Sterowniki Poprawiające Wydajność G3

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Otóż na gothic.phx.pl znalazłem temat w którym gościu mówi, że te oto sterowniki: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1512
poprawiają wydajność Gothic'a 3 i to nawet 0 15%! Nie wiem na ile to jest prawda, ale można zobaczyć kilka pochlebnych opinii na temat sterów oraz poprawności działania samej gry.

Link do tematu: http://www.gothic.phx.pl/forum/index.php?showtopic=39686

Od siebie mogę dodać tylko tyle, że ich nie testowałem pod kątem Gothica, mój egzemplarz dotrze jutro więc zeedytuje tego posta lub napisze nowego i powiem wam co nieco o różnicach pomiędzy referencyjnymi sterami NV oraz tymi zmodyfikowanymi.

pzdr
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
No cóż napisze szybkiego posta, aby temat był widoczny. Powiem, że stery są bardzo dobre, zainstalowałem sobie je oraz uruchomiłem tweak.
Gram na średnich detalach bez większych przycinek na oto takim sprzęcie:
A64 3200+, 1 GB RAM oraz GF 7600 GT i nie jest źle choć mogło być lepiej.
Ogólnie polecam wam te sterowniki , róznica w wydajności jest zauważalna.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
A czy jak zainstaluje te stery pod Ati Randeon to beda działać?
CZy tylko pod GF on jest? A może masz jakiś pod radeony?

Przypinam.
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Niestety Kac, ale stery będą działać jedynie pon Nvidię. Co do radeonów to polecam sciągnąć najnowsze sterowniki z tej strony: www.omegadrivers.net również zmodyfikowane i zpotymalizowane. Nie wiem jak będą radzic sobie z gothicem, ale bardzo je chwalą.
 

alex-k6

Member
Dołączył
10.11.2006
Posty
80
Mam problem. Mam IDENTYCZNY sprzęt jak cichy ale podczas instalacji wyskakuje mi błąd "CRC checking failed. 'nvmctray.dll' was not copied correctly". Stery ściągnąłem z adresu podanego w temacie. O co chodzi?
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Hmm... Szczerze mówiac nie mam pojęcia co się dzieje. Odinstalowałeś poprzenie stery? Jeśli nie to zrób to, a jaśli tak to wyczyść rejestr jakimś programe do jego czyszczenia, np. Easy Cleaner.
 

Dzem

New Member
Dołączył
23.12.2006
Posty
2
błąd crc jest to uszkodzony plik, sciagnij go jeszcze raz.
 

Bartishii

New Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
1
Ja mam cos pod Radeona i wiem ze działa bo sam to wypróbowałem idziała..
www.torrenty.org, wpisujesz w wyszukiwarce "gothic 3" i pojawia ci sie duzo zeczy do sciagniecia a i wybierasz optymalizer gothic 3 :D instalujesz programik
wybierasz parametry swojego kompa (najlepiej wybrac to na samym dole) i dajesz "optymalize" i gra smiga nawet na 512 rak i procku 1500 :)
mi scmiga na srednich z tym optymalizerem a mam tylko 1gb ram 1700 procek i Radeona 9550 128ram
POZDRO DLA ALL
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Do do pytania kacperexsa o stery do radeonów

Driver do kart serii radeon


dla tych którzy szukają sterów do kart z serii radeon
powinien coś pomóc w poprawie wydajności
tylko do poprawnej instalki tego stera należy
ściągnąć i zainstalować program
Net framework 1.1

pozdrawiam
 

turboldzik

New Member
Dołączył
7.5.2007
Posty
4
a czy jak mam 512mb geforce FX5200 celeron i jak sciagne te sterowniki gra bedzie lepsza czasami gra chodzi cudnie a czasami.....
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
na samym początku topiku masz ster do kart Nvidii
teoretycznie powinien pomóc więc powinieneś spróbować
możę poprawi ci coś a z pewnością nie zaszkodzi :)
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
dla ludzi z małą iloscią ramu - zainstalujcie cacheman xp. poprawia wydajnosc ramu. proponuje też podzielic dysk na dwie partycje jedną do gothica ( 7-8 GB) druga do reszty. ja tak zrobilem i nie tnie sie na najwyżych detalach
 

faren

New Member
Dołączył
1.8.2007
Posty
3
Czy tego cachmana(jakoś tak) trzeba umieś obsługiwać czy wystarczy go zainstalować a on sam działa?
 

overburn

New Member
Dołączył
25.9.2007
Posty
1
Witam

Czy mógłby ktoś wrzucić ten optymalizator na jakiś ogólnodostępny serwer bo z tego torrenta bez rejestracji sciągnac się nie da
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
Zapewne większość z was już to widziała, ale pozwolę sobie wkleić link do pewnej strony:
CYTAT
http://translate.google.pl/translate?hl=pl...%3DULu%26sa%3DG

troszkę długi ;)

Chodzi o to, że zmieniając kilka linijek tekstu (jest to kilkadziesiąt sekund roboty) w pliku ge3.ini w folderze z grą, można w dużej mierze poprawić wydajność Gothica 3. Poprzestawiałem wartości tak jak jest tam pokazane i muszę przyznać, że grając na średnich detalach zacina mi się tylko w miastach, chociaż i tak niewiele, a sprzęt mam taki:
Procesor: AMDSempron 2600+ 1,8 GHz
Karta graficzna: GeForce FX5500
RAM : 1GB

Właśnie ściągam te sterowniki i cachemana, a później ściągne patcha 1.7 (co za radość :p )

P.S. To nie ja tłumaczyłem, to translator google :) . Jeśli byłyby jakiekolwiek problemy, to dać znać.
P.P.S. Te odstępy jak np. tutaj : ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_Medium = 1 6000000
nic nie znaczą. Piszcie tak jakby ich nie było, czyli tak:
ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_Medium = 16000000
 

Alexp5

New Member
Dołączył
2.9.2009
Posty
2
Witam, otóż zaistalowałem te sterowniki do nividi, wyskoczył błąd że testy do mojej karty geforce 5200fx
nie było testowane i że może byc problem z logiem windows, co to oznacza???? plis o odpowiedź
 

Black-Men

Member
Dołączył
29.8.2009
Posty
139
Mam pytanie czy Drivery do Radeona coś poprawiają?Testował ktoś jeżeli tak niech napisze czy coś poprawają,bo mam słabego kompa :ph34r: i chce wiedzeć. -_-
 
Do góry Bottom