[serial] Dragon Ball

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Hmmm zajrzałem tak z ciekawości i pomyślałem że napiszę temat o tej kultowej bajce :p. Dragon Ball kto oglądał? Bądź kto jest tak wielkim fanem i kto nadal ogląda ?To jest prawdziwa kreskówka a nie tam jakieś naruto(nędza pisane przez duże N). Ojj tak dragon ball jest cudowny jak dla mnie , dzieciństwo :) . Uwielbiam taki klimat, ogólnie super i w ogóle. A wy co sądzicie ? I jakie są wasze ulubione postacie?(dla mnie Vegeta z Buu Buu wymiatają )

Edit

CYTAT
Pamiętam jak kiedyś wszyscy zbierali karty z DBZ. To było coś. Każdy chciał być taki jak Goku i Vegeta... słodkie dzieciństwo smile.gif

hehehehe nie no karty pamiętam były wykozaczone, ja jak miałem wszystkie karty z chio to zacząłem kupywać inne takie(W formie naklejek) i gdy miałem tego po sufit to przyklejałem pod krzesła w domu xD . Jak każdy chciał być Goku i Vegeta/ą .( taa a myślisz że ja nie chce nadal xDDDd xDDD )

( pisząc ów temat czuję się jak dziecko ) :p
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Dragon Baal - taaa. Pamiętam jeszcze jak kiedyś dzieciaki po szkole latały i tylko wrzeszczały "ka-me-ha-me-ha!" (słodka pierwsza/druga klasa podstawówki). Wszyscy zbierali karty z DBZ. To było coś. Każdy chciał być taki jak Goku i Vegeta... dzieciństwo. W serialu przyciąga ciekawa fabuła, walka (combosy itp). DBZ nie przebije żadne Naruto i Pokemony.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Dragon Ball. No po prostu coś pięknego :). Same dobre wspomnienia z tym mam. Pamiętam, jak się urywałem ze szkoły (podstawówka wtedy xD), żeby nie przegapić żadnego odcinka. No miód. Ale chciałbym sprostować kilka rzeczy.

QUOTE(Xenex)
pomyślałem że napiszę temat o tej kultowej bajce (...). To jest prawdziwa kreskówka

To jest anime, a nie kreskówka :). Kreskówkę to masz Laboratorium Dextera, albo coś w tym typie, ale DB nie zalicza się do kreskówek, czy też do bajek. Po prostu anime.

QUOTE(Xenex)
a nie tam jakieś naruto(nędza pisane przez duże N)

Jedno pytanie. Oglądałeś "Naruto" na kanale Jetix? Jeżeli tak, to nie dziwię się, bo tam jest ogólnie wszystko schrzanione (polecam obejrzenie normalnych odcinków w oryginalnej wersji). Jednak co do samego anime, to moim zdaniem przewyższa Dragon Balla pod wieloma względami. Ale to wszystko kwestia gustu ;).

Co do ulubionych postaci to Trunks (ten z przyszłości :) jego mieczyk jest mióóód :p)

Pozdrawiam :).
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
He He, moje pierwsze anime i chyba do tej pory jedno z ulubionych. To było jedyne co kiedy jako jeszcze małolat oglądałem z moim ojcem. Ostatnio obejżalem jeszcze raz wszystkie trzy serie i znowu wróciły te wspomnienia. Mam kilka ulubionych postaci, ale chyba najbardziej lubie Vegete, i młodego Goku.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Jako pasjonatka anime serie BD znam nawet nieźle, oglądałam ją z młodszym bratem ;p Kurcze, kiedy to było... ech, jak ten czas leci a BD nadal ma w sobie to coś co sprawiało, że chciało się to anime oglądać. Wersja ocenzurowana to pic na wode, lepsze są oryginalne odcinki, ale je bardzo trudno dostać. Wkurzało mnie tylko jak te pojedynki trawały niemal dwa tygodnie i ciągło się to niemiłosiernie.
Ulubiona postać? Vegeta ;p Lubiłam tego wrednego, aroganckiego, pyskatego i wybuchowego księcia.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Pamiętam jak wracało się ze szkoły i siadało prze TV i nic poza dwoma odcinkami DB na RTL7 nie istniało. Leciał DB i to była świętość ;]. Oglądałem całą serie DB która wyszła w Polsce i to ze 2 razy. Wychowałem się na tym Anime. Nawet dziś jestem w stanie stwierdzić, że DB jest świetny. Szkoda tylko że strasznie się dłużył. No ale był dobry.
co do naruto i DB..... zdecydowanie Naruto przebił już DB. Zresztą jak dla mnie ;]
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Ja nigdy kompletnie nie rozumiałem tej bajki, nie pociągała mnie i pewnie nie pociągnie. Oglądnąlem kilka odcinków z kumplami jak byłem młodszy ale tylko dlatego że wszyscy szli oglądać a ja nie miałem co robić wtedy :p
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Hmmm Dragon Ball mial to coś w sobie co dawało ogromną frajdę. Nie no bawicie mnie tym że naruciak przebija DB, naprawdę naruto to szajs, jeżeli widzę jakiegoś fana to mnie normalnie żenada ogarnia, jak można to oglądać. No ale każdy ma swój gust ...
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Dragon Ball to klasyka. To nie był zwykłe nawalanie się po mordach jak pewnie wielu sąsiedzi. Dragon Ball miał swoją piękną historię, która wzruszała ( zwłasza takiego dzieciaka jakim byłem gdy to oglądałem ). To prawda, że często fabuła traktowana była na wyrost i z przymróżeniem oka ( na przykład fakt, że co nowy wróg to potężniejszy i trzeba było na ogół wejść na wyższy poziom by go pokonać ). Ale co z tego?
Pamiętam jak razem z kumplami graliśmy w mugena ( tak to się pisze? ). Obaj braliśmy Brollich i graliśmy z dwoma kompueterami. Masakra! Co chwila ekran robił się kolorowy od ciągłych wybuchów. Niestety później przyszły Pokemony i DB się skończyło.
Szkoda, że takich bajek jak Dragon Ball już się nie robi bo jak wspomniał xenex reszta to hała. Być może jest to spowodowane tym, że jako dzieciak kochałem DB i teraz wszystko inne dla mnie jest nic nie warte. No, ale nie moja wina, że stworzono najlepszą kreskówkę na świecie! :p
 
V

Vergil

Guest
Dragon Ball to było coś... Te karty do kolekcjonowania, filmy, anime... Najbardziej lubię DBZ, a później DBGT, a DB nie jest zbyt dobry. Czasem oglądam go na kreskowka.pl. Po prostu wychowałem się na tym. Ale te Pokemony... Żal.de.
Najbardziej lubię z tego Gogetę przy scaleniu Goku SSJ4 i Vegeta SSJ4. A co by się stało, gdyby Goku i Vegeta scalili się w postaci Golden Oozaru :D??
Pozdro, zachęcam do obejrzenia.
 

Hetik

Member
Dołączył
20.12.2007
Posty
153
Stary dobry Dragon Ball. Dawno nie ogladalem ale jako dzieciak bylem zagorzalym fanem tego. Teraz juz jakos nie mam ochoty na to patrzec. Teraz to spominam RYCERZY ZODIAKU. To byla kiedys kapitalna bajka.
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Jak ja tego nienawidze. Nie trawie chińskich bajek w których głownym celem jest "nawalanie się". A Dragon Ball jest jedną z nich. Jakieś levele czy jak to tam się zwie. moim zdaniem bez sensu...(Ale mnei zjadą zaraz xD)
 
Do góry Bottom