Sonda Na Temat Broni

Jaką broń najbardziej lubisz


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

.:Peter:.

New Member
Dołączył
20.3.2008
Posty
11
Miecz jednoreczny jak wynienili niektozy ze można nim szybko zadawac ciosy można nosić tarczę i walczyc dwoma mieczami :ph34r:
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Miałem duży problem, żeby się zdecydować. Wybrałem miecz jednoręczny, ale równie bardzo lubię łuk. Uwielbiam bawić się w myśliwego. Strzelam do zwierzęcia od 1 do 4 strzałów z łuku ( zależnie od potwora ), a jak już doleci do mnie to wyciągam "nożyk" i chmarom szybkich ciosów powalam zwierza na ziemię.
 

haeno

New Member
Dołączył
17.2.2008
Posty
5
Ja właściwie dopiero zaczynam grać, jestem dopiero w Monterze, ale przeszedłem gothic i kawałek gothic 2 i najbardziej podobały mi się topory bojowe. Co do walki na dystans wolę łuki, ale do kuszy też nic nie mam - są bardziej opłacalne, jeżeli inwestujesz w siłę i dlatego jej teraz używam. :p
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Dla mnie nie ma to jak Broń jednoręczna.We wszystkich częściach nią gram i nie trawię po prostu dwuręczniaków,chociaż fajnie niekiedy wyglądają w zestawieniu z odpowiednią zbroją.
Miecze jednoręczne są lepsze po dodatkowo można zarzucić tarczę i powoli wykańczać przeciwnika,lub założyć dwa mieczyki,co polecam,wpaść w grupę przeciwników i zacząć rypać combosami.Fajnie wygląda taka sterta bezwładnych ciał.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Ja zagłosowałem na miecz jednoręczny ponieważ najbardziej mi się właśnie bronie jednoręczne podobały. Po pierwsze szybko się nimi zadaje ciosy, po drugie, gdy ma się broń trzymaną w jednej ręce, to można mieć drugi miecz jednoręczny. Dodatkowo podobają mi się wyglądy broni jednoręcznych, półtoraręczny, ognisty czy mistrzowski. Żeby nie było mało, to powiem, że podoba mi się wygląd walki bronią jednoręczną, a poza tym można wziąć tarczę do obrony. Może i nie zadają tyle obrażeń co dwuręczne, ale ta szybkość wszystko rekompensuje.
Jednak i tak moją ulubioną bronią były tak jak u Szczurka, dwie bronie. :p
Nie mogę nie wspomnieć o magii, która bardzo mi się podobała w najnowszej części Gothica. Czary zostały dopracowane, jest ich więcej, a poza tym są potężne. No i łatwo się ich używa, a również pomagają w likwidowaniu wrogów na odległość lepiej niż łuk czy kusza.


Dwa miecze rulez. ^^


Pozdrawiam, Crisis.
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
1. Łuk
2. Magia
3. Dwa miecze

Taka u mnie byłaby kolejnośc.

Już tak mam od zawsze, że wybieram łuki. Coś jest w tej broni dystansowej, co mnie przyciąga. Zawsze w Gothic3 (gdy już mam okazję zagrac) latam z łukiem i dobrze na tym wychodzę. Do tego w każdym RPGu w jakiego gram moja postac używa tej broni (GR i NRP).
Do magii zamiłowanie poczułem stosunkowo niedawno. Szczególnie jeśli chodzi o magię z dziedziny nekromancji. Ostatnio zacząłem interesowac się Beliarem i jego sługami. Grając w Gothic zwracam uwagę na powiązania świata z Beliarem i kulturę jego wyznawców. Dokładniej mam na myśli mieszkańców pustyni - Asasyni. I tu zahaczam o punkt 3. dwa miecze ;)
 

Lord Fergan

Member
Dołączył
16.4.2008
Posty
52
Najbardziej lubię miecz jednoręczny, nie sprawia kłopotów i jest lekki, oraz zadaje w tej części dużo obrażeń.
 

edik

Member
Dołączył
9.12.2007
Posty
124
Miesz jednoręcznu, bo jak już zostało powiedziane kombinacji z nim związanych jest dużo czt. z tarczą 2 miecze a od biedy zawsze można z samym chodzić :p
 

Akasemis

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
297
Dla mnie to jest tak:

1.Łuk i magia (obydwa 1 miejsce)
2.Dwa miecze
3.Miecz jednoręczny

Magia i łuk są dla mnie najlepsze ponieważ łatwo je można "opanować" że tak powiem :), dwa miecze ponieważ można zadać dużo obrażeń, i na końcu miecz jednoręczny,którego używałem zanim nauczyłem się walki dwoma mieczami (chociaż co prawda żeby walczyć dwoma mieczami,potrzeba 2 mieczy jednoręcznych)

Tyle ode mnie :)
 

GpganG

New Member
Dołączył
6.5.2008
Posty
20
wg mnie to magia i dwa miecze idą łeb w łeb to tylko zależy kim gramy bo oba typy "broni" są świetne i efektywne.
kusze jakoś nie specjalnie przypadły mi do gustu wole łuk
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
Najbardziej lubię strzelać z łuku, bo szybko się strzela i fajnie wygląda kiedy strzała jest wbita w jakieś stworzenie. Moim lubionym łukiem jest łuk demoniczny, bo fajnie wygląda i zadaje dużo obrażeń.


Uwielbiam również bronie jednoręczne najbardziej w komplecie z tarczą. Bronią jednoręczną szybko się wymachuje i obrażeń też zadaje niemało. Moją ulubioną bronią jednoręczną jest miecz półtoraręczny zaostrzony, zatruty i samodzielnie wykuty.
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Najbardziej lubie sie poslugiwac łukiem:) Zawsze mi sie podobaly:D Mozna az sie wcielic w legendarnego Robin
Hooda:p Oczywiscie najfajnieszy z wygladu i obrazen jest Demoniczny łuk ale mi sie nie podoba;/ Jakis taki dziwny... Podoba mi sie łuk runiczny oraz rogowy:d
 

Elektric

Member
Dołączył
20.6.2008
Posty
60
Ja najbardziej lubię łuk w parze z mieczem ale przy konieczności wyboru - broń dystansowa rządzi. A że łuk jest najlepszy bo szybko strzela i w III ma 4 rodzaje strzał to jużj inna sprawa... Może kusza lepsza ale w realu też przyzwyczaiłem się do łuku (miałem orlika 16kg naciągu) więc przyjemniej się strzela.
 

matix24

Member
Dołączył
20.12.2007
Posty
105
Tu mam dylemat poniewaz lubie bron jednoreczna oraz luk a w poprzednich czesciach wybieralem zupelnie odwrotnie ale zaglosuje na bron jednoreczna poniewaz jest szybsza od dwurecznej a luk bardziej przypadl mi do gustu niz kusza a jeden mamy juz na poczatek gry
 

czysty1990

New Member
Dołączył
21.7.2008
Posty
2
Ja wole bronie jednoręczne. Dwuręczne zadają więcej obrażeń ale zamiast jednego ataku bronią dwuręczną wykonam dwa bronią jednoręczną. Dość łatwo uniknąć broni dwuręcznej. Szkoda tylko, że niema więcej broni jednoręcznych do których używania potrzeba zręczności a nie siły.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
ja tam lubie bron jednoreczna bo szybka, z koleji 2 reczna dodaje mi pewnosci siebie :p
z luku kocham strzelac ,a kuszy uwielbiam.

glosuje na 2 reczny.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
magia, magia i jeszcze raz magia B)
najlepiej mi się nią walczy bo mozesz
- na odległość usunąć przeciwników
- wspomóc swoją druzynę demonem albo czyms innym
- uleczyć zenujaco slabych NPC

jesli tylko masz duzo many :D

a poza tym to fajne sa umiejetnosci magiczne typu szybka nauka itp.
 

Mleczko

New Member
Dołączył
21.7.2008
Posty
6
Magia, bo można b. duże obrażenia zadawać, na odległość, jednak z przyzwania rzadko korzystam, bo przyzwane stworzenia to, mówiąc lekko, buce i nieuki. Atakują nawet sojuszników, w walce nie pomagał mi w ogóle demon(jak go przyzwałem to musiałem czekać aż przybiegnie, a przybiegał zawsze po tym, jak dookoła już wszystko wybiłem i bezpiecznie było).
Oprócz tego deszcz ognia przy np drodze innosa:D miodzio. Ale ma wady:na arenie nie powalczysz długo magią(bo zaraz gości zabijesz)i many wżera, więc miksturki ciągle trzeba zażywać.
 

JuKii

Member
Dołączył
1.11.2006
Posty
38
Ja glosuje na luk, podoba mi sie nowy sposob strzelania. Poza tym zawsze lubilam wszelkiego rodzaju luki i kosze. Niestety, w G3 kusze to porazka jak dla mnie. Chyba, ze chce wykonczyc za jednym razem cos slabego, co jednak z luku zabijam na dwie strzaly, ale i to sie nie oplaca, bo rzadko cos takiego znajdujemy bez zadnego stada ani towarzyszy. Poza tym dobra jest bron jednoreczna, choc w poprzednich czesciach zdecydowanie preferowalam dwureczna. Moze dlatego, ze dodali tarcze ;] No i mozna jednoczesnie trzymac i pochodnie, i miecz, co tez jest niezlym udogodnieniem :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom