[serial]odwróceni

Rekhan

New Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
20
Od pewnego czasu na TVN powtarzają serial odwróceni. Serial opowiada o wojnie gangów Pruszkowa i Wołomina. Imiona gangsterów i ich pseudonimy są zmienione no i brakuje niektórych postaci np. Wańka i Malizna.

W serialu skład zarządu Pruszkowa się trochę skurczył. Należeli do niego: Szybki (Pershing), Mnich (Słowik), Parasol (Kowal) i Ryś (Krzyś). W zarządzie zabrakło wymienionych już Wańkę i Maliznę. Przedstawiono dwóch kapitanów. Skalpel (Kiełbasa) i tytułowego odwróconego Blachę (Masa). Po stornie Wołomina przedstawiono tylko Dziada (Ptasiek) i jego synów.

W całym serialu chodzi o to, że podinspektor Paweł Sikora (Artur Żmijewski) oferuje współpracę jednemu z kapitanów mafii pruszkowskiej, Janowi Blachowskiemu (Robert Więckiewicz).

W całym serialu są wydarzenia autentyczne np, zabójstwo Pershinga pod szymoszkową polaną, sieczka w Gamie (w serialu zmieniono nazwę tej restauracji) czy omyłkowe zabójstwo ochroniarza Pershinga, ze względu na podobieństwo. Są też wymyślone elementy np. postać Cygi

Ogólnie serial mi się podoba. Dobra obsada (Żmijewski, Więckiewicz, Foremniak, Frycz, Stenka, Globisz). I co najważniejsze cała historia jest oparta na faktach.
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
Serial jest genialny =)
Sam posiadam w domu ładne wydanie "Odwróconych" =)

Polecam wejść na tą stronkę http://odwroceni.deser.org/ Można poczytać o prawdziwych członkach Pruszkowa i Wołomina, oraz o postaciach których zabrakło.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Seral fajny, przyjemnie sie go ogląda, ostatnio tak dobrze oglądało mi sie "Ekstradycje" z Markiem Kondratem. Serial wzbudza dużo emocji ponieważ ubiega sie o miano najprawdziwszego serialu o polskiej gangsterce, i w porownaniu z innymi nieźle mu to wychodzi, chociaż i tak jest w nim pełno bajek, i wyssanych z palca sytuacji. Cała historia ładnie sie składa i nakrywa na te prawdziwą lecz po bliższym sie im przyjżeniu widać że mają ze sobą niewiele wspólnego. M<imo to polecam ten serial bo bardzo fajnei sie go ogląda, a jak ktoś kto sie zna nie bierze go za bardzo na serio to sie nawet wściekać nie będzie że kolejna bajka w TV leci.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Kiedyś byłem wielkim fanem takich serii. Teraz patrząc jak powstaje masa identycznych nie oglądam żadnego. W każdym jest praktycznie to samo a i odcinki są strasznie monotonne. Do tego fabuła jest coraz bardziej dziecinna. Biorąc pod uwagę samych "Odwróconych" .... nawet nawet. Jeśli potrafi mnie zaciekawić, abym na chwilę przysiadł przed TV, co mi się rzadko zdarza, to musi być to coś ciekawego.
 
Do góry Bottom