uzywalem w dualu... po zabiciu 2-3 orkow reszta ginela od 1 ciosu...
nie probowalem tego z łukiem, wiec moze niech wypowie sie ktos kto ma umiejetnosc Lowca Orkow na bron dalekosiezna??

pozdrawiam
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
No cóż na to może wpływać wiele rzeczy. Może faktyczni jest w tym coś ze mamy broń przeciwko orkom, ale ja zauważyłem, co innego. Podejdź do orka bez KONDYCJI (to ważne) i zabij go. Teraz naładuj kondycje i zabij innego i co? Wystarczy jeden cios. KONDYCJA wpływa na siłę ciosu. Ale oczywiście nie przeczę, że taki szał istnieje. :)

Pozdrawiam.
 

Ephant

New Member
Dołączył
23.11.2006
Posty
29
osobiście myślę że to albo przez tą umiejętność zabójca orków albo dlatego, że sam walczyłeś (mam wrażenie że czasem gra wygląda trochę inaczej jak coś robisz bez pomocy innych npc)
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
nie zdecydowanie sie z tym niezgodze. gra wyglada tak samo niewazne czy walczysz sam czy w teamie. ale faktem jest to ze gra druzynowa (szczegolnie jesli jest z Toba postac istotna dla fabuly) bywa naprawde FRUSTRUJACA

pozdrawiam
 

Kirdan

Member
Dołączył
25.11.2006
Posty
34
Nie analizowałem tego ale i mi się przydażyło, dokładnie w Nordmarze tak jak i komuś powyżej.
Ork szedł na 1 cios, ha, co więcej, nawet na 1 strzałę z łuku!
Napewno nie jest to efektem "Łowcy orków" czy tam "Zabójcy orków".
Zaraz wytłumaczę o co mi chodzi.

Gdy nabywamy umiejętność związana z zabijaniem orków, nasze ciosy na nich stają się silniejsze ale nie wszystkie. Ciężko mi miotać % wystarczy popatrzeć podczas bitwy na ich straty w zdrowiu. Ponadto zdaża się czasami że z tą umiejętnością zabijemy orka na 1 hit, lecz nie zawsze. Przeważnie gdy mamy na celu jednego a jakieś inne stojące dookoła zarobia przypadkiem.

No i pozostaje "szał bitewny" a wtedy to już orki idą do golenia jeden za drugim.

Więc sugeruję że:
1. Umiejętności dają OKAZYJNIE zwiększone obrażenia i OKAZYJNE zabójstwa. (Nie zdarzyło mi się to jednak z łuku)
2. Jak sami to określacie "Szał" powoduje że mordujemy wszystko 1 uderzeniem. (Działa także na łuki)
Więc wydaje mi się że umiejętności i "Szał" to co innego. Jednak "Szał" zdażył mi się dopiero po ich wykupieniu.

Do weryfikacji u innych :)
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
hmmm niewiem jak u Ciebie, ale u mnie owy Szal dziala tylko na Orkow.....

pozdrawiam
 

ziomek156

Member
Dołączył
2.12.2006
Posty
113
Mi też sie tak zdażyło i też aby na orków.Fajnie padają i exp leci jak są w grupce B)
 

Zuben

New Member
Dołączył
27.11.2006
Posty
23
Ja niestety niemogę tego zbadać bo ja już od jakiegoś czasu przeciwników wybijam jednym ciosem. Np. ork zwiadowaca, ork, wojownik, ork szaman i eliterny ork ich zabijam 1 walnięciem. Mam 300 coś siły chyba 250 coś myślistwa. Dwa zaostrzone półtoraręczne nieużywane, błogosławione. Mistrz walki dwoma broniami. Itp. Ale przy moich pierwszych rozgrywkach zauważyłem że wytrzymałość wpływa bardzo na siłę ciosów tak samo mana na zaklęcia. Np. Miałem kulę ognia 25% many. Odjęło orkowi 3/4 życia. A jak miałem 100% many zabiło go za pierwszym razem. Był to ork wojownik.
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
przepraszam Cie Zuben ale bzdury gadasz
ja na koniec gry mialem 68 level, 409 sily i 240 zd. mysliwskich, mistrzowska walke mieczem, no i zaostrzone zatrute El Bastardo i na kazdego orka potrzebowalem minimum 3 ciosy, mimo pelnego paska wytrzymalosci
uzycie dwoch El Bastardo o takich samych statystykach i naturalnie samodzielnie wykutych zwiekszala potrzebna ilosc ciosow o 1-2 (przy posiadaniu tylko pierwszego poziomu walki 2 broniami).
oczywiscie pod pojeciem "ciosy" rozumiem normalne ciecie LPM, a nie atak alternatywny bronia jednoreczna (czyli przebicie PPM + LPM), bo ten owszem zabija ich jednym ciosem

owszem wytrzymalosc i mana wplywa na sile ciosow/magie

pozdrawiam
 

Zuben

New Member
Dołączył
27.11.2006
Posty
23
A więc już kompletnie nie wiem od czego to zależy. Może mam jakiś bug? A na jakim poziomie trudności grasz?
Słuchaj.Rozwalam np. Vaka. I walcze to każdy ork pada od jednego ciosu. Naprawde. Tak samo zębacz. Gorzej jest z cieniostworami i ogrami ale najemnicy i orkowie padają jak muchy.
 

anth

New Member
Dołączył
25.11.2006
Posty
3
Szał chyba nie występuje tylko w walce z Orkami (więc umiejętność "zabójca Orków" nie ma chyba znaczenia). Nie ma też znaczenia, czy oręż jest poświęcony.
Dzisiaj się trochę nudziłem i zacząłem bawić. W jednym z grobów pradawnych wleciałem "na dzikusa" i wytłukłem chmarę szkieletów za pomocą pałki - też padały od jednego ciosu wkrótce :)
 

Master Rabbit

Member
Dołączył
10.11.2006
Posty
42
Ja niestety mam owy szał bitewny po zabiciu 3-4 orków, nieważne czy odbijam miasto czy kopalnie. Na samym początku to było fajne jednak po jakimś czasie przesałem mieć przyjemność z rąbania orków czy innych stworzeń np. bandytów :(
 

Riv

New Member
Dołączył
28.11.2006
Posty
25
Miałem podobną sytuację ale trochę inaczej Bezi zabija orka jednym ciosem ale żadko a nie po zabicu 3-4 caly czas! zbije 3 potem Krytyczny 7 potem krytyczny itd. dla mni żaden problem a cześć ma po prostu zonka:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom