Skojarzenia Z Gothic'iem

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
Gothic kojarzy mi się (tak jak i wielu osobom na forum) własnie z Gotykiem, smoki też i Orkowie, ale najbardziej co jest bardzo śmieszne kojarzą mi się z nim Smerfy, miałam kiedyś poprostu taką sytuacje, że biegam sobie bo Obozie na Bagnach (miałam też włączony telewizor i stąd te Smerfy), a tu nagle burza i mówie sobie kurde lepiej wyłączyć kompa bo jeszcze trzaśnie, no ale nie trzasnęło ani nie wyłączyli prądu, więc spokojnie sobie do końca oglądałam Smerfy, a póżniej dokończyłam granie w Gothic'a : D
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Mi Gothic kojarzy się z muzyką ,w moim odtwarzaczu do muzyki (mam AIMP2 ) utworzyłem sobie listę muzyczną która zawiera utwory które były puszczane w Gothic np tą fajną muzyczkę z obozu piratów w Jarkendarze albo utwór który było zawsze słychać w Gothic 3 przy zwiedzaniu Myrtany, muzyczka z Varantu, Nordmaru, Khorinis itd z Gothic kojarzy mi się tez moja stara klawiatura która leży gdzieś teraz pewnie na złomie :D nie działało mi trochę klawiszy w tym Esc i nie mogłem zapisać stanu gry gdy grałem w Gothic 2 . No i te wszystkie związane rzeczy z gotykiem też mi się kojarzą z Gothic, orkowie, smoki, zamki itp
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Nie wiem, czy dobrze rozumiem temat, a moje wątpliwości pogłębiają dodatkowo, co niektóre odpowiedzi szanownych przedmówców. Spróbuję jednak zobrazować, co ja rozumiem jako skojarzenia z Gothiciem:

Kiedyś, było to jesienną porą (tak ok. połowa października), wyszedłem sobie na spacerek. Na uszach miałem słuchawki, a z mp4 sączyła się klimatyczna muzyczka. Muszę powiedzieć, że okolice w których mieszkam, są naprawdę piękne i malownicze. Idąc tak, słuchając muzy i kontemplując widoki, nagle uderzył mnie totalny klimat Gothica panujący w mojej okolicy. Byłem poza obszarem zabudowanym, a te jesienne kolory malowane na drzewach, plus ukształtowanie terenu- nieodparcie skojarzyło mi się z GD z G1. Może stało się tak dlatego, że w owym czasie już dość długo nie grałem w żadną część sagi. Nie wiem. Wiem, że to było naprawdę intensywne i poczułem wtedy ochotę do cofnięcia się w czasie do średniowiecza. Siedzieć przy ognisku z kompanami i piec mięsiwo na rożnie. Polować na zwierzynę itp... Taka behawioralna zachcianka. Oczywiście, trochę to dziecinne. Lepiej siedzieć przed kompem w wygodnym fotelu i tam zgłębiać uroki życia w leśnych głuszach i na bitych traktach.

W każdym razie, dokładnie takie mam skojarzenia z grą. Od tego czasu, takie gothicowe powidoki nawiedzają mnie co jakiś czas, z mniejszą lub większą intensywnością :)
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
No to Biafra pozazdrościc okolicy, u mnie ciężko o takie widoki, no chyba, że pojadę paręnaście km za miasto...

Mnie Gothic nieodzownie kojarzy się z zimą...Praktycznie co roku właśnie w tę porę roku zaczynam kolejną przygodę z którąś z części.
Kolejna rzecz to 6 grudnia, czyli mikołajki to wtedy po raz pierwszy przyciorałem w pierwszą odsłonę tej cudownej gierki. :)

Jest jeszcze parę skojarzeń, ale to głównie osoby i rzeczy, które sprawiają że gdy na nie spojrze, przypomina mi się niezapomniany klimat i mam ochotę natychmiast włączyc Gothica. ;D
 

gra

Banned
Dołączył
16.8.2011
Posty
42
Mi gothic zawsze kojarzył się z mieczami, obozami oraz niektórymi postaciami z gry, między innymi z Thorusem, Diego, Gomezem i innymi. No i gothic kojarzy mi się z zimą oraz Nordmarem. Zawsze gdy jest zima przypominam sobie o Gothicu i chce mi się w niego grać, głównie w Gothic 3. Jest jeszcze pare skojarzeń ale nie są one ważne.
 

Barneyek

Starsza Wiedźma
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
4.11.2011
Posty
1306
U mnie najsilniejsze skojarzenia wywołuje imię Diego. Kiedy tylko je gdzieś usłyszę lub zobaczę, zaraz widzę naszego starego przyjaciela w czerwonym dresie :D
Również, podobnie jak Biafra, silne gothicowe skojarzenia mam latając po lesie. Od czasu do czasu organizuję lub biorę udział w imprezach na orientację i te klimaty, krzaczory, liście szeleszczące pod stopami bardzo przywołują mi na myśl gothicowe lokacje. Czasem aż się dziwię, że nic mi się w tym lesie nie podświetla :mellow: . No i zbieranie grzybów – z tych samych powodów.
A najśmieszniejsze skojarzenie, tym razem z G3, miałam kiedyś wchodząc do hotelowego holu, w którym w donicach stał rząd ozdobnych roślin. Zobaczyłam je i aż zaczęłam się śmiać: Kwiat Kaktusa! Nie mam pojęcia, jak te rośliny się nazywają i niewykluczone, że widziałam je już kiedyś wcześniej, ale w tym momencie kojarzyły mi się wyłącznie z tą rosnącą w Varancie roślinką.
 

Dahian

New Member
Dołączył
17.10.2011
Posty
121
Gothica mam przede wszystkim przed oczami, gdy słyszę w filmach, serialach i reklamach wszelakich, głosy panów Baumanna, Mikołajczaka czy Kopczyńskiego. Na przykład cokolwiek nie powiedziałby ten pierwszy ja i tak słyszę "Wróć niedługo. Musisz się jeszcze wiele nauczyć."
 
Do góry Bottom