Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? - Teoria powstania Świata ;)

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
Zastanawialiście się skąd pochodzi życie na Ziemi? Skąd się wziął kosmos wraz z całą zawartością? Kto to stworzył i w jakim celu? Bóg, inna siła, materia itd?

Podobno jest ok 100 tys galaktyk w a nich ok 100 tys układów słonecznych, dookoła których krąży minim po kilka planet. Nie wszystkie układy słoneczne są podobne do naszego, zatem nie wszędzie są podobne planety do naszej Ziemi.

Czy możliwe jest życie na innych planetach? Jeżeli tak to jakie?

Czy gdzieś w kosmosie są istoty podobne do nas, czyli ludzie?

Czy istniejemy jednocześnie w równoległych światach?

Czy możliwe są podróże w czasie i w przestrzeni?



Co o tym wszystkim sądzicie, nie zastanawia was to? Może macie jakieś pomysły albo
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Galaktyki liczy się w milionach, czy też wręcz w miliardach. W naszej galaktyce jest ok. 100 miliardów gwiazd, choć niektóre źródła podają 200 miliardów. W związku z tym układów słonecznych także jest znacznie więcej niż 100 tyś.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Właśnie nie czaje tych tysięcy. Adekwatniejsza jednostka to pierdyliard bo wszak nie wiemy gdzie dokładnie kończy się wszechświat.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Wytykacie błędy na które można generalnie przymknąć oko patrząc na temat przewodni ;p

Jestem katolikiem więc dla mnie Bóg jest Stwórcą, od którego wszystko się zaczęło :)
Gdzieś tam, w kosmosie, prawie na pewno jest jakieś życie. Pewnie wygląda inaczej niż u nas, ewolucja poszła w inną stronę albo jest w innym miejscu niż na ziemi czy coś zupełnie innego. Wszystko możliwe.
A podróże w czasie...? Chyba możliwe ale za sprawą jakieś technologii, o której jeszcze nie wiemy(a przynajmniej zwykli ludzie) albo magii czy innych ustrojstw ;] Niektórzy naukowcy twierdzą że jednym z wytłumaczeń tak ogromnej wiedzy Vinciego na temat przyszłych wynalazków są właśnie podróże w czasie. Ale zaznaczają że jest to bardzo wątpliwe.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
ilości takie podałam, bo takie usłyszałam na discovery sc, oczywiście moga być błędne ale nie skupiajmy się na liczbach tylko na pytaniach które mnie nurtują :D, jestem ciekawa co wy o tym myślicie :)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Co ja myślę o tych pytaniach? Myślę, że to nie my powinniśmy na nie odpowiadać, bo skoro naukowcy nie znają na nie odpowiedzi, to co możemy powiedzieć my? Możemy jedynie spekulować. Moim zdaniem to jak dyskusja rzędu "czy Bóg istnieje?". Każdy ma swoje zdanie, nikt nie może poprzeć go żadnym dowodem, toteż cała dysputa prowadzi donikąd. Ale z drugiej strony czasami fajnie jest pofantazjować :)

Nie lubię pytań "skąd pochodzi życie na Ziemi", "kto stworzył wszechświat", "dokąd zmierzamy". Zgodnie z moimi agnostycznymi poglądami nie jestem w stanie powiedzieć nic, bo nie mam żadnej konkretnej teorii, którą mógłbym przedstawić.

Czy możliwe jest życie na innych planetach? Jeżeli tak to jakie?
Czy gdzieś w kosmosie są istoty podobne do nas, czyli ludzie?
Czy istniejemy jednocześnie w równoległych światach?

Zgaduję, że jest to możliwe. Skoro tych galaktyk są miliony/miliardy to jest to nawet prawdopodobne, żeby ktoś lub coś sobie gdzieś poza Ziemią żyło. Jednak jest to zwykłe gdybanie z mojej strony, więc nic nie udowodnię. Podejrzewam, że za naszego życia raczej się o niczym konkretnym nie dowiemy.

Czy możliwe są podróże w czasie i w przestrzeni?

Może mój mózg jest zbyt ograniczony, ale po prostu jakoś mi się to nie widzi :)
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Abi, założyłaś temat, ale własnego zdania to już nie masz? :p

Tyle jest galaktyk, tyle układów słonecznych, jeszcze w grę mogą wchodzić różne wymiary. Kto wie co się dzieje i kto się czai w dalekich zakamarkach kosmosu. Czy to stworzył Bóg czy była to jakaś samoistna reakcja chemiczna, who knows. Nie wie tego nikt i jesteśmy daleko od poznania prawdy.

Czy możliwe jest życie na innych planetach? Przecież to udowodniono. Co prawda są to na razie tylko bakterie, ale jeśli znajdziemy planetę, która będzie przypominała Ziemię, a mianowicie miała wodę, to bardzo prawdopodobne, że istnieje tam życie w większym zakresie.

Czy gdzieś w kosmosie są istoty podobne do nas, czyli ludzie? Who knows.

Czy istniejemy jednocześnie w równoległych światach? Who knows.

Czy możliwe są podróże w czasie i w przestrzeni? Who knows.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Mnie rozwala fakt, że generalnie naukowcy nie biorą pod uwagę innego modelu życia, niż opartego na węglu. Stąd ta podnieta z szukaniem wody.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Zig, mam identyczne podejście do tego. Przecież mogą być istoty, które nie potrzebują wody.

Poza tym na pytania abi nie ma określonych odpowiedzi, choć można się zastanawiać.
Jeśli jest życie we wszechświecie to możemy go nigdy nie spotkać ze względu na to, że nie zdążą do nas dolecieć. Za daleko mają.
Podróże w czasie są bardzo prawdopodobne. Przynajmniej według mnie. Einstein coś kiedyś o tym mówił.

Ogólnie nie rozpiszę się dzisiaj bo za dużo roboty w domu ale rozwinę wątek.
 
Do góry Bottom