Seria Gier Fallout

Status
Zamknięty.

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Co myślicie o tej wspaniałej serii gier?

Moim skromnym zdaniem jest to jedna z najlepszych gier RPG jakie do tej pory wyszły. Fallout jest grą bardzo dobrą, a przede wszystkim w swoim czasie bardzo oryginalną i za premiery pierwszej części innowacyjną. Fallout zmienił oblicze całego świata gier RPG, tak samo jak to zrobił Baldur's Gate. Wszystkie części są bardzo dobrze wykonane i mimo, że nie mają zbyt dobrej grafiki to naprawdę bardzo wciągają i mają jedyny w swoim rodzaju niepowtarzalny klimat, o który bardzo trudno. Moją ulubioną częścią serii Fallout jest Fallout 2. Przyznam, Tactics też jest niezły, ale za krótki, ale za to "Dwójka" ma swój własny niepowtarzalny klimat, a przede wszystkim świetną fabułę. Również trzeba pochwalić świat, przede wszystkim, jest to praktycznie sama pustynia, a dookoła są zrujnowane budynki. Dodatkowo ten świat można dowolnie zwiedzać, wolność eksploracji jest wszechobecna. Budowanie drużyny, same postacie i ich rozwój też jest genialny. Muzyka to także majstersztyk. Fallout to gra w której trzeba myśleć, jak tu zaatakować, jak tu podejść wroga, jakiej broni użyć. Cała seria prezentuje się bardzo dobrze i szczerze mogę ją nazwać jedną z najlepszych gier w historii, a na dodatek plasuje się w czołówce... Serdecznie zapraszam do grania w Fallouta 1,2 lub Tactics. Teraz z niecierpliwością czekam na Fallout 3, mam nadzieję że Bethesda, firma, która robiła genialnego Obliviona stworzą odpowiedniego następcę legendy, jakim na pewno jest Fallout. :]

Całą serię gier "Fallout" oceniam na zasłużone 10/10...

Zapraszam do pisania.

Pozdrawiam, Crisis.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Ehh szczerze mówiąc nigdy nie lubiłem Fallouta. Nic mnie w nim nie zaciekawiło a miałem z nim doczynienia przez całe 2 tygodnie.
Siedziałem wtedy u kuzynka ( tak to on zaraża mnie większością gier ;p ) i do dziś nie wiem czym on się tak zachwycał. Z resztą on sam po krótkim czasie rzucił tą grę w kąt.
Grafika - no tak niby nie zachwyca ale ja nie przywiązuje do niej za dużej wagi.
Bardzo możliwe że zniechęciłem się gdy poznałem fabułę gry, kuzynek lubił mi zawsze o wszystkim opowiadać a gdy już wiedziałem o co chodzi nie czułem potrzeby gry.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Przyznam, że mój pierwszy kontakt z tą grą nie był zbytnio udany. Była to 2 część gry, po angielsku, a jako że miałem wtedy 10-11 lat, nie zakminiłem o co w niej chodzi. Dopiero pod koniec podstawówki, kolega dostał na mikołajki Fallouta 2 i zaraził mnie miłością do tej gry :). Pierwsza i druga część są moim zdaniem genialne, wspaniała fabuła, mnóstwo fajnych questów, zniechęcać może jedynie grafika, ale mnie to nie przeszkadza ;)
Najlepsza jest moim zdaniem druga część, od której zaczęła się moja przygoda z sagą, potem Fallout 1, a na końcu Tactics.
Co do Fallout 3 to nie napalam się na to za specjalnie. Nie będzie to już ten sam Fallout w którego grałem i który tak mnie wciągnął. Nie będzie miał tego samego klimatu, którego nie da się odtworzyć, będzie to jak dla mnie tylko gra w realiach świata Fallout, a z poprzednimi częściami niestety nie będzie miała zbyt wiele wspólnego...
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Niedawno miałem i dalej mam możliwość gry w 1 i 2. Ja również nie widzę nic ciekawego w tej grze. Może i byla przełomem, ale nie dla mnie. Oczywiście nie przeskadza mi grafika, czy inne rzeczy. Chodzi mi tu bardziej o sposób gry, dziwaczne sterowanie, 3 misje główne! (lol), poza tym nigdy nie uważałem by w grach cRPG mogły byc bronie palne.

Pograłem kilka godziń. Nie wciągneło mnie. Dużo bardziej ze staroci lubie BG, w którego właśnie gram. I to polecam. :D
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Dawno dawno temu zobaczyłem u kumpla Falla 2, ale jakoś nie zaciekawiłem się tą grą... Jakieś 3 lata temu zobaczyłem w MM Fallouta w Extra Klasyce i stwierdziłem, że kupię. Odpaliłem, trochę pograłem i zakochałem się w tej grze... Mimo, że wtedy miała już chyba z 7 lat, nie przeszkadzała mi nieciekawa grafika, bo bez reszty wciągnął mnie świat tej gry. Zajebisty klimat, ciekawa fabuła i to coś, co nie pozwalało mi odejść od monitora... Ciekawy rozwój postaci, świeże spojrzenie na gatunek cRPG. Ale mimo to za najważniejszą cechę taj gry uważam klimat - przeszedłem grę już 4 razy, ale i tak mnie poraża...

W Fallouta 1 nie było mi dane pograć zbyt długo, a w Tacticsa nie grałem, bo słyszałem, że był strasznie słaby... Teraz czekam z niecierpliwością na F3 (już po screenach przeczuwam, że w tej grze się zakocham :p ) i mam nadzieję, że wykorzystają potencjał drzemiący w tym tytule...
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
To było w 2 gimnazjum. Kolega na przerwach podniecał się Fallem i cały czas opowiadał mi o nim. Wszystkie misje po kolei, fabuła itd. Postanowiłem zamiast słuchac, zobaczyc to na własne oczy. Pożyczył mi płytkę, extra klasyka, zainstalowałem. Z początku nie bardzo wiedziałem co robic. Poczytałem poradnik i się zaczęło. Gra wciągnęła jak diabli. Potem zaraziłem tym brata i całą jego ulicę :D Ogólnie gra wymiata pod każdym względem (grafika? no co, ta gra ma już parę ładnych lat). Kiedyś będę musiał jeszcze Fallout1 zaliczyc, choc przyznam, że jakoś chęci na razie nie mam.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Grałem w to od prawie, że malucha :) Dwie pierwsze części są cudne. Masa zadań, ciekawe bronie, system walk i KLIMAT, o innych nie wspominając. Ciekawym pomysłem jest przeniesienie RPG'ów z mroków średniowiecza do przyszłości. Bardzo stare gry, ale znakomite! Grzech nie zagrać, poza tym te gry są tak tanie, że majtki opadają. Co do ostatniej części - dla mnie niszczy sagę. Nie ma klimatu, zamiast coll'owego RPG gra taktyczna. Szczególnie mnie nie przyciągnęła, mogła nie powstawać.

Ogólnie: Fallout 2 jest dla mnie boski, jednak część pierwsza niewiele z tyłu. Tactics - ech... ja chcę rpg'a xD
 

Franklin

Member
Dołączył
26.5.2008
Posty
121
Popieram mojego poprzednika.
Mimo swojego wieku Fallouty to piękna rzecz:)
Oczywiście pomijam Tatcitsa, bo to moim zdaniem kaszana. Ale Fallouty 1 i 2 to miodzio. W przeciwieństwie do innych gier są niesamowicie rozbudowane, masa questów, dróg do wyboru- po prostu niebo!
 

Tarok

New Member
Dołączył
29.5.2008
Posty
3
Myśle, że Fallout jest dobrą grą grałem w niego wiele razy i nigdy mi sie nie nudził, na początku było ciężko ale później szło gładko. B)

Tak popieram was Fallout jest Dobry.
 

muriasz

New Member
Dołączył
2.6.2008
Posty
6
Ma swoj nieprzecietny klimat , jestem ciekaw jak bedzie z trojka. Zapowiada sie niezle
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom