Skandal!

Status
Zamknięty.

Merdion

Member
Dołączył
6.11.2006
Posty
61
hmm i pomyśleć kiedyś że jeszcze 3 lata temu miałem ich prenumeratę :blink: jednak przestałem ich prenumerować dlatego że z miesiąca na miesiąc stawali sie coraz to gorszym czasopismem a teraz to wedłóg mnie naprawdę sięgnęli dna. Jak można wystawić taką recenzje Gothicowi 3 nawet jesli grali na minimalnych detalach w zabugowaną zachodnio-europejską wersje.
To mój kolega który który jest zagorzałym fanem Morrowinda i Obliviona powiedział że sie mu nowy gothic bardzo podoba i że chetnie w niego zagra (mysli że mu pożyczę :p)
Jeśli chodzi o sterowanie to nawet w G1 nie było złe człowiek sie przyzwyczajał po 10 minutach a w G2 to juz luksus a oni jeszcze narzekają
I poza tym co to za czasopismo które ocenia gre która powstała kilka lat temu według dzisiejszych standardów?
Ale ostatnia recenzja w CDA świadczy o tym że sa jeszcze prawdziwe magazyny o grach
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Skoro już o tym mowa... zainteresowancych tematem recenzji Gothica III zapraszam do Grudniowego wydania CDA. Jest nawet plakat ^^ :p . Ale wracając do tematu... ocena 9/10... oto co zachwala recenzent
-Ogromny,żyjący świat
-Świetna grafika
-Swoboda rozgrywki
-Muzyka
-Klimat
-Mnóstwo questów
-usprawnienia względem G 2
-Polacy dostają wersję poprawioną...
I dzięki Cd Projekt...
^^ Pozdro
 

Vampir640

New Member
Dołączył
16.11.2006
Posty
2
No wiec zgadzam sie z wami ale w niektorych tylko kwestiach Co do "spiacego" to prawda mogli chociaz zagrac. Ale grafika i sterowanie do najnowoczesniejszych nie naleza (chociaz bez przesady). Ktos pisal zeby nie porownywac do dzisiejszych standardow gry a do jakich chcialbym zauwazyc ze jest to w dziale reedycja (cos tam jeszcze chyba pisalo) a testy -> reedycje wiec oceniaja te gra na dzisiejsze standardy czy oplaca sie ja kupowac. Co do porownania do obliviona moze opisze to:
Podtytul - Inne Swiaty
"Jesli brak nam cierpliwosci, zagrajmy w Obliviona.
To wspaniala gra fabularna w ktorej wedrujemy po wielkiej i pieknej krainie Cyrodiil" - nie ma slowa o zaletach Obliviona jest nazwany wspanialym ale nie napisali w czym jest wspanialy a nastepne slowa wielka i piekna kraina ktora jest duza a piekna odnosi sie do grafiki.
pozatym dalej jest wzmianka o Titan Quest ze tez warto zagrac a po przeczytaniu kilku artykulow wiem ze pisza tak pod koniec kazdej recenzji zeby dac czytajacemu rozeznanie czym jeszcze z tego gatunku warto badz nie warto sie zainteresowac.

Co do G3 gralem w niego (gram) bardzo mi sie podoba co do grafiki to czepiaja sie a zdanie "gre moze uratowac jeszcze fabula i klimat" mozna ocenic przedewszystkim jako fakt ze nie grali w ostateczna wersje gothica 3 tylko testowa oczym swiadczy tytul tego dzialu "przed premiera" i zastanawiam sie nad tym naskakujecie na nich ze nie grali w gothica i ich oceniacie a ilu z was przeczytalo te 2 artykuly w calosci ze ich oceniacie!!!!!!! z tego co wyczytalem to malo tak na nich naskakujecie za a sami tak robicie dlatego napisalem kilka slow na ich obrone chociaz nie zamierzalem
 

abc123

New Member
Dołączył
19.11.2006
Posty
18
QUOTE(Bor@ @ 25-10-2006, 15:27) [snapback]125197[/snapback]

Kupiłem dzisiaj KSGRY ponieważ miała tam być recka G3 i Sagi Gothic. Gazeta dwa razy zaliczyła glebę jak przeczytałem co tam napisali. Już na wstępie o G3, tu cytuję: "Trzecia część sagi zapowaida się ciekawie, ale niestety wiele jej jeszcze brakuje do ideału, czy nawet do przyzwoitego poziomu". :angry: Tóż to bluźnierstwo! Cytuję tu jeszcze kilka innych tekstów z tego samego artykułu:
"Zaniepokojenie budzi grafika - o ile lasy wyglądają dobrze, to na terenie pustynnym w oczy kłują tekstury niektórych budowli czy skał".
"Grę może jeszcze uratować fabuła i klimat".


Przyznaję, klimacik gierki jest zajefajny, lasy są świetnie dopracowane, ale pustynia tez jest odjechana :)
Po za tym zdaje mi się, ze 3 cz, wypadła najlepiej, osobiście mi najbardziej się podobały: 3,1,2 (w 2 za dużo było napackane, troche było nudne pod koniec ;) )



QUOTE
"Niestety czas był wyjątkowo okrutny dla serii. Grafika jest brzydka, nieczytelna i neefektowna. Po szaroburych dekoracjach wędrują postacie, których ręce wyglądają jak wyciosane z kawałków drewna, a pozbawione mimiki twarze są jak z kamienia. Nieporadna animacjaruchu bohatera denerwuje".


Okey, tu już przegięcie... założe sie ze lepszą grafikę by z 10 lat robili i by nie zrobili. G3 popisał się i grafika odjazd, po za tym w G2 i G1 też była całkiem niezła grafa jak na swoje lata


QUOTE
"Oprawa dźwiękowa jest ledwie średnia. Muzyka nie przeszkadza, ale efekty dźwiękowe wkurzają. Stękanie postaci w trakcie walki szybko wyłączamy".
"Gra słynie z wyjątkowo podłego sterowania", "Walka to prawdziwa męczarnia" (to co!może bezmyśle naciskanie jednego przycisku jest lepsze?!), "Poruszanie jest niewygodne"


Do sterowania można się przyzwyczaic, na początku było owszem trudne do zalapania ale z czasem wchodzilo w krew ;)
Walka i odgłosu to najfajniejsze w Gothicu ;D
Dźwięk jest super





QUOTE
"Odkrywamy intrygi jednej z przestępczych band nazywającej się Bractwem Śpiącego" (Śpiącego!!!!)
"Na przykład w Gothiku II zależnie od tego, czy przystępujemy do najemników, straży miejskiej czy nowicjatu(...)" (Co to takiego nowicjat? Jakaś nowa gildia???Co oni wogóle wymyślają?)


"Jeśli brak nam cierpliwości, zagrajmy w Obliviona. (i tu wymieniają jaki to oblivion wspaniały)...

Oczywiście, jest tam kilka zalet wymienionych (że niezły klimat, duża ilość broni), ale sami musicie to przeczytać i przeżyć tą złość co ja. Liczę na rozwinięcie tego tematu.


Okey, mi osobiście oblivate nie zbyt sie spodobal - zbyt banalne, ale pewnie troche hajsu dali im producenci TEOSII
Gothic jest najlepsza gra cRPG pod sloncem ;D
Mogli by jeszcze konie dorobic w gothicu ;D to juz by byl odjazd :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom