Robota

Status
Zamknięty.

Pirat_Skip

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
86
Witam !!
Jest taka jedna rzecz ktora mnie dręczy w gothicu ...
Jest to zmiana straży i taka sama robota codzień
Naprzyklad strażnicy nie ważie jacy powinni zmieniac sie na wartach a nie stoja całe życie w tym samym miejscu warta powinna sie zmieniac co jakies 2 godziny w grze potem watownik po zmianie idzie gdzies odpocząć i zjeść i czekac na nastepna warte lub zadanie tak jak powinien byc wynagradzany.

A ludzie którzy pracują powinni coś nowego robic a nie ida spać rano wstają i ida robic t samo co wczoraj .
naprzykład tez statek który budował Garwell nie zmienił sie przez całą przygode z tibii tak samo inne rzeczy ...
Drażniło mnie także że co rozdział działo sie cos nowego nie leiej by było z czasem ??
A każdy człowiek powinien coś w grze robić a nie wyjdą z domu i do nocy gadają tak samo kobiety można by było widzieć co one robia w tym domu jak sie wejdzie naprzyklad gotują wiem że nie które gotowały ale zawasze to samo mogły by gotować a potem tez sprzątać co o tym myślicie ??

Pozdowienia ..
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
No tak masz racje. Na przykład ktoś piłuje drzewo przez całą grę i nic z tego nie ma ciągle ciach i ciacha i nic.
Ale nie zgadzam się do wart już w Gothicu 2 strażnicy przemieszczali się i zmieniali obszar patrolu. Np. Pablo najpierw jest obok Beneta, a potem patroluje pac nieopodal Vatrasa
wink.gif
Wiec już było lepiej, miejmy nadzieje, ze w G3 to się polepszy chociaż w jakimś stopniu, jednak po filmikach na razie nie widać takich zmian
dry.gif
szkoda

Kolejny pół-Polski tekst.
 

Konfistador

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
246
Zgadzam się z wami w 100%,przykladowo taki Thorben budził się rano i przez cały dzień zajmował się przybijaniem gwoździ i cięciem drzewa bez przerwy na posiłek , wygląda to mało realistycznie, tak samo podani przez ciebie strażnicy miejscy, no cóż zmieniają się na warcie ale stoją na niej dzień i noc, taki Pablo np. przez cały dzień o określonej porze zmienia miejsce ale wieczorkiem nie idzie odpocząć tak jak powinno być ale pełni wartę całą dobę. Niektórym graczom to nie przeszkadza ale gra jest przez to mniej realistyczna. Myślę że G3 będzie bardziej realistyczne(raczej na pewno będzie)
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
To jest prawda, zawsze przeszkadzało mi to że ludzie nie zachowują się realistycznie, miałem dużo problemów kiedy chciałem okraść jakiś dom w górnym mieście to strażnicy stali cały czas w tym samym miejscu i prawie zawsze mnie łapali ale myśle że w G3 zostanie ten błąd w pewnym stopniu poprawiony.
 

laserek

New Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
18
Pisało już że ludzie mają robić jedną rzecz na różne sposoby np. kowal będzie podchodził do kowadła z różnych stron i każdy miecz kuł trochę inaczej to może będzie też robił więcej niż tylko kuł-jadł-palił fajke-spał jak to miało miejsce w poprzednich częściach. Twórcy mają jeszcze sporo czasu na dopracowanie gry i napewno nie poprzestaną na tym co pokazali na filmikach. Trzeba im zaufać. W Gothicu 1 i 2 pokazali że znają się na tym co robią. A strażnicy co dziennie mogli by pełnić warte w innych miejscach i np. rozmawiać po drodze z przechodniami lub ich aresztować i zaciągnąć do więzienia.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Mam nadzieje, że praca stanie się bardzo realistyczna. Całymi dniami piłować drzewo i nadal ono jest w takim samym stanie dziwne. Praca w Gothicu była tak mało realistyczna, że aż nie chciało się na to patrzeć. Teraz może się uda popatrzec na "efekty" pracy danego mieszkańca.
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
No tak, ale popatrzcie jak to było z Gothiciem 1. Przecież to było wtedy coś zupełnie nowego. Nikt wcześniej czegś takiego nie zrobił. Ale zgadzam się. Trochę takie rzezy nużą i denerwują, ale tak jak to mówił mój poprzednik ma to być zmienione. Miejmy nadzieję......
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Gdyby można było zobaczyć postępy tych pracujących. Kowal robi miecze, ale nie widać owoców jego pracy. A ognisko pali się przez cały cza bez pszerwy na zgaśnięcie. Albo owca lub ścierwojad smaży się na tym ognisku i nic.
Może coś z tym zrobią w III.
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Tak i wszytko to bedzie w Gothicu 3 po prostu w czasie kiedy wyszedl gothic 2 nie bylo ny tyle rozwinietych technologi by na tyle poloznic skrypty zeby sie dzialo tak jak mowisz ale nic sie nie martw w gothicu 3 sie wszytko zmieni bede zmiany warty ludzie beda zajmowali sie czyms innym co dziennie chyba ze bede niewolnikami to bede tylko zmieniali miejsce pracy i sposob jej wykonania
(jednak jak narazie obluznieniem skryptow mistrzem jest oblivion tam skrypty praktycznie calkowicie odeszly w zapomnienie)

a co do widzenia postepow w pracy to nie jestem pewny czy w gothicu 3 takie bedzie to wymaga juz naprawde zlozonego dzielania i poteznych sprzetow a tego przeciez niechemy
ale pociesza nas to przeciez ze zawsze cos wyjdzie z tego co bedziemy uzywac czyli z garnuszka i pnia do pilowania czy z kamiania .
 

ketrish

Member
Dołączył
18.7.2005
Posty
64
dobre spostrzezenia...to byl glowny blad g2 ze "cos" sie dzieje tylko jak "zemini" sie rodzial...wiec to nie bylo w tym sensu..zobaczymy jak bedzie w g3 ;]
 

Pirat_Skip

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
86
Pocieszyły mnie te wieści chociaz troche
smile.gif


Tylko że nastepny mój problem to wymagania ,z tego co wiem to na mojego kompa raczej nie wejdzie tak jak pewnie kilku (kilkunastu) was bedzie miało taki sam problem . ;/
Naszczęście jest jeszcze troche czasu i napewno pokupie pozmieniam itd
wink.gif

POzdrawiam !!
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Ludzie bez przesady
biggrin.gif


Może te niedogotowujące się ścierwojady wyglądały słabo, ale jeśli wszyscy będą chodzić na polowanie/po wypłatę/okradać innych, to G3 będzie wymagał tyle pamięci, że 1024 MB to nie wsystarczy na minimalne wymagania i trzeba będzie do 99,00 zł dorzucić nieco z z kieszeni na nowy RAM.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom