Risen 2 - Nowe Potwory

Status
Zamknięty.

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Zapewne kilka osób z was już widziało te nowe potwory. Przyjrzyjmy im się z bliska.



gallery_24484_17_44909.png

Nie wiem jak wam ale popiołak w jedynce nie miał oczu (!). Być może to nowy dodany stwór, który wyglądem przypomina potężnego goryla. Albo to daleki kuzyn popiołaka?

gallery_26068_17_9375.jpg

Tutaj natomiast mamy kolejno Termite'a i Sand Devil'a.
Termite jest bardzo podobny do pełzaczy z poprzednich części Gothic'a nieprawdaż? W dodatku nie pojawiał się w Risen 1. Odskocznia w stronę serii Gothic?
Sand Devil przypomina dziwnie bossa z kanałów z Wiedźmina. Tylko bez tych czułek. Prędzej teraz wygląda na rybę głębinową, która kusi wędrowców tym świetlikiem. Jednak oraz porusza się o swych nogach na ziemi i pod nią. Teraz będziemy wiedzieć, aby nie iść w stronę światła.

A wy co sądzicie o tych nowych stworach? Lub jeszcze gdzieś widzieliście nowe?​
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Szczerze mówiąc, nie przemawiają do mnie. Może to tylko jeszcze koncepty, które zostaną dopracowane, bo w tej formie, jakoś mi nie podchodzą. W sumie nie to jest najważniejsze, ale z drugiej strony "diabeł tkwi w szczegółach" i mnóstwo tychże składa się na efekt końcowy, mający wpływ na klimat, grywalność itp...
Jedynie ten Popielak/niePopielak wygląda przyzwoicie. Ale to moje zdanie of course.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Co do jakości konceptów się nie wypowiadam, wiadomo, że potwory w grze mogą się różnić. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na Termita, sic! Pełzacza. Moim zdaniem celowy zabieg dodania po raz kolejny stwora, który wyglądem bardzo przypomina jakiegoś stworka z serii Gothic. Po raz kolejny PB daje sygnał fanom serii Gothic, że mogą śmiało grać w Risen.
Co do tej ryby ze świecącym czułkiem, kurcze, gdzieś podobny obraz widziałem. Czy to anime, czy inna gra. Wiem, że po głowie kołacze mi się podobny rysunek widziany w sieci. Sand Devil, rzeczywiście wygląda jakby tułów potwora wzięto wycinając i powiększając łeb szczupaka.
Bestia, która pojawia się na oficjalnej stronie gry, może przypominać Popiołaka. Pozostaje czekać na więcej zdjęć, nagrań.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
gdyby sand devil był trochę większy, naprawdę przypominałby tego potwora z serii Dune, który łaził nam po polach i wpieprzał harvestery. byłoby klimatyczne i w risenie, gdy chodzimy sobie po plaży a tu nagle taki mały bydlak się odkopuje i żre nam nogę, aczkolwiek wątpię żeby tak było - chociaż pasowałoby do mrocznego klimatu risena2. jeśli będą sobie po prostu siedzieć to nie będą zbyt zatrważające, ot takie potworki, ale jeśli będą z zaskoczenia to myślę że takie bydlaki robiłyby wrażenie. a termit? pełzacz jak pełzacz, tyle.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Pełzacz dobra rzecz. Zastanawiam się, czy będzie toto miało jakiś mocny chitynowy pancerz, coby kule go tak łatwo nie orały. To by miało sens.
Ten pierwszy... dla mnie wygląda jak goryl :F
Co do Sand Devila - dobre. Jestem ciekawy jak będzie wyglądać wykorzystanie przez niego tego bąbla na czole. U ryb głębinowych jest wykorzystywane jako coś do zwabiania ofiary. A jak będzie tutaj? Zakopie się w piasek, wystawi narośl i będzie czekać aż jakiś samotny żeglarz schyli się po ładnie wyglądającą perłę? To by również miało sens.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Nowe screeny z magazynu PC Games.

med_gallery_24484_17_207797.png


med_gallery_24484_17_16591.png


med_gallery_24484_17_64638.png


med_gallery_24484_17_114011.png


med_gallery_24484_17_163400.png


Mnie najbardziej ciekawi ten Błotniak (?) na końcowym screenie.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jaskrawe te screeny. Dają po oczach. Jak tak będzie wyglądała cała gra, to kiepsko... Co do błotniaka- rzeczywiście dość ciekawie to wygląda.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jaskrawe te screeny. Dają po oczach. Jak tak będzie wyglądała cała gra, to kiepsko... Co do błotniaka- rzeczywiście dość ciekawie to wygląda.
Jaskrawe bo to są skany z gazety PC Games i jakoś tak wyszły. W oryginalnej wersji mają ciemne kolory oddające klimat wyspy.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Co do tych screenów, to ten kurak na pierwszym troszke przypomina sępa z pierwszej części, a ta małpa, hmm... wydaje mi się, ze to będzie odświeżony... cholera nie pamiętam nazwy, chodzi mi o tego potwora, co był w jaskini, taki właśnie małpowaty wygląd i postawa, ale jakimś niebieskim atakiem specjalnym potrafił walnąć... mniejsza o to. Na trzecim screenie to coś, wygląda jakby chciało zjeść swoje światełko ;p poza tym, nie wiem co o tym myśleć. Na czwartym screenie widzimy, nie ma co do tego wątpliwości pełzacza, takiego jakiego znamy z serii Gothic. Ale ostatni screen mnie również zaciekawił. Zgaduje, ze to monstrum będzie jakimś błotnym golemem (?), możliwe ze będzie spokrewnione z żółwiem (tym ogromnym) z pierwszej części.
A no i jeszcze ten goryl, tu chyba na pewno widzimy przerobionego popiołaka, albo jak ktoś wspominał jego "kuzyna". Nie ma co się nad tym na razie i tak zastanawiać.
Pozdrawiam, Hadler :)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Zgaduje, ze to monstrum będzie jakimś błotnym golemem (?), możliwe ze będzie spokrewnione z żółwiem (tym ogromnym) z pierwszej części.
Eksperyment Tytana Wody, ewolucja człowieka z krabem.
 

manles11

New Member
Dołączył
22.2.2011
Posty
48
Dla mnie powrót pełzacza to fajna sprawa, a ten sand devil też wygląda niczego sobie. Mam nadzieje, że reszta potworów pozytywnie mnie zaskoczy
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Mnie bardzo ciekawi ten Błotniak tak idziesz sobie przez jaskinie gdzieś koło plaży a tu takie bydle ci wyskakuje i d*pa.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
No potwory niczego sobie. Tych screenów od szkeletona mi nie wyświetla -.- . Wydaje śię że w grze będzie sporo potworów nawiązujących do wody, ale o tym chyba mniej więcej będzie mówić gra. Ale chciałbym zobaczyć jak zrobią np: wilki, dziki... Bo te z 1 średnio mi się podobały.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Tych screenów od szkeletona mi nie wyświetla
Wszystko jest w Galerii. Wystarczy wejść.
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/gallery/category/17-risen-2-dark-waters/page__sort_key__idate__order_key__DESC__prune_key__*__st__25
Są na 3-4 stronie.

Nowe potwory jakby co.


Niby Krab
gallery_24484_17_4147.jpg


Błotniak w innej perspektywie
med_gallery_24484_17_371678.jpg
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom