Sterowanie

Status
Zamknięty.

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja wogóle nie wiedziałem że w Gothicu da sie pada podłączyć. I żeny nie spamować to ja gram zawsze myszką ile sie
da i klawiaturą tylko tyle ile musze xD
 

Didson

Member
Dołączył
5.2.2008
Posty
135
Klawka+mysz jedyne dobre rozwiązanie do takie typu projektów.
Nie ma co się nawet rozpisywać.

Pozdrawiam.
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Kiedy pierwszy raz grałem w G1 mówię sobie "kto wymyślił takie durne sterowanie!", ale potem przyzwyczaiłem się i gra mi się sprawnie, wygodnie i przyjemnie. Teraz gdy gram myszką w G3 nie musiałem się zbytnio przyzwyczajać do sterowania, obycie z FPSami robi swoje. Dla mnie sterownia teraz nie ma znaczenia
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Ja się z wami nie zgodzę co do przyzwyczajenia. Chociaż też miałem problemy, ale się przyzwyczaiłem. I bardzo polubiłem taki typ ;] Jeden z lepszych w grach, moim zdaniem. Gothic II tez takie miał, chociaż aby coś podnieść naciska się sam ctrl. Gothic 3 zniszczył to, niestety. No, ale w GI-G2NK używał wyłącznie klawiatury, bo to jest kul i trędi
 

salzbuski

New Member
Dołączył
10.9.2008
Posty
15
Mnie to denerwuje. Wole sterowanie np. z G3. Myszką lepiej się gra ,a tak to control i strzałka w góre.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Klawiatura jest dobra ;) Nie to co w G3...podczas walki cały czas:LPM,LPM,LPM...i tak w nie skończoność.Wole sterowanie z G1.Ale to zalezy też od przyzwyczajenia :D
 

Bartek7bartek

Member
Dołączył
17.3.2009
Posty
31
Mi sterowanie odpowiada tak o klawiatura (strzałka do przodu)i skręcanie myszką w ogóle ja wolę używać myszki i klawiatury tak jest wygodniej :rolleyes: i mam pytanie czy ktoś wie jak walczyć pięściami w G2 z bronią pierwszą bo w G1 to wystarczyło wcisnąć -~-(tyldę) jeśli ktoś wie proszę o kontakt.
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
ja wole sterowanie z g3 bo w g1 trochę dziwnie walić mieczem z klawiatury XD i do tego jeszcze strzelanie z kuszy i łuku... samo celuje to trochę głupio jest
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
CYTAT(Mager751 @ 13-04-2009, 21:45) index.php?act=findpost&pid=219329
i mam pytanie czy ktoś wie jak walczyć pięściami w G2 z bronią pierwszą bo w G1 to wystarczyło wcisnąć -~-(tyldę) jeśli ktoś wie proszę o kontakt.


Musisz nie mieć "na sobie" żadnej broni, wtedy klikasz spację i już możesz walczyć pięściami.
Co do sterowania, jeśli już muszę się wypowiedzieć, to ogólnie żadne nie sprawiało mi problemów, chociaż te z G1 było zdecydowanie najgorsze. Ale co to za problem zmienić ustawienia w opcjach.
 

KamilzLasu

New Member
Dołączył
28.3.2009
Posty
14
Do prawie każdego sterowania się mogę przyzwyczaić. Na początku jednak trudno było przyswoić sobie to z G1, ale gdy już dałem radę, to sterowanie z drugiej części sprawiło mi problem XD
 

Xardax

New Member
Dołączył
29.4.2008
Posty
6
Jak szybko biegac? bo jak włączam shift to chodzi a nie biega...
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Jeśli masz na myśli sprint - nie da się tego zrobić. Chyba, że wypijesz miksturę zwiększająca szybkość.
 

Norris

Member
Dołączył
3.1.2009
Posty
35
Ja gram Klawiatura+Mysz.
Tak mi jest wygodnie grać po prostu. Nic nie muszę grzebać i zmieniać.
 

KPCezar

New Member
Dołączył
16.6.2011
Posty
71
Ja zaczynałem przygodę od G3 więc trudna mi było się przyzwyczaić do takiego sterowania. Na początku nie wiedziałem nawet jak podnieść jagody z ziemi lub wyciągnąć coś ze skrzynki. Jednak trochę zaprawy bojowej i raz-dwa śmigałem po kolonii. Choć wygląda ono ( sterowanie ) nieprzyjaźnie, w gruncie rzeczy jest łatwe do nauczenia i proste w obsłudze;
Gram oczywiście klawiatura + mysz, choć czasami jak mam zajętą drugą rękę samą klawiaturą.
 

sebogothic

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
136
Gothic był moim pierwszym erpegiem gdzie kamera mieściła się za plecami bohatera. Pierwszy raz zagrałem jakieś 7 lat temu. Na początku sterowanie było dosyć dziwnie. Jakieś skróty Ctrl+Strzałka w górę, jednak gdy tylko się do niego przyzwyczaiłem nie chciałem go zmieniać na żadne inne. Na klawiaturze jest wszystko i nie trzeba sięgać po myszkę. Ani razu nie grałem w Gothica II myszką, w walce nie przeszkadza, a może jest przejrzystsze. Pierwsze co robię jak zainstaluję Gothica to wyłączam myszkę. Dla mnie to jedno z najbardziej intuicyjnych sterowań w grach.
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
Ja w G1 normalnie gram sama klawiaturą i nie sprawia mi to większego kłopotu. Ogółem to nigdy nie zwróciłem większej uwagi jeśli chodzi o zmiany w sterowaniu, w G2 i G3.
 

mati179_97

New Member
Dołączył
31.7.2011
Posty
18
Nie wyobrażałbym sobie grania w Gothica bez myszki.Zawsze walka myszką a reszta klawiatura.Nie jestem przyzwyczajony walczyć Ctrl.
 

DamJan

New Member
Dołączył
2.8.2011
Posty
22
Ja zawsze w Gothica grałem klawiaturą i myszką. Przyznam, że trudno było się tego nauczyć, bo był to mój pierwszy epeg w którym używałem klawiatury. Gra z myszką wydaje mi się, że jest bardziej dynamiczna no i ciekawa. Pamiętam jak grałem w Balbura - jedna ręka na myszce, a drugą podtrzymywałem podbródek. Efekt był taki, że po kilku godzinach zasnąłem.
 

Wrzód_6

New Member
Dołączył
18.8.2011
Posty
6
Ja uwielbiam sterowanie jak w Gothic 1 powinno to zostać ja bym tylko zmienił skoki w Gothic 2 wole takie jak w Gothic 1 :)
 

gregu

New Member
Dołączył
19.8.2011
Posty
3
Ja zawsze używam klawiatury plus myszki. Do samej klawiatury nie jestem przyzwyczajony. Próbowałem grać tylko za pomocą klawiatury ale mi to specjalnie nie wychodziło, szybko zostałem zabijany. Gra za pomocą myszki daje większe możliwości, szybciej możemy zareagować, co pomaga nam w walce. Szkoda, że nie można grać tylko za pomocą myszki, tak jak na przykład w Wiedźminie, było by bardzo fajnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom