Risen Vs Gothic 3

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Ja jestem za Gothic`em 3 ponieważ mamy wolną rękę w Risenie mnie to wkurzało że nie mogę iść tam gdzie chcę, e Gothic`u 3 muzyka była 100 razy lepsza niż z Risena a co do potworów Gothic 3 wymiata bo jest ich naprawdę dużo różne odmiany,a Risen ma ich dużo mniej.
Moim zdaniem to Gothic 3 góruje nad Risenem
 

sebogothic

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
136
Ciekawy temat. Po pierwsze Gothic 3 i Risen mają ten sam silnik graficzny, tylko Risen jest lepiej zoptymalizowany i bardziej dopracowany. Za Risenem przemawia też spójna fabuła, tak jak w Gothicach 1, 2:NK. W Gothicu 3 tego zabrakło (twórcy nie mieli czasu a wydawca nie chciał przełożyć daty premiery). Gothic 3 ma tą mocną stronę, że jest kolejną częścią jednej z najlepszych serii RPG, a jeśli ktoś lubi wolność to Gothic 3 wygrywa, bo z racji tego, że nie ma jakiejś szczegółowej fabuły możemy robić co chcemy. Za Risenem przemawia też lepszy i bardziej dopracowany system walki, za Gothicem 3 wspaniała muzyka, która w Risen też jest bardzo dobra.
Ogółem każda gra ma jakieś plusy jak i minusy. Jednak zagrać warto w każdą, bo zarówno Gothic 3, jak i Risen posiadają, jedną ważną rzecz, którą w grach rzadko można spotkać: KLIMAT.
 

mati179_97

New Member
Dołączył
31.7.2011
Posty
18
Ja jestem zdecydowanie za Risenem.Choć, że grałem w to 1 raz-nie jestem jego fanem. Ale grając we wszystkie części Gothica stwierdziłem,że Risen jest lepszy. Jeśli zagram w Risen 2 jak wyjdzie i mi się nie spodoba, to zmienię zdanie i zagłosuję na Gothic 3.Wszystko zależy jak Risen 2 będzie wyglądać.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Ja jestem zdecydowanie za Risenem.Choć, że grałem w to 1 raz-nie jestem jego fanem. Ale grając we wszystkie części Gothica stwierdziłem,że Risen jest lepszy. Jeśli zagram w Risen 2 jak wyjdzie i mi się nie spodoba, to zmienię zdanie i zagłosuję na Gothic 3.Wszystko zależy jak Risen 2 będzie wyglądać.

Ale tu chodzi o to czy Risen jest lepszy od Gothic 3 a nie czy seria Risen jest lepsza od serii Gothic.

Ja tam mam sentyment do trojeczki. Chociazby za genialna sciezke dzwiekowa, dzieki ktorej podrozowanie po duzym swiecie kontynentu bylo nawet przyjemne.
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
Ja wolę G3, a to dlatego że :
1. Bezi z Gothica to mój ulubiony bohater z gier.
2. Jeśli chodzi o otwartość świata to G3 bije Risena na głowę.
3. Uwielbiam muzyczkę z G3.
 

DamJan

New Member
Dołączył
2.8.2011
Posty
22
Gothic 3.
Mimo tego, że posiada bugi można go zawsze zpatchować i gra się wyśmienicie (takie jest moje odczucie). Dobry motyw z bohaterami z innych części. Cieszyłem się jak dziecko gdy zobaczyłem Gorna obok:). Rozległy świat, większy niż ten co mamy w Risenie i w dodatku oprawa dźwiękowa.
 

Dahian

New Member
Dołączył
17.10.2011
Posty
121
W tej rywalizacji wygrywa Gothic 3. Odpowiednio spatchowany (nie mówiąc tu nawet o Quest Pack'u) zostaje pozbawiony prawie wszystkich minusów wymienionych w pierwszym poście przez Najemnika.
Choć angielskie głosy w Risen w niektórych przypadkach naprawdę brzmią świetnie, dla mnie osobiście gra z gatunku RPG posiada znacznie lepszy klimat przy polskim dubbingu (może to sprawka wychowania na Gothicu). Aktorów dubbingowych mamy zatrzęsienie i zazwyczaj przykładają się oni do odgrywania swojej roli. Tak więc mimo, iż gier akcji typu CoD, z polskimi głosami sobie nie wyobrażam o tyle RPG-i powinny być kiedy tylko to możliwe dubbingowane.

Sprawa soundtracku- w obu tych grach, reżyserem muzyki jest genialny Kai Rosenkranz, nie mniej jednak ta z G3 bardziej zapada w pamięć i to właśnie ona ma u mnie zarezerwowane stałe miejsce na dysku i odtwarzaczu MP4.

Koncząc, powiem tylko iż obie gry są świetne i zwycięstwo Gothica 3 jest minimalne. Przesądziła chyba jedynie długość rozgrywki.
 

Maria

New Member
Dołączył
16.3.2016
Posty
60
Ogromnym błędem jest brak polonizacji Risen1. Gothic 3 ma pełną polonizację, która zawsze daje +10 do ogólnego wrażenia. R1 ma mały świat trochę jak w G1 i to mi się podoba, jak dla mnie w G3 świat był zbyt duży i przez ilość zadań gubiło się wątek fabularny. Plenery w G3 piękne, choć "brudne" kolory w R1 znowuż przypominają kolonię w G1. Jednak wybieram R1, bo jest bliższy klimatem do G1 i G2.
 

GothicTV

Banned
Dołączył
16.7.2016
Posty
29
Mnie się Risen nie podobał, głównie dlatego, że nie miał polskiego dubbingu. Mówcie co chcecie na 3, ale jak dla mnie to równie zajebista gra jak 1 i 2.
Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom